Ruošiamės vestuvėms: kaip išsirinkti vestuvinį žiedą? 2018

Paskelbta 2018-10-04

Mestelėjus akį į žmogaus kairės rankos bevardį pirštą, galima šiam „pripaišyti“ diagnozę - laimingai vedęs/ištekėjusi ar tebeesantis/esanti aktyviose gyvenimo partnerio paieškose. Lyriškai kalbant, vestuviniai žiedai simbolizuoja dviejų žmonių meilę ir amžiną įsipareigojimą vienas kitam. Tačiau žvelgiant iš pasiruošimo vestuvėms nukamuotų būsimųjų sutuoktinių perspektyvos, tai tėra dar vienas iš ilgo „must do“ sąrašo punktų, kurį privalu atlikti iki lemtingojo „taip“ ištarimo.

Dauguma straipsnių, kuriuose pateikiama informacija vestuvinių žiedų pasirinkimo klausimu, pabaigiami saldžia gaida, jog, pamatę sau skirtus žiedus, pajusite, jog tai ir yra būtent tai, ko jums reikia. O kas, jei pirmas įspūdis vis dėl to pasirodys neteisingas? Mes raginame išlikti pragmatiškais ir, renkantis vestuvinius žiedus, vadovautis sveiku protu.

Nesvarbu, vestuvinį žiedą pirksite ar gaminsite pagal individualų užsakymą, atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktus niuansus.

Žiedo praba

Išgirdus klausimą, 585 ar 750, burna pati žiojasi rinktis pastarąjį variantą: kuo didesnė praba, tuo didesnis aukso kiekis lydinyje, vadinasi - žiedas prabangesnis ir kokybiškesnis. Dėl paskutinės sakinio dalies tenka nesutikti: kuo didesnis aukso kiekis, tuo lydinys bus minkštesnis, o gaminys trapesnis. 585 praba – idealus pasirinkimas tiems asmenims, kurie su žiedu ketina nesiskirti įvairiose gyvenimo situacijose (tokiu atveju rekomenduojama apsieiti ir be išskirtinių formų ar išsikišusių pridėtinių detalių). 750 prabos vestuvinį žiedą drąsiai rinktis ir nebijoti, jog šis anksčiau laiko deformuosis ar kažkaip kitaip praras estetinę išvaizdą, gali tie, kurie šį planuoja itin saugoti ir nešioti tik šventadieniais.

Žiedo dydis bei svoris

Matuotis vestuvinį žiedą būtina. Dar ir dar kartą. Turite pajusti, ar su šiuo papuošalu jaučiatės patogiai. Žiedo dydis bei svoris – vieni pagrindinių kriterijų, susijusių su patogumu. 4-6 mm – standartinis vestuvinių žiedų plotis. Jei, dėl taupumo ar estetinių sumetimų, rinksitės plonesnį, šis greitai deformuosis, o, rankai sušilus ir patinus, skaudžiai įsirėš į pirštą. Jei svajojate apie platesnį žiedą (tai dažniausiai aktualu vyrams), reikia įvertinti faktą, jog šis gali sukelti nepatogumų lankstant pirštus ar gniaužiant kumštį, negana to, greičiau susibraižys. Idealus vestuvinio žiedo svoris – 6-9 gr. Toks metalo kiekis yra visiškai pakankamas jūsų patogumui bei gaminio kokybei užtikrinti.

Komforto zona

Komforto zona – techninė gudrybė, skirta užtikrinti maksimalų patogumą bei apsaugoti patį žiedą nuo mechaninių pažeidimų. Tai – vidinės žiedo pusės išgaubimas, dėl kurios žiedas mažiau remiasi į pirštą ir šį spaudžia. Toks techninis sprendimas padeda išvengti žiedo kliuvimo kur tik įmanoma, mažina susibraižymo tikimybę.

Baltas ar raudonas auksas

Balti ar raudoni žiedai puoš jaunųjų pirštus – asmeninis apsisprendimas (juvelyras gali skoningai suderinti ir abu šiuos metalus). Svarbu paminėti, jog abu variantai kokybe vienas kitam nenusileidžia, skiriasi tik pastarųjų apdirbimo technologija. Jei pirmenybę teikiate baltajam auksui, turėtume žinoti, jog savo vestuvinius žiedus, norint išlaikyti pradinę išvaizdą, teks reguliariai nešti atnaujinimui pas juvelyrą. Baltojo aukso papuošalai, siekiant pagražinti spalvą, apsaugoti metalą nuo oksidacijos, o odą – galimų alerginių reakcijų, padengiami plonu rodžio sluoksniu, kuris, laikui bėgant, nusitrina ir reikalauja „reanimavimo“.

Stilistinis sprendimas

Vieni jaunavedžiai pageidauja klasikinių lygių žiedų, kiti – puoštų prašmatniais deimantais ar net ekstravagantiškų, išsiskiriančių originalia forma ir paviršiaus dekoravimu. Nors tai – individualus jaunųjų sprendimas, tačiau būtina nepamiršti, jog vestuviniai žiedai lydės jus visą gyvenimą. Jei pageidaujate inkrustuoti žiedus brangakmeniais, rinkitės tik kokybiškus, venkite pusbrangių, nepatvarių akmenų (Swarovski, perlai, gintaras ir kita). Jei lygus žiedo paviršius pabodęs ir svarstote apie paviršiaus raižymą, turėkite galvoje, jog toks sprendimas reikalaus didesnės papuošalo priežiūros: kažin ar norėsite vaikščioti purvo priaugusiu žiedeliu?

Ir žinoma, ne paskutinėje vietoje yra užduotis rasti meistrą kuris pagamins vestuvinius žiedus. Paiešką siūlome pradėti nuo Paslaugos.lt portalo, kur savo paslaugas siūlo patyrę juvelyrai. Paslaugos.lt portale veikia rekomendacijų sistema, tad iš karto galite matyti atsiliepimus bei rekomendacijas iš patenkintų (ar nelabai) klientų ir taip lengviau nuspręsite, į ką kreiptis.

Komentarai

Monika Lukstaraupyte Monika Lukstaraupyte

O gal turite atsiliepimų apie internetinę parduotuvę https://ziedelis.lt/juvelyriniai-dirbiniai/ nes nusižiūrėjome vestuvinius žiedus iš čia. Atrodo patikimas puslapis, bet žinoma atsiliepimai visuomet gerai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.