1. Paslaugos.lt
 2. Klausk profesionalų
 3. Klausimas

Kaip galima sustiprinti sklypo rubežių, kad apsisaugoti nuo užliejimo?

prieš 14 dienų - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijose Aplinkos tvarkymas, apželdinimas, Žemės kasimas, lyginimas

7 atsakymai 44 peržiūros

Sode nėra lietaus vandens surinkimo sistemos. Kaimynas už tvoros kasa duobę, leidžia nuo gyv.namo stogo vandenį prie mano sodo tvoros, užtvindo sodą. Kaip galima sustiprinti sklypo rubežių, kad apsisaugoti nuo užliejimo? Kokie patarimai? Kokie augalai padėtų sulaikyti vandenį, kad nepatektų į sodo teritoriją?

7 atsakymai

 • prieš 14 dienų kestas (Panevėžio rajonas)
  Sveiki.Vanduo matyt subega ne tik nuo kaimyno stogo,bet ir visos gatves.Reikia issiaiskinti del melioracijos drenazo.Itariu,kad jis yra toje vietoje ,kur remontuotas asfaltas,kerta gatve,bet tikriausiai del auksto vandens lygio griovyje,esant uzsemtoms vandeniu ar uzaugusioms saknimis ziotims drenazas dalinai ar pilnai neveikia ir visas krituliu kiekis renkasi zemiausioje zemes pavirsiaus (jusu sodo) vietoje.Paskambinkit tel.869832261 ir vakare pabandysiu pasiaiskinti jusu situacija detaliau.


 • prieš 10 dienų Aplinkos tvarkymas (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Kvieskit gamtos apsauga
 • prieš 14 dienų Julita (Kaunas)
  Augalų, kurie mėgsta drėgmę, arba tiksliau, gali augti užmirkstančiame grunte yra, bet jų mažai, be to, Jūsų situacijos neišspręs. Manau žemiau pakomentavę speciaistai pataria tikrai protingai ir iš esmės kaip reikėtų spręsti problemą.. Tiesa, prie svetimo (šiuo atveju Jūsų) sklypo kaimynai nelabai gali daryti tvarką, kuri juolab dar ir užtvindo Jūsų sklypą.
  • prieš 14 dienų Virginija , lankytojas
   Ačiū,Julita už paguodą. Rašyčiau skundą, bet nežinau kur ieškoti galiojančių įstatymų, kurie pagrįstų gyvenamo namo drenažo ar lietaus surinkimo sistemos įrengimo tvarką. Tad renku po trupinėlį, kad galėčiau apsiginti. Čia turbūt yra teisybė tokia, kad kuo daugiau pinigų, tuo daugiau teisių..
   • prieš 13 dienų Julita (Kaunas)
    Gerb. Virginija, bandykite ieškoti reglamentuose, LR įtatymuose, žemiau taip pat įkeliu nuorodą, ten susiję su statybomis, bet yra minimas ir paviršinio vandens nutekėjimo/nuleidimo reikalavimas, paskaitykite:
    https://vtpsi.lrv.lt/lt/naujienos/pertvarkant-sklypo-reljefa-privaloma-uztikrinti-kad-pavirsines-nuotekos-nepatektu-i-gretimus-zemes-sklypus
    • prieš 13 dienų Virginija , lankytojas
     Nuoširdžiai dėkoju už palaikymą ir gerus patarimus, bandysiu ieškoti :)
 • prieš 14 dienų Tomas (Marijampolė) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki. Tas vanduo jei nebus niekur protingai nuvedamas, tai tik ir kaupsis, užlies ir pan. Vienas variantas- jei yra kažkokia lietaus kanalizacijos sistema, tai nusivesti į ją. Iš nuotraukų eina suprasti, kad paviršiuje gruntas molingas- nelaidus vandeniui. Gal vertėtų pasimąstyti apie šulinio įsirengimą?