1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Verslas
  4. Kiek kainuoja verslo liudijimas? ...

Kiek kainuoja verslo liudijimas?

Paskelbta 2017-04-27

Skaitykite naujausią straipsnį: Individuali veikla nuo A iki Ž: tipai, mokesčiai, kainos, apskaita 2019 m.

Daugelio veiklos rūšių vykdomų visoje Lietuvos teritorijoje verslo liudijimas kainuoja 684 € metams. Ši suma galioja nuo 2017 metų pradžios, kuomet buvo perskaičiuoti verslo liudijimų įkainiai. Tačiau ne visos veiklos vykdomos visoje Lietuvoje.

Kiek kainuoja verslo liudijimas

Štai, pavyzdžiui, žmogus teikiantis batų taisymo paslaugas paprastai nevažinėja po visą Lietuvą taisydamas batus, o įsikuria tam tikroje vietoje, atsidaro savo dirbtuves, todėl dažnai pasirenkama įsigyti liudijimą, kuris galioja tik toje ar keliose savivaldybėse. Tai daugeliu atveju yra pigiau. Palyginkime: fotografavimo veiklos visoje Lietuvos teritorijoje verslo liudijimas kainuoja 684 €, tik Kauno miesto savivaldybėje 520 €, tik Panevėžio miesto savivaldybėje 250 € metams.

Yra tokių veiklų, kurios konkrečioje savivaldybėje kainuoja vos 1 €. Atrodo, kaip tai įmanoma, tačiau pačios savivaldybės nustato verslo liudijimų kainas ir nepopuliarioms veikloms ar veikloms, kurių itin trūksta tame regione, verslo liudijimai išduodami vos už vieną eurą. Kaip pavyzdį galima paminėti verslo liudijimą auklių veiklai Vilniaus mieste arba gelbėtojų veiklai Klaipėdos mieste.

Įsigyjant verslo liudijimą taip pat labai svarbu apsispręsti, ar jums reikalingas liudijimas visam laikui (metams), ar tik kelioms dienoms per mėnesį. Jei esate fotografas, dirbantis tik vasaros vestuvių sezonu, o žiemą turintis kitą darbą, tuomet neapsimoka imti verslo liudijimo metams - galite imti tik tam laikui, kuomet dirbate. Jei dirbate tik savaitgaliais didžėjumi klube, tuomet verslo liudijimas imamas tik toms konkrečioms dienoms, kai dirbate.

Taigi, apibendrinant, verslo liudijimo kainą lemia du veiksniai: kurioje savivaldybėje ar visoje Lietuvos teritorijoje planuojate užsiimti veikla bei kuriam laikui jums reikalingas verslo liudijimas. Apskaičiuoti, kiek kainuoja jūsų veiklai reikalingas verslo liudijimas galima pasinaudojus VMI skaičiuokle. Suma taip pat automatiškai apskaičiuojama užsakant verslo liudijimą el.būdu prisijungus prie „Mano VMI“.

Nepamirškite, jog įsigijus verslo liudijimą, jūs sumokate vieną, fiksuotą sumą ir daugiau Valstybinei mokesčių inspekcijai jums nereikia nieko mokėti, tačiau visai kita kalba apie Sodros mokesčius. Dirbantys pagal verslo liudijimą privalo mokėti VSD įmokas nuo savo veiklos vykdymo pradžios iki pabaigos. VSD įmokos dydis yra 26,3 % nuo MMA (2017 metų pradžioje MMA - 380 €), tad VSD įmoka yra 99,94 € per mėnesį. Nuo 2017 metų liepos pirmos šis tarifas pasikeičia į 25,3 %, tad įmokos dydis bus 96,14 € per mėnesį.

Jei nedirbama visą mėnesį, išskaičiuojama vienos mėnesio dienos įmoka ir padauginama iš dienų, kuomet turimas verslo liudijimas. Kiekvieną mėnesį taip pat mokomos PSD įmokos, kurios yra 9 % nuo MMA. Plačiau apie visus su verslo liudijimu susijusius niuansus, mokesčius ir mokesčių išimtis galima sužinoti VMI atmintinėje arba susisiekus su VMI ar Sodros konsultantais.