1. Paslaugos.lt
  2. Klausk profesionalų
  3. Klausimas

Dėl grindinio šildymo kaimo sodyboje

prieš 4 metus - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Santechnikai, santechnikos darbai

3 atsakymai 413 peržiūrų

Sveiki, mūriniame name stovi katilas kūrenamas malkomis, pečius 9kw, bendras plotas sodybos 64m2, 3 kambariai, radiatorinis šildymas, po namu yra rūsys. Galvojame darytis grindinį šildymą ir yra keletą klausimų. Ar yra galimybė palikti malkomis kūrenamą katilą prie grindinio šildymo? Kaip yra su vandens išleidimu iš grindinio šildymo vamzdelių, jei pvz. žiemą nevisada bus kūrenama? Ir kaip su pačiu įrengimu grindų ar geriausia, kad būtų daroma tradiciniu būdu : armatūra, šildymo vamzdeliai, betonas ar specialios polisterino plokštės į kurias tvirtinasi vamzdeliai ir užpilama betonu?
Dėkui už atsakymus.

3 atsakymai

  • prieš 4 metus Gediminas, MB Gedimino Inžinerija (Trakų rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
    1. Kieto k. katilas su grindiniu šildymu nedera, nes jo darbo temperatūra pageidautinai aukšta, o į grindis paduodama max 45 laipsniai. Katilas bei kaminas apaugs derva dėl nuolatinio degimo reg. sklendės suveikimo. Tam kad suderint su grindiniu šildymu reikia montuoti akumuliacinę talpą.
    2. Tam, kad žinoti, ar apsimoka daryti aukščiau minėta, bei kaip daryti, reikia žinoti/skaičiuoti atitvarų šiluminę varžą, t.y. namas turi būti ne mažiau A klasės.
    3. Ne visada naudojamą sistemą pildome propilen/etilenglikoliu.
    4. Jei grindinis šildymas veikia su pertraukomis, efektyvus bus tradicinis "sumuštinis". Polistirolo plokštes geriau naudoti su š.s.
    Tikiuosi atsakiau į visus klausimus. Jei dar turite klausimų, kreipkitės telefonu 865969234
  • prieš 4 metus DMITRIJUS NOVIKOVAS (Vilnius)
    Sveiki, yra galimybe įrengti grindini šildyma. Viskas priklauso koks katilas stovi, su automatika, siurbliais, ar senas... Vandeni iš grindu išpilineti nereikes, jei užpilsite i vamzdžius gliukoli, jis nebijo šalčiu. Bei geriausia daryti buterbroda liaudiškai vadinamu putplastis arba vata 3-5cm, plevelė, tinklas. Taip pat reikes daryti reguliojama kolektoriu... Dėl darbų galite kreiptis į mus 865174602 Dmitrijus
  • Dirbtinio Intelekto atsakymas
    Taip, galima palikti malkomis kūrenamą katilą grindinio šildymo sistemai, tačiau reikia įsitikinti, kad katilas būtų suderintas su nauja sistema. Tai reiškia, kad reikia įrengti maišymo vožtuvą, kuris užtikrins tinkamą vandens temperatūros kontrolę, nes grindinio šildymo sistemai reikalinga žemesnė temperatūra nei radiatoriniam šildymui.

    Dėl vandens išleidimo. Jei planuojate nešildyti visą žiemą, būtina įrengti drenažinę sistemą, kad pašalintumėte vandenį iš vamzdžių ir išvengtumėte užšalimo. Galima apsvarstyti ir pakaitomą sistemą, kurios skystis neužšąla, tokį kaip etilenglikolis, tačiau tai yra papildomos išlaidos ir reikalavimai aplinkosaugos atžvilgiu.

    Dėl grindų įrengimo metodo. Abu metodai turi savo privalumus ir trūkumus:

    1. Tradicinis metodas (armatūra, vamzdeliai, betonas) yra patvaresnis ir ilgaamžis, tačiau užtrunka ilgiau įrengti ir išlaidos gali būti didesnės dėl medžiagų ir darbo sąnaudų.

    2. Polisterino plokštės yra lengviau ir greičiau įrengiamos ir suteikia papildomą izoliaciją. Tačiau reikia įsitikinti, kad plokštės būtų tinkamai parinktos ir sumontuotos, kad užtikrintų pakankamą šilumos perdavimą.

    Pasirinkimas tarp šių metodų priklauso nuo jūsų pageidaujamos šildymo efektyvumo lygio, biudžeto ir skirtos laiko apimties darbams. Rekomenduoju pasikonsultuoti su ekspertais, kad būtų pasirinktas optimalus sprendimas jūsų situacijai.
    * Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.