Dirbtinio Intelekto atsakymas
Pagal LR Darbo kodeksą, darbuotojui suteikiant kasmetines atostogas, atostogų dienos turi būti skaičiuojamos pagal darbuotojo darbo grafiką tomis dienomis, kai jis turėtų dirbti. T.y., atostogų metu turėtų būti užpildomos tos darbo dienos, kurios pagal darbo grafiką tuo metu būtų darbo dienomis.
Jei dirbant slenkančiu grafiku pagal susitarimą su darbdaviu ar dėl darbo grafiko ypatybių kažkas keičiasi ir dirbama papildomai, viskas turi būti tvarkinga užtikrinant, kad viršvalandžiai taip pat būtų tinkamai užregistruoti ir apmokėti. Atostogos neturėtų būti naudojamos viršvalandžiams kompensuoti, nebent tai yra iš anksto sutarta ir nustatyta darbo sutartyje ar darbo tvarkos taisyklėse.
Jeigu realiai atostogaujate kelias savaites, tiek ir turi būti užpildyta atostoginių dienų, o ne remiantis tuo, kokį darbo krūvį atlikote prieš atostogas ar kiek galimai būtų susidariusių viršvalandžių. Jei pastebite, kad yra pažeidžiami jūsų darbo grafiko laikymosi ar apmokėjimo principai, rekomenduojama pasikalbėti su darbdaviu arba kreiptis į darbo ginčų komisiją dėl paaiškinimų ir problemos sprendimo.
* Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.