1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Kiti
 4. Meistrė E. Macionytė laužo ...
 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Meistrė E. Macionytė laužo stereotipus apie ilgalaikį makiažą

Paskelbta 2020-05-27
Eglė Macionytė

Mikropigmentacija (permanentinis, ilgalaikis makiažas) – viena populiariausių šiuolaikinių grožio procedūrų, ir susidomėjimas ja tik auga. Moterims ji dovanoja galimybę kasdien prie veidrodžio praleisti kur kas mažiau laiko, atostogomis, pirčių ir baseinų malonumais mėgautis be baimės, kad makiažas nubėgs, ir visuomet atrodyti puikiai.

Tad šiuolaikinės mikropigmentacijos priešistorę, ypatumus ir viską, ką svarbu žinoti svarstantiems apie šią procedūrą, atskleidžia daugiau nei 8 m. patirtį sukaupusi tarptautinių mokymų dalyvė, „ECURI cosmetics“ atstovė Lietuvoje, Permanentinio makiažo meistrų asociacijos narė, sertifikuota ilgalaikio makiažo specialistė Eglė Macionytė.

Kodėl permanentinį makiažą daugelis vis dar vertina skeptiškai?

Nemaža dalis moterų turi susiformavusios ne itin gerą nuomonę apie permanentinį makiažą, nes dar prieš keletą metų po šios procedūros rezultatas išties neatrodydavo labai natūraliai:

„Turime nemažai karčios patirties stebėdami senas klaidas, kai ant veido būdavo atliekamas net ne permanentinis makiažas, o tatuiruotė. Deja, po tokių grubių procedūrų piešinys ne tik atrodydavo nenatūraliai ryškus, bet dar įgaudavo nepageidautinus atspalvius. Tatuiruotės, kaip žinome, skirtingai nuo permanentinio makiažo, neišblunka savaime, dėl to šiuos senus piešinius tenka naikinti lazeriu. Nesiryždami gultis po lazeriu nemažai žmonių vis dar vaikšto su tokiais šiandienos standartų nebeatitinkančiais piešiniais. Tai ir kursto baimę, nepasitikėjimą šia procedūra. Labai gaila, nes tokie darbai turi mažai ką bendra su tuo, ką mes darome šiandien“, – pasakoja E. Macionytė.

Eglė Macionytė

Kuo išskirtinė šiuolaikinė mikropigmentacija?

Pastaruoju metu permanentinis makiažas išgyvena tikrą perversmą, kai kardinaliai pasikeitė ne tik atlikimo technikos, bet ir pačios priemonės bei įrankiai.

Pasak E. Macionytės, permanentinis makiažas šiandien gali būti itin plačiai pritaikoma paslauga:

„Jei prieš dešimt metų kalbėjome tik apie antakių/akių/lūpų spalvinimą, tai šiandien mikropigmentaciją labiau siejame su estetiniais sprendimais, veido ir kūno netobulumų taisymu bei maskavimu. Patobulinta technologija leidžia pasiūlyti individualiai pritaikytą sprendimą daugeliui moterų bei vyrų“, – įsitikinusi specialistė.

Pastaruoju metu veido bruožams ryškinti naudojamos šešėliavimo, natūralių plaukelių imitacijos ir kitos technikos. Jos išties leidžia nepastebimai padailinti veido bruožus, yra pritaikomos kiekvienai, netgi vengiančiai naudoti kosmetiką moteriai.

Populiariausios procedūros:

 • antakių rekonstrukcija (moterims ir vyrams);
 • veido bruožų proporcijų bei asimetrijų taisymas;
 • vyrų praplikimo estetinis maskavimas;
 • dėl amžiaus pašviesėjusių lūpų spalvos bei formos atkūrimas;
 • akių linijos ryškinimas su šešėlių imitacija.
Eglė Macionytė

Mikropigmentacijos procedūros eiga

 • Klientas supažindinamas su procedūra, aptariama ir pagal odos tipą bei situaciją parenkama technika.
 • Kartu su klientu parenkama spalva, tačiau labai svarbu pabrėžti, kad spalva kiekvienu atveju gaunama individuali.
 • Prieš atliekant mikropigmentacijos procedūrą būsimo permanentinio makiažo piešinys iš pradžių piešiamas paprastu makiažo pieštuku. Antakių procedūros metu šis etapas gali užtrukti iki valandos, kadangi piešiami keli formų variantai, jie derinami su klientu ir pagal poreikį koreguojami. Tuomet dirbama su simetrija iki išgaunant tobulą formą. Pati mikropigmentacijos procedūra atliekama tik tuomet, kai bandomojo piešinio forma ir spalva tenkina klientą.
 • Prieš pradedant, ant kliento odos tepamas nuskausminamasis kremas.
 • Kai klientas būna pasiruošęs, pradedama mikropigmentacijos procedūra, kuri trunka iki valandos.

Taigi visi etapai pirmosios procedūros metu gali trukti daugiau nei dvi valandas.

Eglė Macionytė

Geriausia reklama grožio meistrei – kokybiškai atliktas darbas

Nemažai moterų svarsto apie mikropigmentaciją, bet daugumai neramu ir sunku tam pasiryžti.

Grožio specialistė pastebi, kad didžioji dalis naujų klienčių ateina paskatintos pažįstamų – įvertinusios draugių ar kolegių, jau išbandžiusių mikropigmentaciją, pokyčius. Tokiu atveju klientės labiau pasitiki meistru ir iškart registruojasi procedūrai.

Iškart nesiryžtančioms ilgalaikiam makiažui E. Macionytė siūlo pirmiausiai atvykti į konsultaciją ir tik po jos registruotis procedūrai. Konsultacijos metu galima susipažinti ir gyvai pabendrauti su meistru, aptarti technikas, išbandyti piešinį:

„Jei reikia, konsultacijos metu galime atlikti bandomąjį testą alerginei reakcijai patikrinti. Tiesa, turiu nuraminti, kad praktikoje turėjome nemažai jautrių ir alergiškų žmonių, bet šios procedūros metu beveik nesusiduriame su jokiomis neigiamomis organizmo reakcijomis. Klientas tiesiog turėtų papasakoti apie savo sveikatos būklę, ligas bei alergijas, tuomet mes galime parinkti tinkamiausias priemones ir visais atvejais užtikrinti kliento saugumą“, – paslaugos specifika dalijasi specialistė.

Eglė Macionytė

Išsprendė ir per ryškaus ilgalaikio makiažo problemą

Dar viena iš pagrindinių klientėms kylančių baimių – jog ilgalaikis makiažas bus per ryškus/intensyvus. Pasak E. Macionytės, atliekant permanentinį makiažą galutinę spalvą labai stipriai lemia odos tonas ir jos tipas bei daugelis kitų veiksnių, taigi meistrų pagrindinis tikslas pirmosios procedūros metu – parinkti tinkamą formą ir ją užfiksuoti.

Spalva ir jos intensyvumas yra dar kartą koreguojami ir piešinys galutinai išbaigiamas antrosios procedūros – korekcijos – metu. Ji atliekama po mėnesio. Toks darbo metodas leidžia mikropigmentaciją atlikti itin saugiai ir palaipsniui išgauti spalvą, kuri nebūtų nei per šviesi, nei per ryški. 

Taigi galutinis rezultatas pasiekiamas per 2–3 procedūras, tarp kurių paliekama mėnesio pertrauka. O jau po to viskas priklauso nuo klientės odos tipo ir gyvenimo būdo bei kitų veiksnių.

Vidutiniškai rezultatas laikosi apie dvejus metus, po to jau norisi atnaujinti piešinį. 

Eglė Macionytė

Kas svarbiausia renkantis permanentinio makiažo meistrą?

Mikropigmentacijos populiarumas lėmė, kad šiandien rinkoje turime labai daug specialistų, teikiančių šią paslaugą. Kainų skirtumai taip pat labai dideli: jos skiriasi net ne procentais, o kartais.

E. Macionytė teigia pastebinti, kad nemažai klienčių jaučiasi pasimetusios ir joms sunku pasirinkti meistrą, tad dalijasi patirtimi, į ką atkreipti dėmesį:

„Norint tapti geru mikropigmentacijos specialistu, reikia daugiau meninių sugebėjimų  nei mokslo. Šiai procedūrai kokybiškai atlikti būtina išmanyti techninius aspektus, turėti didelį patirties bagažą, bet, visų svarbiausia – kad meistras turėtų „gerą akį“, – įsitikinusi E. Macionytė.

Specialistė siūlo labai gerai išanalizuoti meistro patirtį ir darbų pavyzdžius: nuotraukose atsispindintis stilius turi tikti ir patikti klientui. Nes, kaip ir kitose meno srityse, kiekvienas iš grožio industrijoje dirbančių paslaugų teikėjų turi savo braižą, mėgstamas technikas, kuriose jis/ji yra stipriausias.

Taip pat vertėtų daugiau dėmesio skirti sugijusių (išbaigtų) darbų nuotraukoms. Jei tokių išvis nėra, tai būtų stiprus signalas sunerimti.

Verta atkreipti dėmesį ir į paslaugos kainą: mikropigmentacija nėra paprasta procedūra, jai įvaldyti reikalinga patirtis, daugybė praktikos ir nuolatinio tobulėjimo. Todėl kokybiška paslauga negali būti pigi. Šios procedūros kainą lemia ne naudojamų priemonių savikaina, o meistro kvalifikacija. 

„Noriu padrąsinti ir nuraminti, kad protingai pasirinkus meistrą, neieškant, kur pigiau, tikrai galima pamiršti apie mėlynus/žalius/raudonus antakius, apie iš tolo šviečiančius juodus piešinius ant veido ir alergines reakcijas. Šiandien turime visas sąlygas ir priemones šią procedūrą atlikti saugiai ir estetiškai“, – pozityviai nuteikia mikropigmentacijos meistrė.

E. Macionytė ragina nepamiršti, kad permanentinis makiažas daromas ne vienam vakarui, ne savaitei, bet metams ar net ilgesniam laikotarpiui. Tad verta įdėti pastangų ir paieškoti specialisto, kuris geriausiai išpildys lūkesčius, o rezultatas džiugins ilgai ir bus vertas visų pastangų bei investicijų.

Eglė Macionytė

E. Macionytė – viena kvalifikuočiausių Lietuvoje mikropigmentacijos specialisčių. Pomėgis kurti grožį greitai virto ir pagrindine meistrės veikla bei paskatino įkurti nuosavą verslą – UAB „Grožio mokslas“. Nuolatinis tobulėjimas ir mokymasis padeda meistrei teikti klientams aukščiausios kokybės paslaugas. E. Macionytė taip pat veda ir mokymus.

Permanentinis makiažas
vakar
120 €
94
15 rekomendacijų
10 m. patirtis

Esu tarptautinių mokymų dalyvė, ECURI cosmetics atstovė bei trenerė Lietuvoje, sertifikuota ilgalaikio makiažo specialistė. Atliekant permanentinį makiažą turiu sukaupusi daugiau nei 8 m. patirtį.

Eglė GM
Vilnius, visa Lietuva