1. Paslaugos.lt
  2. Transportas
  3. Techninė pagalba kelyje
  4. Ką reikia žinoti?

Ką reikia žinoti?

Automobilio gedimas kelyje – viena iš nemaloniausių ir didžiulį stresą keliančių situacijų, kuri ištinka staiga ir neplanuotai. Pirmai netikėtumo bangai atslūgus, dažniausiai kyla klausimas: o ką dabar daryti? Skambinti draugams, artimiesiems ar antrajai pusei, kad padėtų? Ką daryti, jei gedimas sunkiai pašalinamas arba atvykęs gelbėtojas nelabai kuo gali padėti? Pro šalį važiuojančių mašinų stabdymas taip pat ne visada veiksmingas, ypač jei bėda jus ištiko retai pravažiuojamoje vietoje. Efektyviausias ir greičiausias sprendimas – profesionali techninė pagalba kelyje. Ką naudinga žinoti apie šią paslaugą?

Kaina

Renkantis draudimo bendrovę, verta pasidomėti, ar techninės pagalbos kelyje paslauga yra įskaičiuota į draudimo polisą. Vienos draudimo bendrovės ją teikia kartu su civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, kitos siūlo šią paslaugą įsigyti už papildomą mokestį. Tiek vienu, tiek kitu atveju, būtina tiksliai išsiaiškinti, kokia pagalba kelyje suteikiama nemokamai, o kokios paslaugos vis dėlto bus papildomai apmokestintos. Taip pat vairuotojas turės sumokėti už panaudotas medžiagas ar detales. Jei techninės pagalbos kelyje paslauga naudositės ne per draudimo bendrovę, kaina bus skaičiuoja atsižvelgiant į keletą faktorių: paros meto, automobilio techninės būklės, atstumo ir, žinoma, atliktų darbų. Dalis įmonių taiko fiksuotą paslaugų mokestį miesto ir užmiesčio teritorijose. Mažesnės įmonės arba individualiai šia veikla besiverčiantys asmenys dažnai linkę kainą skaičiuoti valandiniu įkainiu. Pavyzdžiui, techninės pagalbos suteikimas miesto teritorijoje gali kainuoti nuo 20 EUR arba 30 EUR už valandą.

Laikas

Profesionaliai šia paslaugą užsiimančios įmonės dirba visą parą, septynias dienas per savaitę, tad nesvarbu kuriuo metu jūsų automobilis sugedo, jūs visada sulauksite pagalbos. Jei techninės pagalbos kelyje paslaugą perkate iš draudimo bendrovės, sutartyje iš anksto būna nurodytas preliminarus pagalbos suteikimo laikas. Dažniausiai teigiama, kad pagalba miesto ribose bus suteikiama per valandą, užmiestyje – per 1,5 valandos. Jei paslauga užsakoma kitu būdu, pagalbos suteikimo laikas derinamas individualiai.

Servisas

Visais atvejais automobilio savininkas nusprendžia, į kurį automobilių servisą turi būti pristatyta mašina. Jei vairuotojas nesinaudoja pastovaus meistro paslaugomis, techninę pagalbą suteikianti įmonė automobilį gali rekomenduoti nuvežti į artimiausią partnerių autoservisą.

Paslaugos

Dažniausiai kelyje suteikiamas paslaugas galima suskirstyti į dvi kategorijas – automobilio pervežimą tralu ir remonto darbus. Tralo paslauga reikalinga po autoįvykių, jei automobilis nebegali važiuoti, arba tais atvejais, kai gedimo specialistai negali pašalinti įvykio vietoje. Tralu gali vykti 1–2 asmenys. Tikslų skaičių būtina išsiaiškinti, jei turite daugiau pakeleivių. Dažniausiai draudimo kompanijos finansuoja kliento kelionę iki galutinio tikslo – tai padeda bent šiek tiek sumažinti kilusius nepatogumus.

Kitos kelyje teikiamos paslaugos susijusios su gedimų šalinimu: akumuliatoriaus įkrovimas, degalų papildymas, pagalba užvedant variklį, pradurtos padangos keitimas, automobilio atrakinimas užtrenkus raktelius ir kt. Jei įtariama, kad sutrikimas itin smulkus ir jį lengva sutvarkyti savarankiškai, pagalbos kelyje darbuotojai gali pasiūlyti pagalbą suteikti telefonu, paaiškinanti, ką reikėtų daryti, kad gedimas būtų pašalintas savarankiškai.

Specialistai rekomenduoja prieš vykstant į ilgesnę kelionę patikrinti, ar tikrai užtenka tepalų, langų skysčio ir degalų. Taip pat įvertinti automobilio padangas ir žibintų būklę. Pravartu iš anksto pasiruošti netikėtiems atvejams ir automobilyje turėti užkandžių bei vandens, kad įvykus gedimui ir laukiant pagalbos, jaustumėtės komfortiškiau.