1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Statyba, apdaila, remontas
  4. Kosmetinis, kapitalinis remontas ir ...

Kosmetinis, kapitalinis remontas ir naujo būsto įrengimas: skirtumai ir patarimai

Paskelbta 2020-08-17
Kosmetinis, kapitalinis remontas

Namų remontas – tikras galvos skausmas daugeliui: reikia susitaupyti nemažai pinigų, turėti viziją, ko tiksliai norime ir, svarbiausia, rasti kompetentingus meistrus. Patarimais apie būsto remontą, butų pasirinkimą dalijasi bei dažniausias užsakančiųjų remonto paslaugą daromas klaidas aptaria MB „Austis“ vadovas Paulius Austys.

Kokie esminiai kosmetinio remonto ir kapitalinio remonto skirtumai?

Kosmetinis remontas

Kosmetinio remonto metu atnaujinamos sienos: įprastai jos dažomos ar klijuojamos tapetais. Keičiama ir grindų danga. Šiuo metu plačiausiai naudojamos parketlentės, laminatas, vinilinė danga. Vonios kambariuose, virtuvėse klijuojamos naujos plytelės. Kitaip tariant, kosmetinis remontas – tai labiau vizualinis buto atnaujinimas.

Kapitalinis remontas

Kapitaliniam remontui, be sienų ir grindų dangų keitimo, dar priskiriami ir šie darbai:

  • pertvarų šalinimas ar perstatymas naujomis;
  • sienų lyginimas;
  • senos grindų dangos pašalinimas ir naujos įrengimas: pagrindas naujai betonuojamas ir tik tada montuojama grindų apdaila;
  • naujai išvedžiojama elektros instaliacija;
  • sumontuojama nauja santechnika visuose mazguose.

Kapitalinis buto remontas – tai visiškas buto atnaujinimas nuo A iki Z. Jis ir brangesnis, ilgiau trunka, techniškai kur kas sudėtingesnis, todėl reikia kruopščiau rinktis meistrus, o kartais tenka paieškoti ir kelių skirtingų specialistų. MB „Austis“ profesionaliai atlieka visus kapitalinio remonto darbus, todėl užsakovams nereikia atskirai ieškoti remonto meistrų, elektrikų, santechnikų ir kt.

Kosmetinis, kapitalinis remontas

Daugelis domisi, ar atliekant kapitalinį remontą reikia kokių nors leidimų? Pasak apdailos ir remonto paslaugų eksperto P. Ausčio, leidimai reikalingi tik tada, kai pertvarkomos laikančiosios statinio konstrukcijos ir keičiant radiatorius. Tokiu atveju savivaldybei reikėtų pranešti apie vykstančius darbus ir jų trukmę.

Naujo būsto įrengimas

Pasak M. Ausčio, naujo būsto įrengimas – bene paprasčiausias procesas:

„Didžioji dalis šiandien statomų ir parduodamų būstų jau būna su daline apdaila: tada tereikia pasirinkti sienų, grindų apdailą, plyteles voniai, lubų tipą (gipskartonio arba įtempiamas) ir, žinoma, įsigyti baldus.“

Kodėl lietuviai būstus remontuoja santykinai retai ir kaip atitolinti remonto poreikį?

Lietuviai remontus atlieka santykinai retai – vos 2–3 kartus per gyvenimą. Pagrindinės priežastys, kodėl būsto remontas vis nukeliamas – pinigų trūkumas. Kiti remontą atideda nuolat stingant laiko. Taip pat dažna priežastis – remontuojant būstą tiesiog nėra galimybės laikinai apsigyventi kitame būste, nėra kur laikyti daiktų ir baldų.

O kaip dažnai reikėtų atlikti remontą? Pasak P. Ausčio, kiekvienas atvejis – labai individualus, bet vidutiniškai kosmetiniam remontui prisiruošti reikėtų bent kas 10 metų.

„Mūsų rekomendacijos būtų tokios: stebėkite būsto nusidėvėjimą ir tada spręskite, ar finansai jums leidžia atlikti remontą.“

Jei norite, kad remontą reikėtų atlikti kuo rečiau, specialistas pataria netaupyti ir rinktis kokybiškas, geras, jokiu būdu ne pačias pigiausias medžiagas. Čia vėlgi galima pritaikyti posakį „skūpus moka du kartus“.

Kosmetinis, kapitalinis remontas

Kokį butą – apleistą ar ką tik suremontuotą – geriau pirkti?

Sklaidydami butų skelbimų puslapius internete galime rasti tiek kritinės būklės stipriai nugyventų, tiek ir naujai suremontuotų butų. Tad ar labiau apsimoka pirkti brangesnį butą po remonto, ar pigesnį, kurį jau reikia remontuoti kapitaliai? Ką pirkėjas išlošia vienu ir kitu atveju, o ką praranda?

„Labiausiai rekomenduojame pirkti pigesnį neremontuotą butą geroje miesto vietoje ir tada atlikti kapitalinį remontą. Tada tikrai žinosite, kas ir kaip buvo atlikta, remontas tarnaus ilgiau. Dažniausiai butų pardavėjai remontus atlieka labai atmestinai, tiesiog paslepia defektus, naudoja pačias pigiausias medžiagas ir siekia kuo daugiau uždirbti. Tiesiog estetiškai tvarkingiau atrodantį butą lengviau parduoti, bet tai toli gražu nereiškia, kad greitu metu vėl neprireiks atlikti remonto“, – patirtimi dalijasi P. Austys.

Taigi, M. Ausčio nuomone, rinkdamiesi butą, kuriame ką tik atliktas kosmetinis remontas, dažnai perkame „katę maiše“.

O jei nusprendėte pirkti naują butą, kas geriau – pirkti su daline apdaila ar jau visiškai įrengtą?

Anot eksperto, viskas vėlgi priklauso nuo situacijos:

„Jei leidžia galimybės, visada geriau pirkti butą su daline apdaila ir įsirengti jį pagal poreikius ir norus, nes, kaip ir minėjau, butų (tiek senos, tiek ir naujos statybos) savininkai juos įrengia ir remontuoja atmestinai, nori patirti kuo mažesnes sąnaudas.“

Kosmetinis, kapitalinis remontas

Kokių klaidų vengti užsakant remonto paslaugas?

Pasak P. Ausčio, didžiausia klaida yra ieškoti pigiausių paslaugų teikėjų:

„Mažas kainas siūlantys meistrai pagal taisyklę nėra labai atsakingi ir tiesiog pridaro daug broko. Pasitaiko atvejų, kad jie palieka nebaigtus darbus arba užsakovai stipriai nusivilia atliktų darbų kokybe“, – įsitikinęs specialistas.

Kaip atpažinti neatsakingus meistrus? Už žemesnę negu rinkos kainą dirbantys paslaugų teikėjai dažniausia nesutinka sudaryti sutarčių, suteikti garantijų ar išrašyti sąskaitų. 

Tad, apibendrinant, atliekant kosmetinį ar kapitalinį remontą nereikėtų stipriai taupyti, nes tai nėra kažkoks elementas, kurį galima lengvai ir paprastai pakeisti. Gyventi gražiuose, šiltuose namuose yra daug maloniau.

MB „Austis“ – ambicingų specialistų komanda, galinti pasiūlyti itin platų paslaugų spektrą: nuo būsto vizualizacijų iki viso įrengimo. Esminiai įmonės prioritetai – kokybė ir patikimumas, todėl darbai atliekami laikantis aukščiausių standartų ir sutartu laiku. Ypatingą dėmesį MB „Austis“ skiria ir daugiausia patirties yra sukaupę atliekant vidaus apdailos darbus.