1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Statyba, apdaila, remontas
  4. Plytelių klijavimo kainos Lietuvoje, ...

Plytelių klijavimo kainos Lietuvoje, 2019 m. Patarimai užsakovams.

Paskelbta 2018-12-09
  • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Plytelių klijavimas – viena aktualiausių statybinių temų internete. Tai puiki tema diskusijoms, todėl pristatome išsamų straipsnį apie plytelių klojimą ir šios paslaugos problemas, kainas, gudrybes.

Plytelių klijavimo kainos Lietuvoje, 2019 m.

Sąlygos: medžiagas perka užsakovas, paviršiai paruošti plytelių klijavimui.

Miestas Matas Pigu Dažniausia kaina Brangu
Vilniuje 1 m2 8 € 10-15 € 16-20 €
Kaune 1 m2 7 € 12 € 13-18
Klaipėdoje 1 m2 10 € 12 € 15 €
Kiti miestai 1 m2 8 € 10-12 € 13-18 €

Paruošiamieji darbai

Prieš klijuodami plyteles, turėtumėte atlikti šiokius tokius namų darbus.

Elektros ir vandens tiekimas.

Pageidautina, kad objekte būtų elektra ir vanduo, kurio plytelių klojėjams reikia gana nemažai. Taip pat reiktų pasirūpinti ir šildytuvu arba drėgmės surinkimo prietaisu, kuris bus reikalingas pabaigus klojimo darbus, kad greičiau patalpoje stingtų klijai ir galima būtų pereiti prie kitų numatytų darbų. Beje, drėgmės surinkiklius galima išsinuomoti.

Grindų ir sienų išlyginimas.

Labai svarbu, kad grindys ir sienos būtų išlygintos. Dėl to reiktų kviesti į pagalbą tinkuotojus sienoms arba betonuotojus grindims. Galima daryti šiuos darbus ir patiems, tačiau ir čia reikia patirties bei atitinkamų prietaisų bei įrankių. Kai grindys ir sienos nelygios, plytelių klijavimas gali būti ne itin kokybiškas, ypač, jei tai daroma skirtinguose kambariuose. Pavyzdžiui, gali tekti daryti slenkstį vonios kambaryje, nors buvo numatytas paprastas perėjimas prie laminato ar parketo.

Grindų ir sienų nuvalymas.

Jei tik nudaužėte senas plyteles, ant jų likučių naujų plytelių klijuoti negalima. Būtina itin švariai nuvalyti prieš tai buvusių apdailos elementų likučius. Tas pats pasakytina ir apie dažus, tapetus, kitokius nelygumus, kurie yra ant grindų ir sienų.

Šildomų elektrinių grindų paruošimas.

Jei vonios kambaryje norite sumontuoti elektra šildomas grindis, paruoškite tam vietą ir atlikite nedidelius kirtimo darbus. Kad temperatūros jutiklis netrukdytų kloti plytelių, rekomenduojama iškalti nedidelį griovelį grindyse ir nutiesti daviklį. Jį priklijuoti galima tiesiog lipnia juosta. Tokiu būdu plytelių klijuotojams nereikės sukti galvos, kaip pakelti visas grindis 5 mm, kad jos visos būtų lygios. Taip pat svarbu įleisti ir kitus laidus į sieną, kad toje vietoje nebūtų jokių iškilimų ir trukdžių.

Kanalizacijos sistemų išvedimas.

Prieš klojant plyteles dar yra pakankamai laiko tinkamai suplanuoti visas kanalizacijos sistemas ir išvedžioti vandens tiekimo bei nutekamuosius vamzdžius. Juos galite išvesti 5-8 cm virš grindų, kad jie netrukdytų plytelių klijavimui. Kartais paliekami trumpesni įvadai, tada kyla problemų santechnikams su nuotekų pajungimu, nes įvadų kraštai būna beveik lygūs su plytelėmis.

Kodėl tų darbų negali atlikti patys klojėjai? Gali, tačiau tai nėra jų kasdieninis darbas, todėl kartais gali tekti kviesti kolegas apdailininkus ar net santechnikus į pagalbą. Tai neabejotinai padidins visų darbų kainą.

Kokios sąlygos daro didžiausią įtaką kainai?

Plytelių klijavimo darbų kainos skiriasi priklausomai nuo tam tikrų kriterijų, kuriuos galima įvertinti prieš renkantis plytelių klijuotojus.

Darbų vieta

Tam tikruose Lietuvos regionuose kainos yra didesnės. Pavyzdžiui Pakruojyje plytelės klijuoja brangiau, nei Klaipėdoje, Kaune ar Vilniuje. Kodėl tokia nelygybė? Priežastis gana paprasta – konkurencinės sąlygos. Kuo konkurencija didesnė, tuo kainos mažesnės. Vilniuje plyteles klijuoja keliasdešimt kartų daugiau specialistų nei mažesniuose miestuose.

Tačiau kartais provincijos specialistai dirba ir pigiau. Priežastis – pragyvenimo lygis ir klientų perkamoji galia. Jei žmogus negali mokėti daugiau, nei 10 eur. už kvadratinį metrą, brangesniems klojėjams gali tekti ieškoti užsakymų kituose miestuose, kur perkamoji galia didesnė.

Plokštumų sudėtingumas

Kodėl meistrai klausia, kokia tai patalpa, kai tik jiems paskambinate tartis dėl kainos? Pasirodo, kainai didelę įtaką turi ir plokštumų sudėtingumas. Kas tai yra? Pagalvokite, kur lengviau ir greičiau pakloti plyteles: 40 kv. m. rūsyje ant grindų ar 4 kv. m. vonios kambaryje, kur bus dušas, praustuvas ir unitazas, o papildomai dar reikės suslėpti visus santechnikos mazgus? Dauguma meistrų puikiai supranta, kad rūsio grindų išklojimui užtruks vos 2-4 valandas, jei tik pasikvies į pagalbą asistentą, kurio darbas – maišyti plytelių klijus ir atnešti meistrui plyteles. Paprastai tokiuose rūsiuose naudojamos gana didelės akmens masės plytelės, tad pjauti daug nereikės. Tuo tarpu vonioje jo laukia daugiau reikalų su plytelių šlifavimu, dėliojimu ir bandymu išspręsti, kaip viską padaryti puikiai. Tokiai voniai vienos dienos gali neužtekti.

Medžiagos kliento ar meistro?

Plytelių klijavimo kaina priklauso nuo esminio pasirinkimo – medžiagas teikia pats užsakovas, ar paliekama klijuotojams. Klijuotojai paprastai nesirenka pačių pigiausių ir nekokybiškiausių medžiagų (tai dažnai būna užsakovo pasirinkimas...), todėl gali pasirodyti, kad išlaidaujama kliento sąskaita. Lietuvoje populiarios kokybiškos vokiškos ir austriškos plytelių klijavimo medžiagos ir technologijos, o jos tikrai savo kaina viršija lenkiškas arba net kiniškas statybines medžiagas.

Plytelių klijavimo kaina priklauso nuo užsakymo apimties. Labiau mėgstami dideli užsakymai, kai reikia pasirūpinti ir visomis medžiagomis, nes galima išsireikalauti didesnių nuolaidų, tad ir meistrų uždarbis bus didesnis.

Reiktų gerai pasverti, ar verta taupyti medžiagų sąskaita. Jei užsakovai išmano statybos technologijas, gali parinkti optimalias medžiagas pagal kainos ir kokybės santykį, tada klijuotojams lieka tik suklijuoti plyteles.

Transportas

Transportas ir logistika taip pat lemia plytelių klijavimo kainas. Jei meistrus reikės atsivežti iš kito miesto, jie dar turės pasirūpinti medžiagomis ir patys važinėti į prekybos centrus papildomų medžiagų ar detalių, sąmata didės.

Dagiau patirties - brangiau

Meistrų asmeninis darbo kokybės įvertinimas taip pat turi įtakos kainai. Jei meistras plyteles klijuoja jau 20 metų su ta pačia komanda, jo įkainis bus greičiausiai didesnis, nei to meistro, kuris uždarbiauja tik savaitgaliais arba po savo reguliaraus darbo (nebūtinai statybų sektoriuje). Tiesa, patyrusiems meistrams yra paprasčiau užtikrinti aukštą paslaugos kokybę ir teisingus sprendimus kilus nestandartinei situacijai.

Plytelių klijavimo kainos prasideda nuo 8 Eur, tačiau dažniausiai prašoma nuo 15 Eur. Kaina svyruoja priklausomai nuo plokštumų sudėtingumo. Jeigu tai yra 1000m2 garažo grindys, plytelės 300x300 cm, kaina gali prasidėti ir nuo 7 Eur (ar dar mažiau), priklausomai nuo norimos pasiekti kokybės (tai priklauso nuo paruoštų plokštumų, nuo plytelių kokybės ir nuo pasirinktos sistemos: hidroizoliuojamos plokštumos, šildomi paviršiai, laukas ar vidus ir t.t.).

Medžiagų kainos

Medžiagų kainos priklauso nuo gamintojo ir reklamos išlaidų. „Knauf“ firmos gaminiai yra brangesni už „Ceresit“ ar „ATLAS“ statybines medžiagas ne tik dėl savo kokybės, bet ir dėl reklamos, kuri yramatoma visur, kur lankosi statybomis besidomintys žmonės. Tik profesionalūs meistrai gali pasakyti, kurios medžiagos yra geriausios pagal kokybę, o ne pagal kainą. Tada liks tik susirasti pigiausios prekės tiekėjus.

Pavadinimas Apytikslė kaina
Plytelių klijai (~3-4 kg/m2) 0,50 €/m2
Giluminis gruntas (70–100 ml/m2) 0,50 €/m2
Plytelės (m2) nuo 10,00 €/m2
Plytelių siūlių užpildas (0,5 kg/m2) 0,20 €/m2
Kryžiukai plytelių atskyrimui (10 vnt./m2) 0,05 €/m2
Tepama hidroizoliacija (1 kg/m2) 5,00 €/m2
Hidroizoliacinė juosta (1 m) 1,7 €/m

Plyteles klijuoti pačiam, ar samdyti meistrą?

Amžinas klausimas: klijuoti plyteles pačiam ar kreiptis į meistrą? atsakykite sau į tris klausimus: 1. kada reikia dėti hidroizoliaciją - prieš ar po gruntavimo? 2. Kas yra deformacinė siūlė? 3. Kuo skiriasi klinkeris nuo akmens masės? Tikras meistras nusišypsos sulaukęs tokių klausimų, nes tai jam elementarūs dalykai, o mėgėjas puls informacijos ieškoti internete arba pradės fantazuoti bandydamas atsakyti kuo tiksliau.

Kodėl verta samdyti meistrą?

Ilgametis kasdieninis darbas su įvairiomis plytelėmis, medžiagomis ir projektais meistrus išmoko dirbti efektyviai. Tai reiškia, kad jie kvadratinį metrą išklijuoja per 3 minutes, o jūs tai darysite apie 15-20 minučių.

Sumažėja klaidų tikimybė. Nepatyręs meistras mokysis iš savo klaidų. Jam gali tekti nulupti kelias beveik pridžiūvusias plyteles. Patyrusiems meistrams tokie atvejai itin reti, nes jie viską iš karto moka padaryti gerai.

Profesionalūs meistrai turi visus reikalingus įrankius – lazerinius gulsčiukus, plytelių pjovimo aparatus ir stakles. Jei patys nuspręsite išsiklijuoti namus, šiuos įrankius teks nuomotis arba įsigyti pačiam, o tai gali pasirodyti per brangi investicija.

Geriausia mokykla – praktika, o ne „Youtube“. Profesionalūs meistrai praktikos turi labai daug, nes su klijavimu dirba beveik kiekvieną dieną.„Youtube“ video klipų galima peržiūrėti kad ir šimtus – plytelės nebūtinai bus lygiai sudėtos ir vienodais tarpeliais. Meistrus samdyti šiam darbui yra kur kas efektyviau nei to imtis pačiam.

Kaip klijuoti plyteles?

Internete galite rasti puikių instrukcijų, kaip klijuoti plyteles, todėl mes nebeišradinėsime dviračio. Pateikiame instrukcijas, kurios, mūsų nuomone, yra kokybiškiausios.

Instrukcijos raštu su nuotraukomis parduotuvės „Iris“ puslapyje

Video instrukcijos Youtube, kurias sukūrė „Dvarčionių keramika“:
1 dalis - Klijavimo metodai
2 dalis - Klijavimo pradžia (matavimai)
3 dalis - Klijavimo pradžia (pasiruošimas)
4 dalis - Pirma plytelė
5 dalis - Kitos plytelių eilės
6 dalis - Grindų plytelių klijavimas
7 dalis - Plytelių pjaustymas
8 dalis - Siūlių glaistymas
9 dalis - Silikono naudojimas

Plytelių išlyginimo sistema

Plytelių išlyginimo sistema yra skirta idealiai sudėti grindų ir sienų plyteles. Meistrai, kurie nenaudoja plytelių išlyginimo sistemos gali palikti broko – vienas plytelės kraštas gali būti iškilęs aukščiau už kitos plytelės kraštus. Radus tokį broką, galima reikalauti jį ištaisyti.

Pati išlyginimo sistema veikia gana paprastai. Klijuojant plytelę jos kampuose yra įdedami specialūs plastikiniai laikikliai. Kai užklijuojama kita plytelė aukščiau, per skylutes plastikiniame laikiklyje yra perkišami trikampiai kaištukai ir gerai užspaudžiami. Jie tolygiai spaudžia abiejų plytelių kraštines, todėl plytelės būna lygios.

Išlyginimo sistema yra ne tas pats, kas „kryželiai“, nes jie nustato tik tarpus tarp plytelių, o aukščio nereguliuoja. Išlyginimo sistemų yra įvairių, tačiau jos veikia panašiu principu. Tokia išlyginimo sistema gali būti naudojama ne tik plytelėms ant grindų, bet ir ant sienų lyginimui.

Net ir patyrę meistrai naudoja tokias sistemas, nes tik taip galima užtikrinti, kad grindys ir sienos bus išklijuotos plytelėmis laikantis aukščiausių kokybės standartų.

Kaip tai atrodo, galite pamatyti šiame Youtube video Greito plytelių išlyginimo sistema

Kaip tikrinti plytelių klijavimo kokybę?

Plytelių klijavimo proceso užsakovai dažniausiai nemato, todėl sudėtinga pasakyti po kurio laiko, kokios technologijos ir medžiagos buvo naudojamos. Yra keletas būdų, kaip patikrinti darbų kokybę:

  • Pabelskite ir klausykite. Jei garsas duslus, viskas gerai, jei po truputį skardėja, reiškia viduje yra ertmė. Ertmių klijuojant plyteles neturėtų likti, ypač voniose, kur bet kuris oro „burbulas“ gali tapti grybelio veisykla.
  • Atkreipkite dėmesį į užpildo perteklių arba trūkumą. Užpildas tarp jūsų plytelių turi būti užtepamas tolygiai. Jame negali būti skylių ar iškilimų. Iškilimai gali sukelti fizinį skausmą jį palietus. Duobelėse mėgsta kauptis drėgmė ir grybelis.
  • Silikono sluoksnis. Profesionalūs meistrai hermetiką tepa ir formuoja jo juostas specialiu plastikiniu peiliuku. Ne šlapiu pirštu. Jei silikonas per plonas, jis gali tam tikrose vietose suplyšti ir pradėti leisti vandenį. Storos silikoninės juostos atrodo keistai, ypač, jei jos gana smarkiai kontrastuoja su plytelių spalva. Atkreipkite dėmesį į visas vietas, kur iš sienos išeina vamzdžiai.
  • Kampinių siūlių suleidimas. Norint suleisti į išorinį kampą dvi plyteles, jų kraštai turi būti šlifuojami 45 laipsnių kampu, o į sujungimo vietą dedamos specialios sutvirtinimo ir užpildymo priemonės – virvutės. Jei tose vietose yra tuštuma, reikia ją pašalinti, nes ertmėse gali pradėti veistis grybelis.
  • Vizualus nelygumų tikrinimas. Tiesiog paimkite ilgą gulsčiuką ir padėkite ant grindų ar sienos. Tada iš karto pamatysite ar tarpai tarp plytelių siūlių ir gulsčiuko plokštumos yra nedideli ir vienodi. Lazeriukas padės suprasti, ar plytelių eilė nėra kreiva. Nelygumus padeda pamatyti ir ant žemės paguldyta didelė lempa. Reikia tik pasižiūrėti apšvietimo kryptimi.

Plytelių klijavimas lauke

Plytelių klijavimas lauke reikalauja išskirtinių žinių ir patirties, todėl ne visi vidaus apdailos meistrai gali kokybiškai klijuoti plyteles lauke.

Pirmiausia reiktų įvertinti, kur ir kaip plytelėmis išklota teritorija vaikščios žmonės. Vienokie sprendimai taikomi lauko takeliams, kitokie – terasoms, balkonams.

Esminis plytelių klijavimo lake momentas – hidroizoliacinė sistema. Po plytelėmis vanduo negali kauptis ne tik dėl pavojaus kauptis grybeliui, bet ir dėl fizinės deformacijos ar net sunaikinimo. Tai ypač svarbu pavasarį, kai pradeda tirpti sniegas ir ledas. Ledas plečiasi ir taip gadina dangas, kuriose yra oro burbuliukų. Taip plytelės terasoje ar balkone gali būti suskaldytos nuo ledo, nors jokio fizinio kontakto ir nebuvo.

Klijuojant plyteles lauke yra dedami du hidroizoliaciniai sluoksniai. Jei terasa apšiltinama, naudojami ir specialūs siūlai, užpildantys siūles tarp izoliacinių medžiagų. Dažnais atvejais montuojama ir deformacinė siūlė – kad būtų užtikrinamas sklandus horizontalus ir vertikalus plytelių judėjimas (kai terasos plotas yra didesnis, nei 3x3 m). Dažniausiai naudojami elastiniai klijai.

Labai svarbu tinkamai sumontuoti ir drenažines sistemas, nes plytelės paprastai klijuojamos ant jų viršaus. Tai ypač aktualu balkonams, aplink kuriuos turi būti padarytas vandens nutekėjimo griovelis.

Akmens masės ir klinkerio plytelės yra klijuojamos vienodai, tačiau jų apdirbimas gali skirtis. Dėl šios priežasties reiktų kreiptis į patyrusius meistrus, kurie kokybiškai kloja lauko plyteles.

Šiuo metu TOP plytelių klijuotojai

Vidaus apdailos darbai
5
-5%
vakar
25 €/m2
83
6 rekomendacijos
4 m. patirtis

Vidaus Apdaila nuo A iki Ž

MB „ASMATA" - statybos įmonė, kuri specializuojasi ir teikia aukščiausios kokybės vidaus apdailos darbus.

MB "ASMATA"
Vilnius, +100 km aplink
Vidaus apdailos darbai
4
vakar
20 €/m2
159
39 rekomendacijos
21 m. patirtis

VIDAUS APDAILA VILNIUJE 863561111

Mes esame rimtų meistrų komanda, turime prikaupę milžinišką patirtį statybų sektoriuje. Negailime didžiulių pinigų profesionaliems įrankiams, kurių dėka pasiekiam aukštą kokybę,bei trumpa darbo trukme

Vidaus Apdaila
Vilnius, +50 km aplink
Vidaus apdailos darbai
4
prieš 4 d.
25 €/m2
68
0 rekomendacijų
16 m. patirtis

Pilna vidaus apdaila Vilniuje

Kokybiškai. Greitai. Taupiai: - Atliekame profesionaliai pilną vidaus apdailą.

Egidijus
Vilnius, +30 km aplink
Žiūrėti daugiau »