1. Paslaugos.lt
 2. » Klausk profesionalų
 3. » Klausimas

Elektros nutekejimas

prieš 3 mėnesius - Arturas G paskelbė kategorijoje Elektrikai, elektros darbai

7 atsakymai 206 peržiūros

Stovi lauke elektros dežė ir nuo jos reikėjo atsivesti ivada į namą. Neužtekau kabelio tai teko lauke sujungti, ir isivesti. Jungė elektrikas ir lygtais sažiningai. Tarkim ar gali elektra nuteketi į žemę ir atsiliepti skaičiukuose samatą. Nes kažkaip per daug už elektra moku. Ar yra tokia galimybė? Ar nieko negalvoti ir tikrinti elektros prietaisus name.

7 atsakymai

 • Algimantas Žilvys (Marijampolė) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  1.Jei jungtis peršlapusi,gali. Reikia pamatuoti elektros dėžėje įtampa ir kitam kabelio gale. Įtampa turi buti panaši. Jei mažesnė 10V, reikia patikrinti kabelio izoliaciją su megaometru.

  2. Galite pabandyti pasikeisti mokėjimo planą, jei suvartojate daugiau nei 250-500kWh/mėn pasiskaičiuokite ESO svetainėje.
 • Rimantas Paulauskas (Marijampolė) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Nelabai tikiu kad elektrikas suhaltūrino kad būtų nuotėkis.Verčiau dėt kontrolinį skaitliuka nes dabar tie elektroniniai naujoviški skaitliukai dažnai būna falšyvi prisuka daugiau negu priklauso(ir gerokai daugiau negu priklauso) žinoma taip gali ir nebūt. https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/elektroniniai-elektros-skaitikliai-gali-prisukti-net-sesis-kartus-daugiau-nei-reikia-646-765028
 • Tomas (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Nuotekis įmanomas.
  1. kabelio varžos matavimas, jei varža gera :
  2. siųlyčiau užsikabinti viduje kontrolinį skaitiklį ir po savaitės sutikrinti ESO ir kontrolinio duomenis. Retais atvejais, bet gali būti, kad ir ESO skaitiklis skaičiuoja blogai (viena priežaščių jei blogai priveršti kontaktiniai gnybtai ar blogai įvestas koeficientas). Jeigu skirsis duomenys kontrolinio ir ESO skaitiklio, tai nebus irodymas, kadangi ESO skaitikliai yra su metrologine patikra, tačiau turėsit atspirties tašką ir galėsit prašyti, kad apžiūrėtų, sutvarkytų arba pakeistų skaitiklį. Tiems kas turi laiko, gal ir pavyktų išsimušti kompensaciją už patirtą žalą (jei tai skaitiklio bėda).
 • Namu Instaliacijos (Vilnius) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki. Taip, teoriškai elektra pilnai gali nutekėti į žemę. Kabelio patikrinimui daromas izoliacijos varžos matavimas. Šiuo atveju kabelio(ir ne tik) patikrinimas paprastas – namuose atjungiamas pagrindinis saugiklis ar kirtiklis - ir kurį laiką pažiūrima ar keičiasi skaitiklio parodymai.
  Dėl suvartojimo, nenurodote, apie kokius kiekius kWh eina šneka. Daugiausiai suvartojantys prietaisai yra šildytuvai, tame tarpe orkaitės, kaitlentės, boileriai, akvariumo šildytuvai ir pan.
 • Kestutis Pempe (Vilnius)
  Jei del blogai padarytos movos butu nutekejimas tai tas sujungimas per savaite isdegtu, nujuostu ir galiausiai ismustu lauko spintoje esanti automata. Jei jusu kabelis lauko spintoje pajungtas pirmiau i automata o po to i skaitikli (kartais matosi per stikla) tuomet faziniu laidu izoliacijos varzas pamatuoti galima neatplombuojant lauko spintos.
 • Justinas (Vilniaus rajonas) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Pasitaiko tokių atvejų kai prastai padaryta mova praleidžia drėgmę ir tada susidaro grandinė su žeme ir elektra nepertraukiamai naudojama "žemės šildymui" ir vartotojui "prisuka" nemažas sumas. Buitiškai galite pasitikrinti taip - išjunkite name įvadinį automatą ir pažiūrėkite ar ESO spintoj skaitliukas "sukasi", t.y. jei skaitmeninis - ar mirksi indikatorius (palaukite bent minutę). Jei indikatorius mirksi, vadinasi yra nutekėjimas. Normaliai pasitikrinti ir įsitikinti galima išsikvietus elektriką ir su megometru pamatavus izoliacijos varžą (tam reikės prieš tai pasiskambinti į ESO ir paprašyti nuimti plombas nuo skaitliuko, nes pamatavimui reikia atjungti kabelį).
 • Modestas Kuvykas (Panevėžys) - Eiti į puslapį eiti į puslapį »
  Sveiki yra tokia galimybė, tarkim kai daugiau drėgmės, tikrinkite viską išjungus ir žiūrėkite ar skaitiklis dirba. Mova yra daroma specialias termo vamzdeliais su klijais, jai taip daryta turėtų būti gerai.