1. Paslaugos.lt
 2. Klausk profesionalų
 3. Klausimas

Patarkite nuo ko pradėti

prieš 11 dienų - SukamKalam.lt paskelbė kategorijose Video filmavimas, operatoriai, Video montavimas, dizaineriai

3 atsakymai 21 peržiūra

Sveiki visi.

Rašau tikėdamasis gauti vertingų patarimų iš labiau patyrusiu videomeikerių.

Dažnai keliauju ir norėčiau bandyti savo keliones pafilmuotį, o po to gražiai viską sumontuoti, tad klausimų būtų keletas. Kokią įrangą patartumėtę naudoti, telefoną, fotoaparatą ar Dji Osmo kamerytę, kad nufilmuota medžiaga būtų kiek padoresnė, būtų fokusas ir kad kaina būtų prieinama diletantui.

Kitas klausimas dėl programinės įrangos, - sukarpyti, uždėti audio ir perėjimus sugebu, bet norėtūsį išmokti kažko daugiau, pridėti spec. efektų, koreguoti spalvas, sukurti intarpus. Kokią patartumėte programą naudoti tokiems reikalams, kad būtų gan nesudėtinga išmokti?

Būsių labai dėkingas už atsakymus.

3 atsakymai

 • Gytis Petravičius (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Osmo pocket tai puiki kamera norint išgauti kažką daugiau, tačiau visi išmanieji šiais laikais sugeba tiek daug, kad net nėra poreikio investuoti į kažkokias kameras jeigu nenori to vystyti į darbą ar panašiai. Kelionėms taip pat siūlyčiau pasiimti gopro kamerą visiems kadrams po vandeniu ar kitiems ekstremaliems dalykams. ;) Šiuo metu DJI išleido mavic mini dronus puikiai tinka kelionėms ir kaina baisiai nesikandžioja :) Tad jeigu norėsis kažkokių areial kadrų tai puikus pirkinys. ;)

  Video editinimui rekomenduočiau adobe toolsus, nes jie puikiai kolaboruoja tarpusavyje tad siūlyčiau pradėti nuo Adobe premiere ir jeigu norėsis daugiau effectų tuomet pradėti mokintis naudoti Adobe After Effects ;) Puikias pamokas kuria https://www.videocopilot.net/ O visus kitus tutorialus gali išmokti iš youtubes ;)
 • RandA Grožio salonas (Kaunas)
  Sveikas,
  tikrai patariu pradėti nuo mobiliako, žinoma, jei neturi "paauglio sindromo" t.y. nefilmuoji "stačkom", t.y. filmuoji ne "portrait", o "landscape".
  Tada gali papildomai įsigyti 3 ašlių stabilizatorių vos už 45 jevrejus. Tikrai nesigailėsi: https://www.ebay.com/itm/Smooth-H4-Handheld-3-Axis-Mobile-Phone-Gimbal-Stabilizer-For-Smart-Phones/164317449129?hash=item2642154ba9:g:IscAAOSw-XBfJa1D
  Motažui patariu nesišudeliauti su mėgėjiškom ar pusiau visokiom ten... Pradėk nuo Adobe Premjere. Pradžioj pažaisi kokia savaitę, kitą, pasiknaisiosi "tutorialsuose", bet už tai turėsi viską, - ir garso ir vaizdo takelių neribotą kiekį, ir efektų belekiek, ir color key ir color change dar galybę kitų efektų. o jei pritruksi, tai pasiimsi kitą super programą Adobe After Efects ir kai ją įvaldysi, galėsi ir su Holivudu konkuruotis ;)
  Šios programos yra portable formatuose. Tai gi nei mokėti, nei instaliuot jų nereikės.
  Tiesa, tau dar reikės bent 32 gb ram, 1 ar bent jau 0,5 Tb SSD ir vaizduškės ne 2m senumo ;)
 • Vidas Girskis (Klaipėda) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,
  Geresnis telefonas - užtenkama kokybė sau. Dauguma jau filmuoja 4K, pasinaudokite šita galimybe.

  Pinnnacle Ultimate 23 - pigu ir padaro gera montažą. Galėčiau padėti dėl šitos programos.. Skambinkite.