Tvarka namuose bus!

Tvarka namuose bus!

Rasa Rasa parašė temoje „Asmeninis tobulėjimas“

Pavasaris, tinkamiausias laikas susitvarkyti namuose. Yra tokių vietelių, kurios niekaip nesulaukia mūsų dėmesio: sandėliukas, drabužinė, prieskonių ir kruopų spintelė, batų spinta... Laikas imtis šių užleistų vietų namuose. Bus paprasčiau, jeigu apmąstysime iš anksto, kodėl jau paminėtos vietos mūsų namuose taip ir paliekamos nesutvarkytos arba tik „apdėliojami“ daiktai jose ir ko reikėtų, kad darbas vyktų sklandžiau.


Suteikite pavadinimus dėžėms

Tvarka išliks ilgiau jeigu atrasite daiktams nuolatinę vietą, o įvairios dėžutės ir dėžės, indeliai ir stiklainiai bus su užrašais. Kam spėlioti, kas yra indo ar dėžės viduje, jeigu galima tiesiog užrašyti, o prireikus užrašą pakeisti nauju. Pažįstama situacija kai tenka atidaryti ir uždaryti dešimtį ar daugiau dėžių, kol randi reikiamus batus? Kažkodėl visada tie, kurių ieškai yra paskutinėje dėžėje ir toliausiame kampe.


Tokių nemalonių paieškų išvengsime, jeigu ant batų dėžių priklijuosime užrašus, o dėželes sudėsime taip, kad jie būtų matyti. Štai ir viskas! Sakysite daug laiko sugaišite karpydami lapelius užrašams ir juos klijuodami klijais ar lipnia juosta prie dėžių. Tikra tiesa, tai užtruks. Tačiau toks sprendimas – jau seniai atgyvena! Dabar galima įsigyti kreida užrašomų lipdukų. Jų parduodama komplektais, įvairių formų ir dydžių. Tad liks tik lipdukus priklijuoti ir kreida užrašyti pavadinimus.


Jeigu į dėžes dedate ir sezoninius rūbus, tai aktualu tiems, kurių spintos nėra talpios, surašykite ir jas: mamos, tėčio, sūnaus, dukros pavasariniai, vasariniai, žieminiai, rudeniniai drabužiai ar pan. Sužymėti pavadinimais galima ir vaikų žaislų dėžes: „lego“ kaladėlės, lėlės, mašinos, žaidimai, paplūdimio žaislai, kamuoliai ir pan. Kreida rašomi lipdukai tiktų ir darželiuose, kur žaislų ir jų dėžių yra daug.


Painiavos virtuvėje nebeliks

Kreida rašomi lipdukai nepamainomi surūšiuojant ir sužymint visas prieskonių talpas, dėželes ir maišelius. Jie gražiai atrodys ant įvairių buteliukų, stiklainių, prieskoninių, kruopų dėželių, padažinių. Svarbiausias privalumas, kad senus užrašus visada galima pakeisti kitais. Tereiks juos nutrinti ir kreida užrašyti naujus.

Tokie nauji sprendimai jūsų virtuvėje padės čia susigaudyti ir šeimininkauti visiems šeimos nariams. Juk pripažinkime, kad dažniausiai virtuvė – moters karalystė ir tik jai vienai žinoma, kas slypi stalčiuose ir spintelėse esančiuose įvairaus dydžio, formos ir spalvos induose.


Maisto atsargos neužsiliks per ilgai

Tvarka nepakenks ir sandėliuke, kuriame laikome maisto ir kitokias atsargas. Užrašai ant stiklainių su data ir pavadinimu padėtų nepražiopsoti ir laiku suvartoti produktus. Be to paaiškintų kas kur yra, juk pripažinkime, kad kartais tenka spėlioti indelyje juodųjų serbentų ar mėlynių uogienė ir pan. Ant kreida rašomo lipduko galima net gi užrašyti pagal kokį receptą pagamintas gaminys. Taip atėjus atsargų žiemai ruošimo metui bus paprasta išsiaiškinti kas šeimos nariams patiko, o kas nelabai ar mažiau.

Kreida rašomi lipdukai padėtų išspręsti ir kitų sandėliuke laikomų daiktų galvosūkį. Svarbiausia daiktus išrūšiuoti pagal paskirtį, sudėti tvarkingai į dėžes ir priklijuoti užrašus.


Štai taip paprastai galima sutvarkyti ir palengvinti savo buitį. Sėkmės!

Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.