1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Renginiai, šventės
  4. Ruošiamės vestuvėms: kaip išsirinkti ...

Ruošiamės vestuvėms: kaip išsirinkti vestuvinį žiedą? 2019

Paskelbta 2018-10-04 , atnaujinta 2019-03-21

Vestuvės neįsivaizduojamos be vestuvinių žiedų. Tai – meilės, amžinybės, santuokos simbolis, vestuvių ceremonijos metu užmaunamas sutuoktinių vienas kitam ant bevardžio piršto. Vestuvinių žiedų pasirinkimas ir įsigijimas yra vienas prioritetinių darbų ilgame pasiruošimo šventei sąraše. Kaip nesuklysti ir pasirinkti teisingai? Pateikiame kelis reikšmingus patarimus.

Ką apgalvoti iš anksto?

Pasirinkimo procesas bus spartesnis ir lengvesnis, jei tam tikrus aspektus apgalvosite iš anksto. Tai padės susiaurinti paieškos lauką. Prieš keliaudami į juvelyrinių dirbinių salonus nuspręskite:

  • Kokios spalvos vestuvinių žiedų norite? Jei renkatės auksinius žiedus, pasirinkimai bus keli: geltono, balto, raudono aukso. Jei sužadėtinių norai nesutampa, puikia išeitimi bus porą spalvų apjungiantys modeliai, pavyzdžiui, populiaru rinktis geltono ir balto aukso žiedus. Jei pirmenybę teikiate baltajam auksui, turėtume žinoti, jog savo vestuvinius žiedus, norint išlaikyti pradinę išvaizdą, teks reguliariai nešti atnaujinimui pas juvelyrą. Baltojo aukso papuošalai, siekiant pagražinti spalvą, apsaugoti metalą nuo oksidacijos, o odą – galimų alerginių reakcijų, padengiami plonu rodžio sluoksniu, kuris, laikui bėgant, nusitrina ir reikalauja „reanimavimo“.
  • Klasika ar originalumas? Apsvarstykite, ar norite elegantiškų, klasikinių vestuvinių žiedų, ar trokštate originalių, drąsių sprendimų. Jei vienas iš būsimų jaunavedžių nori klasikos, o kitas – originalumo, ne bėda – galima rinktis skirtingus žiedus. Jei lygus žiedo paviršius pabodęs ir svarstote apie paviršiaus raižymą, turėkite galvoje, jog toks sprendimas reikalaus didesnės papuošalo priežiūros: kažin ar norėsite vaikščioti purvo priaugusiu žiedeliu?
  • Kokia praba? Išgirdus klausimą, 585 ar 750, burna pati žiojasi rinktis pastarąjį variantą: kuo didesnė praba, tuo didesnis aukso kiekis lydinyje, vadinasi - žiedas prabangesnis ir kokybiškesnis. Dėl paskutinės sakinio dalies tenka nesutikti: kuo didesnis aukso kiekis, tuo lydinys bus minkštesnis, o gaminys trapesnis. 585 praba – idealus pasirinkimas tiems asmenims, kurie su žiedu ketina nesiskirti įvairiose gyvenimo situacijose (tokiu atveju rekomenduojama apsieiti ir be išskirtinių formų ar išsikišusių pridėtinių detalių). 750 prabos vestuvinį žiedą drąsiai rinktis ir nebijoti, jog šis anksčiau laiko deformuosis ar kažkaip kitaip praras estetinę išvaizdą, gali tie, kurie šį planuoja itin saugoti ir nešioti tik šventadieniais.
  • Su brangakmeniais ar be jų? Šį klausimą taip pat apgalvokite prieš pasirinkimo procesą. Su brangakmeniu, pavyzdžiui, kad ir nedideliu briliantu, vestuvinis žiedas bus nepaprastai elegantiškas, brangus akmenukas suteiks prabangos. Kita vertus, tokius žiedus reikės skrupulingai prižiūrėti. Jei pageidaujate inkrustuoti žiedus brangakmeniais, rinkitės tik kokybiškus, venkite pusbrangių, nepatvarių akmenų (Swarovski, perlai, gintaras ir kita).
  • Turite salonų, kuriuos planuojate aplankyti sąrašą? Tikslinga juos patikrinti internete – atsiliepimai yra puikus rodiklis, padedantis išvengti nepatikimų pardavėjų.
  • Kiek galite ir norite skirti pinigų vestuviniams žiedams? Tai bus nemenka investicija. Dažnai vestuviniai žiedai „pasisavina“ nemažą dalį šventei skirto biudžeto. Apibrėžkite kainų diapazoną, kuris Jums priimtinas, ir tuomet jau būsite pasirengę keliauti matuotis ir rinktis žiedų į juvelyrinių dirbinių salonus.

Pasirinkimo procesas: ką svarbu žinoti?

  • Būkite nusiteikę tam, jog poreikiai gali pasikeisti, kai žiedus pradėsite matuotis. Net jei buvote visiškai tikri, kad žinot, ko norite, paieškai įsibėgėjus galite suprasti, kad norite visai ne to. Tokiu atveju svarbu nepriimti skubotų sprendimų! Grįžkite namo, ramiai apmąstykite, kaip pakito Jūsų poreikiai, kaip tai paveiks bendrą šventės biudžetą ir pan. Jei liksite prie naujojo varianto, tik tada tęskite paiešką.
  • Apsilankykite ne viename salone. Įvertinsite vyraujančias kainas, apžvelgsite kelių salonų asortimentą, turėsite platesnes pasirinkimo galimybes.
  • Rinkdamiesi vestuvinius žiedus įvertinkite savo gyvenimo būdą. Kodėl tai svarbu? Jei vestuvinį žiedą mūvėsite nuolat, o jis bus su brangakmeniais, įsitikinkite, kad jie įsodinti patikimai, kad neklius už plaukų, drabužių, netrukdys kasdienėms veikloms. Įsitikinkite, jog žiedas yra patogus– turi vidinės žiedo pusės išgaubimą, dėl kurio žiedas mažiau remiasi į pirštą ir šį spaudžia. Toks techninis sprendimas padeda išvengti žiedo kliuvimo kur tik įmanoma, mažina susibraižymo tikimybę.
  • Jei pirksite žiedus su deimantais, turite gauti ir specialų sertifikatą.
  • Nepamirškite kasos čekio, jei tektų dėl vienų ar kitų priežasčių žiedus grąžinti.
  • Salono specialistų paprašykite išsamiai papasakoti apie perkamų žiedų priežiūros ypatumus.
  • Žiedo dydį leiskite nustatyti specialistui – juvelyrui, taip būsite tikri, kad dydžiu žiedas idealiai tiks. Žiedo dydis bei svoris – vieni pagrindinių kriterijų, susijusių su patogumu. 4-6 mm – standartinis vestuvinių žiedų plotis. Jei, dėl taupumo ar estetinių sumetimų, rinksitės plonesnį, šis greitai deformuosis, o, rankai sušilus ir patinus, skaudžiai įsirėš į pirštą. Jei svajojate apie platesnį žiedą (tai dažniausiai aktualu vyrams), reikia įvertinti faktą, jog šis gali sukelti nepatogumų lankstant pirštus ar gniaužiant kumštį, negana to, greičiau susibraižys. Idealus vestuvinio žiedo svoris – 6-9 gr. Toks metalo kiekis yra visiškai pakankamas jūsų patogumui bei gaminio kokybei užtikrinti.

Pabaigai... Neatidėliokite žiedų rinkimosi ir pirkimo proceso, nes jis nebus lengvas ir greitas. Pasirūpinkite, kad likus maždaug trims mėnesiams iki šventės žiedus jau turėtumėte. Išvengsite papildomų rūpesčių ir streso prieš pat šventę.