1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Individualios veiklos vardo registravimas

prieš 4 mėnesius - Veronika Internacional paskelbė kategorijoje Teisininkai, advokatai

1 atsakymas 106 peržiūros

Sveiki, norėjau paklausti. Ar verčiantis individualia veikla pagal pažymą galima turėti oficialiai registruotą pavadinimą, kuris legaliai atsispindėtų dokumentuose/reklamoje, panašiai kaip įmonės?

1 atsakymas

 • Simas Doviltis (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,

  Verčiantis individualia veikla mokesčių mokėtojų registre yra registruojamas tik individualią veiklą vykdančio asmens vardas ir pavardė. Teisės aktai nenumato individualia veikla užsiimančio asmens pavadinimo įregistravimo. Tokių pavadinimų neregistruoja ir Juridinių asmenų registras. Tačiau tai nereiškia, kad Jūs negalite turėti savo veiklą apibrėžiančio pavadinimo. Savo veiklai apibrėžti Jūs galite naudoti Jūsų susikurtą pavadinimą, logotipą ir pan.

  Tam, kad Jūsų pavadinimas ar logotipas (prekės ženklas) būtų apsaugos (kiti asmenys jo nepanaudotų kaip savo, nepradėtų naudoti panašaus prekės ženklo ar pavadinimo) rekomenduotina sukurtą prekės ženklą įregistruoti Lietuvos Respublikos valstybiniame patentų biure pateikiant prašymą įregistruoti ženklą ir išduoti prekių ženklo liudijimą. Nuo paraiškos pateikimo dienos Jūsų prekės ženklui bus suteikta laikina apsauga, o nuo jo įregistravimo momento Jūs įgysite išimtinę teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti bet kokį žymenį, kuris yra:

  1) tapatus įregistruotam ženklui tapačioms prekėms ir (ar) paslaugoms;
  2) tapatus įregistruotam ženklui tapačioms ar panašioms prekėms ir (ar) paslaugoms ar klaidinamai į jį panašus ir dėl to yra galimybė suklaidinti visuomenę, įskaitant ir klaidinamą asocijavimą su įregistruotu ženklu;
  3) tapatus įregistruotam ženklui nepanašioms prekėms ir (ar) paslaugoms ar klaidinamai panašus į jį, jeigu įregistruotasis ženklas Lietuvos Respublikoje turi reputaciją ir jeigu dėl neteisėto tokio žymens vartojimo įgyjamas nesąžiningas pranašumas arba pažeidžiamas to ženklo skiriamasis požymis, arba pakenkiama jo reputacijai.