Statusas, karjera ir paprastumas

Statusas, karjera ir paprastumas

Deividas Ambrazevičius Deividas Ambrazevičius parašė temoje „Asmeninis tobulėjimas“

Šiomis dienomis jauniesiems specialistams, įgijus aukštąjį išsilavinimą, surasti darbą yra pakankamai sudėtinga. Net jeigu ir pateikiamas vienas ar kitas pasiūlymas, paaiškėja, kad nėra sukaupto, kaip teigiama, būtino patirties bagažo. Taigi, jaunasis specialistas išsiunčiamas tokios praktikos paieškoti. Kyla klausimas, ar tai paties specialisto problema? O gal darbdavys įžūlus ir į tave, kaip jauną asmenybę savo darbo srityje, žvelgia iš aukšto? O gal tiek tu, tiek darbdavys nesate linkę nusileisti ir kariaujate minčių ir žodžių lauke? Dalinuosi savo įgytomis žiniomis, kurias taikau ir praktikoje, taip gana lengvai įgaudamas patirties. Kartu susiduriu ir su sunkiais išbandymais, tačiau būtent tai man suteikia galimybę kasdien kuo daugiau sužinoti apie tai, kas ir kaip vyksta aplink.


Tai ar aš esu specialistas?

Vien įgijęs aukštąjį išsilavinimą nebūsite specialistas. Universitetas jums suteiks bendrą išsilavinimą ir žinias, leis gana apibendrintai suvokti viso jus supančio pasaulio veikimo dėsnius, bet tikrai nepavers jūsų geru specialistu, jei tuo nebūsite suinteresuoti patys.


Tai, ką jūs studijuojate, kitaip tariant, jūsų specialybė, parodo tai, kas jus veža ir su kuo norėtumėte sieti savo veiklą ateityje. Jei iš tiesų jus, pasikartosiu, veža tai, ką jūs studijuojate ne tik universiteto ribose, tačiau ir realiame gyvenime.


Domėkitės jūsų specialybę atstovaujančiais profesionalais, kurie tai praktikuoja jau daugelį metų. Skaitykite jų biografijas ir analizuokite tai, ką jie daro, atkreipkite dėmesį į jų mąstymą. Tobulinkite savo žinias skaitydamas specialią literatūrą, kuri skirta būtent jums, jūsų specialybei, tikėtina esančiai jūsų didžiausia aistra. Įgytos žinios, laikui bėgant, suteiks jums kompetencijos, o praktikos kaupimas pavers jus patyrusiu specialistu.


Būkite daugiau nei tik darbuotojas, būkite unikalus, kitoks ir tai įrodykite tiems, kuriuos domina jūsų paslaugos. Siūlykite savo paslaugas taip, kad jos neatitiktų nusistovėjusių įsitikinimų ir įrodykite, kad galite suteikti didelę naudą savo klientui.


O kaip su praktika?

Praktika yra svarbiausias dalykas siekiant aukštumų bet kurioje srityje ir kuriant šviesią ateitį. Gali daug žinoti, gali daug suprasti, gali daug mokėti, bet jei visa tai tik jūsų mintyse ir nėra realizuojama, žinios tarsi praranda dalį savo vertės.


Sugalvojai kaip kitaip gali reklamuoti savo produktą, bet atrodo, jog tai būtu kvaila, sulauktum daug kritikos ir tavęs niekas nesuprastų? Pirmyn! Pasaulis myli bepročius! Pasaulis tik ir ieško tokių kaip tu, nes žmonės, kurie mąsto spalvotai, niekada neprapuls pilkoje minioje. Visuomet yra atkreipiamas dėmesys į tai, kas pateikiama kitoniškai, ne taip, kaip įprasta matyti ir toks vaizdinys, be abejo, visuomet geriausiai įsimenamas.


Praktikuok kiekvieną gautą pamoką. Išbandyk viską savo kailiu ir stebėk kas vyksta. Atrask pliusus bei minusus, mąstyk ką galėtum keisti, kad minusai virstų pliusais ir galiausiai atrask savo metodą.


Praktikos gali ieškoti pažįstamų rate, gali pasakoti ką darai, prašyti veiklos, mano manymu, tikrai gausi ne vieną rekomendaciją ir gerą įvertinimą. Žinoma, praktiką gali ir susikurti. Kaip? Tarkime, nori įgyvendinti kažkokią savo idėją, tam panaudojant savo metodą ir stebint, kaip viskas veikia - taip ir padaryk. Tuomet bus lengviau, nes galėsi pateikti gerą pavyzdį būsimam klientui, negana to, patariama pateikti analizę prieš ir po metodo pritaikymo, kas taip pat itin efektyvu siekiant demonstruoti realius rezultatus.


O kaip kalbėti su darbdaviais?

Tave pakvietė į darbo pokalbį. Pradžia padaryta, vadinasi, darbdavys sudomintas ir nori tave pažinti daugiau, išsiaiškinti, kaip dirbi tai, ką nurodei kaip specialybę savo gyvenimo aprašyme. Atėjęs į pokalbį būk savimi. Nesistenk įtikti saldžiomis kalbomis (nebent natūraliai negali be to apsieiti) ar perdėtai maloniu elgesiu, nes nors teoriškai, tai atrodytų lyg demonstruojamas palankumas, praktikoje tokiu elgesiu erzinsi darbdavį.


Turėk savo kainą ir žinok savo vertę. Atėjai į pokalbį, nes jiems reikia specialisto, jie skambino tam, kad pateiktum save tokį, koks iš tiesų esi, kad parodytum, ką sugebi ir kaip labai esi suinteresuotas pradėti darbą jų komandoje.


Darbdavys toks pat žmogus kaip ir tu. Kalbėk aiškiai ir tiksliai. Gebėjimas tiksliai apibrėžti savo siekius – vienas labiausiai vertintinų. Žinok, ko nori bei ką gali suteikti, kuo gali būti naudingas ir ką nori už tai gauti.


Nuo viso to priklausys, ar jie šiandien susitiks su kitais kandidatais, ar atšauks visus susitikimus ir priims tave į savo komandą.


O kaip kalbėtis su darbuotoju, kurį pakviečiau į pokalbį dėl darbo?

Įsivaizduok, esi įmonės savininkas, bendrasavininkas ar tiesiog direktorius. Nėra skirtumo. Tai statusas, kuris neturėtų tavęs keisti kaip žmogaus. Tai tik įrodo, kad tu daug dirbai ir esi atsidavęs tariamai įmonei, nori kelti jos vardą aukštumų link, sieki, kad ji skambėtų kitų žmonių lūpose kaip perspektyvios, profesionalios, malonios ir traukiančios žmonių kompanijos atitikmuo.


Jeigu sulaukėte žmogaus, ieškančio darbo, vadinasi, jums reikia tos srities specialisto. Kalbėkite su juo maloniai, kaip lygus su lygiu, nes jis yra žmogus, kuris savo veikla garsins jūsų prekinį ženklą. Gal tai netgi tas žmogus, kurio paslaugos bus apskritai pačios nepriekaištingiausios jūsų įmonėje. Jei matote jame potencialą dirbti, tobulėti ir mokytis, be abejonių jis bus geras darbuotojas ir puikus specialistas.


Pasidalinkite savo vizija ir tikslu, suburkite komandą, su kuria galėtumėte bendrauti atvirai, dalintis idėjomis ir siekti bendro tikslo. Jei turėsite tokią komandą, nėra tikimybės, kad jums nepasiseks. Siūlykite idėjas savo darbuotojams, pateikite terpę, kurioje jie galėtų tobulinti save ir tapti aukšto lygio specialistais, kelkite jų kvalifikaciją sukurdami jiems praktiką.


Lyderis yra tas, kuris aplink save suburia ir motyvuoja komandą, o tai pasiekus, pasikartosiu, nėra galimybės, kad jums nepasiseks.


Viskas yra įmanoma ir viskas yra realu. Neišduokite savo svajonių ir idėjų, nes jeigu jų nebūtų, greičiausiai pačių gyvenimas būtų labai nuobodus. Visi būkite savimi ir visi būkite žmonėmis, nes visi esame vienodi.


Paprastumas – greičiausiai vienas didžiausių, labiausiai vertinamų dalykų, tačiau šiomis dienomis jau retai aptinkamas. Puoškitės savo svajonėmis, jų realizavimu, puoškitės darbais ir kompetencija, pamiršdami puikybę. Ji stabdys net ir patį geriausią specialistą, neleis jam kilti karjeros laiptais išlaikant nepriekaištingos – gero specialisto ir gero žmogaus – žodžių sinonimikos.

Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.