1. Paslaugos.lt
  2. Klausk profesionalų
  3. Klausimas

Atostogos dibant slenkančiu grafiku ir suminei darbo valandų apskaitai: ar turėtų būti bent pildomos tos dienos kurios pagal grafiką yra darbo?

prieš 3 metus - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Buhalterinės apskaitos paslaugos

2 atsakymai 2 638 peržiūros

Sveiki. Norėjau paklausti ar normalu, kad dirbant grafiku 4darbo 4laisvos ir išeinat atostogų kad ir vieną paminą darbdavys liepia rašyti tiek atostogų dienų kad mėnesio gale nesigautų viršvalandžių. Kartais gali gautis jog dirbi papildomai kitose pamainose ir išėjus atostogų neini i darba savaitę bet atostoginių gali užsipildyti tik vieną diena. Tada gaunasi kad tos papildomos dienos neapmokamos kaip viršvalandžiai. Ar turėtų būti bent pildomos tos dienos kurios pagal grafika yra darbo? Nes gaunasi jei dirbi pora pamainų kurios sutapo su savaitgaliais ir išeini atostogų tarkim keliom savaitėm liepiama rašyti tiek atostogų dienų kad nesigautų viršvalandžių o ne tiek kiek faktiškai atostogauji.

2 atsakymai

  • prieš 3 metus ALASAMA (Vilnius)
    Sveiki, kiekvienoje įmonėje yra savo vidinė tvarka atostoginių skaičiavimui nenusižengiant įstatymams.
    Parodysiu vieną būdą: PVZ.
    Atostogų kalendorinių dienų skaičius 2 k.d.
    Darbo laiko norma per savaitę 40 val
    tai 2*40/7 gavosi jums turi sumokėti už 11,43 val
  • Dirbtinio Intelekto atsakymas
    Pagal LR Darbo kodeksą, darbuotojui suteikiant kasmetines atostogas, atostogų dienos turi būti skaičiuojamos pagal darbuotojo darbo grafiką tomis dienomis, kai jis turėtų dirbti. T.y., atostogų metu turėtų būti užpildomos tos darbo dienos, kurios pagal darbo grafiką tuo metu būtų darbo dienomis.

    Jei dirbant slenkančiu grafiku pagal susitarimą su darbdaviu ar dėl darbo grafiko ypatybių kažkas keičiasi ir dirbama papildomai, viskas turi būti tvarkinga užtikrinant, kad viršvalandžiai taip pat būtų tinkamai užregistruoti ir apmokėti. Atostogos neturėtų būti naudojamos viršvalandžiams kompensuoti, nebent tai yra iš anksto sutarta ir nustatyta darbo sutartyje ar darbo tvarkos taisyklėse.

    Jeigu realiai atostogaujate kelias savaites, tiek ir turi būti užpildyta atostoginių dienų, o ne remiantis tuo, kokį darbo krūvį atlikote prieš atostogas ar kiek galimai būtų susidariusių viršvalandžių. Jei pastebite, kad yra pažeidžiami jūsų darbo grafiko laikymosi ar apmokėjimo principai, rekomenduojama pasikalbėti su darbdaviu arba kreiptis į darbo ginčų komisiją dėl paaiškinimų ir problemos sprendimo.
    * Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.