Rozetės su įžeminimu ir be įžeminimo vienoje patalpoje
Sveiki, senas visuomeninės paskirties pastatas, į rozetes atvestas 2 gyslų kabelis- L ir N. Dalyje pastato buvo atlikta rekonstrukcija, išvedžioti 3 gyslų kabeliai su PE gysla. Į patalpą, kur nebuvo rekonstrukcijos, pragręžtos kelios skylės sienoje, atvestas 3 gyslų kabelis ir sumontuotos kelios rozetės su PE kontaktu, o senosios rozetės yra be įžeminimo. Ar tai leidžiama vienoje patalpoje pagal taisykles? Patalpa sausa , grindys -laminatas arba linoleumas7 atsakymai
-
prieš 5 metus El paslaugos (Vilnius)
Jeigu įvadinėme skyde įrengtas įžeminimo įrenginys (atvestas atskiras PE) laidininkas ir naujos linijos PE įžeminimo kontaktai užmaitintos nuo jo, tai viskas gerai.
Kitas variantas, jeigu skyde PE laidininko atskiro nėra, galima rozečių PE laidininką jungti prie N nulinės šynos (padaryti įnulinimą), bet įnulinimą galima daryti tik skyde.
Blogiausias variantas, jeigu įžeminimo rozėčių kontaktai sujungti tik tarpusavyje, arba padarytas įnulinimas rizėteje.
Informacija yra tik pažintinio pobūdžio. Kvieskite rimtą specialistą, kur įvertins vietoje. -
-
prieš 5 metus Paulius Galdikas (Klaipėda) -
Nuo 2012 metų taisyklių įžeminimas privalo būti visose rozetese , dėl žmogaus apsaugos prevencijos, nuo nelaimingų atsitikimų.eiti į puslapį »
-
prieš 5 metus Domas Zilinskas (Kaunas) -
Tai dabar tai išeina kad visi 100tukst. senu sovietiniu būtų gali buti baudžiami nes ten nei viename nera įzemintos rozetes arba ne visos tokios?eiti į puslapį »
Eina ir baudžia kažkas? Neesu girdėjęs.
Pusei įrenginiu ižeminimo net nereikia. Tv, radijas telefono pakrovejas.
Man labai idomu būtu idomu pažiūrėti kaip vykdomas toks tikrinimas privačioj valdoj nes kas seka po skaitliuko yra vartotojo atsakomybė.
Ne bent tai projektinis statinys kuriam buvo privaloma laikytis projekto salygu. Jei renovavo vadinas buvo projektas jei buvo projektas jame pažymetos rozetes ir ivadas. Tai kad tokiu atveju turi būti sutinku su Jumis Ir jei reiks prisiduoti vidaus tinklus VEI tai reiks kad viskas būtų su 3laidais. Bet praktikoje neesu matęs kad kas nors eitu ir žiuretu kiekvieną rozetę. Dažniausiai pasirenkama viena-dvi atliekami varžu matavimai, trumpo jungimo bandymai ir viskas išrašomas VEI aktas. O po to gali daryt ka nori kaip nori..niekas netikrins gyvenime nebent tai privaloma pagal įmones ar instituto taisykles. -
prieš 5 metus Domas Zilinskas (Kaunas) -
Viskas kas seka po vartotojo skailiuko, yra jo atsakomybė, kas kaip pajungta nesvarbu, jei esate prisdavęs tinklams, atlikes varžos ir trumpo jungimo matavimus. nebent tai įpatingas statinys kurio vidaus tinklai turi buti priduoti VEI, tada reiktų žiūreti projekto sąlygas.eiti į puslapį »
-
Dirbtinio Intelekto atsakymas
Pagal elektros instaliacijos reglamentus, jei patalpoje yra sumontuotos rozetės su įžeminimo kontaktu, turi būti užtikrintas tinkamas įžeminimo laidų prijungimas prie elektros tinklo. Jei naujai atvestas 3 gyslų kabelis su PE (įžeminimo) laidu yra tinkamai prijungtas prie įžeminimo sistemos, įžemintų ir neįžemintų rozečių naudojimas toje pačioje patalpoje yra leidžiamas. Tačiau labai svarbu užtikrinti, kad naujai montuotos rozetės iš tikrųjų būtų techniškai teisingai įžemintos.
Papildomai rekomenduojama:
1. Patikrinti visų įrenginių reikalavimus dėl įžeminimo, kad užtikrinti saugumą.
2. Jeigu abejojate dėl instaliacijos saugumo ar tinkamumo, kreipkitės į kvalifikuotą elektros inžinierių ar elektrinę priežiūrą atliekantį specialistą.
Taip pat atkreipkite dėmesį, kad bendrose patalpose su padidintu saugos reikalavimu, pavyzdžiui, vonios kambariuose ar virtuvėse, neturėtų būti naudojamos neišžemintos rozetės.* Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.