1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Karkasiniai, skydiniai namai - privalumai ir trūkumai statant Lietuvoje

prieš 1 metus - Rokas Girulis paskelbė kategorijoje Statybos darbai

4 atsakymai 238 peržiūros

Galvojame statytis individualų namą. Daug girdime apie karkasinius, skydinius namus. Kokie tokių namų privalumai vertinant kainą, statybos greitį, saugumą gaisro prasme, garso įzoliaciją, eksplotaciją, šildymo išlaidas ir t.t.?

4 atsakymai

 • MB Statybos meniu (Vilniaus rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,
  Statant is kokybiškų medžiagų didelio kainű skirtumo nebus tarp skydinio ir karkasinio namo,ką laimėsit statydami skydinį namą tai bus laikas.Tačiau teko įrenginėti ne vieną skydinį namą,daug bėdų su garo plėvelių sujungimais,ir t.t..būtina sekti kiekvieną žingsnį.Statnt karkasinį viskas atvira viskas vyksta akivaizdžiai,visus etapus galima patikrinti.
  Dėl garso izoliacijos viskas tvarkoj,jeigu daroma tvarkingai.Koks šiltas namas bus,lems sandarumas, vėdinimo sistema,langai ir t.t.
  Daug pliusų,o minusai pagrinde atsiranda dėl blogo darbo ir pigių medžiagų.
 • ovidijus (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Karkasas nua skydo nedauk kuam skiresi pagal siluma statybos greitis yra greiciau skydinio o karkasinis truputi ilgiau nes reikia visa sumustyni daryt.Skydini daro fabrike tik statybu aiksteliai surenka skydus panasei kaip alytnamis .Minusas gal toks skydinio yra kampau juas sunkiau izoliuati kur karkasinio viskas prasikeicia .Minusas dar skydinio yra kad jus nematot kas yra sudeta i siena gali but atraizu visokiu del taupumo medziagu o karkaso kontroliojat visa sumustinio darymo procesa .Sildimas abejuase geriau grindinis ir rekuperacine sistema kad vaiksiotu oras .Del gaisro ir vienas ir kitas dega kaip ir muras karkasa galima ispurksti specelia medziaga kur stabdo gaisra tik brangus jis .Karkasiniam ir skydiniam nesideda mirkita mediena.
  Kainos skidiniu gali but didesnes ir mazesnes sunku pasakyti karkasu irgi nes viskas priklauso nua uzsakovu kokiom medziagom dirbama vel priminsiu karkaso statyma ir medziagu kokybe pasirenkat patys nuato ir kaina o skydinio gamyba mato tik pats gamintojas jus tik matot kaip skydus surenka statybu aikstelei. Tikiuasi i jusu klausimus atsakiau .OVIDIJUS
 • Saulius (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  KARKASINIAI NAMAI :

  Karkasinių namų statyba greita, nuo pamatų iki įkurtuvių galima užtrukti vos kelis mėnesius. Apdailos darbai greitai įgyvendinami, nes sienų paruošimui nenaudojamos drėgnos technologijos, nereikalingas džiovinimo laikas.Statydami remiamės sandarumo principu. Todėl iš karkasinio namo vidaus dedame standžią garo nepralaidžią folijos plėvelę, kurią prestiziškai klijuojame neliesdami jokiais tvirtinimo elementais ir nepažeidžiame vedžiojant inžinerinius tinklus, elektros lizdus, darant apdailą. Besirūpinantiems sveika ir ekologiška gyvensena, rekomenduojame medžio vatą arba birią celiuliozinę vatą, kuri nei montuojant, nei eksplotuojant neišskiria jokių kenksmintų medžiagų. Savo darbų kokybę garantuojame atlikdami sandrumo testą.Rekomenduojame daryti betonines perdangas tarp aukštų. T.y. montuojame medinę perdangą ir betonuojame grindis. Apkrova pasiskirsto ir remiasi į namo kampus, tai suteikdama namui stabilumo ir tvirtumo, ypač pagerėja garso izoliacija tarp aukštų, atsiranda šilumos akumuliavimo šaltinis.Dirbame tik su sausa kokybiška mediena. Principas, kai statoma iš šviežiai pjautos medienos paliekant karkasą per žiemą džiūti – mums nepriimtinas. Atvirai lauke palikta mediena gavusi kritulių, saulės ir šalčio išsikraipo, pasislenka sujungimo kampai, mazgai, konstrukcija tampa kreiva, nestabili, jos neįmanoma sandariai apšiltinti.Medines konstrukcijas veržiame kokybiškais varžtais – nekalame vinimis. Tokiu būdu suveržta mediena maksimaliai išsilygina ir negauna jokių galimybių riestis. Todėl karkasinis namas būna tvirtas, negirgžda, kokybiškai apsišiltina ir užsisandarina.Rinkdamiesi gyventi nuosavame name, žmonės vertina daugybę kriterijų: gamta, privatumas, erdvė, susisiekimas, statybų sąmata ir eksploatacijos kaštai. Kartais pirmas ir svarbiausias kriterijus tampa namo statybų sąmata, t.y. pagal turimą projektą pasirenkamas pigiausią namo statybos sąmatą galintis pasiūlyti statytojas. Rezultatai dažnai nenudžiugina – eigoje statybų sąmata ima augti, arba dėl nekokybiškai atliktų darbų ima augti eksploatacijos išlaidos, prastėja gyvenimo komfortas. Tada gali pasirodyti, kad ir pigiai pastatytas namas yra permokėtas, nei realiai gauta jo vertė.SĄMATA

  Dažnai sulaukiame klausimų, kiek kainuoja mūsų statomų namų 1 kv.m. kaina. Pagrįstą atsakymą galėtume duoti tik tada, jei gamintume vieno projekto namą naudodami tą pačią medžiagų komplektaciją. Kadangi statome pagal individualiai klientų pasirinktus projekus, pagal jų pageidaujamas medžiagas bei iki jų pageidaujamo statybos užbaigtumo – toks atsakymas „kiek kainuoja namo 1 kv.m.?“ visiškai neatitiktų realybės.

  Kiekvieno namo sąmata priklauso nuo labai daug dedamųjų. Daug įtakos turės koks bus projektas, sienų „sumuštinio“ sluoksnių kiekis ir sudėtingumas, kiek kv.m. name bus pertvarinių sienų, ar bus gyvenama mansarda (nuo to priklauso šiltinimo ir sandarinimo dabai), stogo konstrukcijos sudėtingumas (kuo daugiau stogelių, šlaitų, kampų, bokštelių, kaminų – tuo darbo sanaudos didėja), kokią rinksitės lauko ar vidaus apdailą. Todėl vienam projektui paskaičiuota 1 kv.m. kaina gali dvigubai skirtis lyginant su kito projekto 1 kv.m. kaina.

  Tiksli sąmata įmanoma tik pateikus tikslius projektus (namo, elektros, šildymo, vandentiekio/kanalizacijos, interjero), ko dažniausiai klientai neturi. Preliminari sąmata gali duoti šiokį tokį suvokimą, tačiau visiškai tikslių išlaidų (ar investicijų) ji neatspindės.

  PAMATAI :
  Pamatai „suvalgo“ nemažą dalį statyboms skirtų pinigų, todėl čia būkite itin atidūs:

  – būtinai atlikite grunto tyrimus, kad būtumėte įsitikinę, koks pamatų tipas ir gylis Jums reikalingas. Labai nedėkinga situacija, kai pradėjus lieti pamatus susiduriama su aukštais gruntiniais vandenimis, nestabiliu gruntu ir panašiai . Taip pat šlaitinis sklypo reljefas, birus, nestabilus gruntas, aukšti gruntiniai vandenys . Dėl to dažniausiai didėja darbo išlaidos.

  – atkreipkite dėmesį, kad karkasiniam namui NEREIKALINGI tokie stori pamatai, kaip mūriniam namui, jei pamatų liejimo meistrai arba architektai neįžvelgia tame skirtumo, arba siūlo daryti su „rezervu“ – ieškokite kitų meistrų, nes už papildomą betoną, armatūrą ir darbus – kurių visai nereikia – susimokėsite Jūs. Daugiau info tel 864395072
 • Mindaugas Grinkevicius (Klaipėda)
  tvarkingas ir patogus toks namas, visi privalumai, norite konsultacijos atvykite ir isitikinkite gyvai.

  www.karkasinespirtys.lt