1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Paslaugų teikėjams
  4. Reklamuojate savo paslaugas? ...

Reklamuojate savo paslaugas? Nepamirškite nurodyti ir kainos! 2018

Paskelbta 2018-10-04

Internetas - patogus įrankis, padedantis surasti dominančią prekę ar paslaugą: nereikia vaikščioti, ieškoti ir klausinėti, kur, kas, kiek kainuoja. Visgi daugelis mūsų esame susidūrę su kiek kitokia patirtimi: viryklę, pasinaudojus kainos filtru, gal ir įmanoma išsirinkti, tačiau ieškant paslaugos teikėjo (tos pačios viryklės prijungimui, interneto svetainės sukūrimui ar SEO paslaugų teikimui), iškyla šiek tiek daugiau problemų.

Nepamirškite nurodyti ir kainos

Kiekvienas gražiai „nupiešia“, kaip pasikeis jūsų gyvenimas pasirinkus jo teikiamas paslaugas, tačiau pamiršta paminėti menką smulkmeną - o kiek gi tai kainuoja? Teikiamų paslaugų skelbimas be kainos - didžiulė klaida. Kodėl?

Kaina - vienas pagrindinių paieškos kriterijų

Lietuviai mėgsta taupyti. Jei, ieškant konkrečios paslaugos teikėjo, imamas pats pigiausias variantas, tai - paprasčiausias šykštumas. Jei pigiausias variantas pasirenkamas apsvarsčius galimas alternatyvas ir įvertinus kokybę, kuri bus gauta sutartą mokestį, kalbame apie racionalumą. Potencialiam klientui, neradusiam skelbime konkrečiai nurodytos kainos, galvoje cinkteli išganinga mintis: „aha, jis toks brangininkas, jog net bijo savo kainą pasakyti!“ Realiausias scenarijus tokiu atveju, jog paslaugos ieškantis asmuo ne bandys patikrinti savo hipotezę, rašydamas ar skambindamas jums, o tiesiog kreipsis kitame skelbime, kuriame pateikti įkainiai, nurodytais kontaktais.

Kaina - laiko taupymo įrankis

Nesvarbu, apie kokią paslaugų sferą kalbėtume, kiekvienas teikėjas susiduria su aršia konkurencija: neįtiksi tu, atsiras, kas nugriebs tau iš panosės klientą. Kam siuntinėti užklausą su klausimu „kiek“ ir gaišti laiką laukiant atsakymo, jei galima kreiptis ten, kur nurodyta priimtina kaina ir iš karto pradėti derinti paslaugos teikimo detales?

Nurodyta paslaugos kaina - didesnė nauda ne tik klientui, bet ir užsakovui

Dažniausiai paslaugos teikėjas kainos nenurodo ne dėl išsiblaškymo, o tikėdamasis paslėptos naudos. Gajus įsitikinimas, jog klientą, besikreipiantį su klausimu dėl kainos, pavyks įtikinti rinktis savo teikiamas paslaugas nepriklausomai nuo to, kiek šios kainuoja. Tačiau remiantis ilgamete įvairių paslaugų teikėjų patirtimi, toks bandymas pasmerktas nesėkmei: tyli tiek telefonas, tiek elektroninis paštas. Klientai teikia pirmenybę tiems paslaugos teikėjams, kurie, nurodydami konkrečią kainą skelbime, taupo abiejų pusių laiką. Aiškumas kainos atžvilgiu neabejotinai naudingas ir pačiam paslaugos teikėjui. Skelbimu susidomėjusiųjų skaičius ženkliai išauga, tačiau svarbiausia, jog jie kreipiasi norėdami ne tik pasidomėti kaina, bet turėdami konkrečius pageidavimus ir žinodami, jog jūs esate tinkamas kandidatas šiuos išpildyti.

Kaip pritraukti potencialų klientą?

Paslauga - ne koks agurkas, kurį užtenka užmesti ant svarstyklių ir kaina aiški. Nustatant paslaugos kainą (ypač kalbant apie kūrybinę sritį), būtina įvertinti daugybę kriterijų (kliento pageidavimus, numatomų darbų apimtį, laiką, kokybę ir panašiai). Tačiau tai nėra priežastis talpinti skelbimus be kainos. Skelbime užtenka nurodyti tik minimalius įkainius už „plikos“ paslaugos atlikimą ir pažymėti, jog galutinė kaina priklauso nuo konkretaus užsakymo ir individualių pageidavimų. Elementarus pavyzdys - straipsnių rašymas. Vieną klientą tenkina žodžių kratinys už kelis eurus, kitas už kokybę pasirengęs mokėti ir keliasdešimt. Skelbime nurodyta bazinė paslaugos kaina padės klientui „atsijoti“ priimtinus bei prieinamus pasiūlymus, o į paslaugų teikėją kreipsis daugiau asmenų su realiais pageidavimais.

Paslaugos.lt portale jau kuris laikas suteiktos galimybės paslaugų tiekėjams nurodyti paslaugų kainas. Ir kaip rodo užklausų statistika, nurodę kainas sulaukia daugiau užklausų. Taigi drąsiai naudokitės šia funkcija ir pritraukite dar daugiau klientų!