1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Verslas
 4. Interneto svetainių kūrimas ...

Interneto svetainių kūrimas Lietuvoje 2019 m.: kainos, patarimai užsakovams

Paskelbta 2019-01-11 , atnaujinta 2019-04-02
 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Turinys

 1. Kiek kainuoja interneto svetainė? 2019 m. kainos
 2. Nemokamos interneto svetainės – ar taip būna?
 3. Pigios interneto svetainės - ar apsimoka?
 4. Kaip kuriamos svetainės?
 5. Marketingas: kaip į svetainę atvesti lankytojus?
 6. Patarimai užsakovams
 7. Šiuo metu TOP interneto svetainių kūrėjai

Jūsų verslui ar įmonei reikalinga interneto svetainė? Šiame straipsnyje pateiksime esminę informaciją apie tinklalapio sukūrimą ir palaikymą. Pradėkime nuo aktualiausio dalyko – kainų. Interneto svetainę galima susikurti už 70 eurų, bet galima pakloti ir 5000 ar net daugiau. Kodėl kainų diapazonas toks platus? Viskas susiję su atliekamų darbų kiekiais ir sudėtingumu.

Kiek kainuoja interneto svetainė? 2019 m. kainos

Tipiniai paslaugų paketai

Dauguma interneto svetainių kūrėjų taiko individualią kainodarą, tad kainas gausite tik pateikę išsamią informaciją apie savo norimą svetainę, jos struktūrą, tikslus ir reikalingas rinkodaros priemones. Tačiau dalis kūrėjų turi ir tam tikrus paslaugų paketus, kurie yra gana tipiniai. Jie taikomi paprastoms ir gana nesudėtingoms interneto svetainėms, todėl reikia turėti tai omenyje. Jei užsisakote tipinį paslaugų paketą, o vėliau matote, kad reikia papildomų darbų, nei nurodyti to paketo aprašyme, be abejonės teks susimokėti papildomai.

Grįžti į turinį

Tipinių paketų paslaugų pavyzdys

MINIMUM MEDIUM MAXIMUM
Šabloninis dizainas, pritaikytas įvairiems įrenginiams Šabloninis dizainas, pritaikytas įvairiems įrenginiams Unikalus dizainas, pritaikytas įvairiems įrenginiams
1 kalba Daugiau nei 1 kalba Daugiau nei 1 kalba
Nemokama turinio valdymo sistema (TVS) Nemokama turinio valdymo sistema (TVS) Nemokama turinio valdymo sistema (TVS)
Google įrankių diegimas Google įrankių diegimas Google įrankių diegimas
Informacijos įkėlimas (10-15 puslapių) Informacijos įkėlimas (16< puslapių) Informacijos įkėlimas (16< puslapių)
Svetainės talpinimas į serverius Svetainės talpinimas į serverius Svetainės talpinimas į serverius
- Prekių katalogas Prekių katalogas
- Vidinė SEO optimizacija (On-page SEO) Vidinė SEO optimizacija (On-page SEO)
- Tinklarasčio (blog) modulis Tinklarasčio (blog) modulis
- Elektroninio pašto kūrimas Elektroninio pašto kūrimas
- - Atsiliepimų modulis
- - Naujienlaiškio modulis
- - Marketingo paslaugos (Google paieška, socialiniai tinklai)
- - Tekstų kūrimas
- - ir t.t.

Grįžti į turinį

Tipinių paketų apytikslės kainos

Paketas Pigu Dažniausia kaina Brangu
Minimum iki 200 € 200-400 € 500 € ir daugiau
Medium iki 300 € 300-600 € 1000 € ir daugiau
Maximum iki 1000 € trūksta duomenų neribotai

Grįžti į turinį

Tipiniai paketai paprastai apima trijų rūšių darbus:

1. Svetainės dizainas – svarbiausia darbo dalis. Jei kuriate unikalų dizainą, skirtą tik jūsų įmonei, gali tekti pakloti 1000-2000 eurų už dizainerio darbą ir dizaino paruošimą programavimui. Jei dizainas perkamas jau paruoštas, jis kainuoja 30-70 eurų. Galbūt kažkur pasaulyje yra dar šimtas įmonių, kurių svetainės atrodys panašiai, tačiau kainos skirtumas akivaizdus.

Šabloninių dizainų galeriją galite rasti Wordpress.com ar ThemeForest.com

2. Svetainės programavimas – paruošto dizaino „užmovimas“ ant turinio valdymo sistemos, per kurią visą turinį galite valdyti patys, be programuotojų įsikišimo. Dabar populiariausia NEMOKAMA turinio valdymo sistema Wordpress. Ji yra ir lietuviškai, todėl Lietuvos verslas ją labai mėgsta. Aišku, kai kurie programuotojai renkasi ir kitas nemokamas alternatyvas – Joomla bei Drupal turinio valdymo sistemas. NEMOKAMA reiškia, kad nereikia jokios licencijos, kaip profesionaliai programinei įrangai. Turinio valdymo sistemos kodo atnaujinimas vyksta automatiškai ir nieko nekainuoja. Kodėl tada kainuoja programavimas?

Programuotojas sugaišta 3-5 valandas kol sutvarko esamą dizainą ir paruošia vietą turiniui pagal iš anksto nustatytą struktūrą (meniu). Jei svetainė turi daugiau kalbų, laiko sugaištama dar daugiau. Jei reikalingi esminiai dizaino pakeitimai ir tam tikras HTML programavimas, dar prisideda darbo valandų. Štai dėl to programavimas su nemokama TVS ir kainuoja...

3. Svetainės priežiūra – techninis, bet labai reikalingas darbas. Prieš paleidžiant svetainę reikia sudėti visą turinį, patikrinti, ar visos nuorodos veikia, ar paveikslėliai yra nedideli, ar puslapis gerai rodomas mobiliuose įrenginiuose. Paprastai svetainės priežiūra dar skirstoma į kelis darbelius:

 • Turinio papildymas;
 • Turinio atnaujinimas;
 • Turinio keitimas.

Sakome „turinio“, nes keisti, atnaujinti, redaguoti reikia ne tik tekstus, bet ir iliustracijas, video klipus. Visas svetainės kūrimo procesas baigiasi tada, kai turinys yra sudedamas į svetainę ir svetainė paleidžiama viešai. Paprastai svetainių užsakovams kyla keletas svarbių klausimų, kuriuos, užbėgdami už akių, atsakysime.

Grįžti į turinį

Valandiniai svetainių kūrėjų įkainiai

Miestas Pigu Dažniausia kaina Brangu
Vilniuje 10 € 15-25 € 30 € ir daugiau
Kaune 8-10 € 12-25 € 30 € ir daugiau
Klaipėdoje 10 € 15 € 25 € ir daugiau
Kiti miestai 7-10 € 15 € 20 € ir daugiau

Grįžti į turinį

Nemokamos interneto svetainės – ar taip būna?

Visiškai nemokamų svetainių nebūna. Reikia mokėti už interneto vardą, serverį, kuriame laikysite svetainę, todėl išlaidų tikrai bus. Jei svetainę ir susikursite naudodami "nemokamas" Weebly ar Wix platformas, tai ji turės kitų prekinių ženklų reklamas, jai trūks tam tikrų reikalingų funkcijų arba nuosavo interneto vardo už kurį vis tiek reikės mokėti papildomai. Taip pat, gali prireikti įvairių papildomų modulių, kuriuos platformos dažniausiai siūlo jau už mokestį. Nepamirškite, naudodami tokias platformas visus darbus turėsite atlikti patys. Jei apie svetainių kūrimą nieko neišmanote, šis darbas gali būti sudėtingas, reikalauti daug jūsų laiko, o rezultatas greičiausiai nenudžiugins.

Weebly pricing
Weebly 2019 kainodara. Kaina gali 23 USD ir daugiau per mėn.
Wix pricing
WIX 2019 mokėjimo planai.

Pigios interneto svetainės - ar apsimoka?

Svetainė už 50-100 eurų yra pigu. Tik dėl kokybės gali kilti problemų. Ypač, jei vėliau norėsite kažką patobulinti. Tokia „pigi“ svetainė vėliau gali kainuoti dvigubai ar net dar daugiau kartų tiek, kiek investavote. Rekomenduojame rinktis ne pačias pigiausias paslaugas.

Grįžti į turinį

Kaip kuriamos svetainės?

Šiame skyriuje plačiau papasakosime apie interneto svetainės sukūrimą ir esminius jos bruožus, kad iš kūrėjų galėtumėte pareikalauti to, ko iš tikrųjų jums reikia.

Svetainės sudedamosios dalys

Interneto svetainė susideda iš tam tikrų dalių, kurias turite apgalvoti ir apsitarti su interneto svetainės kūrėjais.

Grįžti į turinį

 • Pavadinimas / Logotipas – tai jūsų verslo pavadinimas, prekinis ženklas. Paprastai jis būna puslapio viršuje, kairėje arba per vidurį. Retesniais atvejais – dešinėje. Po logotipu gali būt pateikiamas jūsų verslo esmę nusakantis pavadinimas, šūkis.

 • Domenas (interneto svetainės adresas) – tai jūsų adresas internete, kurį surinkę lankytojai papuola į jūsų svetainę, pavyzdžiui, www.jusuverslas.lt. Domenas su .lt galūne kainuoja apie 10 eurų. Įdomu tai, kad domenai su .eu galūne yra pigesni, tad jei jūsų norimas vardas jau užimtas su .lt galūne, galite drąsiai tikrinti tokį patį vardą su .eu (Europos sąjunga) galūne. Arba .com, bet jei tik jūsų verslas orientuotas į tarptautines rinkas.

 • Serveris (talpinimas) – tai vieta, kur laikysite savo interneto svetainės failus. Taip pat serveryje bus laikomas ir jūsų elektroninis paštas. Vienos svetainės hostingas nėra brangus – 1-3 eurai per mėnesį. Lietuvoje didžiausias svetainių talpinimo paslaugų tiekėjas yra Serveriai.lt.

 • Dizainas – tai visų elementų išdėstymas, spalvinė gama, iliustracijos, meniu punktai ir kiti elementai. Jų visuma ir yra dizainas. Iki mažiausių smulkmenėlių.

 • Turinio valdymo sistema (TVS) – tai speciali internetinė programa, kurioje galite valdyti savo svetainės informaciją, pridėti ar ištrinti puslapius, pakeisti tekstus, iliustracijas, video klipus.

 • Tekstai: paslaugų ir prekių aprašymai – kiekvienai svetainei reikalingi tekstai apie jūsų verslą, kaip jis veikia, kokias paslaugas teikiate, kokias prekes parduodate. Teksto gali būti ir keletas sakinių, ir keli A4 puslapiai. Svarbu, kad svetainė neliktų tuščia – tai labai kenkia reputacijai.

 • Kitas turinys: nuotraukos, iliustracijos, video – svetainėje reikalingas ne tik tekstas, bet ir kitoks turinys – nuotraukos, iliustracijos, grafikai, taip pat video klipai. Juos reikia atitinkamai paruošti, kad neužimtų daug vietos ir puslapis užsikrautų greitai.

 • Kontaktai – tai būtina sritis kiekvienoje interneto svetainėje. Pageidautina, kad būtų pateikti ne tik adresas ir telefonas, bet ir kiti kontaktai: darbo laikas, žemėlapis, padedantis suprasti, kur įsikūręs jūsų verslas. Taip pat prie kontaktų įprasta paminėti oficialius rekvizitus – įmonės kodą (individualios veiklos pažymėjimo numerį), atsiskaitomąją sąskaitą ir t.t.

 • Straipsniai / tinklaraštis – interneto svetainės sritis, kurioje pateikiama naudinga informacija jūsų verslo klientams. Tai gali būti straipsniai apie naudojimąsi jūsų paslaugomis ar produktais, pirkimo gidai, patarimai, šiaip įdomi informacija.

 • Skirtingos kalbos – jei jūsų verslas orientuotas į tarptautines rinkas, arba skirtas kitomis kalbomis kalbantiems Lietuvoje gyvenantiems asmenims, protinga būtų pasidaryti ir kitos kalbos versiją. Populiariausia yra rusų ir anglų kalba. Turinys gali būti verčiamas į pasirinktas kalbas, arba ruošiamas specifinis turinys būtent ta kalba kalbantiems klientams.

 • Kiti elementai – svetainė gali turėti kontaktinę formą, „Sekite mus Facebooke“ įskiepį, kitokios naudingos lankytojams informacijos. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir verslo porekių.

 • Svetainės meniu – aiški ir suprantama navigacija, kad lankytojas galėtų laisvai eiti iš vieno puslapio į kitą negrįždamas į pradinį puslapį.


Kokie specialistai kuria svetaines?

Norint geriau suprasti, kaip kuriamos interneto svetainės, reiktų pristatyti visą kūrėjų komandą. Visi yra pasiskirstę savo darbais ir dažniausiai vienas ir tas pats žmogus visko vienas nepadarytų kokybiškai.

 • Universalūs svetainių kūrėjai. Žmonės, kurie gerai išmano nemokamas TVS, turi šiek tiek programavimo, dizaino, SEO žinių. Su dideliais projektais jų galimybės gali pasirodyti ir ribotos, tačiau su nedidelėmis reprezentacinėmis svetainėmis verslui šių specialistų paslaugos gali būti geriausias sprendimas kainos ir kokybės atžvilgiu.

 • Programuotojai. Tai žmonės, kurie rašo kodą ir tvarkosi serveryje. Nuo jų priklauso, ar svetainė iš viso veiks, ar jis bus tvarkinga.

 • Dizaineriai. Tai žmonės, kurie kuria jūsų svetainės vizualinį apipavidalinimą. Net jei dizainas yra nupirktas jau paruoštas, vis tiek teks sukurti tam tikrus paveiksliukus reklamoms, o čia padės dizaineriai.

 • Tekstų kūrėjai kuria tekstus jūsų svetainei.

 • Fotografai reikalingi tam, kad profesionaliai nufotografuotų jūsų kolektyvą, produktus, darbo procesus ir t.t. Jie pateikia nuotraukas, kurios naudojamos jūsų svetainėje.

 • SEO specialistai rūpinasi, kad jūsų nauja svetainė būtų sukurtas pagal naujausius Google reikalavimus. Tik tokiu atveju svetainė bus randama per paiešką.

Visi šie specialistai dirba vienoje komandoje, kuriai, dažniausiai, vadovauja projektų vadovas.

Svetainių kūrimo sistemos

Kaip jau minėjome, svetainės dažniausiai kuriamos naudojantis nemokamomis turinio valdymo sistemomis (TVS). Apie jas papasakosime plačiau.

 • Wordpress – tai populiariausia pasaulyje sistema, su kuria padaryta daugiau nei 30 proc. visų pasaulio interneto svetainių. Prie šios TVS tobulinimo dirba šimtai tūkstančių nepriklausomų programuotojų, todėl ji yra tokia gera ir lengvai naudojama. Wordpress yra išversta ir į lietuvių kalbą, todėl viskas suprantama. TVS paprastas, intuityvus, lengvai išmokstama juo naudotis. Visos funkcijos pridedamos kaip įskiepiai (Plug-ins).
 • Joomla – tai viena iš seniausių turinio valdymo sistemų, skirta informacinėms svetainėms. Ji taip pat yra kuriama ir palaikoma tūkstančių nepriklausomų programuotojų, todėl visada atnaujinama pagal visus saugumo reikalavimus.
 • Drupal – unikali TVS, kurioje visas valdymas vyksta gyvoje svetainėje. Prisijungus prie administratoriaus paskyros matyti tam tikri redagavimo įrankiai. Jų galimybės yra praktiškai neribotos. Tai patikima TVS sudėtingiems projektams.
 • Svetainių kūrimas be TVS. Labai retas atvejis, kai kuriant naują interneto svetainę, nenaudojama turinio valdymo sistema. Toks sprendimas gali būti gana nesaugus ir morališkai pasenęs, todėl naudojamas labai retai. Jam atnaujinti reikalingos programavimo žinios, tai raiškia, kad patys nesugebėsite net kablelio tekste pakoreguoti.
Wordpress CMS
Wordpress turinio valdymo sistema (TVS) iš vidaus. Yra ir lietuvių kalba.

Marketingas: kaip į svetainę atvesti lankytojus?

Kai susikuriate svetainę ir ją pasileidžiate, reikalingas intensyvus darbas su rinkodara. Tai jūsų reklama, kurią turi pamatyti kuo daugiau žmonių, bet jei svetainės nereklamuosite, niekas taip ir nepamatys ir apie jus nesužinos.

Grįžti į turinį

Lankytojai ar potencialūs klientai?

Kas geriau – kad į jūsų svetainę ateitų 10 suinteresuotų jūsų veikla žmonių (potencialių klientų), ar 1000 atsitiktinių lankytojų, kurie jūsų veikla nelabai domisi? Aišku, kad pirmasis variantas, nes jei iš tų 10 suinteresuotų potencialių klientų bent vienas iš jūsų užsisakys paslaugą, jūsų svetainė gali atsipirkti per artimiausius metus. Deja, 1000 paauglių iš Filipinų, atsitiktinai užėjusių į jūsų svetainę iš karto iš ten išeis ir iš tokio lankytojų srauto naudos negausite. Dėl to labai verta pasvarstyti, kai bandysite didinti svetainės lankomumą ne visai patikrintais būdais, arba patikėsite tai neaiškiems paslaugų teikėjams, žadantiems padidinti jūsų svetainės lankomumą ir pardavimus. Reklamuokitės atsakingai – ten, kur lankosi jūsų potencialūs klientai. Gal tokia reklama bus brangesnė, bet tikrai efektyvesnė.

Kaip atsirasti Google paieškoje

Google paieškoje atsirasti dabar galima labai greitai. Pakanka įsidiegti Google Search Console įrankį, kuris yra nemokamas. Taip Google pasakysite, kad susikūrėte naują svetainę ir norite, kad ją rastų paieškoje. Klausimas – ar aukštai jus rodys. Nujos svetainės paprastai nepasižymi gerais rezultatais, todėl norėdami gauti lankytojų iš paieškos, turėsite šiek tiek padirbėti ir skirti papildomų lėšų. Aukštesnėse pozicijose Google paieškoje galite atsirasti naudodami šiuos du būdus:

 • Google Ads - mokama Google paslauga. Kiek sumokėsite, tiek lankytojų ir gausite. Reikia mokėti tik už paspaudimus ant Jūsų svetainės Google paieškoje. Jei vienas paspaudimas kainuoja 50 centų, tai už 50 eurų gausite 100 susidomėjusių jūsų paslaugomis lankytojų. Dalis jų gali tapti klientais ir padėti susigrąžinti išleistą sumą reklamai. Gooogle Ads sistema yra nuolatos tobulinama, kad būtų kuo lengviau ja naudotis. Visgi, geriausius rezultatus pasieksite samdydami profesionalus, Google Ads reklamos specialistus. Šie specialistai padės Jūsų biudžeta išnaudoti kuo efektyviau, t.y. atvesti kuo daugiau potencialių klientų už paskirtą sumą.
 • Nemokamai (SEO). Norint gauti daugiau lankytojų per Google nemokamai, reikia optimizuoti svetainę ir jos turinį šiam paieškos varikliui (angl. Search Engine Optimization - SEO). Geriausiai tai daryti moka profesionalai, SEO specialistai. Google reikalavimai nuolatos kinta, tad jie geriausiai žino, ką reikia daryti, kad jūsų svetainė būtų rodoma aukščiau už konkurentus pagal tam tikrus raktinius žodžius. Patiems SEO daryti irgi galima, tačiau galima ir persistengti, o tada rezultatai ne tik kad nepagerės, bet gali ir suprastėti. Kuo didesnė konkurencija tuo daugiau darbo SEO specialistams.

Google Search Console
Taip Google Search Console atrodo iš vidaus. Galite matyti pagal kokius raktažodžius, kiek kartų Jūsų svetainė buvo parodyta Google paieškoje. Kiek kartų buvo paspausta ant Jūsų svetainės, kokia vidutinė pozicija sąraše ir pan.

Nuorodos kitose svetainėse

Nuorodos kitose interneto svetainėse yra naudingos ne tik dėl SEO, bet ir dėl lankytojų. Ypač, jei šalia nuorodos pateikiate trumpą prisistatymą, kuo užsiimate. Pavyzdžiui, „www.jusuverslas.lt - patikimas ir nebrangus automobilių meistras Kaune“. Klausimas tik kokiose svetainėse tokią reklamą priima. Ieškokite savo partnerių ir draugų tarpe, bandykite su jais susitarti. Yra nemokamų nuorodų katalogų, tačiau jie paprastai yra menkai lankomi, tad naudos duos nedaug. Geriausia taip reklamuotis draugiškose svetainėse arba susijusios tematikos el. parduotuvėse.

Reklama Facebook

Reklama Facebooke yra efektyvi tik tada, kai dirbama nuolatos. Jei Facebooko puslapyje pasirodys įrašas tik kartą per mėnesį, tai didelio lankytojų srauto tikrai nereiktų tikėtis. Facebook puslapis reikalingas bet kuriuo atveju, nes tai vienas iš būdų komunikuoti su potencialiais klientais.

Kai svetainė nauja, reiktų nepersistengti su jos reklama. Tiesiog būsite užblokuoti ir jūsų pastangos nueis perniek. Geriau jau dirbti apdairiai. Tam reikalingas jūsų verslo tinklaraštis, kuriame galima paruošti tam tikros įdomios medžiagos. Tada tokį straipsnį galima pareklamuoti tam tikrose grupėse su dideliu lankytojų skaičiumi. Taip pritrauksite šiek tiek lankytojų, tačiau neaišku, ar jie bus labai susidomėję jūsų paslaugomis. Atminkite – informacija, kuria dalinatės Facebooke turi būti naudinga jūsų potencialiems lankytojams. Kitaip ji nesulauks tinkamo dėmesio. Net jei tam tikrą įrašą reklamuosite už pinigus. Jį pamatys daug žmonių, bet ar paspaus?..

Reklama Instagram

Reklama Instagram socialiniame tinkle efektyvi ne visada. Jei jūsų potencialūs klientai – jaunesni žmonės, tada pirmyn. Jūs tikrai būsite pataikę ten, kur reikia. Jei jūsų klientai – verslo įmonės, geriau rinktis LinkedIN socialinį tinklą, o ne Instagram. Dalinkitės savo nuotraukomis iš savo darbo vietos, pasakokite, ką veikiate, kaip dirbate per istorijų skyrelį. Sekėjams patinka matyti senesnius ir užpildytus profilius, su įdomiomis nuotraukomis, istorijomis, video.

Google Analytics - kas tai ir kokia nauda

Paprašykite svetainės kūrėjo, kad jūsų svetainėje būtų įdiegta Google Analytics. Jums reikia tik vieno įskiepio ir jūsų svetainės lankytojų statistika bus kaip ant delno. Kodėl būtent Google Analytics? Priežastis paprasta – tai itin galingas ir nemokamas lankytojų elgsenos jūsų svetainėje analizavimo įrankis.

Google Analytics
Taip atrodo Google Analytics iš vidaus. Galima matyti kiek lankytojų svetainėje naršo šiuo metu, kiek buvo vakar ar kitais laikotarpiais. Kokius puslapius peržiūrėjo, kiek laiko užsibuvo ir pan. Yra ir lietuvių kalba.

Papildoma svetainės reklama (offline)

 • Vizitinės kortelės. Jei dažnai susitinkate su klientais, atsispausdinkite vizitinių kortelių, kur būtų jūsų svetainės adresas ir kiti jūsų kontaktai.

 • Lankstinukai. Lankstinukai ir skrajutės, pristatantys trumpai jūsų paslaugas nebus tokie efektyvūs, jei nenurodysite juose interneto svetainės adreso. Būtent nuėję į jūsų svetainę potencialūs klientai gali pamatyti naujausius jūsų darbus, paskaityti išsamius paslaugų aprašymus, kuriems spausdintoje reklamoje tiesiog nepakanka vietos.

 • Rekomendacijos. Tiesiog esamų savo klientų paprašykite įsiminti savo svetainės adresą ir juo pasidalinti su savais draugais ar partneriais. Tokia iš lūpų į lūpas reklama (angl. mouth-to-mouth) yra labai efektyvi. Žmonės juk labiau pasitiki rekomendacijomis, gautomis iš pažįstamų ir kolegų.

Patarimai užsakovams

Pabaigai norėtume duoti keltą patarimų, kurie pravers kalbantis su svetainių kūrėjais.

Pagalvokite, kokios svetainės Jums reikia

Pirmiausia, kūrėjams reikia paaiškinti, kokio tipo svetainė yra reikalinga. Pagrindiniai tipai yra trys. Tai taip pat lemia galutinę darbų kainą:

 • Paprasta informacinė svetainė. Ji dar vadinama vizitine kortele internete. Tai paprasta svetainė apie jūsų veiklą, kurios tikslas – kad lankytojai su jumis susisiektų.
 • Vieno puslapio svetainė. Vieno puslapio svetainė tinkama reklamuoti tam tikrą paslaugą ar produktą, kurį galima įsigyti internetu. Taip pat dažnai vieno puslapio svetainėje pateikiama informacija apie tam tikrus renginius, specialisto biografija ir prisistatymas, tam tikro projekto aprašymas (pavyzdžiui, naujo daugiabučių kvartalo pristatymas). Vieno puslapio svetainės nereiktų rinktis vietoje informacinės, nes sunku tokias svetaines optimizuoti Google paieškai.
 • Funkcionali svetainė (kurioje atliekami tam tikri veiksmai). Tai svetainės, kuriose vartotojas gali susikurti savo paskyrą ir stebėti tam tikrą informaciją, atlikti veiksmus. Paprastai tokios svetainės turi savitarnos skyrelį. Greičiausiai tokia svetainė yra el. komercijos projektas, kuriame galima pirkti ar užsisakyti paslaugas internetu.

Projekto vadovas - vienas žmogus

Geriausiai interneto svetainės kūrimą pavesti kuruoti vienam žmogui. Kai į procesą įsitraukia įmonės vadovas, administratorė, rinkodaros skyrius, akcininkai ir dar keli papildomi žmonės, procesas tampa ilgas ir sudėtingas, nes kiekvienas sprendimas priimamas per labai ilgą laiką.

Grįžti į turinį

Pasiruoškite svetainės struktūrą

Svetainės struktūra yra jūsų svetainės meniu punktai. Tai dar vadinamas svetainės medis, kuriame surašyti visi esantys puslapiai. Kūrėjams tokia struktūra yra esminė, nes nuo to prasideda jų realus darbas. Prieš kreipdamiesi į kūrėjus, pasiruoškite savo svetainės struktūrą. Ji gali atrodyti panašiai taip:

 • Pagrindinis puslapis
 • Apie mus
 • Paslaugos
  • Paslauga 1
  • Paslauga 2
  • Paslauga 3
 • Informacija klientams
  • Straipsnis 1
  • Straipsnis 2
  • Straipsnis 3
 • Galerija
 • DUK
 • Kontaktai

Turinį pasiruoškite iš anksto (labai svarbu)

Kad bendradarbiavimas su svetainės kūrėjais būtų sėkmingas, reiktų iš anksto paruošti visus tekstus ir vaizdinę medžiagą. Svetainės kūrėjai svetainę kurs iškart keldami turinį ir jau aksti visi matysite kaip maždaug atrodys galutinis rezultatas. Jei jūsų svetainėje yra partnerių skiltis, reiktų pasirūpinti jų logotipais. Taip pat ir atsiliepimais, jei tokia skiltis bus numatyta.

Dažniausios užsakovų daromos klaidos

 • Turinio neturėjimas, neparuošimas. Jūsų paruoštas turinys diktuoja svetainės dizainą, strukturą ir t.t. Be turinio kuriama svetainė dažniausiai vėliau turi būti keičiama, pritaikoma pateiktam turiniui. Kai nėra iliustracijų, nuotraukų, pakankamai tekstų, svetainė atrodo prastai ir gadina užsakovo įvaizdį.

 • Per dideli lūkesčiai šabloniniam (pirktam) dizainui. Jūsų svetainė atrodys kitaip, nei pasirinkto dizaino demo versija, kurioje demo turinys jau paruoštas, kad dizainas atrodytų patraukliai. Su Jūsų turiniu pirktinis dizainas gali atrodo žymiai prasčiau.

 • Keičiami norai, taisymai. Atminkite, už iš anksto neaptartus norus ir pakeitimus teks susimokėti papildomai.

 • Per dideli lūkesčiai dėl klientų srauto. Vos tik paleista svetainė naujų klientų būriais neatves. Tam reikia skirti papildomo laikoi ir investicijų reklamai. Daug užsakovų klaidingai mano, kad svetainė yra viskas, ko reikia norint rasti naujų klientų.

 • Kitos nenumatytos išlaidos. Serverio nuoma, el. pašto paslauga, SSL sertifikatai, turinio kūrimas (tekstai, video, nuotraukos, iliustracijos), marketingas.

Nedarant šių klaidų, svetainės kūrimo procesas turėtų būti sklandus.

Grįžti į turinį

Šiuo metu TOP interneto svetainių kūrėjai

Interneto svetainių kūrimas
3
-10%
šiandien
600 €
50
9 rekomendacijos
5 m. patirtis

Internetinė svetainė, kuri padidins jūsų pardavimus!

Mūsų svetainės yra kitokios. Jos yra vystomos mūsų rinkodaros specialistų ir UX/UI ekspertų, o ne „interneto dizainerių“, kurių tikslas – kad viskas atrodytų gražiai, mūsų tikslas - pardavimai.

SmartSale
Vilnius, visa Lietuva
Interneto svetainių kūrimas
3
-10%
šiandien
300 €
23
8 rekomendacijos
8 m. patirtis

#1 Būkite matomi internete - Modernių svetainių kūrimas

Mes esame E-verslo auginimo paslaugas teikianti kūrybinė agentūra. Specializuojamės interneto svetainių kūrimo, e-komercijos, dizaino, logotipų ir reklamos srityse. [email protected] | interplace.lt

INTERPLACE
Vilnius, visa Lietuva
Interneto svetainių kūrimas
3
-10%
šiandien
300 €
5
8 rekomendacijos
5 m. patirtis

Shopify Elektroninės parduotuvės kūrimas

Penkerių metų patirtis dirbant su Shopify platforma Lietuvos bei užsienio rinkai.

Vytenis Burneikis
Vilnius, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

Papildykite šį straipsnį užsakovams naudinga informacija ir tapkite straipsnio remėju. Susisiekite [email protected]