1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Statyba, apdaila, remontas
 4. Laiptai [nuo A iki Ž]: tipai, ...

Laiptai [nuo A iki Ž]: tipai, kainos, pavyzdžiai, gamintojai, meistrai

 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota
Paskelbta 2019-08-13 , atnaujinta 2019-08-13

Laiptų tipai ir stiliai

 • Mediniai laiptai. Renkantis šio tipo laiptus, svarbu atsižvelgti į medienos kokybę. Dažniausiai tokie laiptai yra sunkūs, jautriau reaguoja į aplinkos pokyčius (temperatūrą ir drėgmę), todėl svarbu, kad mediena būtų tvirta, iki galo išdžiovinta ir tinkamai apdirbta. Prastos kokybės mediniai laiptai ilgainiui išsikreipia, deformuojasi, gali sutrūkinėti. Kokią medieną rinktis? Specialistai rekomenduoja rinktis maumedį, nes laikui bėgant jis tvirtėja, arba uosį, nes jis savo tvirtumu mažai nusileidžia ąžuolui, bet yra gerokai pigesnis. Reikėtų vengti pušies – nors iš jos pagaminti laiptai bus pigesni, bet ji nėra tvirta ir ilgaamžė.
mediniai laiptai
 • Metaliniai laiptai. Šie laiptai lengvai pagaminami ir jų kaina patraukli pirkėjui. Metaliniai laiptai ypatingai tvirti, patvarūs, ilgaamžiai ir atlaiko dideles apkrovas. Taip pat siūlomas labai platus dizaino pasirinkimas, todėl juos lengva priderinti bet kokiame interjere. Tokius laiptus galima įrengti ir lauke – tinkamai prižiūrimi, jie nerūdija. Metalinių laiptų spalva gali įvairuoti nuo švelnios aliuminio iki prabangios bronzos. Verta atsiminti, kad metalas išryškina kitų medžiagų grožį, todėl jį galima derinti su akmeniu, stiklu ar medžiu.
 • Betoniniai laiptai. Tokių laiptų grožis atsiskleidžia didesnėse erdvėse. Betoninių laiptų kaina priklauso nuo jų dizaino sudėtingumu – pigiausi laiptai bus tiesūs, nes jiems pagaminti reikia mažiau medžiagų, o įrengimas yra greitas ir paprastas. Betoniniai laiptai labai ilgaamžiai, o jeigu per laiką pabos jų spalva, ją lengvai galima pakeisti kita. Ant betoninių laiptų galima klijuoti medžio masyvą, taip suteikiant laiptams jaukumo ir šiltumo. Svarbu prisiminti, kad tokių laiptų įrengimo kaina gali išaugti dėl netikslaus betono išliejimo, todėl jų įrengimą patartina patikėti ekspertams.
UAB „Godas“ nuotrauka
 • Kabantys laiptai. Tai modernus ir įdomus sprendimas, kuris interjere atrodys lengvai. Kabantys laiptai tvirtinami prie sienos per paslėptus tvirtinimo elementus. Laiptai gali būti įrengiami prie pat sienos arba atitraukus juos per kelis centimetrus. Pastarasis būdas praktiškesnis, nes juos plaunant mažesnė tikimybė sušlapinti ar ištepti sieną. Kabantys laiptai dažniausiai gaminami iš tvirtų medžiagų: mūro, betono ar keramikinių blokelių. Dėl laiptų įrengimo specifikos galima nedidelė jų vibracija.
 • Klasikiniai laiptai. Šio tipo laiptai išraiškingi, tinka tokios pačios stilistikos interjere. Jie erdvei suteikia prabangos ir elegancijos pojūtį. Klasikinio stiliaus laiptai formuojami iš tekinto medžio ir išlenktų sijų arba iš klavišinių stulpelių ir frezuotų porankių. Pačios laiptų konstrukcijos gaminamos iš medžio arba betono. Medinė konstrukcija reikalauja daug rankų darbo, todėl yra gerokai brangesnė. Betoninės konstrukcijos liejamos švelnių, lengvų, lenktų formų.
 • Konsoliniai laiptai. Tai vienas geriausių pasirinkimų ieškantiems kažko lengvo, paprasto ir nesunkiai montuojamo. Taip pat šie laiptai idealiai tiks mažesnio ploto namuose. Kaip ir kabantys laiptai, jie montuojami į šoninę sieną. Dėl konstrukcijos ypatumo, laiptai sukuria dar daugiau erdvės nei kabantys. Vizualiai jie tarsi levituoja ore. Šie laiptai lengvai prižiūrimi, nesikeičia, yra tvirti ir saugūs. Galima rinktis iš plataus spalvų, medžiagų ir formų spektro.
 • Sraigtiniai laiptai. Tokie laiptai užima mažiau vietos nei kitų tipų laiptai, todėl jie dažnai statomi sodybose ar palėpėse. Didžiausias jų trūkumas – dėl išsisukančios konstrukcijos tokiais laiptais sunkiau lipti ar užnešti daiktus. Renkantis tokius laiptus, svarbu tinkamai pasirinkti jų dydį (diametrą). Pagrindiniai laiptų dydžiai yra: 120cm, 140cm ir 160cm. Kuo didesnis diametras, tuo daugiau vietos laiptai užims, bet platesniais laiptais bus patogiau naudotis.
 • Lauko laiptai. Pagrindiniai kriterijai renkantis lauko laiptus turėtų būti šie: ilgaamžiai, neslidūs ir estetiški. Dažniausiai lauko laiptai liejami iš betono, vėliau jie apklijuojami pasirinktomis plytelėmis. Populiariausios – klinkerio plytelės, nes jos ilgaamžės, turi platų spalvų pasirinkimą, neblunka ir nebijo UV spindulių. Visos lauko plytelės turi R parametrą, kuris nurodo jų slidumą. R11 žymimos pačios neslidžiausios plytelės. Specialistai pataria rinktis ne mažesnes nei R9 slidumo plyteles.
„Metalograma“ nuotrauka

Patarimai laiptams projektuoti ir montuoti

 • Pakopų aukštis. Architektūrinis standartas yra 29 cm pakopos plotis ir 17 cm aukštis. Renkantis aukštį, reikėtų vengti improvizacijų, nes kitokių išmatavimų pakopos ilgainiui gali kelti diskomfortą ir kenkti sąnariams. Visų pakopų dydis privalo būti identiškas, kad lipant tamsoje ar nežiūrint, koja neužkliūtų arba nesusvyruotumėte tikėdamiesi laipto.
 • Laiptų ilgis. Jis priklauso nuo dizaino, bet neturėtų būti mažesnis nei 50 cm. Patogiausi laiptai yra 90–120 cm ilgio.
 • Pakopų skaičius ir laiptų kampas. Optimaliausia, jei laiptus sudaro 12–17 pakopų, kurios sudaro 45 laipsnių laiptų kampą.
 • Turėklai. Jų rankenos turėtų būti 3–5 cm diametro. Kuo storesnė turėklo rankena, tuo mažiau ji saugi, nes krisdamas žmogus negali jos patogiai suimti. Taip pat turėklai neturi būti prigludę prie sienos. Nuo jos reikėtų palikti iki 5 cm tarpą.
 • Laiptų aikštutės turėtų būti ne mažesnės nei pakopos plotas. Tarp laiptų pakopos ir lubų turi būti daugiau kaip 2 metrų aukštis. Prisiminkite, kad kuo patogesni laiptai, tuo jie saugesni. Mažiau vietos užima laiptai, esantys kampe ar prie sienos. Laiptus reikėtų įrengti prieš darant būsto apdailą.

⬆︎ Grįžti į turinį

Dažniausios klaidos

 • Būsto įrengimo metu koreguojama laiptų vieta – pakeltos ar nuleistos lubos, pastorintos vidaus sienos. Net atlikus minimalų pokytį, būtina perskaičiuoti visą laiptų projektą.
 • Laiptų atramos vietoje įrengiamos komunikacijos (šildymo kabeliai, vamzdžiai ir kt.)
 • Netiksliai suprojektuota 2 aukšto perdanga, nepaliekant pakankamai vietos laiptinei.
 • Laiptai ir turėklai gaminami skirtingų tiekėjų.

⬆︎ Grįžti į turinį

Turėklų tipai

 • Mediniai turėklai. Dažniausiai statomi kaimo turizmo sodybose ar rąstiniuose namuose. Jei norima tokiems laiptams suteikti modernumo, statramsčiai gali būti su nerūdijančio plieno intarpais.
 • Kalviški (metaliniai) turėklai. Jie gali būti taikomi prie įvairaus stiliaus laiptų. Tokiems turėklams galima suteikti įvairiausias formas ir ornamentus. Metaliniai turėklai gali būti įvairių spalvų: šviesūs, tamsūs, blizgūs ar su aukso imitacija. Juos galima sendinti, taip suteikiant išskirtinį akcentą erdvei. Taip pat galimas platus formų pasirinkimas: griežti klasikiniai, nuožulnūs, raityti ir pan. Kalviškų turėklų dizainas gali būti retro, klasikinis arba modernus.
 • Kombinuoti turėklai. Šio tipo turėklai susideda iš dviejų ar daugiau medžiagų – medžio, metalo ir stiklo. Šias medžiagas derinant tarpusavyje galim išgauti unikalius sprendimus, kurie derės prie įvairių konstrukcijų laiptų.
 • Lauko laiptų turėklai. Lauko turėklų gamybai naudojamos įvairios medžiagos: cinkuotas metalas, nerūdijantis plienas, stiklas, grotelės ir kt. Renkantis lauko laiptus, svarbus padengimas, kuris turi būti atsparus drėgmei, karščiui ir šalčiui. Jie turi būti ypač atsparūs šiems veiksniams, kad tarnautų ilgai ir būtų saugūs naudoti.
 • Nerūdijančio plieno turėklai. Šie turėklai nereikalauja jokios ypatingos priežiūros, jų nereikia dažyti. Tai ilgaamžis sprendimas tiek vidaus interjere, tiek lauke. Jie gali būti derinami su mediniais elementais, taip suteikiant vaizdui jaukumo.
 • Stikliniai turėklai. Tai modernus ir estetiškas pasirinkimas. Saugiausias pasirinkimas – grūdinto stiklo turėklas. Jis sunkiai dūžta, o dužęs suskyla į mažas, neaštrias detales. Šie turėklai būna dviejų tipų – su atraminiais stulpeliais ir be jų. Stikliniai turėklai – saugiausias pasirinkimas auginant vaikus. Jų trūkumai – jie gana brangūs ir reikalauja papildomos priežiūros.

⬆︎ Grįžti į turinį

Laiptų gamyba

Gamybos procesas

 • Po pokalbio su užsakovu sukuriama laiptų vizija. Parenkamas laiptų stilius, tipas ir medžiagos.
 • Atliekami reikalingi matavimai – išmatuojama nuo vieno aukšto grindų iki kito aukšto grindų, aukšto angos, skirtos laiptams, perdangos storis bei sienų ir langų išdėstymas laiptų zonoje.
 • Specialia programa sukuriamas laiptų modelis. Apskaičiuojama laiptų kaina.
 • Ruošiamas laiptų projektas ir pradedama gamyba. Pirmiausia, pagaminama ir sumontuojama laiptasija, laikinam užlipimui į antrą aukštą. Vėliau sudedamos pakopos ir turėklai.

Trukmė

Laiptai pagaminami per 4 savaites, o sumontuojami per 4–5 dienas.

⬆︎ Grįžti į turinį

2019 m. kainos

Paslauga/gaminys Didžiausia kaina Mažiausia kaina
Laiptų montavimas 1200 EUR 400 EUR
Betoninė pakopa (40 mm) 200 EUR/m2 150 EUR/m2
Laiptų pakopa (uosis) 220 EUR/m 105 EUR/ m2
Kabantys laiptai 4 300 EUR 2800 EUR
Laiptai su medine laiptasija 4500 EUR 3600 EUR
Mediniai laiptai su metalo konstrukcija 4400 EUR 2600 EUR
Laiptai su metaline laiptasija 3500 EUR 800 EUR
Mediniai laiptai 3700 EUR 1900 EUR
Mediniai sraigtiniai laiptai 3000 EUR 1500 EUR
Kalviški (metalo) turėklai 150 EUR/ m 80 EUR/ m
Nerūdijančio plieno turėklai 150 EUR/ m 100 EUR/ m
Mediniai turėklai 50 EUR/ m 20 EUR/ m
Grūdinto stiklo turėklai 71 EUR/ m 106 EUR/ m

Laiptų gamintojai, meistrai

Laiptų gamyba, montavimas
-10%
šiandien
1000 €
37
18 rekomendacijų
7 m. patirtis

Laiptų betonavimas, projektavimas, Nemokamas konsultavimas

Projektuojame bei liejame įvairaus sudėtingumo betoninius laiptus. Esame susipažinę su daugeliu Vilniaus kotedžų projektais, pvz.: NOK NOK, 34 istorijos, Naujoji Anglija, Town House....

Andrius Pranckevičius
Vilnius, +30 km aplink
Laiptų gamyba, montavimas
prieš 2 d.
900 €
331
4 rekomendacijos
17 m. patirtis

Laiptų Gamyba, 15 Metų Patirtis, 1000+ Įgyvendintų Projektų

Laiptasijos, laiptų karkasai, laiptų pakopos, laiptų turėklai, laiptų gamyba. Vidaus laiptų gamyba. Laiptai kaina, laiptų projektavimas. Gaminame viską vidaus laiptams. Suteikiame garantijas.

modernaus lango sprendimas
Kaunas, visa Lietuva
Laiptų gamyba, montavimas
-10%
vakar
10 €
30
3 rekomendacijos
25 m. patirtis

Lauko laiptai.terasos.tvoros iš granito akmens

Ilgaamžiška. Garantyja 10metų Prabangu Skoninga Kokybiška Lygu Neslidu

Saulius Dimsa
Kaunas, +200 km aplink
Laiptų gamyba, montavimas
-5%
šiandien
20 €
42
2 rekomendacijos
11 m. patirtis

Laiptų balkonų turėklai, berėmiai stiklo turėklai

Gaminame ir montuojame visų rūšių turėklus iš medienos, nerūdijančio plieno stiklo, juodo metalo.

UAB Ergostatas
Vilnius, visa Lietuva
Laiptų gamyba, montavimas
-20%
šiandien
20 €
90
1 rekomendacija
30 m. patirtis

Laiptų gamyba ir projektavimas

Laiptų projektavimas, gamyba ir montavimas

Wood Step, UAB
Kaunas, visa Lietuva
Laiptų gamyba, montavimas
-10%
šiandien
1000 €
49
0 rekomendacijų
23 m. patirtis

Laiptų pakopų gamyba, montavimas

Laiptų pakopos, turėklai iš medžio masyvo

UAB ALBRUVA
Vilniaus r., +50 km aplink
Žiūrėti daugiau »

Laiptų pavyzdžiai