1. Paslaugos.lt
  2. Klausk profesionalų
  3. Klausimas

Ar dirbant darbuotojui pusę etato darbdavys moka mažesnius mokesčius, nei dirbant darbuotojui pilnu etatu?

prieš 1 metus - Virgina Kalendriene paskelbė kategorijoje Buhalterinės apskaitos paslaugos

9 atsakymai 900 peržiūrų

Ar dirbant darbuotojui pusę etato darbdavys moka mažesnius mokesčius, nei dirbant darbuotojui pilnu etatu? Darbdavys sako, kad moka tuos pačius mokesčius kaip už pilną etatą, todėl nenori priimti pusę etato. Ar tiesą, kad mokesčiai tokie patys?

9 atsakymai

  • Dirbtinio Intelekto atsakymas
    Dirbant darbuotojui pusę etato, darbdavio mokamos įmokos ir mokesčiai yra skaičiuojami proporcingai pagal atlyginimą, todėl jie yra mažesni nei pilnu etatu dirbančio darbuotojo, jei skaičiuojama atsižvelgiant į tą patį valandinį atlyginimą. Visi mokesčiai – socialinio draudimo įmokos, garantinio fondo įmokos ir kt. – yra procentinė dalis nuo darbo užmokesčio, tad pusės etato atveju mokesčiai bus sumokėti nuo mažesnės bazės. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į minimalų privalomą mokėti mėnesinį socialinio draudimo įmokų minimumą, kuris gali paveikti mokėtiną sumą, jeigu darbuotojo alga yra pernelyg maža. Darbdaviui pasiteiraukite, ar jūsų alga ir darbo laikas atitinka šiuos reikalavimus.
    * Šis atsakymas yra sugeneruotas dirbtinio intelekto įrankių pagalba ir gali turėti klaidų. Patikrinkite informacijos teisingumą prieš ja naudojantis.