1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Statyba, apdaila, remontas
 4. Trinkelių klojimas [nuo A iki Ž]: ...
 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Trinkelių klojimas [nuo A iki Ž]: technologija, trinkelės, kainos, meistrai

Paskelbta 2019-08-19
Autorius: Paslaugos.lt

Trinkelių klojimo technologija/etapai

 1. Analizė, matavimai ir paruošiamieji darbai. Pirmiausiai meistrai išklauso klientų poreikius, pageidavimus, po to sudaro preliminarų trinkelių klojimo planą – išmatuoja teritoriją, kuri bus klojama trinkelėmis, įvertina jos erdvines savybes (gruntų aukščius bei jų skirtumus, nuolydžius, jų kryptis ir kt.). Po to apskaičiuojama, kiek ir kokių medžiagų reikės, sudaroma sąmata.

 2. Kasimo darbai. Priklausomai nuo grunto sklype trinkelių klojimo meistrai nusprendžia, kiek jo reikia atkasti. Palankiausias trinkelėms kloti gruntas – priesmėlis: tokiu atveju reikia atkasti apie 40–45 cm, o jei gruntas molio, kasama 50–60 cm. Dažniausiai gruntas kasamas naudojant mini ekskavatorių.

 3. Trinkelių pagrindo ruošimas. Jei aptinkama anksčiau sujudinto grunto (pavyzdžiui, neseniai įvestos komunikacijos), jis užpilamas smėliu ir sutankinamas, antraip toje vietoje atsiras įdubų ir trinkelės išsikraipys. Ant nestabilaus grunto kartais klojama geotekstilė.

 4. Pasluoksniai bei jų sutankinimas. Jei gruntas molingas, dugnas padengiamas 5–10 cm vibruojamojo smėlio sluoksniu. Smėlis, atskiriantis gruntą nuo žvyro, gerai sutankinamas. Jei gruntas priesmėlio, iš karto pilama 30–35 cm keliams kloti skirto arba karjerinio žvyro. Šį žvyrą lengva sutankinti naudojant 150–250 kg vibroplokštę.

 5. Pilamas dolomitinės skaldos sluoksnis:

  • Dolomito skalda klojant trinkeles tinka geriausiai – jos mechaninės savybės yra ne prastesnės nei granito. Skaldai sutankinti naudojamos sunkesnės nei 200 kg vibroplokštės. Supylus ir sutankinus skaldą, dar bent keli centimetrai turi likti atsijų sluoksniui.
  • Jei trinkelės skirtos tik vaikščioti, užtenka 5–7 cm skaldos sluoksnio.
  • Jei trinkelėmis retkarčiais važiuos ar ant jų bus statomi lengvieji automobiliai, reikia išpilti 15 cm skaldos sluoksnį.
  • Jei ant trinkelių nuolat važinės automobiliai ir sunkioji technika, reikėtų 20 cm skaldos sluoksnio.
 6. Pilamos atsijos. Atsijų sluoksnis – išlyginamasis, 1–4 cm storio. Atsijų sluoksnio atskirai tankinti nereikia – jis tankinamas kartu su jau paklotomis trinkelėmis.

 7. Parinkus trinkelių raštą, pradedama kloti. Pirmiausiai parenkama, nuo kur geriausia pradėti kloti trinkeles, sutikrinami kampai. Labai svarbu tinkamai sutvirtinti trinkelių kraštus specialiais vejos arba važiuojamosios dalies borteliais. Jei užsakovai bortų nepageidauja, trinkelės kraštą galima įbetonuoti.

 8. Trinkelių tarpų užpildymas. Baigus kloti trinkeles, jų tarpelius reikėtų užpildyti granito atsijomis arba akmenų dulkėmis. Dulkės šluojant paskirstomos po tarpelius, trinkelių paviršius sutankinamas ant vibroplokštės pritvirtinus kaučiukinį padą.

⬆︎ Grįžti į turinį

Trinkelių klojimas
2
-25%
vakar
35 €/m2
32
3 rekomendacijos
2 m. patirtis

Trinkelių klojimo darbai

Žemės darbai (sklypo formavimas kasimo darbai apželdinimas) Gerbūvis (kiemo įrengimas trinkelių, akmenų ir kitų dangų klojimai tvorų įrengimas lauko šviestuvų įrengimas poilsio zonos įrengimas).

MB Genresa
Vilnius, +200 km aplink
Trinkelių klojimas
2
-10%
vakar
14
0 rekomendacijų
6 m. patirtis

Apželdinimas, trinkelių klojimas jūsų gerbūviui!

ESKAVATORIAUS, KRAUTUVO NUOMA, KASIMO DARBAI, TVENKINIŲ KASIMAS, TRINKELIŲ KLOJIMAS, APŽELDINAMAS, LAISTYMO SISTEMOS, TVORŲ ĮRENGIMAS, SEGMENTINES TVOROS, PAMATŲ ĮRENGIMAS, ATRAMINES SIENELES, VARTAI.

UAB Aimena
Vilnius, visa Lietuva
Trinkelių klojimas
1
-5%
prieš 4 d.
30 €/m2
167
1 rekomendacija
7 m. patirtis

Trinkelių klojimas. Betonavimas ir kiti aplinkos darbai.

Trinkelių klojimas. Statyba iki mūro, visi aplinkos tvarkymo darbai. Grindinio klojimas, statybvietės paruošimas, grunto nukasimas, atvežimas, nuotėkų, drenažo įrengimas, pamatų liejimas.

UAB "Industrinė statyba"
Kaunas, +100 km aplink
Žiūrėti daugiau »

Trinkelių tipai, storiai, formos ir spalvos

TIPAI

 • Betoninės trinkelės. Betono trinkelės naudojamos pėsčiųjų takams ir automobilių aikštelėms grįsti, tačiau dėl paprastesnės išvaizdos nelabai tinka vidaus apdailai. Jos atsparios šalčiui, druskų poveikiui, praktiškos, nebrangios.
 • Klinkerio trinkelės. Šios trinkelės – praktiškos, kokybiškos, ilgaamžės, atsparios aplinkos poveikiui, puikiai atrodančios, tinkamos ne tik lauko, bet ir vidaus apdailai, mažiau absorbuoja drėgmę, lyginant su betoninėmis trinkelėmis. Vienintelis jų minusas – aukštesnė kaina.
 • Akmens trinkelės. Kitaip dar vadinamos granitinėmis arba bazalto trinkelėmis. Jos pasižymi dideliu atsparumu apkrovoms, temperatūrų svyravimams, yra ilgaamžiškos. Ši medžiaga trinkelėms renkamasi kiek rečiau dėl savo kainos ir kiek neįprasto dizaino. Akmens trinkelių danga sukuria solidų ir prabangų vaizdą, kuris išsiskiria savo unikalumu. Ieškantys originalaus, bet kiek pigesnio sprendimo, šias trinkeles gali maišyti su betoninėmis. Akmens trinkelių kaina gali siekti net kelis šimtus eurų už kvadratinį metrą.
 • Medinės trinkelės. Jos dažniausiai naudojamos, kai norima pabrėžti aplinkos išskirtinumą, organiškumą ir natūralumą. Šių trinkelių paskirtis labiau dekoratyvi, tinkanti sodo ar kiemo takams kurti. Medinės trinkelės yra mažiau ilgaamžės. Taip pat jas renkantis reikėtų atsižvelgti į tai, kad sušlapusios, jos tampa slidžios. Perkant medines trinkeles, būtinai įsitikinkite, kad jos yra impregnuotos. Kokybiškai pagamintos trinkelės, naudojamos tinkamomis sąlygomis, gali tarnauti apie 10 metų. Medinės trinkelės gaminamos iš ąžuolo, drebulės, maumedžio ir akacijų. Jų kaina pardavimo vietose labai skirtinga, priklausomai nuo kiekio, bet vidutiniškai kainuoja apie 20 EUR už kvadratinį metrą.

⬆︎ Grįžti į turinį

STORIAI

 • Takams, takeliams ir terasoms naudojamos 5 cm betoninės trinkelės, 4,5 cm klinkerio trinkelės ir 3 cm akmens trinkelės.
 • Grindinio dalims, per kurias važiuos lengvasis transportas, naudojamos 6 cm betoninės trinkelės, 4,5 cm klinkerio trinkelės arba 5 cm akmens trinkelės.
 • Grindinio dalims, per kurias važiuos sunkioji technika, transportas, trinkelių storį nustato konstruktoriai, bet dažniausiai naudojamos betoninės 8–15 cm trinkelės.

⬆︎ Grįžti į turinį

FORMOS

Trinkelės pagal savo formą skirstomos į dvi kategorijas:

 • Kvadratines arba stačiakampes. Šios standartinio dydžio trinkelės naudojamos ten, kur nebus veikiamos didelėmis apkrovomis – kiemams, takeliams, terasoms grįsti ir pan. Siekiant išgauti tvirtesnį standartinio išmatavimo trinkelių sukibimą, jos klojamos specialiu eglutės raštu.
 • Nestandartinių formų. Kaulo formos ar banguotos sigmos formos trinkelės pasižymi tvirtesniu sukibimu tarpusavyje ir didelių apkrovų atlaikymu. Šios trinkelės dažniausiai klojamos ne tik ten, kur bus didelės apkrovos, bet ir siekiant išgauti įdomesnius raštus.

⬆︎ Grįžti į turinį

SPALVOS

 • Ieškantys originalesnių ir įdomesnių sprendimų, turėtų pasidomėti betoninėmis trinkelėmis, kurių spalvų spektras pats didžiausias. Jas gaminant į mišinį įmaišomi specialūs dažai, kurie leidžia nudažyti trinkelę net keliomis spalvomis, pavyzdžiui, viena jos dalis gali būti ruda, o kita – juoda. Dėl šios technologijos betoninės trinkelės tampa panašesnės į klinkerines.
 • Klinkerio trinkelių spalva išgaunama degimo metu, todėl jos dažniausiai vyrauja nuo šviesios smėlio iki juodo atspalvio.
 • Siauriausia spalvų palete pasižymi akmens trinkelės, nes jos išgaunamos skaldant natūralius akmenis. Jos dažniausiai būna pilkos, rausvos arba juodos.

⬆︎ Grįžti į turinį

Trinkelių klojimo raštai

Pasirinkę trinkeles, galėsite rinktis iš gausybės skirtingų raštų. Kaip išsirinkti tinkamiausią raštą? Čia svarbiausi du elementai – tai, kas jums atrodo estetiškai patrauklu, ir vieta, kuri bus grindžiama.

Trinkelių klojimo raštai
Trinkelių klojimo raštai

⬆︎ Grįžti į turinį

 • Paprastas (linijinis). Trinkelės klojamos tiesiomis lygiomis linijomis. Šis raštas yra mažiau tvirtas, tad yra tinkamiausias pėsčiųjų takams.
 • Eglutė. Tai raštas, kai viena trinkelė klojama vertikaliai, o kita – horizontaliai. Trinkeles galima kloti 45 arba 90 laipsnių kampu. Tai tvirčiausias trinkelių raštas, tolygiai paskirstantis apkrovas, tad puikiai tinka automobilių aikštelėms, įvažiavimams į garažą ir pan.
 • Neštuvų sukibimai. Tai persikeičiančių trinkelių raštas, dažniausiai pasirenkamas gyvenamosiose teritorijose. Raštas ypatingas tuo, kad trinkelės dedamos viena linija, tačiau viena eilė pradedama dėti nuo visos, kita – nuo perpus supjaustytos trinkelės. Pasirinkus šį raštą, paprasta apskaičiuoti, kiek tiksliai trinkelių reikės.
 • Pynimo imitacija. Trinkelės klojamos poromis – pakaitomis po dvi vertikaliai ir horizontaliai. Tai vienas paprasčiausių ir seniausių trinkelių raštų.
 • Kiti raštai ir ornamentai. Trinkelės gali būti klojamos sudarant įvairias geometrines figūras – kvadratus, rombus ir pan., iš trinkelių gali būti sudėliojami įvairūs paveikslėliai. Nestandartinių matmenų ir kelių atspalvių trinkelėmis galima sukurti išskirtines mozaikas.

⬆︎ Grįžti į turinį

Trinkelių priežiūra

Suklojus trinkeles po kurio laiko jų tarpuose ima augti piktžolės. Jei tarpai nebuvo užpildyti specialiu užpildu, šio proceso išvengti nepavyks. Keli populiariausi piktžolių šalinimo būdai:

 • Ravėjimas. Pats paprasčiausias sprendimas, bet daugelį erzinantis ir užima laiko, todėl rekomenduojamas nedideliems plotams prižiūrėti. Ravėjimui galima naudoti specialų sodo peilį, kuris šiek tiek palengvins procesą.
 • Aukšto slėgio vandens srovė. Samanas, dumblius ir piktžoles galima išplauti naudojant specialų plovimo prietaisą. Aukšto slėgio srovės padės ne tik išnaikinti žalumą, bet ir nuplauti trinkeles.
 • Herbicidai. Rinkoje galima rasti įvairių rūšių cheminių produktų augalams naikinti. Jų minusas, kad netinkamai naudojami, gali tapti pavojingi žmogui, augintiniams ir aplinkai, todėl būtina laikytis visų nurodytų instrukcijų.
 • Namuose gaminamos priemonės. Efektyvi ir pigesnė cheminių priemonių alternatyva. Žinoma, kad piktžoles gerai naikina druska ir actas. Sausa druska gausiai apibarstykite piktžoles, palaikykite kelias valandas ir gerai nuplaukite su vandeniu. Po kurio laiko piktžolės nuvys. Norėdami pagaminti acto tirpalą, jį skieskite su vandeniu santykiu 1:1. Pasigaminta priemone nupurkšite nepageidaujamus augalus.

⬆︎ Grįžti į turinį

Alternatyvos - kitos dangos

 • Mozaikinės ir šaligatvio plytelės. Nuo trinkelių jos skiriasi savo dydžiu ir kiek lengvesniu įrengimo pagrindu. Plytelės gaminamos iš betono, todėl rinkoje yra siūlomos įvairiausių dydžių, spalvų ir raštų.

 • Betonavimas. Vakarų šalyse vis dar populiarus sprendimas, bet Lietuvoje pasirenkamas gana retai. Šioje srityje taip pat atsirado daugiau laisvės kūrybai – betonas gali būti dažomas, iš jo galima suformuoti skirtingus raštus. Betonavimas tinka tiek garažo įvažiavimui, tiek kiemo takeliams. Pasirinkus šį sprendimą, ateityje gali būti sudėtingiau tvarkyti dangos pažeidimus.

 • Birios medžiagos (skalda, žvyras ir kt.). Tai puiki priemonė formuoti kiemo takelius, įvažiavimus. Nors ši danga nėra labai ilgaamžė, ją lengva taisyti, papildyti. Vizualiai ši danga gali sukurti neužbaigtumo pojūtį, todėl nėra populiari dengiant didelius plotus, bet tai gali būti puikus sprendimas statybų metu, kuris apsaugos nuo purvo ir suteiks daugiau komforto.

⬆︎ Grįžti į turinį

Trinkelių kainos 2019 m.

 • Trinkelių kainos gali būti skaičiuojamos įvairiai – už vienetą arba už kvadratinį metrą (šis mato vienetas – populiaresnis). Trinkelių kainos – nuo ~5,5 Eur iki ~30 Eur/m2, arba nuo 0,12 Eur/vnt. Paklausiausios rinkoje – 10–12 Eur/m2 kainuojančios betoninės trinkelės ir 16–20 Eur/m2 atsieinančios klinkerio trinkelės.

 • Trinkelių kainos nuolat kinta – jas lemia trinkelių rūšis, forma, dydis, spalva, medžiagos bei gamintojai. Pigiausios – natūralios spalvos betoninės, brangiausios – kelių atspalvių trinkelės.

 • Renkantis trinkeles svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų kainą, bet ir į kokybę, pasidomėti, ar trinkelės sertifikuotos ir atitinka ES standartus.

⬆︎ Grįžti į turinį

Trinkelių klojimo kainos 2019 m.

Paslauga/medžiagos Pigiausia Dažniausia Brangiausia
Betoninės trinkelės 6 EUR/m2 9 EUR/m2 16 EUR/m2
Klinkerinės trinkelės 12 EUR/m2 20 EUR/m2 25 EUR/m2
Akmens trinkelės 40 EUR/m2 100 EUR/m2 250 EUR/m2
Betoninių trinkelių klojimas (be medžiagų) 7 EUR/m2 12 EUR/m2 14 EUR/m2
Klinkerinių trinkelių klojimas (be medžiagų) 14 EUR/m2 15 EUR/m2 16 EUR/m2
Kasimo darbai - 3,5 - 4 EUR/m2 -
Grunto lyginimas - 2,5 - 3 EUR/m2 -
Grunto išvežimas 4 EUR/m3 6 EUR/m3 11 EUR/m3

⬆︎ Grįžti į turinį

Tipiškai kainą lemia:

 • gruntas sklype
 • trinkelių forma
 • klojamo rašto sudėtingumas
 • bortelių kiekis
 • klojamų trinkelių kvadratų kiekis
 • papildomi darbai (lietaus kanalizacijos įrengimas, trapų montavimas, kabelių tiesimas, laiptų įrengimas ir kt.)
 • regionas, kuriame teikiama paslauga
 • meistrų patirtis bei kompetencija ir kt.

Trinkelių klojimo meistrai tikslią kainą suskaičiuoja apžiūrėję objektą, o darbų sąmatą, tipiškai, sudaro nemokamai.

⬆︎ Grįžti į turinį

Trinkelių klojimo meistrai

Trinkelių klojimas
2
-25%
vakar
35 €/m2
32
3 rekomendacijos
2 m. patirtis

Trinkelių klojimo darbai

Žemės darbai (sklypo formavimas kasimo darbai apželdinimas) Gerbūvis (kiemo įrengimas trinkelių, akmenų ir kitų dangų klojimai tvorų įrengimas lauko šviestuvų įrengimas poilsio zonos įrengimas).

MB Genresa
Vilnius, +200 km aplink
Trinkelių klojimas
2
-10%
vakar
14
0 rekomendacijų
6 m. patirtis

Apželdinimas, trinkelių klojimas jūsų gerbūviui!

ESKAVATORIAUS, KRAUTUVO NUOMA, KASIMO DARBAI, TVENKINIŲ KASIMAS, TRINKELIŲ KLOJIMAS, APŽELDINAMAS, LAISTYMO SISTEMOS, TVORŲ ĮRENGIMAS, SEGMENTINES TVOROS, PAMATŲ ĮRENGIMAS, ATRAMINES SIENELES, VARTAI.

UAB Aimena
Vilnius, visa Lietuva
Trinkelių klojimas
1
-5%
prieš 4 d.
30 €/m2
167
1 rekomendacija
7 m. patirtis

Trinkelių klojimas. Betonavimas ir kiti aplinkos darbai.

Trinkelių klojimas. Statyba iki mūro, visi aplinkos tvarkymo darbai. Grindinio klojimas, statybvietės paruošimas, grunto nukasimas, atvežimas, nuotėkų, drenažo įrengimas, pamatų liejimas.

UAB "Industrinė statyba"
Kaunas, +100 km aplink
Trinkelių klojimas
1
-5%
šiandien
30 €/m2
26
0 rekomendacijų
11 m. patirtis

Trinkelių klojimas, tvorų įrengimas

Kokybiškai klojame trinkeles. Bortų montavimas, visų rūšių tvorų įrengimas, Laiptų iš trinkelių įrengimas, lietaus ir drenažo kanalizacijos įrengimas.

Sergejus Kuosa
Vilniaus r., +30 km aplink
Trinkelių klojimas
1
-10%
prieš 4 d.
10 €/m2
16
0 rekomendacijų
16 m. patirtis

Trinkelių klojimas

Trinkelės
Vilnius, +100 km aplink
Trinkelių klojimas
1
-10%
vakar
12 €/m2
17
0 rekomendacijų
11 m. patirtis

Trinkelių klojimas

Kokybiškas trinkelių klojimas.

UAB"MOBELAS"
Kaunas, +200 km aplink
Žiūrėti daugiau »

⬆︎ Grįžti į turinį

Darbų pavyzdžiai: