1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Geri individualių namų projektai: kur ieškoti? kaip įvertinti?

prieš 1 metus - Mindaugas Butnorius paskelbė kategorijoje Architektai, projektavimas

6 atsakymai 240 peržiūrų

Sveiki, norime nusipirkti jau realizuoto, pasiteisinusio namo projektą. Kur geriausiai tokių ieškoti? Kaip įvertinti, kad projektas tikrai geras? Mes galvojam apie vieno aukšto, gyv. plotas apie 120 m2, su garažu dviems automobiliams, trys miegamieji (tėvams ir 2 vaikams), be rūsio. Turime plokščią 14a sklypą.

6 atsakymai

 • Povilas (Kaunas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki, geras projektas yra padarytas individualiai pagal visus jūsų asmeninius poreikius. Renkantis projektuotoją reiktų atsižvelgti ar jo požiūris sutampa su jūsų.
  Namo kokybė pagrinde priklauso nuo statytojo kvalifikacijos ir nuo to ar projektuotojas taiko teorines žinias ar atsižvelgia ir į praktinę statybų pusę. Tai asmeninė mano nuomonė kurią suformavo 7m. projektavimo patirties ir 9m. statybų organizavimo patirties. Sėkmės ieškant.
 • Andrius Byčenkovas (Marijampolė)
  Sveiki Mindaugai,

  panašu, jog ieškote tipinio projekto. Tuomet reikia googl'inti arba pirkti kokį leidinį kuriamia yra tipinių namų projektai. Bet yra kitas niuansas, jog reikia kad būtų realizuotas projektas.
  Čia yra du faktoriai: Projektas (turint mintyje su visomis projekto dalimis ir sprendiniais).
  Bei realizacija kurią įgyvendina statybininkai. Jei projektuotojai ir statybininkai tinkamai etliko savo darbą, tai tuomet yra tikėtina jog projektas pavyko ir gyventi bus patogu, kokybiška ir konfortabilu.

  Pats būdamas architektu galiu pasasidalinti savo supratimu ir patirtimi. Statyti ant popieriaus yra pigiausia, taip aš vadinu projektavimą. Nes galima suprojektuoti namą atitinkantį poreikius, bei vietovės kontekstą. O jei statybininkai vadovausis statybos projektu, tuomet ir rezultatas bus geras.

  Šiuo metu nauaji statybai taikoma A+ energetinė klasė. todėl yra tam tikrų niuansu tiek projektavime ir statyboje. Taip pat vienas iš kokybiško projekto faktorių turėtų būti projekto sudėtis ir apimtis. Paglas statinio projektą turėtų būti gaunamas statybos leidimas, vykdoma statyba, bei statybos pridavimas. Todėl projektuotojas turėtu visapusiškai informuoti apie visus niuansus. Taip pat svarbus momentas yra tas, jog tipiniai projektai dažniausiai projektuojami neprisirišant prie konteksto, todėl labai svarbu pastato pastatymas sklype, renkantis tipinį projektą neretas atveji korekcijų, ir pritempimas prie norimo rezultato būna komlikuotas.

  Gerai paruoštas projektas užtikrina sėkmingą realizaciją, bei ekslpoataciją, bei džiaugsmingą gyvenimą name. Projektas tiesiogiai įtakoja statybos kainą. Pilani paruoštame projekte galima iškarto matyti kiek kainuos pastato statyba, bei projektavimo metu priimineti tam tikrus sprendinius, kurie leistu sutaupyti pinigų įsirengiant namus (interjerą), nes vien tik namo statyba projektas nebus pabaigtas, namą reikės įrengti. Apdaila, apšvietimas, spalvos, medžiagos ir kiti momentai. Visa tai gali būti jau užkoduota statinio statybos projekte.

  Lyg ir daug prirašiau, bet tai tik mažas pasidalinimas patirtimi.

  kol kas tiek
  GEROS DIENOS
  architektas Andrius Byčenkovas
  fb - Abu architektai
 • Gediminas Vanagas (Vilnius)
  Sveiki, sutinku su kolega, geras projektas rengiamas individualiai kiekvienam objektui pagal asmeninius poreikius. Jei antžeminės dalies projektą dar galite bandyti nukopijuoti nuo jau įgyvendinto projekto ir pritaikyti savam, tai su pamatų konstrukcijų dalimi šito nepadarysite. Kiekvienas žemės sklypas turi savitą geologiją, o kartais net ir viename sklype vienas kampas labai skiriasi nuo kito, o nuo geologijos labiausiai ir priklauso parenkamas pamatų tipas, matmenys...
  Su pamatų įrengimu ir projektavimu dirbu 5m., rekomenduoju visiems, kuriems bendrą Techninį darbo projektą ruošia architektai, pasitikrinti bent pamatų konstrukcijų dalį pas profesionalų konstruktorių. Sėkmės
 • Jovita Markevičiūtė (Šiauliai) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Architektūra turėtų gimti tokia, jog į ją gatvėje norėtųsi atsisukti, tarsi į merginą"
  ***Architektūra visada turi nešti naudą. Pirmiausia vartotojui, sąlyginai – užsakovui. Kadangi architektūra, kokia ji bebūtų – visuomeniška ar vidinė, visada daugiau ar mažiau yra viešoje erdvėje. Todėl pirmas naudos faktorius turėtų būti vietos pagerinimas.
  *** Architektūra gali sukurti didžiulę pridėtinę vertę ir transformuoti aplinką, o ne tik patenkinti užsakovo poreikius dėl kvadratinių metrų ir gerai apšiltintų sienų.
 • Elvyra Kaltanaitė (Klaipėda) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki,

  Pagrindiniai kriterijai vertinant projektą būtų:
  Ar pastato išplanavimas atitinka Jūsų poreikius, ar įmanoma teisingai, pagal pasaulio šalis jį pritaikyti Jūsų sklype. Patartina, kad svetainės langai ir terasa būtų orientuoti į vakarus, kad galėtumėte mėgautis vakarine saule; įėjimas, įvažiavimas, katilinė suprojektuoti šiaurinėje pusėje, nes jiems mažiausiai reikia saulės; virtuvė, miegamieji rytų pusėje, nes ten dažniausiai būnate ryte. Pagal mūsų klimatą tai labai svarbu, nes „amžinas ruduo“ trunka 8 mėnesius. Racionaliausia, kai visi vamzdžiai yra vienoje vietoje: virtuvė, katilinė, san mazgas. Kuo paprastesnė pastato konfiguracija, tuo mažesnė statybos klaidų tikimybė ir pigensnė statyba.
  Jei atsiųstumėte pasirinktų projektų ir sklypo nuotraukas, galima būtų konkrečiai įvertinti. O jei nerandate tinkamo iš tipinių projektų, galime suprojektuoti.

  Pagarbiai
  Elvyra Kaltanaitė
  architektė
  https://architekts.lt/
 • Tomas Kupriūnas (Utenos rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Laba diena. Pirmiausia reiktų žinoti norus/pageidavimus bei sklypo situaciją pasaulio šalių atžvilgiu.Tada kreiptis į rekomenduojamą architektą, kuris parinktų kelis Jūsų pageidavimus, sklypo situaciją atitinkančius projektus. Išsirinkus patikusį tęstų darbą iki statybos leidimo gavimo. Galite pasižvalgyti, gal bus naudinga-www.architectstudio.biz
  Kilus klausimams, skambinkite.
  Sekmės!