1. Paslaugos.lt
 2. Renginiai, šventės
 3. Fotografai
 4. Krikštynų fotosesija
 5. Krikštynų planavimas 2019 m.

Krikštynų planavimo gidas, 2019

Fotografų „Mau Loa“ nuotrauka
Fotografų „Mau Loa“ nuotrauka

Tėveliai didžiajai šventei suorganizuoti skiria labai daug dėmesio, siekdami krikštynų dieną padaryti įsimintiną ir prasmingą. Tie, kurie jau bent kartą planavo vaikučių krikštynas, nepaneigs, kad planavimo procesas ne tik atsakingas, bet ir reikalaujantis itin daug kantrybės, kruopštumo, žinių ir, žinoma, laiko. O štai būtent jo paprastai ir stokojama. Tad pateikiame išsamų ir naudingą krikštynų planavimo gidą, kad pasiruošimas šventei būtų kur kas malonesnis ir neužtemdytų džiugesio bei pakilių emocijų.

Kodėl svarbus planavimas?

Ne paslaptis, planai suteikia kryptingumo, padeda nepasiklysti informacijos sraute ir darbų gausoje, skatina viską daryti iš eilės, kas padeda taupyti laiką, o neretai ir finansus. Neturėdami aiškaus plano tėveliai dažnai pasimeta planavimo etapuose, darbuose, o chaosas įneša tik dar daugiau nerimo ir streso, kurie visiškai nepageidaujami. Padėsime Jums sudaryti planą, kuris leis įvertinti darbų eiliškumą ir tikslo siekti kur kas ramiau, atsipalaidavus ir besimėgaujant procesu.

Trumpai apie Krikšto sakramentą ir ką reikia žinoti apie apeigas

Tai – krikščioniškojo gyvenimo pagrindas, gyvenimo su Jėzumi Kristumi pradžia ir nuodėmės išsižadėjimas. Nuplovimas vandeniu apeigų metu simbolizuoja gimtosios nuodėmės panaikinimą. Sakramentas yra visos krikštynų šventės pagrindas ir labai svarbu, kad šventės pompastika neužgožtų sakraliosios reikšmės.

Krikštynų apeigose turi dalyvauti krikštijamojo tėvai. Sakysite, skamba gana keistai, nes kitaip ir būti negali? Liūdna, bet pasitaiko, kad vaikučio krikštynomis rūpinasi seneliai ar kiti asmenys, pavyzdžiui, tėvų emigracijos atveju. Tėvų vaidmuo apeigose išskirtinis ir labai reikšmingas – jie savo vaikui prašo Krikšto sakramento, vaikučio kaktoje daro kryžiaus ženklą, atsižada piktosios dvasios bei išpažįsta tikėjimą. Na, žinoma, nereikia nė sakyti, kad ne mažiau reikšmingas vaidmuo tenka ir krikštatėviams.

grįžti į turnį

Fotografės Vaidos nuotrauka
Fotografės Vaidos nuotrauka

Pirmiausia – krikštatėvių, bažnyčios ir krikštynų datos pasirinkimas

Svarstydami, kas bus Jūsų vaikučio krikštatėviais, renkate jam dvasinius globėjus, todėl netikslinga vadovautis giminystės ryšiais, pareiga kažką pakviesti būti krikštatėviais ir pan. Klausykite širdies, rinkitės tuos žmones, kurių linkite savo atžalai jo gyvenimo kelyje. Kertiniai reikalavimai krikštatėviams yra: vyresni kaip 16 metų, priėmę Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus.

Bažnyčios pasirinkimas irgi svarbus. Mažesnių miestelių gyventojai apie pasirinkimą dažnai nė negalvoja – renkasi tą bažnyčią, kuri yra jų miestelyje. Didmiesčiuose – pasirinkimo galimybės plačios, nes bažnyčių yra ne viena. Apsilankykite keliuose maldos namuose, asmeniškai pabendraukite su kunigais, tai supaprastins pasirinkimo procesą. Taip pat pasidomėkite, ar ceremonija bus individuali, ar vienu metu bus krikštijami keli vaikai.

Pasirinkę bažnyčią turėsite išsirinkti šventės datą. Pirmiausia krikštynų datą derinkite su krikšto tėvais. Geriausia, jei turėsite kelias alternatyvas eidami dėl datos tartis su kunigu. Neatidėliokite datos pasirinkimo, juo labiau jei vaiką krikštysite vasarą, kuomet tikras vestuvių ir krikštynų bumas ir datos sparčiai tirpsta. Geriausia, jei į bažnyčią atvyksite likus ne mažiau kaip porai mėnesių iki šventės.

grįžti į turnį

Fotografo pasirinkimas

Sakysite, tai tikrai nėra tas darbas, kurį reikėtų savo plane įrašyti prie pačių pirmųjų pasiruošimo šventei darbų? Klystate! Sakraline prasme jis tikrai nėra svarbiausias, toli gražu. Bet rasti gerą fotografą sezono metu iki šventės likus mėnesiui ar dviem – tikras iššūkis. Tad vos tik rezervuosite datą bažnyčioje ir sutarsite su krikšto tėvais, pradėkite ieškoti fotografo. Norėdami pataupyti ieškokite pradedančiojo fotografo, kurio įkainiai mažesni, arba ribokite fotosesijos laiką. Patarimas krikštynų dienai: Fotosesija bus sėkmingesnė, jei derinsitės prie vaikučio dienos režimo ir jis fotosesijos metu bus sotus, pamiegojęs ir nusiteikęs pozityviai.

grįžti į turnį

TOP 3 krikštynų fotografai

Fotografai
5
šiandien
60 €/h
122
15 rekomendacijų

Fotografė - Art Sand Rain

Fotografuoju visoje Lietuvoje:vestuvės,krikštynos,gimtadieniai,mergvakariai,asmeninės fotosesijos (poros, šeimos, laukimo), produktų fotografavimas ir kt.

Sandra Rainienė
Kaunas, visa Lietuva
Fotografai
3
šiandien
100 €/h
662
45 rekomendacijos
8 m. patirtis

Priimu registracijas 2022 metų vestuvių sezonui!

Priimu registracijas 2022 metų vestuvių fotografavimui:)

Snieguolė
Kaunas, visa Lietuva
Fotografai
3
šiandien
150 €/h
136
49 rekomendacijos
7 m. patirtis

Rezervuojamos datos vestuvių fotografijai

Vestuvių fotografija visoje Lietuvoje

Sigita Vengraitienė
Šiauliai, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

Krikšto vardas

Pradėkite mąstyti, kokį krikšto vardą išrinksite savo mažyliui. Laiko turite iki ceremonijos, bet paskutinėms dienoms nepalikite, mat verta pasidomėti vardų reikšmėmis.

Kuo aprengti krikštijamą vaiką?

Neretai tėvai, o ypač mamos, skuba kuo greičiau pirkti drabužėlius krikštynoms. Žinoma, kaltinti jų negalime – puošnios suknutės mažosioms damos ir dailūs kostiumėliai berniukams traukią akį, masina ir prašosi kuo greičiau nuperkami. Bet... neskubėkite. Juk vaikai labai greitai auga, todėl net nupirkę rūbelius likus porai mėnesių iki krikštynų, šventės dieną galite likti nemaloniai nustebinti – jie bus maži!

Fotografių „Fotosesės“ nuotrauka
Fotografių „Fotosesės“ nuotrauka

Bet pradėkime nuo pradžių. O svarbiausias yra Krikšto drabužis – balta skraistė, kuria apgobiamas pakrikštytas vaikas. Įprasta šį rūbelį papuošti: berniukų puošiamas mėlyna spalva, o mergaičių – rožine. Bet tai ne taisyklė, tad galite rinktis ir kitas spalvas. Pagal senesnes tradicijas priimta, jog Krikšto rūbelį ir kitus apdarus perka krikštamotė. Bet šiandien ne visi tėvai paiso tokių „taisyklių“ ir nori patys pasirūpinti savo vaiko įvaizdžiu. Dar vienas svarbus simbolis – Krikšto žvakė, kurią po krikštynų saugosite.

Kokio audinio vaiko drabužius rinktis: lininius, medvilninius, šilkinius ar rankų darbo megztus? Lininiai kelia aliuzijas su senosiomis tradicijomis, atrodo labai dailiai, estetiškai. Negana to, tai bus tobulas pasirinkimas, jei šventė vasarą, kai karšta. Linas leis vaikučiui jaustis komfortiškai ir jaukiai, maloniai vėsins, nealergizuos jautrios odelės, leis jai kvėpuoti. Lininiai rūbeliai itin tiks ekologijos šalininkams. Pasirinkę lininius rūbelius neperspauskite su aksesuarais – bendras įvaizdis turi likti estetiškas ir kuklus. Berniukams labai tiks stilinga beretė, o mergaitėms nerta kepurėlė ar daili galvos juostelė.

Parduotuvių lentynose daugiausia yra medvilninių rūbelių. Jie – ne ką prastesnis pasirinkimas nei lininiai. Natūralus, minkštas, lengvas ir orui laidus medvilnės audinys vaikui suteiks komforto, nevaržys judesių, leis kvėpuoti odelei, todėl net karštą dieną krikštijamas vaikutis su tokiais drabužiais jausis patogiai. Maža to, šis audinys tinka alergiškiems ir jautrios odos savininkams, tad tai – dar vienas „pliusas“ medvilnės naudai. Medvilninių rūbelių parduotuvių lentynose rasite pačių įvairiausių: nuo kuklių iki labai puošnių. Berniukams įprasta drabužėlius sukomplektuoti iš kelnyčių ir marškinukų, liemenės ar švarkelio derinių, vasarą galima kelnių alternatyva – dailūs medvilniniai šortukai. Mažiesiems džentelmenams žavingo solidumo suteiks priderinta peteliškė. Mergaitėms, žinoma, dažniausiai pasirenkamos suknutės, kurių asortimentas – įspūdingas: nuo trumpesnių iki siekiančių žemę, nuo berankovių iki ilgomis rankovėmis, siauresnės ar princesiškai pūstos, lengvai krentančios ir klostuotos, standesnio audinio ar tarsi pūkas lengvo tiulio. O kur dar puošybos elementai... Pasirinkimas ir maloniai nustebins, ir drauge suglumins – pasiruoškite.

Rankų darbo megzti arba nerti drabužėliai – labai dailu, subtilu ir estetiška. Tiesa, jei megsite ar nersite ne pati, tuomet tokiais rūbeliais rūpinkitės gerokai prieš šventę (būtinai įvertinkite vaiko augimo aspektą!), nes rankų darbo drabužėlių paklausa artėjant krikštynų sezonui šokteli į neregėtas aukštumas. Mezgimas bei nėrimas leidžia pasitelkti kūrybiškumą ir sukurti unikalius, tobulus rūbelius. Šiltajam metų laikui rinkitės plonus siūlus, o šaltajam – storus. Mezginys bus ypač geras pasirinkimas judriems vaikučiams, kadangi nevaržys judesių, bus patogus, leis laisvai kvėpuoti odelei (svarbu rinktis natūralių medžiagų siūlus, ne sintetiką). Berniukams puikiai atrodo kelnyčių ir lengvo megztinuko ar liemenės deriniai, o jei krikštijamas visai mažas kūdikėlis, rinkitės megztus šliaužtinukus. Mergaitė, žinoma, žavingi atrodys su megzta ar nerta suknele. Prie rankų darbo rūbelių derinkite rankų darbo aksesuarus, o jei vaikas nevaikšto – tai ir batukus.

Fotografės Vaivos Budėnės nuotrauka
Fotografės Vaivos Budėnės nuotrauka

Šilkiniai rūbeliai mergaitėms pasirenkami dažniau, o berniukams – rečiau. Šilko blizgesys, kuriama prabanga ir puošnumas labai tinka mergaičių suknutėms. Puikiai drėgmę sugeriantis šilkas bus tobulas pasirinkimas karštai vasaros dienai. Bet taip pat šis audinys tiks ir šaltuoju metų laiku, mat turi savybę šildyti, kai vėsu, ir maloniai vėsinti, kai karšta. Minkštumu, švelnumu ir lengvumu lygių neturintis šilkas bus labai malonus dėvėti ir nekels jokio diskomforto. Viena iš išskirtinių šilko savybių – nepriekaištingas kritimas, tad šis audinys tobulai tiks ir mažoms, ir jau ūgtelėjusioms krikštijamoms mergaitėms, norint sukurti tikros princesės, puošnų ir prabangų įvaizdį.

grįžti į turnį

Balti drabužiai – taisyklė?

Įprasta krikštijamą vaiką dabinti baltos spalvos rūbeliais. Tik ar žinote, kad tai nėra jokia taisyklės? Krikštynoms galite rinktis ir kitų spalvų drabužius arba norimos spalvos akcentus, papildysiančius baltų drabužių derinį. Plati spalvinė gama suteikia tėvams progą sukurti išskirtinį krikštijamo vaiko įvaizdį, suderinti visos šeimos aprangos koncepciją. Galite atsižvelgti į drabužių spalvų reikšmes. Pavyzdžiui, auksinė spalva yra dorybės simbolis, žalia – vilties ir pasitikėjimo. Tėveliai ir krikštatėviai taip pat turėtų skirti dėmesio savo aprangai – patariama rinktis šviesius derinius ir vengti niūrių, slegiančių spalvų, pavyzdžiui, juodos, pilkos.

grįžti į turnį

Kaip pasirinkti batukus vaikui?

Pirmas klausimas, į kurį turite atsakyti: yra ar Jūsų vaikas vaikšto, ar dar ne? Atsakymas gerokai susiaurins alternatyvų lauką. Vaikščioti mokančiam vaikučiui rinkdami batukus vertinkite ne tik jų išvaizdą – prioritetinis kriterijus turėtų būti patogumas. Pasitaiko, kad į tai numojama ranka, grindžiant pasirinkimą tuo, jog „vaikas batukus ar basutes avės trumpai“, „čia reikia tik vienai dienai“, bet vaikų turintys tėveliai puikai žino, kokia būna mažylių nuotaika, kai jie jaučia kažkokį diskomfortą, tad nerizikuokite. Jei vaikutis nevaikšto, tuomet batukai atlieka daugiau dekoratyvumo funkciją, bet patogumas vis vien išlieka reikšmingu pasirinkimo kriterijumi.

Fotografų „Mau Loa“ nuotrauka
Fotografų „Mau Loa“ nuotrauka

Krikštynų šventės vietos pasirinkimas

Kur švęsti? Toks klausimas kyla visiems krikštynas organizuojantiems tėvams. O alternatyvų spektras labai platus – namai, restoranas, kaimo sodyba, kavinė, iškyla gamtoje ar kt. Pasirinkimo lauką sumažinsite įvertinę tokius kriterijus:

 • Kaina. Galbūt Jūsų norai nesutampa su realiomis galimybėmis? Nustatykite sumą, kurią galite skirti šventei, ir, tikėtina, sumažinsite galimas šventės vietų alternatyvas.
 • Patogumas. Su mažu vaiku, ne paslaptis, nebus patogu visur – atsižvelkite į tai. Krikštijant mažą kūdikį svarbu, kad būtų vieta ramiai mažylį pamaitinti, pakeisti sauskelnes, tikėtina, kad jam reikės ir šiek tiek laiko ramiai snustelėti.
 • Ar norite įdarbinti save? Atsakymas į šį klausimą irgi padės apsispręsti. Ar norite patys viskuo (maistu, aptarnavimu ir kt.) rūpintis, ar norite, kad šios užduotys nugultų ant kitų – aptarnaujančio personalo – pečių?
 • Kiti klausimai: Kiek svečių kviesite? Norite didelės šventės ar jaukios, artimiausių žmonių apsuptyje?

grįžti į turnį

TOP 3 renginių vedėjai krikštynų vedimui

Renginių vedėjai
3
-10%
vakar
500 €
53
31 rekomendacija
8 m. patirtis

Renginių vedėjas Audrius su komanda (Lt- En - No)

Energijos ir geros nuotaikos bomba Jūsų šventei. profesionalus ir energija spinduliuojantis renginių vedėjas. Komandoje dirbame kartu su dj, siūlome savo paslaugas kartu su garso ir šviesų įranga.

Audrius Pupininkas
Kaunas, visa Lietuva
Renginių vedėjai
3
-10%
šiandien
1200 €
66
96 rekomendacijos
10 m. patirtis

Renginių vedėjas Ignas Šeputis tuzai. Lt

SVEIKINAME ! RADOTE SAVO ŠVENTĖS VEDĖJUS!

Ignas Šeputis ( tuzai.lt )
Vilnius, visa Lietuva
Renginių vedėjai
3
-10%
šiandien
500 €
37
106 rekomendacijos
11 m. patirtis

Renginių vedėja ir koordinatorė Edita

Kaip apibūdintumėte savo svajonių šventę? Skoninga, šiuolaikiška, sklandi, rafinuota, linksma, energinga, NEPAMIRŠTAMA (...) ? Jei Jūsų vizija panaši - mes radome vieni kitus! Bendraukime! :)

Edita Zėčiūtė
Vilnius, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

Namai – ekonomiškiausias sprendimas, drauge pareikalausiantis daug Jūsų laiko ir pastangų. Arba... galite samdyti aptarnaujantį personalą. Jei gyvenate individualiame name, šventę galima perkelti į kiemą – puikus variantas šiltuoju metų laiku: ekonomiška, neribotos galimybės puošybai, erdvu, galima lepintis gardžiais grilio patiekalais. Jei gyvenate daugiabutyje, įvertinkite svečių skaičių.
Iškyla gamtoje – nedideliam svečių ratui, ypač jei tarp jų yra nemažai vaikų. Tiks tada, jei numatomi gero orai, turite nedidelį biudžetą šventei, nenorite kažko įspūdingo, o svajojate jaukiai ir smagiai paminėti šią svarbią dieną artimiausiųjų būryje.
Kavinė ar restoranas – tobulas sprendimas tiems, kurie nori mėgautis švente: nereikės niekuo rūpintis, būsite aptarnauti, kiekvienu svečiu pasirūpinta. Nusimesite nuo savų pečių didžiausius rūpesčius. Net šventės vietos puošybą daugeliu atvejų galima patikėti maitinimo vietos personalui. Žinoma, palyginti su švente namuose ar gamtoje, tai – daugiau išlaidų pareikalausiantis variantas. Rinkdamiesi restoraną ar kavinę, prioritetą teikite toms vietoms, kur jau esate buvę, kad netektų nusivilti svarbią dieną. Jei šventėje bus vaikų, pasidomėkite, ar veiklos bus jiems, juk laimingi vaikai - laimingi tėvai. Svarbu, kad būtų patalpa, kur turėtumėte privatumo su savo kūdikiu (pamaitinti, pamigdyti ir pan.). Dar vienas šios šventės vietos privalumas – po šventės Jums nereikės tvarkytis!
Šventė sodyboje – prabangus variantas, suteiksiantis galimybę pasikviesti daug svečių, suteikti nakvynę iš toliau atvykusiems. Gražiose vietose įsikūrusios sodybos paprastai suteikia daug galimybių puikioms fotosesijoms. Aplinkos puošybai irgi galimybės neribotos, o garantuotas privatumas leis mėgautis kiekviena šventės akimirka. Jei norite visus rūpesčius patikėti kitiems – prioritetą teikite sodyboms, teikiančioms maitinimo paslaugą. Nors sodybos nuoma – nepigus malonumas, bet netaupykite ir rinkitės būtinai su šiltu vandeniu ir visais

grįžti į turnį

Kitas žingsnis – kvietimai

Kvietimas į Jūsų šventę jo gavėjui sudarys pirminį įspūdį, todėl pasirūpinkite, kad jie būtų reprezentatyvūs. Dažniausi pasirinkimai: masinės gamybos kvietimai, individualūs kvietimai ir rankų darbo kvietimai. Jei nenorite skirti daug savo laiko, kvietimus pirkite. Dilema: masinė gamyba ar individuali? Paprastai pasirinkimą nulemia kainos kriterijus. Jei norite pigiau, pirkite parduotuvėse, specializuotose prekybos vietose parduodamus kvietimus, jei galite paišlaidauti – individualūs kvietimai bus sveikintinas sprendimas. Na, o jei norite skirti savo laiko, kvietimus pagaminkite patys. Idėjų šiais, technologijų, laikais tikrai nestokojama – pasitelkite Google, Youtube ar savo kūrybiškumą.

Pirktuose kvietimuose paprastai jau būna įrašytas tekstas, Jums tereikės įrašyti esminius rekvizitus. O jei visą tekstą rašysite patys, pagrindinės jo dalys bus: kreipinys, būtina informacija (data, laikas, vieta) ir papildoma informacija (nebūtina, bet joje galite nurodyti šventės temą ar spalvą, jei tokia yra, pageidaujamas dovanėles ir pan.).

Krikštynų fotosesijos

Dovanos krikštatėviams ir svečiams

Jau senokai įprasta, kad krikštatėviai nuo krikštijamo vaikučio gauna šį tą simboliško, pavyzdžiui, graviruotus rėmelius nuotraukoms, krikštijamo vaiko rankos ar kojos atspaudus, vaikučio ateičiai taupyti skirtas taupykles, marškinėlius su šmaikščiais užrašais ir kt. Bet pastaruoju metu gaji tapo tradicija šį tą padovanot visiems šventės dalyviams. Persistengti nereikia, bet miela, simboliška dovanėlė paliks puikų įspūdį. Kelios idėjos, ką galite dovanoti: maži suvenyrai, medaliai, įrėmintos krikštijamo vaiko nuotraukos, kryželiai, vaikiški šaukštukai, čiulptukai (jei nestokojate humoro), rankų darbo žvakutės, dailūs indeliai su saldainiais, angeliukų figūrėlės, medaus stiklainukai, mediniai šaukštai su išdrožta šventės data ir pan.

grįžti į turnį

Puošnioji planavimo dalis – dekoracijos

Dekoracijos... Vieniems jos yra maloniausias pasiruošimo krikštynoms procesas, kitiems – tikras galvos skausmas. Bet kuriuo atveju be jų vargu, ar išsiversite. Organizuodami krikštynas išskirtinį dėmesį teikite dekoracijų spalvoms. Mūsų šalyje priimta, jog, be baltos, dominuoja mėlyna arba rožinė spalvos, nes jos yra simbolinės: žydra simbolizuoja Marijos apsiaustą, o rožinė – Jėzaus Kristaus. Bet iš tiesų galimų spalvų paletė yra plati, todėl galite rinktis kažką kito, pavyzdžiui, puikiai tiks švelni samanų ar mėtinė spalvos, taip pat koralų, geltona ir kitos žaismingos, švelnios, vaikų šventei puikiai tinkančios pastelinės spalvos ar jų deriniai su žydra arba rožine. Siekiant išvengti beskonybės, kurią lengva sukurti, kai rinkoje tokia pasiūla, siūlome dominuojančias spalvas naudoti ir kvietimams, ir stalo puošybai. Taip sukursite vientisą, harmoningą vaizdą.

Puošybos idėjos šventės vietai: gyvų gėlių puokštės, gėlių girliandos, popierinės girliandos, iš topų nesitraukiantys pom poms burbulai, balionai.
Puošybos idėjos šventės stalui: puokštelės, gėlių ir žalumynų pynės, žvakės (klasikiniam stiliui rinkitės ilgas, plonas, originaliam – skirtingų aukščių, įmantrių formų ir t.t.), vaisiai (ant stalo tarsi lengvai pabirę mandarinai ar citrinos atrodys labai žaismingai ir originaliai – vaisius pasirinkite priklausomai nuo šventėje dominuojančių spalvų).
Svarbu: Nekomponuokite daug spalvų ir daug skirtingų puošybos elementų – rinkitės kelis, kurie dominuos visos šventės koncepcijoje.

grįžti į turnį

Žaidimai – jie būtini!

Šventės nuotaikai sukurti būtini žaidimai. Jų prigalvoti galite patys, daug idėjų rasite internete, o galite šį rūpestį perleisti krikštatėviams ar gal kažkas iš artimųjų nori tuo pasirūpinti: močiutės, seneliai, rūpestingos tetos?

Linkime ramaus ir malonaus krikštynų šventės planavimo!

grįžti į turnį