1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

NAUJAS Dušas ir šviestuvas

prieš 3 dienas - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Elektrikai, elektros darbai

5 atsakymai 55 peržiūros

Sveiki, name dušas įrengtas rusyje, pačiame duše apšvietimas izoliuotas, bet nesandarios durys į didesnę patalpą.... pro duris veržias vandens garai besimaudant. O toje patalpoje kabo lempa "ant" laidų, be jokio papildomo izoliavimo. Klausimas yra toks. Kuo viskas gali baigtis besimaudančiajam? Juk garai - tai vanduo .

5 atsakymai

 • Darius Sp (Alytus) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki, įrengiant elektros instaliaciją reikalinga vadovautis STR nuostatomis ir išlaikyti saugius atstumus iki elektros instaliacijos. Didesnės rizikos patalpose, reikalinga išlaikyti papildomus saugos reikalavimus. Jeigu vanduo, gal net verta pagalvoti apie saugią žemą elektrą instaliaciją. Kuo viskas baigiasi nesaugiai naudojantis elektros instaliacija tai: srovės nuotėkis per kūną, trumpas jungimas, gaisras arba mirtinas nelaimingas įvykis. Nesenas įvykis 2019 metais kaip žuvo mažametis vaikas prisilietęs prie nesaugios skalbimo mašinos.
 • Algimantas Žilvys (Marijampolė)
  Atrodo, kad jus neramina padidėjusi rizika ir realiai numatote kas yra negerai. Patariu:
  1. Pasitvarkykite lempą "ant laidų" pirmiausia;
  2. pasitikrinkite ar yra atvestas įžeminimas į visus el. įrenginius (rozetė, apšvietimas( jei metalinis korpusas);
  3. pasikeiskite visus įtartinus įrenginius ne mažesne kaip IP44 klase (rozetė, apšvietimas). Ši klasė pakankama, kad apsaugotų nuo garų.

  Supratus, kad visa tai kainuoja laiką ir kartais neturite sugebėjimų to padaryti patys, todėl nebijokite pasisamdyti elektriko, kuris įvertins situaciją ir pasirūpins jūsų saugumu.
 • ALVYDAS (Kretingos rajonas)
  Paleist per nuotekio rele ir naudot
  sviestuvus su IP64ir aukstesne klase
 • Psv Elektra (Pasvalio rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Lemputė esanti kitoje patalpoje, garų pagalba, tiesioginės grėsmės, besimaudančiajam, realiai nekelia. Tačiau yra labai potenciali grėsmė kitais aspektais. Šviestuvai tokiose patalpose privalo būti tinkamo sandarumo lygio. Sumontuokit tinkamą šviestuvą.
 • Kestutis Pempe (Vilnius)
  Siulyciau sumontuoti apsaugine sroves nuotekio rele toms grandinems (kaip papildoma veiksminga priemone) ir nereikes spelioti kokia ten dregme, kokios erdves ar laidu bukle. Gal ir nieko nebus bet juk kas nores atsakyti cia nemates situacijos ir prisiimti atsakomybe tai patvirtinant.
  Bet kuriuo atveju yra aiskios elektrosaugos taisykles, patalpu klasifikacija, apsaugos klases ir priemones. Reikia ivertinti objekte. Vien tik garai nieko nepadarys jei laidai ir prieraisai tvarkingi ir atitinka paskirti.