1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Statyba, apdaila, remontas
  4. Kiek kainuoja įsirengti terasą ir ...
  • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Kiek kainuoja įsirengti terasą ir kokią pasirinkti?

Paskelbta 2020-07-01
Terasa
Nuotrauka - UAB “Alipro”

Terasa – neatsiejama kiekvieno namo ar kotedžo dalis. Vasaros metu terasa dažnai atstoja namų svetainę, todėl ne veltui tiek dėmesio skiriama terasos įrengimui: medžiagų pasirinkimui, terasos įrengimu užsiimančios įmonės paieškai ar net spalvinei gamai bei jaukumą kuriančioms detalėms. Turint būstą su nuosavu kiemu, netrūksta tvarkymosi darbų tiek viduje, tiek namo aplinkoje, todėl žmonės ieško ilgaamžių ir mažai priežiūros reikalaujančių sprendimų. Taigi, kokią terasą reikėtų įsirengti, kad ji tarnautų ilgai, neišsikraipytų ir neišbluktų?

Poliai

Terasos įrengimo darbai pradedami nuo polių. Jie lemia terasos tvirtumą - tai lyg namo pamatas. Polių kiekis priklauso nuo terasos ilgio bei pločio. Paprastai poliai yra planuojami 1-1,5 m atstumu, nerekomenduojama daryti didesnio nei 1,5 m tarpo tarp polių, nes tuomet terasa gali būti ne tokia tvirta, jausite, kad lentos įlinksta. Tarkime, turite ~20 kv.m. terasą, kurios matmenys yra 4,5x4,5 m, tokiu atveju reikėtų planuoti 20 polių, t.y. 5 eilės po 5 polius. Tuomet atstumai tarp polių būtų ~1,12m, todėl terasa turėtų tvirtą pagrindą.

Dažniausiai poliai yra betonuojami – tai tvirčiausias ir stabiliausias polių formavimas. Medžiagos vienam poliui skaičiuojamos ~7-8 Eur/vnt, o su darbais kaina yra ~10 Eur/vnt. Žinoma, betonavimas reikalauja daug fizinio darbo bei laiko, todėl, ieškodami paprastesnių ir greitesnių variantų, žmonės kartais renkasi įsukamus arba įkalamus polius, kuriuos netgi galima montuoti bet kuriuo metų laiku. Taip pat tai yra sprendimas tiems, kas turi sutvarkytą aplinką, nes betonavimo darbai neišvengiamai yra „purvinesni“, todėl aplinkos grožis gali nukentėti. Tačiau renkantis įgręžiamus arba įkalamus polius reikėtų ypatingą dėmesį skirti grunto tvirtumui.

Karkasas

Ant paruoštų polių dedamas medienos karkasas. Prieš dėdami karkasą, nepamirškite patiesti geotekstilės, kad pro terasos lentų tarpus netektų skabyti žolių. Karkasas yra pagrindas terasos lentoms kloti. Jam naudojama impregnuota statybinė mediena. Karkasas daromas viengubas arba dvigubas – tai priklauso nuo esamo grunto aukščio bei norimo terasos aukščio, kadangi dvigubas karkasas gerokai pakelia būsimos terasos aukštį. Taip pat dvigubas karkasas yra stabilesnis už viengubą, todėl jei poliai yra paruošti maksimaliais atstumais, geriau dėti dvigubą karkasą. Karkasas yra viena iš pigiausių terasos dalių. 20 kv.m. terasos vieno aukšto karkaso statybinės medienos (neimpregnuotos) kaina yra apie 80 Eur. Tokiam kiekiui impregnuoti jums pakaks 10 l impregnanto, kuris kainuos apie 20 Eur.

Terasinės lentos

Turbūt nėra vieno teisingo atsakymo, kokias terasines lentas pasirinkti, tačiau galime palyginti jų privalumus, trūkumus ir kainas. Palyginkime tris populiariausius terasinių lentų pavyzdžius: wpc (medžio ir plastiko kompozitą), maumedį, pušį.

Terasa
Nuotrauka - Kristina Šverebė
  • WPC terasinės lentos

Tai medžio, plastiko ir specialių priemaišų lentos, kurios savo išvaizda primena medieną. Teigiama, kad šios terasinės lentos reikalauja mažai priežiūros (pvz., nereikia kasmet alyvuoti) ir pasižymi itin aukštu atsparumu aplinkos poveikiui: drėgmei, UV spinduliams, įbrėžimams, grybeliui, korozijai, puvimui ir pan. Tačiau pasikonsultavę su terasų meistrais ar wpc terasų savininkais, galite išgirsti prieštaringų nuomonių apie šį produktą. Praktikoje pasitaiko lentų išsirietimų dėl karščio, išblukimo dėl saulės šviesos, neišplaunamų dėmių dėl žiedadulkių, lietaus ir purvo. Taip pat šios lentos įkaista nuo karščio, todėl šiltesnę dieną gali būti nemalonu vaikščioti terasoje basomis. Be to, įkaitus wpc lentoms, gali jaustis nemalonus plastiko kvapas. Žinoma, reikėtų pabrėžti, kad turbūt taip atsitinka su tomis wpc lentomis, kurios yra pigesnės ir jose medienos santykis yra mažas. Kuo didesnis medienos santykis wpc lentoje, tuo ji tvirtesnė ir atsparesnė.

Sakoma, kad skonis neturi draugų, tačiau turbūt dauguma sutiks, kad jaukumo aspektu plastikas niekada neatstos medienos. Be to, wpc terasinės lentos yra pakankamai brangus pasirinkimas – nuo 24 Eur/kv.m. Jei samdysite terasos meistrus, skaičiuokite, kad karkasas kartu su wpc lentomis bei tvirtinimo detalėmis ir darbu jums kainuos apie 80 Eur/kv.m. Prie šios kainos pridėkite polių kainą – 10 Eur/vnt. (medžiagos ir darbas) ir turėsite visos terasos kainą.

  • Maumedis

Maumedis vertinamas dėl savo ilgaamžiškumo, tvirtumo, grožio. Kad išlaikytumėte medinės terasos atsparumą aplinkos poveikiui, turėsite ją alyvuoti kiekvienais metais (taip pat ir pušinę terasą). Tačiau maumedis yra mažiau atsparus karščiui, jis yra labiau linkęs išsikraipyti nei pušis, todėl šis medis labiau tinkamas, kai terasa yra šiaurinėje pusėje, kur mažiau saulės. Taip pat maumedis dažniau skilinėja, sluoksniuojasi. Be to, lyginant su wpc lentomis, medinės lentos nėra tobulai tolygios spalvos, gali šiek tiek skirtis jų atspalvis, turėti nevienodą raštą.

Nusprendę turėti medinę terasą (tiek maumedžio, tiek pušies), galėsite rinktis iš lygaus arba rifliuoto paviršiaus. Rifliuotą paviršių verta rinktis tuomet, kai terasa įrenginėjama prie vandens telkinio ar pirties, nes toks paviršius yra mažiau slidus, kai sušlampa. Tačiau kitais atvejais dažniausiai pasirenkamas lygus paviršius – jį lengviau prižiūrėti, be to, lygus paviršius nėra linkęs šerpetoti kaip rifliuotas, todėl išvengsite rakščių.

Visos medinės terasos lentos yra skirstomos į klases pagal kokybę: A, AB, B, BC, C, kur A – aukščiausia kokybė, o C – žemiausia. Maumedžio (AB klasės) terasinės lentos kainuoja apie 20-25 Eur/kv.m. Tai yra brangesnė mediena nei pušies, tačiau maumedžio terasa kainuos labai panašiai kaip wpc kompozito.

  • Impregnuota pušis

Pušinė terasa – vienas iš optimalių ir populiariausių pasirinkimų, siekiant kainos ir kokybės santykio. Ilgaamžiškiausios yra giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotos terasinės lentos, nes būtent šis impregnavimo būdas užtikrina maksimalią apsaugą nuo aplinkos poveikio: pelėsio, puvimo, kenkėjų. Žinoma, nei vienos lentos nėra visiškai atsparios aplinkos poveikiui, todėl neišvengiamai, keičiantis orui, sulauksite lentų deformacijos, tačiau pušinės lentos kur kas mažiau deformuojasi nuo karščio nei maumedis. Kad deformacija būtų minimali, taip pat svarbu pasirinkti kokybiškas tvirtinimo priemones.

Renkantis impregnuotos pušies terasines lentas svarbu atkreipti dėmesį į jos kilmę. Atspariausia yra rusiška šiaurinė pušis, nes ji pasiruošusi bet kokioms oro sąlygoms. Prastesnės kokybės laikoma lietuviška bei baltarusiška pušis.

Giluminiu būdu impregnuotos pušies terasinės lentos kainuoja ~13 Eur/kv.m (AB klasė), ~9 Eur/kv.m. (BC klasė). Jei samdysite terasos meistrus, karkasas, tvirtinimo detalės, pušinės terasos lentos ir darbas jums kainuos apie 67 Eur/kv.m, prie šios kainos pridėkite polių kainą, taip sužinosite, kiek kainuos būtent jūsų norimo dydžio pušinė terasa.

Terasų kainos

Tvirtinimas

Kad terasa būtų tvirta ir ilgaamžė, ne mažiau svarbu ir kokybiškos tvirtinimo detalės. Jomis sumažinsite terasos lentų išsikraipymą dėl karščio. Jokiu būdu netvirtinkite terasos lentų vinimis – jos leidžia lentai judėti, ilgainiui atsiranda laisvumas, todėl galiausiai lenta gali netgi atšokti. Terasos lentų tvirtinimui naudokite specialius medvaržčius, kurie tvirtai laiko lentas. Medvaržčiai skiriasi savo stiprumu, atsparumu korozijai, todėl atkreipkite į tai dėmesį ir rinkitės geriausiomis savybėmis pasižyminčias tvirtinimo detales. Be to, vis dažniau pasirenkami paslėpti medvaržčiai, kurie gręžiami skersai į teraslentę, tokiu būdu užtikrinant, kad aplink varžtą medis nepradės šerpetoti (išvengsite rakščių), o ir terasos vaizdas tampa gražesnis, lygesnis, į akis nekrenta varžtų gausa.

Taigi, prieš įsirengdami terasą tvirtai nuspręskite, kokios savybės jums yra svarbiausios: norite natūralumo, o gal mažiau priežiūros? Ir žinoma, įsivertinkite, kokį biudžetą galite skirti šiam namų akcentui. Jei tik leidžia galimybės – terasos darbus patikėkite profesionalams, nes jie ne tik geriausiai patars, bet ir sumontuos kokybišką terasą.

Medžio darbai, staliai
3
-10%
šiandien
12
0 rekomendacijų
6 m. patirtis

Lauko terasų, pavesinių įrengimas, pakalimai jūsų aplinkai!

LAUKO TERASŲ, PAVESINIŲ ĮRENGIMAS, PAKALIMAI, TVORŲ ĮRENGIMAS, SEGMENTINES TVOROS, PAMATŲ ĮRENGIMAS, ATRAMINES SIENELES

UAB Aimena
Vilnius, +100 km aplink
Medžio darbai, staliai
2
-5%
vakar
65 €/m2
199
3 rekomendacijos
13 m. patirtis

MM Statyba. Terasų Ir Stoginių montavimas

Įmonė UAB „MM Statyba“ įkurta 2008 m. Pagrindinė įmonės veikla terasų montavimas, renovacija. Įmonės pagrindinis tikslas – aukštos kokybės paslaugų užtikrinimas, siekiant patenkinti klientų poreikius.

MM Statyba
Kaunas, visa Lietuva
Medžio darbai, staliai
2
šiandien
25 €/m2
28
5 rekomendacijos
22 m. patirtis

Stalius- Terasų montavimo darbai.

Vidaus ir Lauko * Staliaus Dailidė *Apdailos Darbai *visoje žemaitijoje.

StaliusbyD
Klaipėdos r., +100 km aplink
Žiūrėti daugiau »