1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Verta rinktis medinę terasą ar ne?

prieš 11 dienų - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijose Architektai, projektavimas, Medžio darbai, staliai, Statybos darbai

7 atsakymai 61 peržiūra

Sveiki. Labai įdomi nuomonė apie medinę terasą. Medinė terasa kitiems atrodo tik pinigų švaistymas, dėl slydimo, puvimo. Bet manau, kad tinkamai apsaugojus terasą galėsime ja mėgautis ilgą laiką. Verta rinktis medinę terasą ar ne? Kodėl?

7 atsakymai

 • Povilas (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,
  Terasos medžiagų pasirinkimas yra konkrečiai žmogaus gyvenimo būdo klausimas.
  Nėra tobulos terasos.
  Pateiksiu pagrindinius niuansus:
  Kiaurymėtas kompozitas - su laiku išlūžinėja vietomis lentelių plokštumos (atsiveria angos) ypač jei eksploatuojama su aukštakulniais ar metaliniais lauko baldais.
  Pilnaviduris kompozitas - didelis medžiagos vaiksčiojimas pagal klimatines sąlygas (jei norime prie 25 laipsnių celcijaus matyti idealę terasą kai saulė tiesiogai kaitina tai tada ją ir reik montuoti tačiau pvz žiemą ta terasa atrodys tragiškai ir tarpai, ir suvedimai ir t.t. o vasarą vėl grįš)

  Bendrai kompozitas įgeria šilumą (išskyrus kreminį) ir saulėtą dieną basas neužlipsi.

  Maumedis - impregnangtą (pigmentą) gan greit iš savęs išstumia, didelis paslankumas (būna nuplešia ir konstrukcinius varžtus) netinkamas montuoti paslėptų varžtų sistemų. Lentpjūvės pjauna lentas nuosekliai o ne pagal medžio indų kryptį (ko pasekoje dažniausiai lenta pleišėja ir atsiranda rakščių)

  Termo mediena - stabili, atspari drėgmei, nevaikšto BET MINKŠTENĖ UŽ PUŠĮ (mes šios medienos terasas dažniausiai montuojame)

  Eglė - daug negyvų šakučių, reik beicuoti kasmet.

  Pušis - labai minkšta, reik beicuoti kasmet.


  Norint kad terasa tarnautų ilgai geriausias pasirinkimas būtų stogas...

  Be to man būna keista kai meistrai montuodami kompozitą ar maumedį gamina statybinės žalios medienos karkasą. Perki žmogus dangą už x sumą kad laikytų 20 metų, bet konstrukcijas keisi po 15.

  kitą vertus terasą įrenginėdami galvojam kad kiek įmanoma ilgiau laikytų, nors jau po 10 metų gerą sveiką terasą tenka demontuoti vien dėl moralinio nusidėvėjimo manau tai įvertinti irgi svarbu renkantis medžiagas.
 • Mindaugas (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Pagal nemaza darbu praktika terasu montavime ,asmeniskai daryciau sau terasa is medienos(tik is sibiro maumedzio, ne lietuvisko maumedzio).Maumedine terasa dar vadinu ,,tinginio terasa,, nes paprasta ir pigi prieziura. Kad terasa nesuputu yra pas meistrus ivairiu nedideliu paslapciu terasos montavime . Net padarius is geriausiu medziagu terasa gali pradeti puti jau po 6men, net ir is maumedzio medienos.
  Sibiro maumedzio mediena laiko daugiau nei 100metu.
  Senelio troba,tvora ir t.t. Sibire stovi iki siol ....
 • Aleksas Strigūnas (Klaipėda)
  Medinę terasą rinktis galima, bet ji reikalaus nuolatinės priežiūros kas keletą metų. Medienos impregnavimas Lietuvos labai prastos kokybės ir labai jau reta lenpjūvė gali pasiūlyti giluminio impregnavimo mediena atitinkančią mūsų klimatinėm sąlygom.
 • Terasima Sprendimai Terasoms (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,

  Medinė terasa yra tik sąvoką. Medis medžiui yra nelygus, tai gali būti pušis ar egzotinė mediena, turinti medinės terasos apibūdinimą, nuo ko priklausys ir priežiūra. Dažnais atvejais Lietuvoje populiariausios medinių terasų rūšys: pušinė arba maumedinė. Terasinės lentos taip pat skaidomos į tam tikras rūšis apsakant jų kokybę. Kokybę apsako medienos tankumas, šakotumas, apdirbimas. Medinės terasos priežiūra neapsiriboja tik plovimu, kaip wpc terasinių lentų terasa. WPC (medžio kompozitas) nereikalauja jokios kasmetinės priežiūros ( plovimas, alyvavimas, šlifavimas ir t.t.) , išskyrus tai, kad norint išlaikyti estetišką terasos vaizdą reikia ją plauti. Medinės terasos nuplauti ir taip paprastai atgaivinti paviršiaus nepavyks, to pasekoje lauks eilė procedūrų. Kokybiškos medinės terasos kaina bus labai panaši kaip wpc terasinių lentų. O ka rinktis medį ar kitą grindų dangą čia jau kiekvieno kliento asmeninis pasirinkimas. Jeigu norite išsamios konsultacijos kreipkitės tel.: 860568980 arba www.ekoterasa.lt
 • IĮ "Tokarija" (Vilnius)
  Geriau rinktis kompozicinę terasą. Atrodo kaip medinė, bet patvaresnė.
  • Aleksandras Shushkevichius (Vilnius)
   Jeigu yra noras terasa padaryti viena karta ir visam laikui, - tai geriau betonine. Galima visa pagalve ispilti, arba del auscio daromas rosverkas ant poliu ir liejama plokste.
   Apdaila gali buti plyteles, kompozitines lenteles ar kita apdailine medziaga...
   Sekmes