„Nuskendusios Ofelijos“ tapybos procesas – antra dalis

„Nuskendusios Ofelijos“ tapybos procesas – antra dalis (2)

Justinas Krasuckas Justinas Krasuckas parašė temoje „Tapybos pamokos“

Jei dar neskaitėte, tai galite pradėti nuo pirmosios tapybos proceso dalies.


1. Buvau palikęs darbą išdžiūti rudam posluoksniui. Kai jis išdžiuvo pradėjau sekanti etapą - mėlynos spalvos lesiravimą (angl. glaze), nes bendra paveikslo atmosfera ir nuotaika bus šalto kolorito.


Priemonės:

 • Didelis teptukas
 • Aliejiniai dažai - Ultramarine blue (mėlyna truputį į raudoną), Phthalo blue (labai intensyvi mėlyna, pašviesinus su balta gaunasi žydra spalva), Burnt umber - 4 numerio skiediklis (terpentinas).Tai didžiąją dalį paveikslo (visą foną, kai kur ant merginų) užtapiau melsvai ir patamsinau vietas, kurios turėtų būti tamsesnės. Kad gaučiau labai tamsią spalvą - juodą, sumaišau phthalo blue ir burnt umber.


pavyzdys, kaip maišant gaunasi tamsi spalva, beveik juoda.


Viską užlesiruoju su daug skiediklio, kad persimatytų rudas posluoksnis. Tokiu būdu, viską patamsinu ten kur reikia. Išplaunu teptuką ir palaukiu kol pradžiūs paveikslas. Kadangi terpentinas, burnt umber ir phthalo blue džiūsta ganėtinai greitai, tai po kokių 4 valandų jau galiu tapyti ant viršaus.


Pirmas užtapymas

Prieš tai visas posluoksnių darbas buvo darytas todėl, kad pagaliau galėčiau tapyti pirmą tapybinį sluoksnį t.y. nepermatomą, pastozinį, su didesniu kiekiu dažų ir mažiau skiediklio. Šitas etapas užima nemažai laiko, todėl, mano nuomone, verta pradėti nuo to, kas pačiam įdomiausia. Vien dėl tos priežasties, kad laikui bėgant nenusibostų ir matytųsi šioks toks norimas rezultatas :). Pradėjau nuo viršutinės merginos veido.


Priemonės:

 • Vidutinio dydžio apvalus teptukas, mažesnis apvalus teptukas.
 • Aliejiniai dažai (stengiausi naudoti dauguma savo paletės spalvų, kad perteikčiau subtilumą portrete).

Spalvos

Tikrai nebūtina naudoti tiek spalvų, kiek naudoju aš. Dauguma laiko naudoju mažiau spalvų turinčią paletę. Tačiau, nepaisant to, jei kam nors įdomu, tai mano visa paletė.

 1. Titanium white (balta)
 2. Cadmium Lemon (šalta geltona, patamsinus būtų žalesnė, maišant su mėlyna pvz, phthalo blue, gaunasi ryški šalta žalia)
 3. Cadmium Yellow Deep (šilta geltona, turinti kažkiek raudonumo, gerai maišyti rudoms spalvoms, šiltam koloritui)
 4. Cadmium Red (šilta raudona, gryna raudona)
 5. Alizarin Crimson (šalta raudona, turinti kažkiek mėlynumo, labiau violetinė)
 6. Ultramarine Blue (šilta mėlyna :) - turinti truputį raudonumo)
 7. Phthalo Blue (šalta mėlyna, grynai mėlyna, šviesinant su balta gaunasi žydra)
 8. Burnt Umber (šilta, rausva ruda).

Spalvos patartinos pradedantiesiems, kurie nori pasimokyti spalvų maišymo ir kuriems sunku suprasti spalvos ypatybes, daugumą paveikslų nutapiau vien su šita palete:

 1. Titanium white (balta).
 2. Cadmium Lemon (šalta geltona, patamsinus būtų žalesnė, maišant su mėlyna pvz, phthalo blue, gaunasi ryški šalta žalia :) )
 3. Cadmium Red (šilta raudona, gryna raudona).
 4. Phthalo Blue (šalta mėlyna, grynai mėlyna, šviesinant su balta gaunasi žydra)
 5. Papildomai galima pridėti burnt umber.
 • Skiediklių mišinys. Sėmenų aliejus / Damar lakas / 4 numerio skiediklis (terpentinas).
 • Sėmenų aliejus - pagal viską, tai dažo (pigmento) rišamoji dalis, tačiau jis daug labiau palėtina džiuvimą, dažą padaro labiau tirštesnį, nei pvz. terpentinas (galima nusipirkti daug kur, kad ir prekybcentryje).
 • Damar lakas - gaminamas iš damar gumos gabaliukų, primaišant terpentino ir man atrodo vaško, nesu tikras (yra specializuotose meno parduotuvėse, buteliukas tos pačios firmos kaip 4 numerio terpentinas).

Aš asmeniškai, sumaišau visus tris į vieną mikstūrą ir ją naudoju tapymui (ne lesiravimui, o daugiau dažo turinčioj tapyboj).


Grįžtant prie paveikslo. Ištapau merginos veidą pirmu sluoksniu, stengiuosi būti ganėtinai tikslus - atpažinti tonus ir spalvas. Tačiau žinau, kad dar bent vieną kartą tapysiu ant viršaus, tai neištapau blikų ir smulkių detalių. Po to užtapau kaklą, dalį palaidinės ir dalį rankos. Galbūt viskas skamba labai sistematiškai, bet tai ne visai taip. Dažnai eksperimentuoju, kokių netikėtinų rezultatų galėčiau pasiekti. Galų galiausiai, einu pailsėti :)Tai tiek, laukite tęsinio.

Komentarai

Rašyti

Kotryna Kotryna

Paveikslo israiskingos linijos. Spalvos tolygiai pasiskysciusios tarsi rugiu laukas. Rudi bei sviesiai rudi atspalliai akcetuoja siluma, siltus jausmus, silta apkabinima.
Sis paveikslas suteikia zmogui daugiau vilciu su kitais asmenimis buti nuosirdziais, mielais, siltais, draugiskais, mylinciais, uzjaucianciais bei besypsanciais... :)

Jelena Jelena

aSZSdxfcvghbnm,

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.