Ar tikslinga nuo prietaisų įžeminimo jungčių tiesti atskirą laidą iki paskirstymo dėžutės ir jungti jį su PEN laidininku?
Sveiki,Iš ESO KAS spintos( įžemintos) iki paskirstymo dėžutės ant namo sienos atvesta 1 fazė ir PEN (nuotrauką pridedu). Toliau į namą eina tik senas dvigyslis kabelis. Name prijungti keli prietaisai, stovi nuotekio rėlė.
Klausimas būtų toks - ar būtų tikslinga, turint tikslą įnulinti (ar įžeminti) nuo tų prietaisų įžeminimo jungčių atvesti atskirą laidą iki tos paskirstymo dėžutės ir sujungti su PEN laidinnku?
Ačiū.
11 atsakymų
-
prieš 1 metus Elvasta (Kaunas) -
Iš nuotraukos galimą spręsti kad ESO nuleido atvada nuo oro linijos keturlaide sistema. Padarė inulinimą (nulį ir žeme sujungė kartu) todėl norint turėti gerą įžeminimą reikia susikalti elektrodus ir atskirti PE nuo PNeiti į puslapį »
-
prieš 1 metus Julius Rainys (Vilnius)
Sveiki, priklauso nuo atstumo tarp KAS skydo ir pastato. Jei atstumas didelis, reiktų susikalti įžeminimą prie pastato, pasijungti ir ateinančią įžeminimo gyslą nuo KAS skydo atjungti (lieka tik N). Tuo atveju būsite tikrai garantuoti, kad įžeminimas atliks savo paskirtį. -
prieš 1 metus Arūnas (Varėnos rajonas) -
Kaip matau iš foto, nuo KAS iki p. d. 5-gyslis. Įvadas vienfazis(?). Turi būti rudas-F, mėlynas-N, gelt. ž.-Pe. KAS N yra įžemintas ir išskirta atskirai N ir Pe. Po to jau draudžiama sujungti! P. d. - reikalingas atitinkamo nominalo A. j. , atskiri gnybtai N ir Pe, o iš namo atsiveskit 3-gyslį kabelį.eiti į puslapį »
Pvz: -
prieš 1 metus Arūnas (Varėnos rajonas) -
Taigi, kaip ir rašiau- KAS PEN šyna(šiuo atveju) įžeminta, N ir Pe išskirti. Po to jau draudžiama juos sujungti!eiti į puslapį »
-
prieš 1 metus ramunas ramunas , lankytojas
Taip, Jūsų supratimas yra iš esmės teisingas ir labai svarbus elektros saugumai! Štai kaip tai galima suformuluoti klientui, kad būtų aišku ir suprantama:
Kodėl darbinis nulis ir žemės laidininkas turi būti atskirti Jūsų namų elektros dėžutėje?
Tai yra kritiškai svarbu Jūsų saugumui ir Jūsų elektros įrenginių apsaugai. Paaiškinsime paprastai:
Darbinis nulis (mėlynas laidas) iš transformatorinės (TN-C arba TN-S sistema)
Šis laidas ateina tiesiai iš elektros pastotės transformatoriaus. Jis skirtas užtikrinti grandinės veikimą ir grąžinti srovę atgal į transformatorinę. Jis gali turėti nedidelį potencialą (įtampą) net ir normaliomis sąlygomis.
Daugelis senesnių sistemų naudoja kombinuotą nulį ir įžeminimą, vadinamą TN-C sistema (kur mėlynas laidas atlieka abi funkcijas). Tačiau Jūsų namuose, Jūsų skirstomojoje dėžutėje, yra privaloma šią sistemą atskirti į šiuolaikinę ir saugesnę TN-S sistemą.
Apsauginis žemės laidininkas (geltonai-žalias laidas) – Jūsų vietinis įžeminimas
Šis laidas yra tiesiogiai prijungtas prie įžeminimo elektrodo, įkasto į žemę šalia Jūsų namų. Jo pagrindinė užduotis – sukurti saugų kelią srovei nutekėti į žemę, jei atsiranda gedimas (pvz., fazės laidas prisiliečia prie prietaiso metalinio korpuso).
Tai yra Jūsų „gelbėjimosi ratas“ elektros sistemoje.
Kodėl negalima jų sujungti?
Jei darbinis nulis ir apsauginis žemės laidininkas yra sujungti už Jūsų namų skirstomosios dėžutės arba netinkamai sujungti pačioje dėžutėje, kyla didžiulis pavojus:
Įtampos atsiradimas ant įžemintų paviršių: Jei dėl kokios nors priežasties nutrūksta darbinis nulis (pvz., transformatorinėje ar pakeliui iki Jūsų namų) arba jame atsiranda didelis srovės disbalansas, visa elektros srovė bandys tekėti per Jūsų apsauginį žemės laidininką. Tai reiškia, kad įtampa gali atsirasti ant visų metalinių paviršių, kurie yra „įžeminti“ Jūsų namuose – ant skalbimo mašinos, šaldytuvo, metalinių vamzdžių ir pan.
Pavojus gyvybei: Tokiu atveju, palietus tokį prietaisą, galite patirti stiprų elektros smūgį, kuris gali būti mirtinas.
Įrangos sugadinimas: Didelė įtampa ant apsauginio žemės laidininko gali sugadinti Jūsų elektros prietaisus ir įrangą, kurie skirti veikti saugioje įžeminimo aplinkoje.
Apsaugos sistemų neveikimas: Tinkamai atskirti įžeminimas užtikrina, kad automatiniai jungikliai (saugikliai) ir nuotėkio relės (RCD) suveiks akimirksniu gedimo atveju ir atjungs pavojingą grandinę. Sujungus nulį ir žemę netinkamoje vietoje, šios apsaugos sistemos gali tapti neveiksmingos.
Apibendrinant: Darbinis nulis yra skirtas srovei grąžinti normaliomis sąlygomis, o apsauginis žemės laidininkas yra Jūsų avarinis kelias srovei nutekėti į žemę gedimo atveju. Jie turi veikti nepriklausomai Jūsų namų viduje, kad būtų užtikrintas maksimalus sauguma suformuluotas paaiskinimas su ID pagalba -
prieš 1 metus ramunas ramunas , lankytojas
Netikslinga nes is nuotraukos matosi kad zeme ir darbinis nulis nera atskirtas nelabai gerai nebent atskirti jeigu deze izeminta atskirai ir prijunts zemes laidas kodel taip padaryta geras klausimas nelabai gerai
-
Dirbtinio Intelekto atsakymas
Rekomenduojama pirmiausia atnaujinti kabelių sistemą, pakeičiant seną dviejų laidų kabelį nauju, turinčiu atskirus L (fazei), N (neutralui) ir PE (įžeminimui) laidininkus. Tai užtikrins saugesnį ir patikimesnį elektros tiekimą visame name.
Jei šiuo metu negalite pakeisti kabelio, o jūsų tikslas yra padidinti saugumą, galite atvesti atskirą įžeminimo laidą nuo prietaisų iki paskirstymo dėžutės ir jį sujungti su PEN laidininku. Tačiau tai gali nepilnai išspręsti saugumo klausimo, nes įvykus PEN laidininko pertraukai, jūsų įžeminimo sistema gali būti neefektyvi.
Laukiant galimybės atnaujinti kabelių infrastruktūrą, elektros sistemas turėtų vertinti ir diagnozuoti kvalifikuotas elektrikas, kad būtų užtikrintas sistemų atitiktis saugos standartams.* Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.