Įžeminimo irengimas
Daug diskusiju del ižeminimo konturo įrengimo. Vieni siulo kloti nuo eso apskaitos dezes 4 gyslu kabeli ir jau uz kokiu 30m daryti izeminima. Kiti sako kad izeminimas kartojamas tik uz 200m. Abonentiniai ivadai 40-60m nuo eso pajungimo tasko. Kuo remiantis turi buti pas vartotoja padarytas izeminimas uz tokio atstumo???Kas gali parasyti taisyklių punkta, kur konkreciai parasyta, uz kokio atstumo yra kartojamas izeminimas arba kur parasyta, kad pas vartotoja turi buti izeminimas, nors is eso irenginiu ateina 5 gyslu kabelis ?
Randu tik tokia info elektros irenginiu irengimo taisyklese:
218. Įrenginiams įnulinti taip pat naudojamas kabelių arba elektros oro linijų apsauginis nulinis laidininkas, nutiestas ant tų pačių atramų kaip ir faziniai laidai.
TN tinklų sistemoje apsauginis nulinis laidininkas turi būti pakartotinai įžemintas oro linijų, požeminių ir oro kabelių linijų ir ilgesnių kaip 200 m linijų atšakų galuose. Šis laidininkas taip pat turi būti pakartotinai įžeminamas oro ir oro kabelių linijų atramose, prie kurių jungiami atvadai, arba įvadinėje spintoje, jeigu vartotojų įrenginiai įnulinami apsauginiu laidininku PE. Pakartotinai įžeminant nulinį laidininką taip pat panaudojamas ir vartotojo įžemintuvas. Vartotojo įžeminimo įrenginių varža turi būti ne didesnė kaip 10 W.
Apsauginio nulinio laidininko pakartotinio įžeminimo įrenginio varža turi būti ne didesnė kaip 10 W.
5 atsakymai
-
prieš 3 metus Elektrajums (Šiauliai) -
Ką jūs radote tai kabelinių ir oro linijų reikalavimai .eiti į puslapį »
Šitie jūsų įvardyti metrai tai tik iš praktikos sklandantys skaičiai ir jie gali būti 100% teisingi , bet šiaip reiktu kiekvienu atveju skaičiuoti arba ,kaip aš kliaujuosi metrelio parodymais.
Na laukiau gal kas daugiau su skaičiavimais brūkštels jums atsakymą, nes aš jau nuo studijų laikų nebesu tokių dalyku skaičiavęs. Viską daugiau mažiau iš praktikos ir metrelio parodymu sprendžiu.
Vartotojo įžeminimo įrenginys priklauso nuo prisilietimo įtampos . Kabelio varžos ir kabelio trumpo jungimosi srovės. Kuo toliau įžeminimo įrenginys tuo didesnė prisilietimo įtampa, mažesnė trumpojo jungimo srovė, didesnis laikas per kurį sudirba automatinis jungiklis. Jei ateina kabeliu vadinasi skaičiuojasi kabelio kilpos varža. Taip pat gali būti reikalavimai pavojingose patalpose prisilietimo įtampa 25 kintamos 60 nuolatinės ar net dar griežtesni reikalavimai, kur 12 v kintamos 30 v nuolatinės prisilietimo įtampos
Dabar kada atlieki įvadinio kabelio varžų matavimus atlieki ir prisilietimo įtampos matavimą. Trumpojo jungimo srovės matavimą , matai kabelio varžą. Pagal visus matavimus ir sprendi ar reikalingas vartotojo įžeminimas ar ne .
O tai priklauso ir nuo kabelio storio . Jei pasirinksi storesni kabeli atsivesti prisilietimo įtampa bus mažesnė.Trumpojo jungimo srovė bus didesnė. Jei pasirinksi kabeli tip top ar į žemesnę pusę tada gali būti, kad ir teks sukalti elektrodus dėl šio dalyko, kad ir bus 40m kabelio ilgis.
O konkrečiai aprašyta tokio dalyko nėra. Paklok kabeli 30 m nereikės, paklok kabelį 31 metrą reikės.
Yra ir kitas būdas nekalti vartotojo įžemintuvo , bet šito varianto čia nediskutuosiu. ( čia jau yra aprašyta taisyklėse, kurias tiesiog reikia skaityti karts nuo karto ir jas žinoti)
Tai skaičiuojamieji dalykai
Nesu dailininkas, bet nupaišiau tokia situacine schemutę. Principas toks . kabelio ilgis . Nepakankama srovė sudirbti automatiniam jungikliui per nustatyta laiką. Žmogus prisilietes prie el prietaiso korpuso gauna aukštesne prisilietimo įtampą, kuri priverčia pakenkti jo gyvybei.
-
prieš 3 metus Sigitas (Vilnius)
Visada idealiauses variantas yra darytis izeminima prie savo skydo , bet jei kalba eina iki 80 metru ir galia 20 - 25 kw pasiimt nuo eso nieko blogo , bet seip geriause atsivedi 4x 25 al . Jis nebrangus ir susikali izeminima jei kalba eina apie nama -
prieš 3 metus ELEKTARA, UAB. Darome kaip sau. (Vilnius)
Abonentinis tik 5 gislu.
Del klausimu galima kreiptis Energetikos inspekcija (dabar kazkaip kt vadinasi)
-
prieš 3 metus G-electric (Vilnius) -
VERT dabar vadinasi.eiti į puslapį »
-
Dirbtinio Intelekto atsakymas
Remiantis Elektros įrenginių įrengimo taisyklėmis, yra numatyta, kad TN tinklų sistemoje apsauginis nulinis laidininkas turi būti pakartotinai įžemintas ilgesnėse nei 200 metrų linijų atšakose bei linijų galuose. Tai reiškia, jog jei Jūsų linija yra ilgesnė nei 200 metrų, tam tikru atstumu turėtumėte pakartotinai įžeminti laidininką.
Be to, taisyklėse nurodoma, kad apsauginis nulinis laidininkas turi būti papildomai įžemintas prie vartotojų įrenginių, ypač kai vartotojų įrenginiai įnulinami apsauginiu laidininku PE. Tai reiškia, kad net jeigu nuo ESO ateina 5 gyslų kabelis, vartotojo įrenginiai turėtų turėti savo pakartotiną įžeminimą, siekiant užtikrinti ju sandarą ir apsaugą.
Reikalavimas, jog vartotojo įžeminimo įrenginių varža turi būti ne didesnė kaip 10 Ω, galioja taip pat. Šis parametras užtikrina, kad įrenginiai būtų saugūs ir atitiktų standartus.
Todėl, norėdami tinkamai išspręsti jūsų atvejį, turėtumėte vadovautis šiais bendrais principais ir atsižvelgti į konkrečią jūsų situaciją, kurią turėtų įvertinti kvalifikuotas elektros inžinierius arba montuotojas. Svarbu atsižvelgti į tai, kad informaciją ir reikalavimus gali atnaujinti vietinės elektros tiekimo įmonės taisyklės ar kiti normatyviniai dokumentai.* Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.