1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Verslas
 4. Individuali veikla: pliusai ir ...

Individuali veikla: pliusai ir minusai, 2017

Paskelbta 2017-04-04

Skaitykite naujausią straipsnį: Individuali veikla nuo A iki Ž: tipai, mokesčiai, kainos, apskaita 2019 m.

Svarstote ar apsimoka pradėti individualią veiklą? Pabandykime susirašyti visus šios verslo formos pliusus ir minusus. Tada bus lengviau apsispręsti. Šį straipsnį parengė žmogus, dirbęs tiek su verslo liudijimu, tiek individualia veikla, tiek UAB, todėl visa ši informacija nėra tik bendriniai pasvarstymai apie verslo pradžią.

Individuali veikla: pliusai ir minusai

Individualios veiklos pliusai

 • Galimybė dirbti legaliai ir mokėti mokesčius. Paklausite, koks čia pliusas? O tas, kad kiekvieną dieną nereikia drebėti, kad klientas, su kuriuo susitinkate yra iš Darbo saugos inspekcijos ar VMI, imituojantis nusikalstamą veiklą ir viską filmuojantis. Individuali veikla yra visiškai legali, o tai atveria nemažai naujų galimybių.

 • Maži mokesčiai. Mokamas tik 15% GPM, o kai kuriais atvejais – tik 5% (ne laisvosios profesijos) nuo dviejų trečdalių pajamų. Kiti mokesčiai yra SODROS – 34,20 € (nuo 2017 sausio mėn.) fiksuotas PSD mokestis mokamas kas mėnesį ir 28,5% nuo pusės pajamų VSD mokestis. SODROS mokesčiai yra ta garantija, kad susirgus jums nebus pateikta kosminė sąskaita už gydymo paslaugas iš Ligonių kasų. Pasitikrinti ar esate draustas, galite Valstybinių Ligonių kasų portale.

 • Mokesčius mokėti reikia tik kitais finansiniais metais. Pajamas gauni dabar, o mokesčiai – vėliau. Kai kovo mėnesį yra suformuojamos preliminarios privačių asmenų pajamų deklaracijos, reikia susiskaičiuoti viską ir pasižiūrėti, kiek mokesčių SODRAI dar reikia sumokėti. Jei dalis pajamų buvo išleistos paskolai, draudimui, dalis GPM yra grąžinama, tad gali būti atvejų, kad mokėti net nereikia. 15% mokestį susimokėti reikia iki gegužės 1 dienos. Išimtis tik su PSD mokesčius, jis mokamas kiekvieną mėnesį, o kitais finansiniais metais tiesiog perskaičiuojama ar reikia sumokėti papildomai (jei pajamos viršijo 12 MMA).

 • Supaprastinta buhalterija. Paprasčiausiai registruoji, kiek sąskaitų esi išrašęs ir kokioms sumoms specialiame žurnale, dar vadinamu pajamų – išlaidų žurnalas. Ten paskaičiuojami mokesčiai, tad visada žinai, kiek reikės sumokėti kiekvienais metais. Sąskaitas gražiai susitvarkai kompiuteryje, todėl paskui labai paprasta viską sukontroliuoti.

 • Galimybė verstis keliomis veiklomis. Galima verstis keliomis veiklomis iš karto. Jas tereikia įregistruoti VMI. Mokesčių nuo to nepadaugės.

Individualios veiklos minusai

 • Reputacija. Kadangi nėra jokios finansinės atsakomybės, kaip UAB, kai kurie sprendimai gali būti rizikingesni, nes asmuo niekuo nerizikuoja. Dėl šios priežasties veiklą bet kada galima nutraukti. Dirbant su dideliais projektais, tokios galimybės rimtumo nepriduoda. Dėl šios priežasties įmonių vadovai į individualia veikla besiverčiančius asmenis žiūri kiek iš aukšto.

 • Nėra paslaugų atlikimo garantijų tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos. Dažnai dirbama be sutarčių, tik su žodiniais susitarimais, kuriuos tiek viena, tiek kita pusės gali sulaužyti. Taip atsiranda konfliktinės situacijos dėl neapmokėtų paslaugų arba neįvykdytų pažadų ar nepristatytų prekių.

 • Sunkiau gauti banko paskolą. Dirbantiems pagal individualios veiklos pažymą, ir pajamas deklaruojantiems tik pasibaigus finansiniams metams, iškyla sunkumų, norint gauti banko paskolą ir siekiant parodyti gaunamas pajamas. Taip pat tik ilgalaikės sutartys garantuoja, jog bankas vertins pajamas kaip stabilias. O neturint stabilių pajamų, sudėtinga gauti paskolą.

Vertindami pliusus ir minusus įvertinkite tai, kad individualia veikla verstis yra kur kas pigiau, nei UAB, tačiau kitų verslininkų požiūris gali būti neadekvatus. Individuali veikla – pavienio žmogaus verslas. Darbuotojai čia samdomi itin retai, todėl galimybės tokiai veiklai plėstis yra tik į Mažosios bendrijos arba uždarosios akcinės bendrovės pusę.

Didelė dalis Paslaugos.lt portale registruotų narių dirba būtent pagal individualios veiklos pažymą ir ši veiklos forma puikiai pateisina profesionalų lūkesčius. Todėl drąsiai bandykite šią veiklos rūšį ir skelbkitės Paslaugos.lt portale. Tinkama reklama, kuomet jus mato potencialūs klientai, leidžia greičiau ir efektyviau vykdyti verslo plėtrą.