1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Namo projektas ir statyba

Laba diena, ruošiamės pradėti mūryti namo dėžutę, BET. Projekte - silikato blokeliai. Ar galime statyti namą iš kitų blokelių? Pvz iš akyto betono. Namas vieno aukšto. Taip pat norime du langus nuleisti iki žemės (pakeisti jų aukštį), bet jų pločius palikti tokius, kokie nurodyti projekte. Projekte du kaminai - vieno, skirto židiniui norime atsisakyti ir nestatyti. Ar tokiems pakeitimams reikia perdaryti projektą?

10 atsakymų

 • Nerijus (Panevėžys)
  Tokius pakeitimus galite daryti susiderinę su projekto autoriumi- svarbiausia kad blokeliai turėtų ne prastesnes stiprumo ir šilumines sąvybes, langų aukštį galite keisti, tik svarbu kad šis pakeitimas neturėtų įtakos bendram pastato energetiniam efektyvumui, jeigu atsisakote židinio- energetiniam efektyvumui tik į naudą- energetinio efektyvumo skaičiavimuose židinys duoda neigiamų balų. Bet kokiu atveju priduodant reikės išleisti projekto laidą A- taigi tarkitės su savo projekto autoriumi.
 • Andrius Byčenkovas (Marijampolė)
  Projektas, tai sprendinių visuma, tikrai viską įmanoma pakeisti neišiminėjant naujo statybos leidimo, tačiau rekomenduoju kreiptis šiuo klausimu į Jūsų architektą. Jis išsamiausiai atsakytų. Visi sprendiniai turi turėti priežastį.
  Tokiu būdu atsakinėjant galime Jus suklaidinti, o tai atsiliepti "piniginei" ir žinoma rezultatui.
 • Vytas Lužys (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Jums reikės pataisyti projektą, bet naujo leidimo gauti nereikės.
 • IĮ "Tokarija" (Vilnius)
  Vieno aukšto namui, sienų blokelius galima keisti. Langus nuleisti iki apačios galima, nekeičiant angos pločio, galima. Kamino nestatyti taip pat galima. Čia yra neesminiai skirtumai.
 • Tomas (Vilnius)
  Viskas priklauso nuo namo statybos vietos, ar yra miesto teritorijoj ar saugomoj teritorijoj, jusu projektuotojas turi atsakyti i si klausima
 • Andrejus (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Turi būti pagal projektą, tad reikės daryti pakeitimus. ( blokelių apkrovos visai kitos, reikia būtinai konstruktoriaus sutikimo)
 • Giedrė (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Blokelius keisti galite. Tik turite perskaičiuoti sienos varžą su pasirinktais naujais blokeliais, kad atitiktų jūsų namo suprojektuotą naudingumo klasę.
  Langų angas žeminti galima nekeičiant pločio.
  Kaminą naikinti galite.
  Pakeitimai neesminiai.
 • Kostas
  Laba diena,

  Kaip ir minėjo ankstesniajame komentare akyto betono blokelių gniuždomasis stipris apytiksliai 4 kart mažesnis nei silikatinių blokelių. Tačiau jei namas 1 aukšto, stogas nesunkus (skarda/ beasbestis šiferis/ prilydoma danga), o perdanga (jei tokia numatyta) taip pat lengvų konstrukcijų, tokiu atveju galima naudoti akyto betono blokelius. Žinoma geriausiai tai būtų suderinti su projekto autoriumi. Taip pat atkreipčiau dėmesį į sąramas. Jų atrėmimo vietoje reiktų įrengti atraminės pagalves iš betono arba silikatinių plytų mūro, jei prieš tai jos nebuvo numatytos projekte.
  Dėl šiluminės varžos tai akyto betono blokeliai turi didesnę varžą, todėl būtų tikslingą pasirinkus atitinkamus blokelius, perskaičiuoti sienos "sumuštinio" bendrą varžą ir šilumos perdavimo keoficientą, nes tikėtina, kad naudojant šiuo blokelius bus galima sumažinti termoizoliacinės medžiagos sluoksnio storį ir taip sutaupyti pinigų.
 • Gintaras Jocius (Raseinių rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Laba diena,

  Mūro blokeliai yra apskaičiuojami konstruktoriaus ir keisti be jo perskaičiavimų ar sutikimo negalima. Lyginant paprastus akyto betono blokelius su pačiais silpniausiais silikatiniais blokeliais medžiagos stiprumo santykis yra 4 kartai (silikatiniai blokeliai stipresni).
  Langus nuleisti iki žemės galima, tai yra neesminis pakeitimas. Kamino atsisakyti taip pat galima.

  Vykdant pastato statybos užbaigimo procedūras derintojai žiūri, kad pastatyto pastato gabaritai atitiktų projektinius ir neviršytų ribinių normų. Architektūrinių sprendinių nevertina.