1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

VIDUTINIS darbo uzmokestis

prieš 12 dienų - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Buhalterinės apskaitos paslaugos

1 atsakymas 47 peržiūros

Noriu paskaiciuot ketvirtcio algos vidurki bet sumos skiriasi. Atsiskaitymo lapelyje jos sutampa su 2-iem draudziamosiomis pateiktomis sodrai. Pateiktoje kitoje pazymoje apie darbo uzmokesti jos nesutampa su auksciau minetom. Ir uz 4-a menesi uz 3-4dienas darbo priskaiciuota kaip dirbant visa menesi. Toliau imoneje nedirbau. Dabar kaip skaiciuot, sumest kova balandi i viena kruva ir kazkaip minusuot tas 4-ias dienas? Kai atleido is darbo, jie i balandi manau nurase visus atostoginius ir pan.

1 atsakymas

 • UAB "Verslo mintis" (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki, Visų pirma įmonėsje turi būti patvirtintos Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo ir kt. tvarkos, kad galėtumėt vadovautis.
  Akcentuoju pagrindinius atvejus. Vidutinis darbo užmokestis darbuotojams apskaičiuojamas daugeliui atvejų: suteikiant darbuotojams kasmetines atostogas; Atleidžiant iš darbo darbuotoją, kai jam išmokama išeitinė išmoka; atleidžiant iš darbo darbuotoją, kai jam išmokama kompensacija už nepanaudotas atostogas; apskaičiuojant ligos pašalpą už 2 pirmąsias kalendorines nedarbingumo dienas ir kt.
  Vidutinio darbo užmokesčio skaičiuojamasis laikotarpis: trys paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, už kurį (ar jo dalį) mokamas vidutinis darbo užmokestis; trys paskutiniai darbo mėnesiai (įskaitant atleidimo iš darbo mėnesį), kai atleidžiamo iš įmonės darbuotojo paskutinė darbo įmonėje (atleidimo iš darbo) diena sutampa su paskutine to mėnesio darbo diena pagal darbuotojo darbo (pamainos) grafiką; ir kt.
  Sumos, įskaitomos į vidutinį darbo užmokestį: apskaičiuotas bazinis (tarifinis) darbo užmokestis už atliktą darbą: valandinis tarifinis atlygis, mėnesinė (pareiginė) alga ir vienetinis atlyginimas;
  apskaičiuotas didesnis apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, viršvalandinį darbą, darbą naktį; apskaičiuoti priedai ir priemokos prie valandinių tarifinių atlygių ar mėnesinių algų už padidėjusį darbo intensyvumą, pardavimo sutarčių sudarymą, naujų klientų suradimą ir kitos išmokos, numatytos įstatymuose, kolektyvinėje ir darbo sutartyse; premijos už atliktą darbą, nustatytos šalių susitarimu ar mokamos pagal darbo teisės normas ar darbovietėje taikomą darbo apmokėjimo sistemą ir kt...
  JeiguJūs nesupratot ką čia aprašiau ir Jums dar skubios pagalbos šiuo klausimu paskambinkit man. tel.: 8621-57252. Bus paprasčiau :)