1. Paslaugos.lt
  2. Klausk profesionalų
  3. Klausimas

Pamaišymo vožtuvai

prieš 4 metus - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijose Santechnikai, santechnikos darbai, Katilų montavimas, remontas

9 atsakymai 6 950 peržiūrų

Sveiki, ar įmanoma aprišti kieto kuro katilą be trieigio ar ketureigio vožtuvo, šildymas radiatoriais, plius kombinuotas boileris, katilas 15 kw, namo plotas 140 kv.m.,dviejų aukštų, katilas rūsyje.

9 atsakymai

  • prieš 4 metus Vitalijus Raziūnas (Panevėžys)
    Galima ir veiks viskas normaliai, jei šildymo sistema bus skirta aukštom temperatūrom ir maža talpa.
    Bet nemanau, kad jūs busite laimingas, jei radiatoriai bus 70-85 C karščio.
    Jei boileris tarnaus ir akumuliacinės talpos vaidmenį - ir jei jis su dviem šilumokaičiais, tai ir radiatoriai gali buti normalios temperatūros.
    Realiai reikia skaityti katilo gamintojo instrukciją ir pagal ją jungti.
    Pamaišymo vožtuvas reikalingas kod katilas greitai įkaistu ir dirbtu savo naudingu režimu.
    Špižinio katilo atveju, jis neleidžia atsirasti dideliam temperatūrų skirtumui tarp paduodamos ir gryžtamos temperatūrų, kad labai įtakoja katilo amžiui ir gresia sekcijos sutrukimui.
  • prieš 4 metus Kestutis Brazinskas (Klaipėda)
    Jai negaila katilo ir turet diskonforta taip nu ir nebent gaila financu detalem kad po 2m nauja statyt
  • prieš 4 metus meistrasandrius (Kaunas)
    Sveiki, taip galima. Katilas tarnaus trumpesnį laiką, bus ne taip komfortiška.
  • prieš 4 metus Gintautas (Vilnius)
    Imanoma tik piniginiu atvieju bus žymiai brangiau.
  • prieš 4 metus Sizi - suknelių nuoma Klaipėdoje (Klaipėda) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
    Šiuolaikinė šildymo sistema neįsivaizduojama be ketureigio arba trieigio vožtuvo. Jų paskirtis analogiška, bet skiriasi, tad apžvelgsiu pagrindinius skirtumus ir kokiais atvejais ką reiktų rinktis.

    Ketureigio krano paskirtis - išskirti vandens sistemą į dvi dalis: pirmasis kontūras su aukšta vandens temperatūra katile, antrasis kontūras su pažeminta temperatūra šildymo baterijose arba šildomose grindyse. Dėl optimalaus kuro sudegimo ir katilo tarnavimo laiko prailginimo į katilą įeinančio vandens temperatūra rekomenduojama ne mažesnė už 55...62ºC, o išeinanti ne mažesnė už 65ºC...75ºC. Rekomenduotina ir optimali išėjimo temperatūra - 80ºC...95ºC. Dujų generacinių katilų išėjimo temperatūra ne žemesne 80ºC, o grįžtamoji rekomenduojama ne mažiau 65 ºC. Prie žemesnių temperatūrų katile gali susidaryti „rasos taškas“, ko pasekoje stipriai sutrumpėja katilo tarnavimo laikas, iš malkų išsiskyrę dujos iki galo nesudega, tad turime didesnį dūmingumą ir mažesnį naudingumo koeficientą. Tuo tarpu į šildymo baterijas tokia temperatūra yra per aukšta. Ketureigio krano paskirtis ir yra išskirti šias temperatūrasReguliuojant šio vožtuvo padėtį galima visiškai atskirti pirmąjį ir antrąjį kontūrus, galima pilnai atidaryti taip, kad visas vandens srautas eitų tik per šildymo baterijas, arba pastatyti į tarpinę padėtį, kai abiejų kontūrų vanduo sumaišomas. Sukiojant šio vožtuvo rankeną tolygiai galima reguliuoti kiek karšto pirmojo kontūro vandens įmaišoma į šaltesnį antrojo kontūro vandenį, taip reguliuojant santykį tarp abiejų kontūrų temperatūrų. Reguliuojant ketureigį valdoma ne tik kolektoriaus temperatūra, bet ir keičiama katilo grįžtamoji.
    Trieigis vožtuvas veikia truputi kitaip ir naudojamas tik tada, kai katilo įėjimo temperatūrą reguliuoja specialus termostatas arba ladomatas.
  • prieš 4 metus Santechnikos darbai (Klaipėda)
    Kieto kuro katilas be akumuliacinės talpos iš vis nėra geras sprendimas. O dar ir be pamaišymo vožtuvo Jūs negalėsit pamažinti paduodamo vandens temperatūros, grįžtamo vandens temperatūra bus žema, katilas kondensuosis, trumpės jo tarnavimo laikas.
    Gan geras sprendimas montuoti "ladomatą" net ir nenaudojant akumuliacinės talpos. Viskas viename įrenginyje, cirkuliacinis siurblys, pamaišymo mazgas, termostatas, tik nėra galimybės reguliuoti paduodamo vandens temperatūros. Koks "ladomate" termostatas, tokia temperatūra ir radiatoriuose, o ji bus aukšta. Toks variantas "sveikas" katilui, bet nepatogus vartotojui.
    Į jūsų klausimą "ar įmanoma aprišti..." atsakau, taip, įmanoma, bet tai nebus gerai.
    Kad katilas tarnautų ilgai ir vartotojui būtų patogu, eitų reguliuoti temperatūrą namuose, reikia akumuliacinės talpos.
  • prieš 4 metus Rimantas Marcinkevičius (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
    Galite tiesiog sujungti padavimo ir grįžimo vamzdžius prie pat katilo, įstatydami ventilį, kuris turi būti kažkiek atidarytas. Tada grįžtantis termofikatas nebus šaltas ir apsaugos šilumokaitį. Bet visa sistema šils lėčiau, nei su automatiniu vožtuvu
  • Dirbtinio Intelekto atsakymas
    Nors teoriškai įmanoma aprišti kieto kuro katilą be trieigio ar ketureigio vožtuvo, tai nepatartina dėl kelių priežasčių:

    1. Katilo efektyvumas ir ilgaamžiškumas: Trieigis arba ketureigis vožtuvas padeda palaikyti optimalią katilo temperatūrą, apsaugodamas jį nuo kondensacijos bei korozijos. Be šio vožtuvo, šilumos mainų procesas gali būti neefektyvus, didinant kuro sąnaudas ir trumpinant katilo tarnavimo laiką.

    2. Sklandus temperatūros reguliavimas: Trieigis ar ketureigis vožtuvas leidžia tolygiai valdyti temperatūrą šildymo sistemoje, kas ypač svarbu, jei siekiama išvengti per aukštos ar per žemos temperatūros kambariuose.

    3. Sistemos saugumas: Šie vožtuvai užtikrina, kad šildymo sistema nebus pervarginta ir kad šiluma bus efektyviai perduota į radiatorius bei boilerį.

    Jei dėl kažkokių priežasčių jūs norite vengti trieigio ar ketureigio vožtuvo, rekomenduotina konsultuotis su specialistu, kuris įvertins individualias jūsų sistemos ypatybes ir pasiūlys alternatyvius sprendimus. Be šio vožtuvo, šildymo sistema gali veikti neoptimaliomis sąlygomis ir tikėtina, kad tai padidins ilgalaikės priežiūros bei remonto išlaidas.
    * Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.