1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Kiti
  4. 5 pagrindinės klaidos, kurias darote ...

5 pagrindinės klaidos, kurias darote sportuodami savarankiškai. Asmeninio trenerio Andriaus Česnausko patarimai

Paskelbta 2020-05-05
Andrius Česnauskas

Sunku rasti laiko sportui salėje, kai yra tiek daug kitų dalykų, kuriuos turime nuveikti - dirbti, pasirūpinti namais ar pabūti su šeima. Tačiau visi žinome, jog sportas yra svarbus norint išlikti sveikiems ir gerai jaustis. Taigi, kaip, kur ir su kuo sportuoti, kad užimtoje dienotvarkėje atsirastų laiko sportui, kalbinome fizinio ir kovinio rengimo specialistą Lietuvos kariuomenėje bei treniruočių studijos “Movement Lab” įkūrėją Andrių Česnauską.

1. Neturite daug laiko? Treniruokitės bet kurioje vietoje, naudodami tik kūno svorį.

Tokios treniruotės gali būti labai įvairios, priklausomai nuo turimo laiko, tikslų, lyties, amžiaus, sveikatos apribojimų bei fizinio pasirengimo. Jeigu žmogus fiziškai pasirengęs, bet neturi daug laiko sportui – daroma aukšto intensyvumo intervalinė treniruotė. Tačiau treneris A. Česnauskas pastebi:

„Žmonės aukšto intensyvumo intervalines treniruotes pradeda daryti neturėdami tam tinkamo fizinio pasiruošimo. Judesių atlikimo technika nesaugi, ypatingai kai judesiai atliekami intensyviai ir su daug pakartojimų. Su nuovargiu prastėja judesio kokybė, didėja apkrova sąnariams ir tikimybė gauti traumą.“

Andrius Česnauskas

2. Pasiekite užsibrėžtų tikslų greičiau su asmeniniu treneriu.

Ne visiems pavyksta sportuoti efektyviai savarankiškai. Gali prireikti pagalbos taisyklingai atliekant pratimą ar pritrūkus motyvacijos. Todėl nesvarbu, sportuojate sporto salėje ar parke, visais atvejais bus veiksmingiau, kai sportuosite su asmeninio trenerio priežiūra.

"Asmeninis treneris gali per maksimaliai trumpiausią laiką padėti pasiekti užsibrėžtų tikslų, subalansuojant gyvenimo būdą, mitybą bei fizinį aktyvumą. Tai padės pasiekti kūno pokyčių ir ženkliai geresnės sveikatos", - apibūdina treneris.

Taigi, asmeninis treneris planuoja ir organizuoja viską, jums reikia tik sutelkti dėmesį į savo kūną. Daugelis trenerių sutinka sportuoti ir parke, ir namuose, tačiau su treneriu A. Česnausku galite sportuoti ir jo asmeninių treniruočių studijoje “Movement Lab”.

Andrius Česnauskas

3. Sportuodami namuose turėkite treniruočių planą, susibalansuokite fizinį krūvį ir nepamirškite nugaros!

Sportuoti namuose galite bet kurioje vietoje - miegamajame, virtuvėje ar kieme. Kai nėra jokios įrangos, nereikia ir daug vietos mankštai. Asmeninis treneris išskiria tris dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios daromos sportuojant namuose.

  • Treniruočių plano neturėjimas.

„Vieną treniruotę darau žiūrėdamas Youtube, antrą atsiuntė draugė, trečią pamačiau kažkurio trenerio Facebook Live, ketvirtą sugalvojau savo - tai visiškas chaosas. Krūvis turi būti nuosekliai sunkėjantis. Gaunamas krūvis, įvyksta adaptacija ir kūnas sustiprėja. Ciklas kartojamas jau su sunkesniu krūviu. Po 4-6 savaičių keičiami dalis pratimų į kitus. Tokiu būdu kūnas nuolat priverstas įdėti vis daugiau pastangų“, - dalijasi treneris A. Česnauskas.

  • Nesubalansuotas fizinis krūvis.

Sportuokite dažniau, bet trumpiau. Sportas 4-5 kartus per savaitę po 45 min. yra geriau nei sportas 2 kartus per savaitę po 90 min.

  • Pratimų nugarai nedarymas.

Jeigu sportuojate namuose tik su savo kūno svoriu, paklauskite savęs - kokius pratimus atliekate nugaros apačiai ir viršui? Tikriausiai jokių, o jie labai svarbūs sveikai laikysenai ir prevencijai nuo nugaros skausmų.

Andrius Česnauskas

4. Prieš užsisakant treniruočių planą nuoširdžiai atsakykite, kiek kartų per savaitę sportuosite. Ne kiek norite sportuoti, bet kiek realiai sportuosite.

Treniruočių planas nėra tik pratimų kratinys. Tai būtent jums sukurta sistema, kurios laikantis, pasiekiama tikslų.

"Jeigu visų žmonių galimybės būtų vienodos, tai visi vyrai pasiimtų Arnold Schwarzenegger, o moterys Michelle Lewin treniruočių programas, pagal jas sportuotų ir būtų tokie kaip jie. Tačiau taip nebūna. Kodėl? Nes žmonės skirtingi. Kas tinka tavo draugui, nebūtinai tinka tau“, - mintimis dalijasi A. Česnauskas.

Andrius Česnauskas

5. Baigę skaityti - atlikite pratimą. Ar galite šioje padėtyje išbūti bent 5 min.?

Treneris A. Česnauskas ragina visus atlikti šį pratimą ir pasitikrinti, ar galite šioje padėtyje išbūti bent 5 min.:

„Kviečiu atsitūpti basomis, pilna pėda liečiant žemę (nepakelti kulnų). Jeigu šioje padėtyje negalite ilsėtis ir išbūti bent 5 min., jums šis pratimas tiesiog būtinas. Padėkos nugara, keliai, klubų sąnariai, žarnynas. Tupėjimas - poilsio padėtis. Atkreipkite dėmesį - vaikai tokioje padėtyje žaidžia. Dauguma mūsų su amžiumi ir fizinio aktyvumo stoką šį gebėjimą praradome, sustabarėjome. O žmogus gyvas tol, kol juda.“

Asmeniniai treneriai
prieš 4 d.
30 €/h
17
3 rekomendacijos
17 m. patirtis

Padedu susikurti tvarius ir ilgalaikius mitybos, fizinio aktyvumo, miego įpročius atsižvelgiant į jūsų gyvenimo būdą ir tikslus.

Andrius Č.
Vilnius