1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Įmonės tipo pasirinkimas

prieš 1 mėnesį - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Verslo konsultantai

3 atsakymai 72 peržiūros

Laba diena. Domina kokį įmomės tipą naudingiausia imti - UAB, MB, IĮ. Dirbančiųjų skaičius ateityje daugiau nei 2. Aktualu kad būtų normaliai skaičiuojamas dekretas (planuojamas ateityje) . Domina visi niuansai - mokesčiai, pradiniai kapitalai ir panašiai.

3 atsakymai

 • Diana Jarone (Klaipėda) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Laba diena, manau visų pirma labai svarbu kokia veika žadate užsiimti. Jeigu esate startuolis ir norėsite pritraukti investuotojų tuomet patogiausia teisinė forma būtų UAB, nes čia Jūs galėsite parduoti savo įmonės akcijų. Jeigu Jūsų veiklos kryptis darbas nedidelėje aplinkoje, galbūt net su savo artimaisiais, tai ideali teisinė forma MB (mažoji bendrija). Mažoji bendrija, tai kaip ir UAB yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, tai reiškia, kad savininkai neatsako už įmonės veiklos nesekmes savo finansiniu turtu. MB nereikia įstatinio kapitalo, tuo tarpu norint įsteigti UAB reikalingas minimaliai 2500 Eur. UAB viasada yra privalomas buhalteris ar sutartis su buhalterines paslaugas teikinačia įmone. MB, jeigu sugeate buhalterine apskaitą galite vesti patys.
  MB mokesčiai:
  1. Pelno mokestis (PM) – 15 proc. nuo pelno. Bendrijose, kuriuose vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 eurų bei kurie neatitinka PMĮ 5 straipsnio 3 dalyje nustatytų kriterijų, pirmais metais apmokestinamasis pelnas apmokestinamas taikant 0 proc. pelno mokesčio tarifą. 0 procentų mokesčio tarifas taikomas tik tokiai įmonei, kurios steigėjas yra fizinis asmuo (-ys), ir tik tuo atveju, kai per tris metus, įskaitant pirmuosius: mažosios bendrijos veikla nėra sustabdoma, likviduojama ar reorganizuojama ir įmonės akcijos (dalys, pajai) nėra perleidžiamos naujiems mažosios bendrijos nariams. Lengvatinis 5 proc. tarifas taikomas, jeigu vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių, metinės pajamos neviršija 300 000 eurų, MB nariai neturi daugiau kaip 50 proc. akcijų ar dalių kitose įmonėse.
  2. Pridėtinės vertės mokestis (PVM ) – 21 proc. MB privalo registruotis PVM mokėtoja, jeigu pajamos per paskutinius 12 mėnesių viršija 45 000 eurų arba prekių, įsigytų iš kitų valstybių narių, vertė praėjusiais kalendoriniais metais viršijo 14 000 eurų.
  3. Nekilnojamojo turto mokestis (jei MB turi registruoto turto) – 0,3 – 3 proc.
  4. MB nario dividendai – GPM – 15 proc. nuo pajamų iš paskirstyto pelno. B klasės pajamos. Mokesčius moka MB narys.
  Jeigu MB narys nusprendžia išsiimti lėšų asmeniniams poreikiams (kaip darbo užmokestis), tuomet moka šiuos mokesčius:
  1. Gyventojų pajamų mokestis (GPM) – 20 proc. nuo asmeniniams poreikiams išsiimamų lėšų. B klasės išmokos. Mokesčius moka MB narys.
  2. Valstybinis socialinis draudimas (VSD) – 13,83 proc. (jei asmuo dalyvauja papildomame pensijų kaupime papildomai taikoma 1,8 % arba 3 % įmoka) nuo 50 proc. asmeniniams poreikiams išsiimamų lėšų. Moka MB.
  3. Privalomas sveikatos draudimas (PSD) – 6.98 proc. nuo 50 proc. asmeniniams poreikiams išsiimamų lėšų. Moka MB.

  MB vadovas bendrijoje dirba ne pagal darbo sutartį, kuri registruojama Sodroje, o pagal paslaugų teikimo sutartį. Mokesčiai, kuriuos moka vadovas:
  1. Gyventojų pajamų mokestis (GPM) – 15 proc. B klasės išmokos. Mokesčius moka MB narys.
  2. VSD ir PSD – nemokamos.

  Jeigu MB vadovas, nėra MB narys (savininkas), tuomet pajamos pagal civilinę paslaugų sutartį už vadovavimo paslaugas apmokestinamos šitaip:

  1. Gyventojų pajamų mokestis (GPM) – 20 proc. A klasės išmokos. Mokesčius moka MB.
  2. Valstybinis socialinis draudimas (VSD) – už Mažųjų bendrijų vadovus, kurie pagal Mažųjų bendrijų įstatymą nėra tų mažųjų bendrijų nariai, pensijų socialiniam draudimui mokamos tokia pačia tvarka, kokia mokama už asmenis, turinčius darbo santykius arba savo esme atitinkančius darbo santykius, tokiu nustatytu tarifu:
  15,70 %(draudėjui 8,72 %, apdraustajam 6,98 %).
  17,50 % jei pensijai kaupiama papildomai 1,8 proc. (8,72 proc. pensijų draudimui, 6,98 % sveikatos draudimui ir 1,8 % papildomai pensijai).
  18,70 % jei pensijai kaupiama papildomai 3 %(8,72 % pensijų draudimui, 6,98 % sveikatos draudimui ir 3 % papildomai pensijai). Moka MB.

  Mažoji bendrija kaip ir bet kuri įmonė gali turėti samdomų darbuotojų, kurie dirbs pagal registruotas daro sutartis su Sodra.
  Individualios įmonės nerekomenduoju, nes mokestiniai niuansai panašūs kaip MB, bet čia Jūs būsite atsakingi savo asmeniniu turtu, įmonės veiklos nesekmės atveju.

  Sekmės. Jeigu kils daugiau klausimų, prašau rašykite info@imonessteigimas.lt arba skambinkite tel.: 865201199 Diana
 • MB (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  MAŽOSIOS BENDRIJOS (MB) PRIVALUMAI:
  • Mažoji bendrija neturi minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimo;
  • Supaprastintas mažosios bendrijos valdymas – mažajai bendrijai nebūtinas vadovas ir buhalteris;
  • Mažosios bendrijos nariai gali dirbti bendrijoje nesudarydami darbo sutarties (sutaupoma nemažai darbo užmokesčio mokestinių išlaidų);
  • MB – ribotos civilinės atsakomybės įmonė. Bankroto atveju jos savininkai atsakys tik įmonės kapitalu bei turtu, įsipareigojimai nebus nukreipti į jų asmeninį turtą;
  • Mažosiose bendrijose numatytas pelno išmokėjimas avansu;
  • Galimybė savanoriškai pasitraukti iš verslo – mažosios bendrijos narys gali išeiti iš bendrijos atsiimdamas savo įnašą, taip pat gali parduoti ar kitaip perleisti nario teises kitiems asmenims;
  • Galimybė vesti supaprastintą buhalterinę apskaitą.

  MAŽOSIOS BENDRIJOS (MB) TRŪKUMAI:
  • Steigėjais / nariais gali būti tik fiziniai asmenys (iš viso ne daugiau kaip 10);
  • Sunkiau pritraukti investicinį kapitalą, nes įmonės akcininkais negali būti kiti juridiniai vienetai.

  UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS (UAB) PRIVALUMAI:
  • UAB steigėjais ir savininkais gali būti ir fiziniai ir juridiniai asmenys (net iki 250 akcininkų). Kaip pavyzdys – labai patogu norint pritraukti į įmonę stambesnį investuotoją, kuris dažniausiai būna kitas juridinis asmuo;
  • UAB – ribotos civilinės atsakomybės. Nepasisekus verslui akcininkas rizikuoja tik tuo turtu, kurį įnešė į UAB, taip apsaugodamas savo asmeninį turtą;
  • Galimybė pasitraukti iš verslo perleidžiant UAB akcijas kitiems asmenims ar parduodant verslą.

  UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS (UAB) TRŪKUMAI:
  • Steigiamą UAB privaloma aprūpinti ne mažesniu kaip 2500 EUR įstatiniu kapitalu;
  • Akcininkai dividendus gali išsimokėti tik pasibaigus mokestiniams metams ir tik tada, jei uždaroji akcinė bendrovė gavo pelno ar mažina įstatinį kapitalą bei turi laisvų lėšų;
  • UAB veiklos vykdymui yra būtini vadovas ir buhalteris (arba buhalterinę apskaitą tvarkanti įmonė);
  • Sudėtinga buhalterinė apskaita.
 • Oferta empréstimo
  Sveiki! Greita ir patikima paskola su mažų palūkanų garantija. Kreipkitės ir gaukite kreditą per mažiau nei 72 darbo valandas. Ar jums reikia finansavimo, pinigų? Ieškai paskolos kuo greičiau? Norite rasti paskolą be banko paramos? Tarpasmeninė arba tarpasmeninė paskola skirta visiems, kurie įgyvendina projektą ir nori paskolos be tradicinės organizacijos. susisiekite
  Paštas: ofertaemprestimo8@gmail.com
  Jus domina paskolos pasiūlymas?