1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Renginiai, šventės
 4. Muzikantų kainos Lietuvoje, 2019 m. ...

Muzikantų kainos Lietuvoje, 2019 m. Patarimai užsakovams.

Paskelbta 2018-11-06 , atnaujinta 2019-03-20
 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota
Muzikantų kainos

Šiame straipsnyje sužinosite:

Spauskite Jus dominančią dalį.

Viena iš sudėtingiausių užduočių organizuojant šventę - surasti pramogą, kuri labiausiai tiktų šventės dalyviams. Ar tai būtų vestuvės, privatus vakarėlis, ar įmonės darbuotojams skirta šventė - muzikantai puikiai tiks įtraukti ir pralinksminti publiką. Straipsnyje rasite patarimus, kaip išsirinkti gerus muzikantus ir atsakymus, kiek kainuoja muzikantai?

2019 m. muzikantų kainos ir apžvalga

Išanalizavome portale Paslaugos.lt pasiskelbusių muzikantų kainas, informaciją papildėme kitų portalų (skelbiu.lt, vestuviuasai.lt) duomenimis ir sudarėme kainų palyginimo skirtinguose miestuose lenteles. Atkreipiame dėmesį, jog mažiau patirties turintį atlikėją galite rasti ir už mažesnę kainą, negu vyrauja rinkoje.

Muzikantai kainą skaičiuoja dvejopai:

 1. už valandą.
 2. už projektą - valandų skaičius individualus ir priklausantis nuo renginio pobūdžio. Reiktų klausti konkretaus muzikanto, kiek valandų grojimo už tą kainą jis siūlo.

Muzikantų stilius dažniausiai būna trijų tipų:

 1. Tradiciniai vestuvių muzikantai. Dažniausiai tai solistas arba duetas - groja sintezatoriumi visiems gana gerai žinomas tradicines dainas ir turi didžiulę darbo patirtį. Jie groja ne tik vestuvėse, bet ir jubiliejuose, krikštynose ir kitokiose šeimos šventėse. Šie muzikantai dažniausiai ir praveda renginius, turi pasiruošę ne tik muzikinę programą, bet ir įvairius žaidimus.
 2. Netradiciniai muzikantai gali turėti labai įvairią sudėtį, pvz.: pianistas, būgnininkas, gitaristas, saksofonistas, smuikininkas, dainininkas. Tokie muzikantai gali groti šiuolaikiškas ir rafinuotas melodijas, sukurti jaukią vakaro atmosferą. Pasisamdyti tokius muzikantus dažniausiai kainuoja brangiau nei tradicinius ir juos sunkiau surasti, nes tokių grupių nėra labai daug.
 3. Muzikantai, kurie groja foninę muziką. Vieno žmogaus grojimas kokiu nors intrumentu nelabai tiks šokių vakarui, kur visi nusiteikę šėlti, tačiau praskaidrins oficialias ceremonijas, pagyvins konferencijas, taip pat tiks ir subtilią muziką mėgstantiems, santūriems gimtadienio svečiams.

Lentelėse pateiktos preliminarios kainos.

Grįžti į turinį

Vilniuje

Stilius Terminas Pigūs Dažniausiai prašo Brangūs
Tradiciniai Už 1 val. nuo 50 € 50-60 € nuo 200 €
Už projektą (2-3 val.) nuo 250 € 400 € nuo 600 €
Netradiciniai Už 1 val. nuo 60 € 100-200 € nuo 400 €
Už projektą (2-3 val.) nuo 300 € 500-800 € nuo 1500 €
Foninė muzika Už 1 val. nuo 30 € 80-100 € nuo 150 €
Už projektą (2-3 val.) nuo 160 € 200 € nuo 300

Šiuo metu TOP muzikantai, grupės, atlikėjai

Muzikantai, dainininkai, grupės
2
-10%
prieš 2 val.
60 €/h
27
4 rekomendacijos
31 m. patirtis

Groju birbyne, fleita ramią muziką (Elvis, Sting, The Beatles, F.Sinatra ir t.t.) restoranuose, šventėse, bažnyčiose. repertuaras derinamas pagal kliento poreikius. Turiu individualios veiklos pažymą.

Darius Brazdeikis
Klaipėda, visa Lietuva
Muzikantai, dainininkai, grupės
1
-10%
prieš 10 d.
400 €/h
36
25 rekomendacijos
6 m. patirtis

"Rolling Box Band" - geriausia rokenrolo muzika Jūsų renginiui ar šventei!

Rolling Box Band
Kaunas, visa Lietuva
Muzikantai, dainininkai, grupės
1
-10%
prieš 5 val.
70 €/h
77
30 rekomendacijų
24 m. patirtis

Saksofonistas Saulius fb

Saulius
Kaunas, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »
Stilius Terminas Pigūs Dažniausiai prašo Brangūs
Tradiciniai Už 1 val. nuo 60 € 70 € nuo 100 €
Už projektą (2-3 val.) nuo 300 € 400 € nuo 500 €
Netradiciniai Už 1 val. nuo 60 € 100-150 € nuo 900 €
Už projektą (2-3 val.) nuo 250 € 400-700 € nuo 1200 €
Foninė muzika Už 1 val. nuo 50 € 60-100 € nuo 150 €
Už projektą (2-3 val.) nuo 160 € 300 € nuo 500 €

Klaipėdoje

Stilius Terminas Pigūs Dažniausiai prašo Brangūs
Tradiciniai Už 1 val. nuo 100
Už projektą (2-3 val.) nuo 300 € 400 € nuo 500 €
Netradiciniai Už 1 val. 100-150 € nuo 300 €
Už projektą (2-3 val.) 400-700 € nuo 1100 €
Foninė muzika Už 1 val. 60 € 100 € nuo 400 €
Už projektą (2-3 val.) 120 € 200 € nuo 800 €

Grįžti į turinį

Kituose miestuose

Stilius Terminas Pigūs Dažniausiai prašo Brangūs
Tradiciniai Už 1 val. nuo 30 € 100 € nuo 120 €
Už projektą (2-3 val.) nuo 200 € 400 € nuo 700 €
Netradiciniai Už 1 val. nuo 300 €
Už projektą (2-3 val.) 500 € nuo 1000 €
Foninė muzika Už 1 val. nuo 35 € 50 € nuo 115 €

Dauguma muzikantų dirba visoje Lietuvoje, todėl jų kainos skiriasi nežymiai. Kainos svyruoja nuo 30€/ val. Iki 200€/val. už vieną muzikantą.

Žinomų atlikėjų kainos

Populiarūs ir visuomenėje gerai žinomi atlikėjai gali taikyti didesnes kainas nei lentelėse pateikta brangiausia kaina.

Martynas Kavaliauskas - nuo 1000 €
Jurgis Bruzga, Augustė Vedrickaitė - nuo 1500 €
Monique, Skamp - nuo 2000 €
Jurgis Didžiulis - nuo 3000 €
Erica Jennings, Martynas Levickis, Vaidas Baumila - nuo 4000 €

Grįžti į turinį

Tipinės kainos sudedamosios dalys

 • Grupės sudėtis. Muzikantų kainos labiausiai priklauso nuo grupės sudėties. Dažnai muzikantai valandinį mokestį skaičiuoja už 1 žmogų. Taigi, galite nusisamdyti nebūtinai visą grupę, o kelis ar vieną muzikantą. Taip pat galite sutaupyti pasisamdydami tik vokalistą, be gyvo garso instrumentų, tačiau turėkite omenyje, jog pilnas sąstatas visuomet skambės geriau. Šokėjų paslauga papildomai kainuoja apie 200 €, tačiau tikrai ne visi muzikantai tokią paslaugą gali pasiūlyti. Vakaro kaina už 5 asmenų grupę, šventės vedimą su visa garso, apšvietimo aparatūra gali siekti virš 1500 eurų.

 • Grojimo trukmė. Be abejonės, kaina priklauso nuo grojimo valandų skaičiaus. Kuo ilgiau muzikantai gros, tuo didesnę sumą sumokėsite, tačiau užsakant muzikantą ilgesniam pasirodymui, valandos kainai gali būti pritaikyta nuolaida, pvz., 1 valanda - 150 €, dvi valandos - 200 €. Kai kurie muzikantai dėl 1-2 valandų nevažiuoja, o siūlo pilną kainą už viso vakaro (apie 5 val.) vedimą ir grojimą. Renginio pobūdis nėra susijęs su muzikantų paslaugų kainomis, tačiau jis turi įtakos grojimo trukmei. Pavyzdžiui, muzikantai vestuvėms dažniausiai užsakomi 4-5 valandoms, o kartais ir ilgiau (ypač jeigu reikalinga vestuvių vedimo paslauga), todėl muzikantai savo kainynuose vestuvėms nurodo didesnę kainą.

 • Šventės vedimas. Kai kurie muzikantai (dažniausiai tai tradiciniai vestuvių muzikantai, tačiau nebūtinai) į savo paslaugų kainą skaičiuoja ir vakaro vedėjo paslaugą.

 • Kuro mokestis. Jeigu muzikantai ne iš Jūsų miesto, pridėkite kuro mokestį. Kuro mokestis gali išaugti, jeigu grupė yra didesnė ir jiems reikia vežtis instrumentus dviem automobiliais. Kuro mokestis gali būti jau pridėtas prie pradinės siūlomos kainos. Įprastai už 30-50 km iki Jūsų šventės vietos muzikantai mokesčio neima.

 • Naudojama įranga. Kaina taip pat priklauso ir nuo apšvietimo, įgarsinimo ir kitokios (pvz., dūmų mašina) įrangos. Geresnė įranga visuomet kainuos brangiau.

Grįžti į turinį

Į ką atkreipti dėmesį renkantis muzikantą (-us)?

 • Šventės data. Dauguma atlikėjų savo dienotvarkę planuojasi pusmečiui ar net metams į priekį, tad norimu laiku gali būti jau užimti. Norėdami sugaišti mažiau laiko iš anksto nusistatykite ir praneškite tikslią šventės datą.

 • Šventės vieta. Ieškodami muzikanto privalote žinoti, kokiame mieste ar kaime vyks šventė. Ne visi muzikantai turi galimybę nuvykti į toliau esančią vietą (nors vis dėlto dauguma paslaugas teikia visoje Lietuvoje) arba kaina gali išaugti. Privalote atsižvelgti ir į technines aplinkybes, kurios kyla dėl šventės erdvės. Būtinai perspėkite muzikantus iš anksto, jeigu šventės vyks nuošalioje sodyboje, kurioje yra nepastovi elektros srovė. Tuomet bus reikalinga speciali įranga arba muzikantai negalės groti jūsų šventėje, nes nerizikuos sugadinti brangiai kainuojančią įrangą, o ir jūsų šventė bus su trikdžiais. Pagalvokite ir apie erdvės dydį. Gyvo garso grupė gali netilpti mažoje konferencijų salėje. Taip pat labai svarbi erdvės akustika, todėl šventės vieta gali sumažinti pasirinkimų variantus.

 • Šventės pobūdis. Nuspręskite, ar norite tik foninės muzikos, ar pilno koncerto. Susitikimams, verslo pietums, konferencijoms ir parodoms labiausiai tiks foninė muzika (subtili ir mažai pastebima). Tokia muzika neblaško svečių, leidžia susikaupti, netrukdo bendrauti ir nuteikia svečius komfortiškai. Įmonės oficialiems renginiams taip pat galite rinktis instrumentinę muziką: styginių kvartetą, pianistą, smuikininką, kurie praturtins pertraukas. Puikiai tiks ir vokalistas, tik įsitikinkite, jog atliekama muzika bus negarsi, neagresyvi ir neblaškanti. Gimtadieniams, vestuvėms, kitoms asmeninėms šventėms ar įmonės vakarėliams labiausiai tiks muzika su charizmatišku vokalistu, kuris sugebės užvesti publiką.

 • Publika. Rinkitės muzikantus, kurie atitiktų jūsų svečių skonį, ne tik jūsų. Išsiaiškinkite, kokio amžiaus, pomėgių ir išsilavinimo žmonės dalyvaus šventėje, kokią muziką jie mėgsta. Nesamdykite roko muzikantų, jeigu publika klauso tik populiariąją muziką.

 • Muzikos stilius. Išsiaiškinus, kokia auditorija dalyvaus vakarėlyje ir koks yra šventės pobūdis, bus lengviau nuspręsti, koks muzikos stilius labiausiai tiks. Taip pat iš anksto žinokite, ar norite kažkokių konkrečių dainų savo vakarėlyje. Muzikantų stilius turėtų atitikti šventės stilių.

 • Grojimo trukmė. Nuspręskite, kada ir kiek laiko muzikantai turi groti. Jeigu tai vestuvių šventė, muzikantai gali groti prieš ceremoniją, per ceremoniją, per vakarienę, per kalbas ir tostus ar vakaro pabaigoje.

 • Patirtis. Nusistatykite, kiek patirties turi turėti samdomi muzikantai. Kiek laiko grupė groja kartu? Kur muzikantai grojo prieš susiburdami kartu? Kokio dydžio auditorijoms grupė yra grojusi? Tai gali atrodyti kaip nesvarbus faktorius, tačiau grupės gebėjimas užvesti auditoriją priklauso nuo jos sceninės patirties.

 • Lūkesčiai atlikėjui. Ar norėsite tik atlikėjo, ar reikia ir šokėjų? Atlikėjas turės tik dainuoti, ar tuo pačiu ir pravesti šventę, bendrauti su svečiais? Šventės vedimo paslaugą dažniausiai siūlo tradiciniai vestuvių muzikantai - dažniausiai tai solistas arba duetas - groja sintezatoriumi visiems gana gerai žinomas tradicines dainas ir turi didžiulę darbo patirtį. Tiesa, jaunimas vis rečiau renkasi vestuvių muzikantus, kadangi nori šiuolaikiškesnių pramogų. Tokie muzikantai ypač tiks pagyvenusių žmonių jubiliejaus šventei. Netradiciniai muzikantai gali turėti labai įvairią sudėtį, pavyzdžiui: pianistas, būgnininkas, gitaristas, saksofonistas, smuikininkas, dainininkas. Tokie muzikantai gali groti šiuolaikiškas ir rafinuotas melodijas, sukurti jaukią vakaro atmosferą, tačiau kai kuriems žmonėms gali pasidarodyti nuobodūs. Vis populiarėja didžėjaus paslauga (dažniausiai dirba kartu su renginio vedėju). Didžėjaus privalumas - gali groti įvairius kūrinius, lengviau prisitaiko prie auditorijos, tačiau tai nebus „gyva” muzika.

Grįžti į turinį

Kaip išsirinkti muzikantą (-us)?

Renkantis muzikantą-(us) savo šventei yra svarbiausia, jog jums (ir jūsų svečiams) patiktų atliekama muzika, todėl pirmiausia perklausykite grupės įrašus. Jeigu manote, jog repertuaras ir stilius auditorijai patiks, ieškokite atsiliepimų apie atlikėją. Geriausia, jog muzikantai turėtų atsiliepimų iš renginių, kuriuose dalyvavo panaši auditorija. Sudalyvauktie muzikanto „gyvame” pasirodyme arba bent jau pažiūrėkite „gyvo” pasirodymo vaizdo įrašą. Atkreipkite dėmesį, kaip muzikos grupės lyderis bendrauja su publika, ar šypsosi, ką šneka tarp kūrinių, ar publika yra linkusi šokti per jų pasirodymą? Jeigu grupė turi vadybininką, kuris derina užsakymus, pabendraukite ne tik su juo, bet ir su grupės lyderiu. Vadybininkas yra atsakingas už sutarties sudarymą, o grupės lyderis- už sėkmingą pasirodymą. Įsitikinkite, jog grupės lyderis turi charizmos, jums patinka jo bendravimas. Taip pat labai svarbu, jog muzikantai turėtų gerą klausą ir balsą (jeigu yra vokalinė linija). Jeigu nesate užtikrinti dėl atlikimo kokybės, nusiųskite „gyvos” muzikos įrašų gerą klausą turinčiam ir muziką išmanančiam draugui.

Klausimai, kuriuos reiktų užduoti atlikėjui:

 • Kokio žanro muziką grojate?
 • Koks Jūsų repertuaras?
 • Ar muzika yra „gyva” ar atliekama su fonograma?
 • Kur galime paskaityti atsiliepimų?
 • Kur galime paklausyti Jūsų dainų?
 • Kur galime pamatyti Jūsų gyvą pasirodymą?
 • Kiek Jūsų grupėje yra muzikantų?
 • Kokiais instrumentais grojate?
 • Kiek laiko grojate šiuo instrumentu/šioje grupėje?
 • Kokios paslaugos įeina į kainą? (tik grojimas, dainavimas, šventės vedimas, šokėjai)
 • Ar turite reikiamą garso ir apšvietimo įrangą?
 • Ar Jūsų programa yra standartinė, ar individuali?
 • Ar galite groti populiarias dainas pagal svečių pageidavimus?
 • Ar galėsite pagroti šias konkrečias dainas? (Parodykite norimų kūrinių sąrašą, jeigu tokį turite)

Grįžti į turinį

Sutartis – į ką atkreipti dėmesį?

Visuomet pasirašykite detalią sutartį, kad žinotumėte abiejų šalių įsipareigojimus. Jeigu muzikantai neturi savo sutarties šablono, jį galite parsisiųsti iš portalo Paslaugos.lt. Atsisiųsti sutartį >

Dauguma muzikos grupių turi „raiderius” - dokumentus, kuriuose tiksliai surašyta, ko atlikėjai pageidauja ir kuo turėtų pasirūpinti renginio organizatorius. Atidžiai susipažinkite su šiuo dokumentu, jeigu atlikėjai tokį pateikia.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į šias detales:

 • Data, laikas ir pasirodymo vieta.
 • Kiek laiko bus grojama?
 • Kiek muzikantų dalyvaus?
 • Kas suteiks garso ir apšvietimo įrangą? Ar yra papildomas mokestis už aparatūrą?
 • Kas valdys įrangą?
 • Kuriuo laiku muzikantai turi prijungti įrangą ir atlikti garso patikrinimą?
 • Ar bus imamos pertraukos?
 • Kokia bus muzikantų apranga?
 • Ar reikalingas maitinimas?
 • Ar reikalinga atskira erdvė persirengti, pasidėti daiktus?
 • Kiek vietos reikės atlikėjui? Tai ypač aktualu, jeigu pasirodyme dalyvaus šokėjai.
 • Kaip vykdomas apmokėjimas, ar reikalingas avansas? Dažniausiai prašoma avanso pasirašant sutartį, likusi dalis - po pasirodymo.
 • Kada vykdomas galutinis apmokėjimas ir kokia tiksli suma?
 • Ar, reikalui esant, bus galimybė groti papildomas valandas ir kokia to kaina?
 • Privalomų atlikti kūrinių sąrašas.
 • Draudžiamų dainų sąrašas.
 • Kas pakeis grupę/ atlikėją, jeigu atsitiks nenumatytas atvejis ir muzikantas/-ai negalės groti?
 • Pasirašant sutartį būtinai įtraukite punktus dėl sutarties nutraukimo ir pasirodymo atšaukimo - kuriais atvejais yra grąžinamas avansas, o kuriais ne.

Profesionalų patarimai užsakovui

Jeigu svarstote, ką rinktis savo renginiui - DJ ar muzikantus, vestuvių planuotoja bei dekoratorė Kristina iš „Royal weddings” pataria rinktis abu:

„DJ dirba ilgiau, atlikėjas trumpiau ir brangiau. Idealiausiai, kad būtų šventėje abu. Bet atlikėjas gyvas labai geras pasirinkimas! Kai jis baigia darbą būtinas DJ.”

Kristinai paantrina renginių organizatorius Liutauras Galinis:

„Atlikėjas užpildys jūsų šventės scenarijų, o DJ reikalingas visą jūsų šventės laiką: nuo pradžios iki tol, kol šventė baigiasi (dažniausiai tai būna paryčiai)”.

Kristina muzikantų siūlo ieškoti šventinių / vestuvinių paslaugų tiekėjų portaluose / kataloguose, per žmonių rekomendacijas, taip pat kitų paslaugų teikėjų soc. tinkluose (pvz., sodybos kelia nuotraukas bei informaciją su jais dirbančiais muzikantais savo Facebook ar Instagram puslapiuose).

Kristina pataria ilgai nesnausti ir muzikantų pradėti ieškoti tobuliausiai prieš 1-2 metus.

Grįžti į turinį

Klaidos, renkantis muzikantus

Renkamasi tik pagal rekomendacijas. Kas patiko Jūsų draugui ar šeimos nariui, nebūtinai patiks ir Jums. Muzikantų stilius gali būti labai skirtingas, todėl nepasikliaukite vien tik rekomendacijomis.

Pasirenkami muzikantai pagal savo skonį, neatsižvelgiant į auditoriją. Šventėje turėtų būti smagu ne tik jums, bet ir jūsų svečiams. Neteisingai pasirinktas muzikos tempas taip pat gali gadinti šventės nuotaiką. Apgalvokite, kokiu šventės momentu reikalinga rami instrumentinė muzika ir kokia geriausiai užves šokiams.

Pasirašoma sutartis, nors muzikantai ne visiškai patiko (pvz., bendravimas, balsas). Samdykite tik tuos žmones, kurie jums tikrai patinka ir dėl kurių nekyla abejonių.

Samdomi pigūs muzikantai atsižvelgiant tik į kainą. Šie žmonės bus vakaro pagrindinė pramoga arba net jūsų vakaro vedėjai, tad nekokybiškai savo darbą atliekantys muzikantai tikrai gali sugadinti šventę.

Nepasidomima šventės vietos taisyklėmis dėl triukšmo. Būtų labai nemalonu, jeigu šventės muzika būtų nutraukta dėl nepatenkintų kaimynų arba šventės vietos savininkas ateitų priminti, jog muzika po vidurnakčio turėtų skambėti tyliau. Būtinai pasidomėkite šventės vietos tvarka iš anksto.

Grįžti į turinį

Straipsnio rėmėjai:

Renginių organizavimas
prieš 12 d.
77
2 rekomendacijos
10 m. patirtis

VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS VISOJE LIETUVOJE

Liutauras Galinis
Vilnius, visa Lietuva

Papildykite šį straipsnį užsakovams naudinga informacija ir tapkite straipsnio remėju. Susisiekite [email protected]

Grįžti į turinį