1. Paslaugos.lt
 2. Aplinka, sodas
 3. Aplinkos tvarkymas, apželdinimas
 4. Trinkelių klojimas
 5. Patarimai užsakovui

Kaip išsirinkti trinkeles?

FORMA

Trinkelės pagal savo formą skirstomos į dvi kategorijas:

 • Kvadratines arba stačiakampes. Šios standartinio dydžio trinkelės naudojamos ten, kur nebus veikiamos didelėmis apkrovomis – kiemams, takeliams, terasoms grįsti ir pan. Siekiant išgauti tvirtesnį standartinio išmatavimo trinkelių sukibimą, jos klojamos specialiu eglutės raštu.
 • Nestandartinių formų. Kaulo formos ar banguotos sigmos formos trinkelės pasižymi tvirtesniu sukibimu tarpusavyje ir didelių apkrovų atlaikymu. Šios trinkelės dažniausiai klojamos ne tik ten, kur bus didelės apkrovos, bet ir siekiant išgauti įdomesnius raštus.

⬆︎ Grįžti į turinį

Žiūrėti daugiau »

SPALVA

Siauriausia spalvų palete pasižymi akmens trinkelės, nes jos išgaunamos skaldant natūralius akmenis. Jos dažniausiai būna pilkos, rausvos arba juodos. Ieškantys originalesnių ir įdomesnių sprendimų, turėtų pasidomėti betoninėmis trinkelėmis, kurių spalvų spektras pats didžiausias. Jas gaminant į mišinį įmaišomi specialūs dažai, kurie leidžia nudažyti trinkelę net keliomis spalvomis, pavyzdžiui, viena jos dalis gali būti ruda, o kita – juoda. Klinkerio trinkelių spalva išgaunama degimo metu, todėl jos dažniausiai vyrauja nuo šviesios smėlio iki juodo atspalvio.

STORIS

 • Takams, takeliams ir terasoms naudojamos 5 cm betoninės trinkelės, 4,5 cm klinkerio trinkelės ir 3 cm akmens trinkelės.
 • Grindinio dalims, per kurias važiuos lengvasis transportas, naudojamos 6 cm betoninės trinkelės, 4,5 cm klinkerio trinkelės arba 5 cm akmens trinkelės.
 • Grindinio dalims, per kurias važiuos sunkioji technika, transportas, trinkelių storį nustato konstruktoriai, bet dažniausiai naudojamos betoninės 8–15 cm trinkelės.

RŪŠYS

Betoninės trinkelės. Jos mėgstamos dėl savo plataus spalvų spektro, bet spalvotos ar faktūrą turinčios trinkelės yra kur kas brangesnės. Jomis dengiant didesnį plotą tikrai pajausite kainų skirtumą. Pigiausios – pilkos spalvos betoninės trinkelės, todėl norint ekonomiško, bet įdomaus sprendimo, galima maišyti pilkas ir spalvotas trinkeles. Rinkoje siūlomos ir ažūrinės trinkelės, kuriose paliktos ertmės augti žolei. Tai šiuolaikiškas ir modernus sprendimas. Pasirinkus šio tipo trinkeles, reikia nusiteikti ir sudėtingesnei jų priežiūrai. Betoninės trinkelės yra pakankamai patvarios, bet lyginant su akmens ar klinkerio trinkelėmis, neprilygsta pastarųjų ilgaamžiškumui. Šių trinkelių vidutinės kainos svyruoja nuo 9 iki 10 EUR už kvadratinį metrą.

Klinkerio trinkelės. Jos pagamintos iš degto molio su priemaišomis. Šios trinkelės pasižymi savo ilgaamžiškumu, tvirtumu, atsparumu šalčiui ir mažesne drėgmės absorbcija. Klinkerio trinkelės taip pat gali būti ažūrinės. Dėl savo patvarumo ir kitų teigiamų savybių jos yra kelis kartus brangesnės nei betoninės trinkelės. Jų vidutinė kaina siekia 20–25 EUR už kvadratinį metrą.

Natūralaus akmens trinkelės. Kitaip dar vadinamos granitinėmis arba bazalto trinkelėmis. Jos pasižymi dideliu atsparumu apkrovoms, temperatūrų svyravimams, yra ilgaamžiškos. Ši medžiaga trinkelėms renkamasi kiek rečiau dėl savo kainos ir kiek neįprasto dizaino. Akmens trinkelių danga sukuria solidų ir prabangų vaizdą, kuris išsiskiria savo unikalumu. Ieškantys originalaus, bet kiek pigesnio sprendimo, šias trinkeles gali maišyti su betoninėmis. Akmens trinkelių kaina gali siekti net kelis šimtus eurų už kvadratinį metrą.

Medinės trinkelės. Jos dažniausiai naudojamos, kai norima pabrėžti aplinkos išskirtinumą, organiškumą ir natūralumą. Šių trinkelių paskirtis labiau dekoratyvi, tinkanti sodo ar kiemo takams kurti. Medinės trinkelės yra mažiau ilgaamžės. Taip pat jas renkantis reikėtų atsižvelgti į tai, kad sušlapusios, jos tampa slidžios. Perkant medines trinkeles, būtinai įsitikinkite, kad jos yra impregnuotos. Kokybiškai pagamintos trinkelės, naudojamos tinkamomis sąlygomis, gali tarnauti apie 10 metų. Medinės trinkelės gaminamos iš ąžuolo, drebulės, maumedžio ir akacijų. Jų kaina pardavimo vietose labai skirtinga, priklausomai nuo kiekio, bet vidutiniškai kainuoja apie 20 EUR už kvadratinį metrą.

Klojimo raštai

Pasirinkę trinkeles, galėsite rinktis iš gausybės skirtingų raštų. Kaip išsirinkti tinkamiausią raštą? Čia svarbiausi du elementai – tai, kas jums atrodo estetiškai patrauklu, ir vieta, kuri bus grindžiama.

Populiariausi raštai ir jų variacijos:

 • Paprastasis. Tai pats lengviausias ir įprasčiausias sprendimas. Trinkelės klojamos lygiomis eilėmis, taip sukuriant aiškias linijas. Toks raštas tinkamiausias takeliams ir šaligatviams, nes puikiai atlaiko pėsčiųjų sukuriamas apkrovas.
 • Eglutė. Tai pats stipriausias ir stabiliausias klojimo raštas. Jis klojimas tiek 45, tiek 90 laipsnių kampu. Šis raštas atrodo dinamiškai, sukuria vizualią iliuziją, traukia akį. Dažniausiai eglutės raštas klojamas ten, kur veikia sunkesnės apkrovos, pvz., įvažiavimui į garažą.
 • Neštuvų sukibimai. Galima teigti, kad tai pas populiariausias trinkelių klojimo raštas gyvenamųjų namų kiemuose. Trinkelės klojamos lygiagrečiai, bet kiekvienos trinkelės vidurys sutampa su trinkelių eilės jungiamąja linija. Šis raštas yra ir taupiausias – gerai apskaičiavus sunaudojamos visos trinkelės arba reikia labai nedaug jų pjaustymo.
 • Pynimas. Šiame rašte trinkelės klojamos poromis – vienos horizontaliai, kitos vertikaliai. Tokiu būdu sukuriama pynimo imitacija. Neštuvų sukibimo variacijos. Šis raštas gali būti labai įvairiai adaptuojamas. Specialistai juokauja, kad nėra galutinio visų variacijų skaičiaus. Dar daugiau galimybių atsiranda naudojant kelias skirtingas trinkelių spalvas.

⬆︎ Grįžti į turinį

Kaip klojamos trinkelės?

 1. Konsultacija. Pirmiausia, pasirinktas specialistas įvertina dangą, pataria, kokias trinkeles ir kokį raštą būtų geriausia pasirinkti.
 2. Kontūrų ir aukščio matavimas. Specialistai pasižymi dangos kontūrus ir specialia įranga tiksliai išmatuoja visus aukščius. Šiame etape taip pat suplanuojamas nuolydis.
 3. Kasimas. Jo metu įvertinamas gruntas ir nusprendžiama, kokiu gyliu bus kasamą. Šiame etape svarbu įvertinti, ar gruntas prieš tai nebuvo sujudintas (pvz., kastas elektros įvadas). Jei gruntas buvo sujudintas, jis pakeičiamas sutankintu smėliu. Geriausia, jei kasimo metu aptinkamas priesmėlis, tai reiškia, kad nuo būsimo paviršiaus reikės nukasti 40–45 cm. Jei randamas molis, gruntas nuimamas 50–60 cm.
 4. Pasluoksnių pylimas ir tankinimas.
  • Jei dugnas yra iš molio, jis dengiamas 5–10 cm smėliu. Smėlis gerai atskiria gruntą nuo stambesnės frakcijos medžiagų. 30–35 cm sluoksniu pilamas žvyras, kuris vėliau gerai sutankinamas.
  • Patikrinamas sutankinto žvyro sluoksnis, kuris turi būti tokio aukščio, kad liktų vietos skaldos sluoksniui. Jis būna nuo 5 iki 20 cm, priklausomai nuo to, kokias apkrovas vėliau turės atlaikyti.
  • Pilamas išlyginamasis sluoksnis, kuris taip pat gerai sutankinamas.
 5. Trinkelių klojimo darbai. Prieš pradedant kloti trinkeles, yra sutikrinami namo kampai ir nusprendžiama, nuo kurios vietos būtų geriausia pradėti darbus.

⬆︎ Grįžti į turinį

Kaip prižiūrėti trinkeles?

Suklojus trinkeles po kurio laiko jų tarpuose ima augti piktžolės. Jei tarpai nebuvo užpildyti specialiu užpildu, šio proceso išvengti nepavyks. Keli populiariausi piktžolių šalinimo būdai:

 • Ravėjimas. Pats paprasčiausias sprendimas, bet daugelį erzinantis ir užima laiko, todėl rekomenduojamas nedideliems plotams prižiūrėti. Ravėjimui galima naudoti specialų sodo peilį, kuris šiek tiek palengvins procesą.
 • Aukšto slėgio vandens srovė. Samanas, dumblius ir piktžoles galima išplauti naudojant specialų plovimo prietaisą. Aukšto slėgio srovės padės ne tik išnaikinti žalumą, bet ir nuplauti trinkeles.
 • Herbicidai. Rinkoje galima rasti įvairių rūšių cheminių produktų augalams naikinti. Jų minusas, kad netinkamai naudojami, gali tapti pavojingi žmogui, augintiniams ir aplinkai, todėl būtina laikytis visų nurodytų instrukcijų.
 • Namuose gaminamos priemonės. Efektyvi ir pigesnė cheminių priemonių alternatyva. Žinoma, kad piktžoles gerai naikina druska ir actas. Sausa druska gausiai apibarstykite piktžoles, palaikykite kelias valandas ir gerai nuplaukite su vandeniu. Po kurio laiko piktžolės nuvys. Norėdami pagaminti acto tirpalą, jį skieskite su vandeniu santykiu 1:1. Pasigaminta priemone nupurkšite nepageidaujamus augalus.

⬆︎ Grįžti į turinį

Kitos dangos

Mozaikinės ir šaligatvio plytelės. Nuo trinkelių jos skiriasi savo dydžiu ir kiek lengvesniu įrengimo pagrindu. Plytelės gaminamos iš betono, todėl rinkoje yra siūlomos įvairiausių dydžių, spalvų ir raštų.

Betonavimas. Vakarų šalyse vis dar populiarus sprendimas, bet Lietuvoje pasirenkamas gana retai. Šioje srityje taip pat atsirado daugiau laisvės kūrybai – betonas gali būti dažomas, iš jo galima suformuoti skirtingus raštus. Betonavimas tinka tiek garažo įvažiavimui, tiek kiemo takeliams. Pasirinkus šį sprendimą, ateityje gali būti sudėtingiau tvarkyti dangos pažeidimus.

Birios medžiagos (skalda, žvyras ir kt.). Tai puiki priemonė formuoti kiemo takelius, įvažiavimus. Nors ši danga nėra labai ilgaamžė, ją lengva taisyti, papildyti. Vizualiai ši danga gali sukurti neužbaigtumo pojūtį, todėl nėra populiari dengiant didelius plotus, bet tai gali būti puikus sprendimas statybų metu, kuris apsaugos nuo purvo ir suteiks daugiau komforto.

⬆︎ Grįžti į turinį

Šiuo metu TOP paslaugų teikėjai

Trinkelių klojimas
2
vakar
10 €/m2
29
0 rekomendacijų
10 m. patirtis

Trinkelių klojimas

UAB KOSTO MOZAIKA
Vilnius, visa Lietuva
Trinkelių klojimas
2
-10%
vakar
34 €/m2
14
1 rekomendacija
9 m. patirtis

Trinkelių klojimas Vilniuje

Įmonė Alviksta gali įgyvendinti įvairias jūsų svajonių kiemo idėjas. Darbus atliekame atsakingai, suteikiame garantiją. Neveluojame. Dirbame su visa savo įranga, be tarpininkų.

IĮ Alviksta
Vilnius, +100 km aplink
Trinkelių klojimas
1
-10%
vakar
10 €/m2
44
0 rekomendacijų
11 m. patirtis

Klojame trinkeles Kauno mieste bei rajone

Trinkelių klojimas
Kaunas, +50 km aplink
Trinkelių klojimas
1
vakar
19
4 rekomendacijos

Trinkeliu, akmens klojimas, pigu ir kokybiška!

Raimondas Gatelis
Vilnius, visa Lietuva
Trinkelių klojimas
1
prieš 4 d.
8 €/m2
19
0 rekomendacijų
10 m. patirtis

Trinkelių klojimas Šiauliuose

Donatas
Šiauliai, +30 km aplink
Trinkelių klojimas
1
-10%
vakar
15 €/m2
8
0 rekomendacijų
7 m. patirtis

TRINKELIŲ KLOJIMAS, VEJOS SĖJIMAS VISI LAUKO STATYBOS DARBAI

Klojame, trinkeles ir įrengiame aplinką Vilniaus rajone. Atvykstame i objektą ir sudarome sąmatą nemokamai viską iki smulkmenų sutarę su klientu. Pasirūpiname visomis reikalingomis medžiagomis.

GREEN'AS SODAS
Vilniaus r., +100 km aplink
Žiūrėti daugiau »