1. Paslaugos.lt
  2. » Blogas
  3. » Paslaugų kainos Lietuvoje
  4. » Sienų apdaila - kokią rinktis ir ...

Sienų apdaila - kokią rinktis ir kiek kainuoja šios paslaugos?

  • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota
Paskelbta 2019-06-18 , atnaujinta 2019-06-18

Sienų apdaila turi didelę įtaką jūsų namų dizainui. Nuo šio pasirinkimo gali priklausyti, ar namai atrodys erdvūs ar mažesni, jaukūs ar šalti, klasikiniai ar modernūs ir pan. Rinkoje apdailos priemonių pasirinkimas pakankamai platus - galime dažyti sienas įvairiais dažais, tapetuoti, tinkuoti molio tinku, klijuoti vinilinėmis lentelėmis ir t.t. Kuo didesnis pasirinkimas - tuo sunkiau išsirinkti. Todėl aptarsime šių keleto būdų privalumus, trūkumus ir kainas.

Sienų dažymas

Turbūt tai populiariausias vidaus sienų apdailos būdas. Dažymo ir tapetavimo darbų kainos yra panašios, tačiau dažytos sienos yra paprasčiau ir pigiau atnaujinamos. Dažniausiai vidaus sienoms renkamasi vandens pagrindo dažus. Taip yra todėl, kad šie dažai lengvai tepami, greitai džiūva, jais dažytos sienos ilgai išlieka be įtrūkimų bei yra lengvai valomos vandeniu. Taip pat dažai vandens pagrindu nėra toksiški ir neskleidžia tokio stipraus kvapo kaip aliejiniai dažai. Vandens pagrindo dažai pranašesni ir tuo, kad juose nesusidaro oro burbuliukų, priešingai nei aliejiniuose dažuose. Žinoma, aliejiniai dažai taip pat turi savo privalumų - jie yra patvaresni ir atsparesni dėmėms. Visgi siūlytume aliejinius dažus rinktis metaliniams ir mediniams paviršiams, o namų sienų apdailai - vandens pagrindo dažus. Šių dažų pasirinkimas itin platus, galite rinktis įvairiausias matines arba blizgias spalvas. Dabar itin populiarūs šalti pilki, betono atspalviai, kurie yra ir praktiški, nes ant jų mažiau matyti dėmės, pirštų atspaudai.

UAB „Namų idėjos“ nuotrauka

Sienų tapetavimas

Jei sienos buvo dažytos, tapetus galėsite klijuoti tiesiai ant jų, tačiau nepamirškite, kad ateityje, norėdami atnaujinti tapetus, turėsite pirma pašalinti senuosius. Nusprendę tapetuoti sienas susidursite su didele tapetų pasiūla. Galite rinktis iš popierinių, vinilinių, tekstilinių, skystų tapetų ar fototapetų ir kt. Popieriniai tapetai yra vieni pigiausių, tai natūralūs, tačiau nelabai patvarūs tapetai - lengvai ištepami ir nublunka. Tekstilės tapetai pasižymi didelėmis kainomis, todėl juos dažniau renkasi įvairios įstaigos, kuriančios prabangų interjerą. Fototapetai patiks norintiems gėrėtis gražiais vaizdais ar šeimos nuotraukomis ant savo sienų, tačiau tai irgi yra nepigus pasirinkimas. Turbūt populiariausias sprendimas yra viniliniai tapetai, nes juos lengva prižiūrėti, galima plauti ir dėl didesnio atsparumo aplinkos poveikiui šiuos tapetus galima klijuoti virtuvėje ir net vonioje. Dar vienas puikus pasirinkimas - skysti tapetai. Nors jų dengimas primena sienų dažymą, vaizdas yra kaip įprastų tapetų. Ši danga yra ekologiška, turi izoliacinių savybių ir leidžia sienai „kvėpuoti“, tačiau netinka drėgnoms patalpoms, o valyti šiuos tapetus galima tik sausai (nebent padengiama specialiu laku).

Molio tinkas

Tai dar ne visiems girdėtas sienų apdailos būdas. Turbūt pagrindinis molio tinko išskirtinumas, kad tai yra visiškai natūrali medžiaga, kuri nesudaro ant sienos plėvelės. Šiame gaminyje nerasite lakiųjų organinių junginių, todėl molio tinkas leidžia sienoms „kvėpuoti“. Šiuo apdailos būdu galite išgauti įdomius, neįprastus ir moderniai atrodančius raštus. Didelis molio tinko privalumas yra tas, kad jei patalpos sienos yra tvarkingai nutinkuotos gipsiniu, kalkiniu ar cementiniu tinku, jums nereikės glaistyti ir šveisti sienų kaip prieš dažymą. Gipso kartono plokščių glaistyti taip pat nereikia, pakaks sutvarkyti siūles. Tai didelis privalumas tiems, kas gyvena remontuojamose patalpose ir nenori „paskandinti“ namo dulkėse šveičiant ir lyginant glaistą. Tačiau, kaip ir visus natūralius daiktus, molio tinko sienas reikia labiau saugoti. Šių sienų valymas yra sausas, nes valydami šlapiai tiesiog išplausite tinką.

Vinilinės lentelės

Šis vidaus apdailos būdas nėra toks populiarus ir dažniausiai naudojamas ne visai patalpai, bet kaip dekoras vienai sienai. Pasirinkę kelių spalvų ar medžio imitacijos lenteles galite sukurti išskirtinį ir jaukų interjerą. Žinoma, vinilinių lentelių kaina vienai sienai padengti bus didesnė nei dažų kaina likusioms trims sienoms, tačiau verta investuoti, jei siekiate originalaus interjero. Šių lentelių klijavimas nėra sudėtingas, dažniausiai jos yra lipnios - jau paruoštos klijuoti. Jas galima klijuoti tiesiai ant išlygintos arba dažytos sienos be specialaus paruošimo. Vinilinių lentelių dangą lengva valyti, ją pakankamai sunku subraižyti, tačiau, jei visgi subraižytumėte, lentelės pakeitimas labai paprastas: tiesiog užkišę aštresnį daiktą turite atklijuoti reikiamą lentelę ir pakeisti nauja.

Vidaus apdaila, remontas
6
prieš 11 d.
8 €/m2
140
9 rekomendacijos
19 m. patirtis

Vidaus apdaila 8 6356 1111 Vilniuje

Mes esame rimtų meistrų komanda, turime prikaupę milžinišką patirtį statybų sektoriuje. Negailime didžiulių pinigų profesionaliems įrankiams, kurių dėka pasiekiam aukštą kokybę. 8 6356 1111

Vidaus Apdaila
Vilnius, +30 km aplink
Vidaus apdaila, remontas
4
prieš 15 d.
12 €/m2
106
4 rekomendacijos

Apdailos darbai Kaune

Paslaugas teikia įmonė UAB Kauno grupė, todėl klientams garantuojame kokybę, o visiems atliktiems darbams suteikiame garantiją.

INTERHOUSE
Kaunas, +30 km aplink
Vidaus apdaila, remontas
3
2019-06-09
5 €/m2
21
0 rekomendacijų
25 m. patirtis

Apdailos darbai

"Mind Investors" - tai profesionalų komanda, kuri kokybiškai ir per sutartus terminus atlieka vidaus apdailos darbus. Komandoje turime 12 profesionalių apdailininkų.

Mind Investors
Vilnius, +50 km aplink
Vidaus apdaila, remontas
1
-10%
šiandien
3 €/m2
2
0 rekomendacijų
31 m. patirtis

Dazymas, glaistymas tapetavimas grindų dėjimas,gipso klijavi

Dirbam dviese be zalingu iprociu,darbus atliekam laiku Reikalui esant superkam medziagas,ilgamete patirtis

Arturas
Kaunas, +100 km aplink
Vidaus apdaila, remontas
1
prieš 4 d.
12 €/m2
19
0 rekomendacijų
7 m. patirtis

Pilna Apdaila / Apdailos Darbai Kaune

Kokybiškai atliekame pilną vidaus apdailą Kauno mieste ir Kauno rajone.

STATOS GRUPĖ apdailos darbai
Kaunas, +30 km aplink
Vidaus apdaila, remontas
1
prieš 8 d.
16
0 rekomendacijų
12 m. patirtis

Statybos darbai Palangoje, Klaipėdoje

Kokybiškai atliekame lauko ir vidaus apdailos darbus. Nenuvylėme nei vieno kliento!!

Ridas Andrijauskas
Palanga
Žiūrėti daugiau »

Kainos

Lyginti medžiagų kainas yra pakankamai abstraktu. Pasiūla tokia plati, kad vieno gamintojo panašios sudėties dažai ar panašūs tapetai gali kainuoti dvigubai daugiau nei kito gamintojo. Tačiau tam, kad būtų lengviau susiorientuoti, įvardysime apytiksles kainas. Norėdami apskaičiuoti, kiek jums maždaug kainuos dažai, norint nudažyti kambarį vidutinės klasės vandens pagrindo dažais, skaičiuokite 2 eurus kvadratiniam metrui. Kad sienas padengtumėte molio tinku, medžiagoms pasiruoškite išleisti 1,5 - 2,5 euro kvadratiniam metrui. Skystų tapetų medžiagų kaina kvadratui gali svyruoti nuo 3,5 euro iki 20 eurų, tekstilinių tapetų nuo 15 net iki 100 eurų. Vinilinius tapetus galite įsigyti nuo 2,8 euro iki 17 eurų už kvadratinį metrą. O štai vinilinių lentelių kvadratinis metras gali kainuoti nuo 14 eurų už kvadratinį metrą.

Lengviau yra palyginti paslaugų kainas*, kurios taip stipriai nesiskiria:

Dažymas su sienos paruošimu Tapetavimas su sienos paruošimu Tinkavimas molio tinku be sienos paruošimo Vinilinių lentelių klijavimas
Paslaugos kaina už kvadratinį metrą 6-10 eurų 7-10 eurų (skystų tapetų - nuo 5 eurų) 10-13 eurų 20 eurų

*tai yra vidutinės kainos, kurios buvo skaičiuotos pagal gautus paslaugų teikėjų pasiūlymus.

Taigi prieš renkantis bet kokį sienų dekorą svarbu įvertinti šiems darbams galimą skirti biudžetą, o tuomet jau spręsti, ar jis atitinka jūsų norus. Jei niekada neteko daryti sienų apdailos darbų, nerekomenduojame taupyti paslaugų sąskaita ir eksperimentuoti patiems - tikėtina, kad sumokėsite dvigubai arba būsite nepatenkinti rezultatu.

Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.