1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Kiti
  4. Versliukai.lt keičia pavadinimą į ...

Versliukai.lt keičia pavadinimą į Paslaugos.lt

Paskelbta 2017-09-12

Daugeliui žinomas portalas versliukai.lt keičia pavadinimą ir plečia klientų ratą – nuo šiol jis vadinsis paslaugos.lt. Portalo įkūrėjas ir vadovas Daumantas Kirkutis teigia, jog nuo šiol svetainėje savo paslaugas pristatyti galės ir įmonės – nebus orientuojamasi vien į privačius asmenis ar smulkius, individualios veiklos verslus. Priėmus šį sprendimą vienas asmuo tapo laimės kūdikiu – seniausiai išpirktas ir nė karto pagal paskirtį nepanaudotas domenas paslaugos.lt buvo įsigytas už penkiaženklę sumą.

Versliukai.lt keičia pavadinimą į Paslaugos.lt

Svetainėje versliukai.lt šiuo metu yra užsiregistravę apie 7000 įvairių paslaugų tiekėjų. Jie gali pareklamuoti save, o klientai juos paprasčiau randa.

„Versliukai“ – skirtingas asociacijas keliantis žodis

„Versliukai.lt idėja gimė 2012-aisiais, o intensyviai dirbti pradėjome 2015–2016-ais metais. Nuo 2012-ų iki dabar išklausiau labai daug nuomonių apie tokį svetainės pavadinimą. Nuomonės išsiskiria į dvi grupes: vieniems tai smagus pavadinimas, tiesiog mažybinis žodis, apibūdinantis mažus verslus. Kita grupė (ir, deja, ji yra gausesnė), įtaria, kad čia kalbama apie kažkokius nelegalius verslus“, – prisipažino D. Kirkutis.

Spręsdamas šią dilemą svetainės versliukai.lt įkūrėjas netgi užsiprenumeravo naujienas svetainėje, kuri atsiunčia pranešimą kiekvieną kartą, kai konkretų žodį kas nors pavartoja kur nors internete, komentaruose.

Paslaugos.lt vadovas Daumantas Kirkutis
Paslaugos.lt vadovas Daumantas Kirkutis

„Labai dažnai man atsiųsdavo straipsnius, kuriuose „versliukai“ buvo naudojamas kalbant apie nelegalias veiklas. Taigi, šito žodžio reikšmę žmonės gali labai skirtingai interpretuoti“, – prisipažino pašnekovas.

Idėja sukurti tokią svetainę pašnekovui kilo pastebėjus, kad Lietuvoje paslaugas teikia ne tik individualūs asmenys, bet ir smulkios bei vidutinės įmonės.

„Neretai tokios įmonės nori pozicionuoti save, turi pavadinimą. Savo ruožtu ieškantys žmonės nelabai kreipia dėmesio, ar dirba vienas, ar du žmonės – jiems aktualu, kad jų individualūs poreikiai būtų patenkinti, kad paslaugų teikėjai būtų lankstūs. Todėl išsigryninome, kad nebūtinai turime orientuotis į individualius verslus, tinkamiausia orientuotis į paslaugas apskritai“, – sakė D. Kirkutis.

Domeno savininkas turėjo kantrybės sulaukti savo „auksinės žuvelės“

Taigi, nuo šiol versliukai.lt ves į paslaugos.lt, kur savo teikiamas paslaugas galės pristatyti ir įmonės. Naujasis portalo pavadinimas labai taikliai atspindi jo turinį, tačiau paslaugos.lt jau seniai turėjo savininką. D. Kirkutis sako, jog šis domenas ilgai keliavo iš rankų į rankas.

„Jis užregistruotas labai senais laikais, turbūt tada, kai tapo įmanoma išsipirkti domenus. Jis vieną kartą buvo parduotas 2009-aisiais, o iki tol – galbūt dar kelis kartus.Dėl paslaugos.lt vardo ilgai derėjomės, siūlėme ir įvairias savo paslaugas ir vis tiek jį nupirkome už penkiaženklę sumą. Guodžia tik tai, kad yra dar brangesnių domenų. Pavyzdžiui, nuoma.lt – jei įdomu, įeikite į šią svetainę pažiūrėti, kiek ji kainuoja“, – juokėsi D. Kirkutis.

Pašnekovas prisipažino visuomet galvojęs, kad tokie domenų „laikytojai“ teises į tam tikrą svetainės vardą paliks anūkams ir gal netgi proanūkiams. O čia teko pačiam sumokėti apvalią sumą už svetainės pavadinimą.

Nejau negaila šelmiško „versliukai.lt“?

Mano siekis yra, kad portalas būtų naudingas kuo didesnei auditorijai. O kuo didesnė auditorija, tuo neutralesnio pavadinimo reikia. Nes vieniems patiks, kitiems – nepatiks. Manau, paslaugos.lt leidžia mums augti tiek, kiek sugebėsim“, – svarstė D. Kirkutis.

Plačiau skaitykite portale 15min.lt.