1. Paslaugos.lt
  2. Klausk profesionalų
  3. Klausimas

Atostoginiai

prieš 5 metus - Lankytojas anonimiškai paskelbė kategorijoje Buhalterinės apskaitos paslaugos

3 atsakymai 312 peržiūrų

Sveiki.Turiu nedarbingumo biuletenį nuo liepos 9d. iki rugsėjo 3d.(tikėtina kad pratęs iki rugsėjo 17d).Jei norėsiu išeiti atostogų nuo spalio 1d. ar skaičiuos vidurkį už balandį ,gegužę ,birželį ar yra dar kažkoks skaičiavimas? p.s. dirbu pamainomis jei tai ką nors keičia.

3 atsakymai

  • prieš 5 metus Audrius Rubinas (Klaipėdos rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
    Laba diena,

    Yra du galimi skaičiavimo principai, darbdavys gali skaičiuoti pagal prieš tai dirbtus laikotarpius arba pagal darbo sutartyje sulygtą atlyginimo dydį, viskas priklauso nuo įmonės mokėjimo už darbą sistemos, vidaus darbo tvarkos taisyklių ar kolektyvinės sutarties. Praktikoje dažniau taikomas Jūsų paminėtas atvejis. Galite tėsiog paklausti buhalterijos ir manau gausite atsakymą.

    LRV 2017-06-21 nutarimu Nr. 496 patvirtinto Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašo 5.13 punkte nurodyta:

    „Jeigu darbuotojas skaičiuojamuoju laikotarpiu nedirbo ir negavo įmonėje darbo užmokesčio, iš kurio pagal Aprašą turi būti apskaičiuojamas vidutinis dieninis darbo užmokestis ar vidutinis valandinis darbo užmokestis, jis nustatomas iš skaičiuojamuoju laikotarpiu darbuotojui darbo sutartyje arba darbo teisės normose nustatytų darbo užmokesčio dydžių, <...> juos dalijant iš darbo dienų (valandų) skaičiaus pagal darbuotojo darbo (pamainos) grafiką skaičiuojamuoju laikotarpiu.“
    Geras atsakymas
  • Dirbtinio Intelekto atsakymas
    Atostogų apmokėjimo apskaičiavimas priklauso nuo pajamų bazės laikotarpio, kuris paprastai yra trys paskutiniai pilni mėnesiai prieš atostogų pradžią.

    Jeigu planuoji atostogas nuo spalio 1 d., atostogų išmokų vidurkis turėtų būti apskaičiuojamas pagal pajamas už liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius. Tačiau, kadangi dalį šio laikotarpio buvai nedarbingas, svarbu atkreipti dėmesį į šias detales:

    1. Jei visą laikotarpį iki atostogų pradžios gausi nedarbingumo pašalpą, į vidurkio skaičiavimą gali būti įtraukta daugiau mėnesių prieš šį laikotarpį, t. y. birželis, gegužė ir balandis.

    2. Jeigu per šias tris mėnesius (liepa-rugsėjis) nebūna viso darbo užmokesčio, galite kreiptis į apskaitos skyrių, kad būtų pritaikytas alternatyvus skaičiavimo metodas.

    Rekomenduojama oficialiai pasiteirauti savo darbdavio, kaip jie taikys vidurkio skaičiavimą, ypač jei dirbi pamainomis, nes yra galimybė, kad bus taikomas konkretus metodas, atsižvelgiant į darbo organizavimo specifiką ar kolektyvinę sutartį.
    * Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.