1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Kaip kovoti su korupcija?

prieš 4 mėnesius - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Teisininkai, advokatai

2 atsakymai 95 peržiūros

Susitarus su advokate sumokejau pinigus,pradzioje gavau pazadus,o reziume niekas nevyksta kaip buvo zadeta,advokate y kontakta neina,kaip elgtis nezinau ,aciu

2 atsakymai

 • Advokatas Gintautas Paltanavičius (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,

  Kas dėl kovos su korupcija, tai pagrindinės priemonės numatytos LIETUVOS RESPUBLIKOS NACIONALINĖJE KOVOS SU KORUPCIJA 2015–2025 METŲ PROGRAMOJE (PATVIRTINTA Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. XII-1537).
  Šioje programoje pateikiama ir korupcinio pobūdžio teisės pažeidimo sąvoka : valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens administracinis, darbo drausmės ar tarnybinis nusižengimas, padarytas tiesiogiai ar netiesiogiai siekiant arba reikalaujant turtinės ar kitokios asmeninės naudos (dovanos, pažado, privilegijos) sau ar kitam asmeniui, taip pat ją priimant, kai tai daroma piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi, viršijant įgaliojimus, neatliekant pareigų, pažeidžiant viešuosius interesus, taip pat korupcinio pobūdžio nusikalstama veika.

  Pažymėtina, kad sutartinių įsipareigojimų teikti teisines paslaugas nevykdymas arba netinkamas vykdymas, nors ir yra teisės pažeidimas, nebūtinai visada vadintinas korupcija. Reikėtų žiūrėti, ar faktinės aplinkybės atitinka aukščiau nurodytą korupcinio teisės pažeidimo sąvoką. Nesutarimai dėl paslaugų vykdymo arba sutartų paslaugų nesuteikimas pasitaiko ne tik teisinių, bet ir bet kokių kitokių paslaugų teikimo atvejais. Paprastai jie sprendžiami civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka pagal civilinio kodekso nuostatas. Tačiau, kai galima įžvelgti sukčiavimo požymių, galimas ir ikiteisminio tyrimo pradėjimas. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į teisėsaugos organus. Dėl advokato galimai neteisėtos veikos yra galimybė kreiptis ir į Advokatų Tarybą dėl drausminės bylos iškėlimo. Kolega Nerijus jau kvalifikuotai išvardino, kokią informaciją turėtumėte įvertinti šiuo aspektu.

  Dėl patarimų konkretaus konflikto su teisinių paslaugų teikėju atveju, tai, kaip teisingai pažymėjo anksčiau atsakymą parašęs kolega, reikėtų žinoti daugiau faktinių aplinkybių. Priklausomai nuo jų kaltam asmeniui gali būti taikoma civilinė, drausminė ar netgi baudžiamoji atsakomybė. Pagal galimos atsakomybės rūšį būtų pasirenkami ir Jūsų veiksmai bei priemonės.
 • Nerijus Makauskas (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki, pirmiausia kyla klausymas ar asmuo pas kurį kreipėtės pagalbos yra advokatas/advokato padėjėjas? Ar paprasčiausias asmuo pasiskelbęs jog teikia teisines paslaugas. Advokato/advokato padėjėjo profesinę veiklą reglamentuoja įstatymai, taip pat Lietuvos advokatų etikos kodeksas. Todėl pasitvirtinus nesąžiningiems veiksmams būtų galima kreiptis į Lietuvos advokatūrą su skundu ir tikėtina būtų iškelta drausminė byla. Tačiau jums reikėtų pateikti įrodymus apie tai jog kreipėtės dėl teisinių paslaugų už jas sumokėjote, tačiau jos nebuvo atliktos. Atsakykite pats/pati į sekančius klausymus:
  1. ar sudarėte sutarti su advokate?
  2. kokios teisinės paslaugos turėjo būti atliktos?
  3. ar pinigų sumokėjimo pagrindas buvo įformintas?
  4. jeigu ne tai kaip galėtumėte šį faktą pagrįsti?
  5. kokia forma buvo bendraujam su advokate žodžiu, el. paštu kitaip?
  Didesnė konsultacija jums rūpimais klausymais bus suteikta kreipiantis asmeniškai.