1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Kiti
  4. Paslaugų teikimo sutartis (PDF). ...

Paslaugų teikimo sutartis (PDF). Atmintinė užsakovui

Dokumentai atsisiuntimui:

Dokumentus parengėme bendradarbiaudami su advokatų kontora AAA Law.

Teisininkų patarimai prieš sudarant sutartį:

  1. Rekvizitai. Jie Jums pravers komunikacijai palaikyti, mokėjimui atlikti, iškilusiems keblumams išspręsti. Sužinokite ne tik paslaugų teikėjo vardą, pavardę ar įmonės pavadinimą, bet ir įmonės kodą, telefono nr., el. pašto adresą, skype vardą, sąskaitos numerį. Paslaugų teikėjo galite prašyti ir kitos informacijos, pavyzdžiui, individualios veiklos/ verslo liudijimo pažymėjimo, kvalifikacijos dokumentų, t.t.
  2. Darbo apimtis turi būti kuo konkretesnė, kad būtų aišku, ko tikitės iš paslaugų teikėjo. Visuomet įtraukite dalykus, kurie Jums atrodo svarbūs, nes jie gali nepatekti į „standartinį“ tos paslaugos paketą.
  3. Paslaugos kaina gali būti nurodoma bendrai arba kaina už paslaugos vienetą – pamoką, valandą, straipsnį ar pan. Galite naudoti ir mišrų kainos nurodymo būdą, pavyzdžiui „už dalyvavimą šventėje 5 val. bendra kaina – XX Eur“, už kiekvieną papildomą dalyvavimo valandą – po X Eur/ val.“ Taip pat aptarkite, ar bus papildomų mokėjimų, tokių kaip atvykimo išlaidos ir pan.
  4. Atsiskaitymai. Jei mokate iš anksto – avansu nemokėkite visos paslaugos kainos, ypač jei suma Jums yra didelė. Protingas avansas siekia iki 50 proc. paslaugos kainos. Jei už paslaugas mokėsite dalimis, susitarkite dėl aiškių mokėjimo terminų. Rinkitės mokėjimus pavedimu, tačiau venkite neaiškių pavedimo nuorodų, tokių kaip „skola“, „dovana“ ar pan. Mokėjimai grynaisiais nedraudžiami, bet dėl jų kyla daugiausiai ginčų, tad, mokėdami grynaisiais, gaukite patvirtinimą apie mokėjimą. Tai galima padaryti sutartyje ar paslaugų sąskaitoje įrašant „mokėjimą gavau“ ir „mokėjimą atlikau“, ar mokėjimą patvirtinant kitu raštu. Gaudami tokį patvirtinimą, patikrinkite ar jame teisingai nurodyta sumokėta suma, mokėjimo data, ar yra paslaugų teikėjo parašas.
  5. Paslaugų teikimo terminus nurodykite konkrečia data. Jei su paslauga susiję darbai atliekami skirtingu metu, tuomet patartina pažymėti kelis atlikimo terminus. Jei Jums svarbu paslaugų teikėjo atvykimo laikas ar paslaugos valandų skaičius – įrašykite šias sąlygas į sutartį.
  6. Sutartį galite pasirašyti klasikiniu parašu, e-parašu, taip pat apsikeisti skanuotomis sutartimis ar persiųsti ją su patvirtinimo laišku, kad „su laiške atsiųstos sutarties sąlygomis susipažinau ir sutinku jų laikytis“.
  7. Priėmimo – perdavimo aktas nėra būtinas, tačiau jį rekomenduojame, kai kartu su paslaugomis Jums perduodami ir: a) daiktai, pavyzdžiui Jums nupirktos medžiagos (tokiu atveju Jums turėtų būti perduodami ir pirkimo kvitai, kad esant reikalui, gautumėte daikto garantinį aptarnavimą), b) slaptažodžiai, išvesties kodai, logotipai, brėžiniai ar panašūs intelektinės veiklos rezultatai.


Iškilus papildomiems klausimams, peržiūrėkite D.U.K. puslapį arba susisiekite [email protected]