1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Geriausias fotoaparatas megėjui iki 400 EUR

prieš 1 metus - Zilvinas Miknius paskelbė kategorijoje Fotografai

9 atsakymai 519 peržiūrų

Sveiki, fotografai. Žmona laukiasi vaikelio, todėl nusprendėme, kad norime įsigyti gerą fotoaparatą ir kokybiškai įamžinti svarbiausias akimirkas. Gal galite patarti, kokį fotoaparatą geriausi įsigyti. Norime, kad būtų kuo daugiau automatinių nustatymų :) prisitaikytų prie apšvietimo, atstumų ir pan.

9 atsakymai

 • Saulius Barasa Fotografas (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Šiuolaikiniai skaitmeniniai fotoaparatai dėl savo siūlomų galimybių vertinami ir mėgėjų, ir profesionalų. Akimirkoms įamžinti nebūtinai reikalinga pati brangiausia ar moderniausia foto įranga. Ilgametė fotografavimo patirtis leidžia teigti, kad ir su „muiline“ padaromos nuostabios nuotraukos.

  Geriausio fotoaparato nebūna. Čia kaip sporte ar politikoje – sirgaliai galvą guldo už savo mylimą komandą, partiją ar brendą. Geros nuotraukos esmė atskleisti kompozicijos grožį, nuotaiką, papasakoti istoriją. Kad ir kaip keistai skambės, tačiau tai galima padaryti su visa šiuo metu rinkoje egzistuojančia tiek skaitmenine, tiek analogine technika.

  Renkantis fotoaparatą būtina atkreipti dėmesį į fotoaparato tipą ir dydį, jo galimybes ir funkcijas, gamintoją, priedus, tinkančius konkrečiam modeliui. Rekomenduočiau paskaityti Mikio Binkio straipsnį „Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą“. Jame išsamiai išanalizuota skaitmeninių fotoaparatų rinka. Straipsnis aukštai vertinamas net profesionalų.

  Gražių nuotraukų su naujuoju pirkiniu!
  :)
  Geras atsakymas
 • Linas Bielinis (Vilnius)
  Sveiki,

  garsiai pasvarstysiu tik. Už tokią kainą veidrodinis fotoaparatas stebuklais nepasižymi. O dar objektyvo paieškos irgi gali užsitęsti. Tikriausiai Jūsų turimas išmanusi telefonas panašiai gali fotografuoti. Žinoma kalbu apie naujausius modelius (Samsung Galaxy S8, Huawei Mate 10 Pro ir kiti.) Jeigu norite fotografuoti prieblandoje galima pasidomėti apie konkretų modelį. Jeigu norėsite atsispausdinti kiek didesnę nuotrauką manau irgi neproblema, nes yra modelių kurie tikrai turi pakankamai pikselių o ir optika neprasta. Plius gaunate tai, kad jis mažai užims ir dažniausiai jį turėsite šalia savęs. Yra visai šaunių priedų mobiliajai fotografijai tik rekomenduočiau nepirkti pigiausių priedų.

  P.S. Veidrodinis tikrai neblogas: Canon 1100D

  Gerų kadrų!

 • Ryan Bokeh (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki
  Mano nuomone geresnio komplekto nesudėliosi už panašią kainą:
  Fotoaparatas: http://fokusta.lt/woocommerce-search/nikon-d3300-su-objektyvu-18-55mm-vr-ii/
  Kompaktiškas ir lengvas puikiai tiks su šiuo objektyvu šeimos kelionėse.
  Papildomas objektyvas: http://fokusta.lt/woocommerce-search/canon-ef-50mm-f1-8-mk-ii/
  Puikus fotografuojant patalpoje, kai truksta šviesos ir nuostabiai lieja foną kai fotografuosite kudikį arba šeimos portretus.
  Sorry už klaidas :)
  Jaukių ir šiltų akimirkų Žilvinai!
 • Gintarė Urbaitė (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,

  mano pirmasis buvo Canon 1100D. Ir dabar dar naudoju! Iš paprastesnių ir pigesnių. Ir iš pradžių kol nedirbau profesionaliai, naudojau šį aparatą ir kitinį objektyvą 18-55mm. Ir turiu ne mažai, visai vykusių, su juo darytų nuotraukų iš kelionių ir panašiai :). Prisegčiau pavyzdžių, jei galėčiau. Jis lengvas, užtad patogus nešiotis. Tai čia grynai toks megėjiškas fotoaparatas, stebuklų nebus, bet gražių nuotraukų prie gero apšvietimo pasidaryti galima. Lauko sąlygomis puikiai, vidaus patalpose sudėtingiau. Net ir šviesus objektyvas nelabai padėtų, kadangi pats fotoaparatas teleidža 6400 ISO. Tad su tokiu patartina fotografuoti prie itin gero apšvietimo.
 • Elijus Kniežauskas (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Nors 400 eurų ir dideli pinigai, bet nei už juos, nei už 4000 nenusipirksit fotoaparato, kuris už jus padarytų nuotraukas be žinių ir įgūdžių, tai jei yra galimybė, tai tuo pačiu fotografijos kursų pasieškokite.

  Jei labai reikia fotoaparato, siūlyčiau naudotą canon 700d, bet esu tikras, kad ir su geru telefonu ir šiek tiek supratimo gautumėt puikų rezultatą kasdieninių nuotraukų

  Sekmės ;)
 • Igoris Petinas (Vilnius)
  kam šiandien reikalingi nebrangūs fotoaparatai, jei telefonai už 500-600EUR fotografuoja ir filmuoja ne tik ne prasčiau, bet geriau.
 • Mindaugas Dvaronaitis (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,

  tikriausiai galvočiau apie sisteminį fotoaparatą. Greičiausiai Sony firmos.
  Veidrodinis bus didesnis, sunkesnis.

  Vėlgi, vien tik fotoaparato nepakas, dar reikės išsirinkti ir objektyvą.
  Pastarųjų pasirinkimas didelis ir kiekvienas geriausiai tinka konkrečioms nuotraukoms.

  Kai pirkau pirmą veidrodinį fotoapratą, nieko apie juos nežinojau, todėl skaičiau daug forumų. Iki šiol jį turiu. Objektyvą taip pat buvo sunku išsirinkti - vieni geri iš arti, kiti plataus kampo, treti iš toli ir t.t. Žmogui, kuris pirmą kartą laiko rankose - labai daug faktorių. Sunku apsispręsti.
 • Septyniolika Rugpjūčių (Klaipėda)
  Asmeniam naudojimui siulyciau ieskoti ne veidrodinio fotoaparato del dvieju priezasciu: 1. Uz tokia kaina neipirksite pakankamai gero. 2. Kam reikia didelio ne itin patogaus foyoaparato.
  Siulyciau ieskoti sisteminio fotoaparato, galite pirkti ji be k
  Pridedamo objektyvo (tik body) ir iskart nusipirkti pvz 50mm F1.8. Tikrai turesitr geru nuotrauku. Sisteminis fotoaparatas uz sia kaina tikrai bus pakankamai greitas, tures gera ISO (aktualu fotografuojant prieblandoje). Ir sisteminis fotoaparatas nebus toks griozdiskas ir sunkus kaip veidrodinis
 • Regvita Navickaitė (Kupiškio rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Nikon d3100 pats geriausias kaip pradedantiesiems ir šeimos šventėms įamžinti.