1. Paslaugos.lt
  2. Klausk profesionalų
  3. Klausimas

Valstybinis socialinis sveikatos draudimas nedirbantiems

prieš 5 metus - Kotryna paskelbė kategorijoje Buhalterinės apskaitos paslaugos

10 atsakymų 610 peržiūrų

Laba diena ir su Naujaisiais metais,

Dovanokite už sutrukdymą, bet gal Jūs galėtumėte patikslinti kaip yra su valstybiniu socialiniu sveikatos draudimu nedirbantiems. Ar nedirbantis ir Užimtumo tarnyboje neregistruotas asmuo gali nemokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų, kadangi sveikatos paslaugomis nesinaudoja. Ar mokėti bet kokiu atveju yra privaloma, nesvarbu ar tu dirbi ar ne?
Jei mokėti yra privaloma net ir pajamų negaunantiems, kokios pasekmės nesumokant?

Labai didelis ačiū Jums.

10 atsakymų

  • prieš 5 metus Indrė Lukšienė (Klaipėda)
    Laba diena

    Jei niekur nedirbate ir nesate draustas, pvz neturite vaikų iki tam tikro amžiaus, tada prievolė mokėti psd išlieka ir jei nesumokate, kaupiasi įsiskolinimas sodrai. Sodra gali pateikti įsiskolinimą antstoliams.
    • prieš 5 metus Erika , lankytojas
      Labai dėkoju už atsakymą. Ar turint 1 metų amžiaus vaiką ar kažkas keičiasi? Dėkoju.
      • prieš 5 metus UAB Target technology (Alytus)
        Kreipkitės į ligonių kasas, jei turite mažametį vaiką iki 8 m. amžiaus. Nusinešite reikiamus dokumentus, ten supildysite atitinkamas formas ar prašymus ir nereikės mokėti PSD iki vaikui sukaks 8 m. Sėkmės :)
        Kitu atveju kaupsis skola, kurią vėliau gali išieškoti antstoliai.
  • prieš 5 metus UAB Gabrilė (Kaunas)
    Sveiki, jei nedirbate ir nesate registruoti Užimtumo tarnyboje, nesimokote, neturite vaikų mokėti privalote. Jei yra skola, galite kreiptis į sodra dėl įmokų atidėjimo.
    • prieš 5 metus Erika , lankytojas
      Dėkoju už atsakymą. Ar gaunasi taip, kad neturint jokių pajamų ir nepaisant, kad reikia kažkaip verstis būtiniausiems poreikiams (maistui, būstui ir pan.) tai dar ir tuos socialinio draudimo mokesčius reikia susimokėti? Gal jūs žinote ar praktikoje taip tikrai gali būti, nes pajamų negaunant įsigyti maistą jau yra sudėtinga, ypač turint vaikų.
      • prieš 5 metus Marius (Vilnius)
        Tam ir sukurtas modelis kad jei ieškote darbo tai registruojatės Užimtumo tarnyboje ir tada PSD mokėti nereikia, o jei nesiregistruojate tada mokate sveikatos draudimą savo lėšomis.
        Nemokėti galima jei turite vieną vaiką iki 8 metų arba 2 ir daugiau vaikų kol sukaks 18metų, mokotės dieniniam skyriuje, yra nustatytas tam tikro procento darbingumo lygis, registruojates užimtumo tarnyboje, esate sukaupę pensijų soc draudimą 30metų.
        Jei niekas netinka tada teks mokėti savo lėšomis.
      • prieš 5 metus UAB Gabrilė (Kaunas)
        Jei turite vaikų iki 18 metų, ęsate drausta tada, ir įmokų Jums jokių mokėti nereikia.
  • prieš 5 metus VK apskaita (Ukmergės rajonas)
    Sveiki. Mokėti privaloma ar naudojates ar ne paslaugomis. Galima nemokèti jeigu esate drausta valstybės t.y. Pvz. Turite neįgalumą, . Pasekmės nemokėjomo anstoliai, skolos nurašymas nuo jūsų banko sąskaitos.
  • prieš 4 metus UAB "Patikimas garantas" (Panevėžys)
    Laba diena,
    Atleiskite, kad pavėluotai atsakau. Nedirbantiems ir neregistruotiems Užimtumo tarnyboje asmenims privaloma mokėti privalomąjį sveikatos draudimą, kuris yra per mėn. 44,81 Eur, nuo 2022 metų 50,95 Eur, Tam, kad galėtų pasinaudoti nemokamomis medicinos paslaugomis, individualią veiklą vykdantys ir verslo liudijimus turintys asmenys turi patys kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Savarankiškai PSD privalo mokėti ir niekur nedirbantys bei nesimokantys, Užimtumo tarnyboje neregistruoti žmonės. Individualios įmonės moka PSD už savininkus, ūkinės bendrijos už tikruosius narius, mažosios bendrijos už mažųjų bendrijų narius bei už vadovus, kurie nėra nariai ir gauna atlygį.
    Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų tarifas siekia 6,98 proc.. 2022 metais minimali mėnesio alga sieks 730 eurų. Nuo sausio 1 d. patys už sveikatos draudimą mokantys gyventojai ir savarankiškai dirbantieji, kurie moka PSD įmokas nuo minimalios mėnesinės algos, kas mėnesį turės „Sodrai“ pervesti 50,95 eurų.
    Kas bus, jei nemokėsite, čia reikėtų kreptis į Sodrą

    Pagarbiai UAB "Patikimas garantas" vadovė Dalia Aleliūnaitė
    el.paštas: [email protected]
  • Dirbtinio Intelekto atsakymas
    Valstybinis socialinis sveikatos draudimas Lietuvoje yra privalomas visiems gyventojams, įskaitant ir nedirbančius bei Užimtumo tarnyboje neregistruotus asmenis. Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymą, visi gyventojai privalo mokėti sveikatos draudimo įmokas nepriklausomai nuo to, ar jie šiuo metu gauna pajamas, ar ne.

    Jei asmuo nesinaudoja sveikatos paslaugomis ir nemoka įmokų, jis vis tiek privalo prisidėti prie sveikatos draudimo sistemos, nes tai užtikrina galimybę gauti sveikatos paslaugas prireikus ateityje. Įmokos suma paprastai yra nustatoma pagal minimalią mėnesinę algą (MMA), o įmokas reikia mokėti kas mėnesį.

    Jeigu įmokos nėra mokamos:

    1. Kaupsis skola valstybei, kurią reikės ateityje sumokėti.
    2. Nesant sveikatos draudimo, asmuo neturės galimybės gauti nemokamų sveikatos priežiūros paslaugų arba priskaičiuotų delspinigių, kai tik norės gauti paslaugas.

    Svarbu žinoti, kad tam tikros gyventojų grupės, pvz., pensininkai arba asmenys, gaunantys socialinę paramą, gali būti atleistos nuo šių įmokų mokėjimo arba joms reikalingas valstybės draudimas. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į atitinkamas institucijas ir pasitikrinti apie galimas išimtis.
    * Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.