Dėl darbo: ar turiu atidirbti ar jau nebe?
Sveiki.buvau nedarbingume isejau i darba parasiau prasyma 2024.09.30.sake reiks atydirbt 21diena.padirbau savaite ir susirgo vaikas.db.dvi savaites vel prabuvau su vaiku nedarbingume.Darbe pasake kad vistiek turiu atidirbt dar tuos 2savaites kur buvau biuleteni.ar turiu atidirbt ar jau nebe?4 atsakymai
-
prieš 2 metus Jūratė (Kaunas) -
Darbo kodekso 55 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo iniciatyva be svarbių priežasčiųeiti į puslapį »
1. Neterminuota darbo sutartis ir terminuota darbo sutartis gali būti nutrauktos darbuotojo rašytiniu pareiškimu, apie tai įspėjus darbdavį ne vėliau kaip prieš dvidešimt kalendorinių dienų, išskyrus atvejus, kai darbdavys sutinka įspėjimo terminą trumpinti ar jo netaikyti.
3. Darbuotojo pareiškimas pabaigia darbo sutartį pasibaigus įspėjimo terminui, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje nustatytą atvejį, ir darbdavys ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną privalo įforminti darbo sutarties pasibaigimą.
Darbo kodeksas atidirbti po biuletenio pasibaigimo to nenumato. Daugiau atidirbti nereikėtų. Nebent yra atskiri susitarimai su įmonės vadovybe dėl apmokymų priėmus naują darbuotoją vietoje Jūsų ir pan. Prašymą dėl atleidimo iš darboo parašėte 2024 09 30 d. Tai turėtų būti paskutinė praėjus 20, o ne 21 kalendorinė diena. Jūsų įmonėje paskutinė KALENDORINĖ DIENA turi būti 2024 10 19 d.
Darbdavys gal specialiai Jums sake, kad atidirbti 21 d. KALENDORINĘ DIENĄ. Nes viršijus 1 kalendorinę dieną, gali tekti iš naujo rašyti Prašymą iš darbo ir vėl atidirbti 20 KALENDORINIŲ DIENŲ.
Kai darbo sutartis nutraukiama darbuotojo iniciatyva, atleidimo iš darbo prašyme būtų geriausia nurodyti data nuo kada norite būti atleistas.
Dėl darbuotojo atleidimo juk yra įvairių niuansų. Bet, pagal Jūsų aprašytą situaciją, tai Jūsų įmonėje paskutinė KALENDORINĖ DIENA turi būti 2024 10 19 d., jeigu primygtinai reikalauja darbdavys atidirbti. Sėkmės
-
prieš 2 metus UAB VK PASLAUGOS (Vilnius)
Sveiki , po nedarbingumo atidirbti nereikia jai viso prabuvote 21 dienas .
Įstatymas numato 21 kalendorinių dienų, todėl yra skaičiuojama kalendorinės dienos, o ne grafike numatytos darbo dienos (konkretaus darbuotojo). Darbo dienų ar valandų skaičius per savaitę neturi jokios reikšmės termino skaičiavimui. -
prieš 2 metus Irena Kavaliauskienė (Kaunas)
Sveiki.Patarčiau pasiskambinti +37052139772 Valstybinei darbo inspekcijai arba pasižiūrėti jų internetiniame puslapyje yra virtualus asistentas.Mano žiniomis, tai jums atidirbti po biuletenio pasibaigimo daugiau nereikia.Darbo kodeksas to nenumato.Sėkmės jums.
-
Dirbtinio Intelekto atsakymas
Teisiškai darbuotojas neprivalo "atidarbėti" nedarbingumo laikotarpių, nes tai nėra jo kontrolėje esanti situacija ir jis tuo metu negali vykdyti savo darbo pareigų. Darbo sutarties nutraukimo atveju darbuotojas turi atidirbti pranešime nurodytą įspėjimo laiką, tačiau tokios priežastys kaip nedarbingumas ar nedarbingumo pažymos gavimas nėra priežastis šio laikotarpio pratęsimui.
Tačiau gali būti atvejų, kai kolektyvinėje sutartyje ar abipusiu susitarimu su darbdaviu susitariama kitaip. Jei jūsų darbdavys reikalauja atidirbti tas savaites, vertėtų patikrinti, ar tokios sąlygos buvo nurodytos jūsų darbo sutartyje ar kituose dokumentuose. Rekomenduojama pasikonsultuoti su teisininku ar Darbo ginčų komisija, norint gauti tikslų atsakymą bei apsaugoti savo teises.* Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.