1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Dėl sienų siulių įtrūkimų

prieš 2 mėnesius - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Statybos darbai

1 atsakymas 83 peržiūros

Laba diena, turime ilgai nesibaigiančią bėdą, kurios negali išspręsti nei namo bendrija, nei jos samdoma įmonė siūlių taisymui. Tikriausiai bus kokie 5 metai kaip šią bėdą turime. Sienų siūlės tvarkomos kas metai, nes niekaip negali rasti bėdos dėl ko šlampa sienos. Kvietė ekspertą, kuris nustatė, jog greičiausiai bus nuo nuo penkiaaukščio stogo, kadangi blokuojasi su devynaukčšiu. Mes gyvename šeštame aukšte. Šiemet vėl tvarkė ne tik siūles, bet ir stogą. Hermetiku padengė jau ir pačias bloko sienas.... Ir vis tiek gausiai palijus sienos kiaurai šlapios. Negalime buto nei remontuoti, nei ką daugiau daryti. Įdomiausia tai, jog (anot pirmininkės imant viso namo butus) mes esame vienintelis butas, kuriam nieko padaryt negali, nes kitiems butams viskas gerai. Kažkokia mistika. Bendrijos pirmininkė nuleido rankas, nes nežino ką daugiau bedaryti. Anot pirmininkės vienintelis būdas šio sprendimo - sienos renovacija, kuri yra brangi ir turi patvirtinti abu namai. Gal kas galite parekomenduoti, ką toliau daryti, kur kreiptis? Netikiu, kad vienintelis būdas yra tik renovacija. Labiau panašu į nekokybiškai atliktus darbus arba už atitinkamai skiriamas bendrijos lėšas - atitinkamai ir daroma

1 atsakymas

 • Vincas Zygis (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Stambiaplokščių namų tarp blokinių sujungimų remontas
  Ekonominis sąstingis pristabdė naujų daugiabučių gyvenamųjų namų statybos procesą. Tai tikrai nėra džiuginantis dalykas, juk miestuose gyventojų skaičius auga nepriklausomai nuo šalies ekonominės padėties. Tokiu būdu ketinimai remontuoti senojo fondo stambiaplokščius, monolitinius, mūrinius namus ne tik nepraranda prasmės, bet tampa dar aktualesni. Bendrovė Bostik, tęsdama straipsnių ciklą apie butų, namų, atskirų gyvenamųjų patalpų remontą, siūlo pasidomėti aktualia tema – tarpblokinių sujungimų, dar vadinamų fasado siūlėmis, remonto niuansais.
  Norint remontuoti tarpblokines daugiabučių namų siūles pirmiausia būtina išsiaiškinti problemą ir nustatyti jos atsiradimo priežastis, o tada pritaikyti efektyviausią ilgalaikį sprendimą. Išardyti sujungimą, pakeisti hidroizoliacinę tarpinę, atstatyti sujungimą – tai daug darbo sąnaudų ir lėšų reikalaujantis procesas. Todėl pasirinkus labai konkrečias, tik šiam tikslui tinkamas medžiagas galima ne tik pagerinti namo būklę, bet ir sutaupyti.
  Paveldėta problema
  Daugiabučių pastatų sienų konstrukcijose buvo numatyta, kad siūlių eksploatavimo laikas nebus ilgesnis nei aštuoneri metai. Šiuo metu ilgą laiką neremontuotuose daugiabučiuose galime stebėti žiojėjančias siūles, kurias būtina atnaujinti.Sovietmečiu tarpinės buvo gaminamos iš elastingos ir kibios gumos – elastano. Šios medžiagos struktūra tik laikinai užtikrino siūlių sandarumą. Tačiau remontuojant namus siūlės neretai buvo užkamšomos dervuotomis pakulomis ir vėliau užtinkuojamos cemento skiediniu. Dabar visiems šis sprendimas aiškus – tai buvo laikinas problemos sprendimo būdas. Sukietėjusi guma tiesiog iškrisdavo, o neelastingas skiedinys anksčiau ar vėliau suskilinėdavo. Taigi, lietaus vanduo, drėgmė, šaltis lengvai įsigerdavo į siūlę.
  Pagrindinės tarpblokinių sujungimų avarinės būklės pasekmės:
  • lyjant šlampa vertikalūs ir horizontalūs buto kambarių kampai;
  • šlampa buto kambarių kampai;
  • pelija buto kambarių kampai, sienų plokštumos;
  • pučia vėjas ties grindimis ar kambarių kampuose, jaučiamas skersvėjis.
  • BŪTINA SAMDYTI STATYBOS TECHNINĮ PRIŽIŪRĖTOJĄ, KURIS ĮVERTINS DARBŲ KOKYBĘ IR:
  Kokia naudojama poliuretano mastika siūlių hermetizavimui
  Ar naudotas hermetizuojamasis polietileno profilis
  Ar buvo naudota speciali poliuretano mastika
  Ar įrengti siūlių ventiliacijos kanalai
  Koks buvo hermetiko naudojimo principas

  www.statiniudiagnostika.lt
  tel.: 869871714