1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Statyba, apdaila, remontas
  4. Kiek kainuoja pasistatyti 100 kv.m ...
  • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Kiek kainuoja pasistatyti 100 kv.m nuosavą namą?

Paskelbta 2020-11-05
Kiek kainuoja pasistatyti 100 kv.m nuosavą namą?

Nusprendus statyti nuosavą gyvenamąjį namą laukia daug iššūkių. Vienas iš jų – kuo tikslesnės sąmatos apskaičiavimas. Namo statybos kaina yra kompleksinė, todėl norint kuo tiksliau apskaičiuoti reikiamą biudžetą, verta įsigilinti, kokie sprendimai turi didžiausią įtaką.

Svarbiausias sprendimas – kokio namo norite

Žinoma, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokioje vietoje, kokio tipo, dydžio bei kelių aukštų namo norėtumėte. Sklypo kaina gali žymiai skirtis dėl pasirinktos vietos bei sklypo dydžio. Jei tikslas pasistatyti namą kuo greičiau ir pigiau, tinkamiausias variantas būtų karkasinis namas. Tačiau populiariausias pasirinkimas išlieka namas iš blokelių, kurie yra laikomi kokybiška ir ilgaamže statybine medžiaga.

Vieno ar dviejų aukštų namas? – klausimas, neturintis vienareikšmiško atsakymo. Pasirinkimą lemia keli veiksniai. Vieno aukšto namui reikės daugiau metrų pamatų, didesnio stogo ploto bei didesnio sklypo. Taigi, kuo brangesnius pamatus, stogo dangą bei sklypą pasirinksite, tuo brangiau kainuos statyti vieno aukšto namą. Tačiau dviejų aukštų name papildomas išlaidas sudarys laiptai bei aukšto perdanga su garso izoliacija. Be to, ne viską lemia kaina. Vieno aukšto namo privalumas yra galimybė turėti didesnes erdves nei dviejų aukštų tos pačios kvadratūros name, kadangi pastarajame didesnė dalis tenka nenaudingam plotui (koridoriams, laiptams). Be to, kai kurie žmonės laiptus vertina kaip trūkumą, ypač jei planuojate tame pačiame name sulaukti senatvės. Tačiau dviejų aukštų name turite galimybę atskirti miegamąją zoną ir užtikrinti joje geresnę garso izoliaciją nei vieno aukšto name.

Architektai, projektavimas
1
-10%
prieš 2 d.
15 €/m2
83
16 recomme16datio16
15 m. patirtis

Architektė

Myliu savo darbą- tai viską ir pasako.

Giedrė Karenė
Kaunas, +200 km aplink
Architektai, projektavimas
1
-10%
vakar
14 €/m2
36
2 recomme2datio2
17 m. patirtis

Architektė/projektavimas

Projektuoju namus su mintimi, kad tipinių namų kaip ir tipinių žmonių nėra, todėl kiekvienas mano projektas yra kuriamas žmogui, šeimai ir jų poreikiams. Būkime unikalus.

Gėsė Bur
Vilnius, visa Lietuva
Architektai, projektavimas
1
-10%
šiandien
5 €/m2
12
2 recomme2datio2
8 m. patirtis

Konstrukcijų projektavimas (+KVAD atestatas)

Konstrukcijų projektavimas: Gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, kiti inžineriniai statiniai. Taip pat minėti statiniai, esantys kultūros paveldo objekto teritorijoje, jo apsaugos zonoje.

Tomas Jakucevičius
Kaunas, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

Kiek kainuoja „dėžutė“?

Individualaus namo iki dalinės apdailos, kitaip vadinamos „dėžutės“, kaina priklauso nuo keleto pasirinkimų, todėl vertėtų aptarti konkretų pavyzdį. Tarkime, kad norime statyti 100 kv.m individualų gyvenamąjį vieno aukšto namą iš blokelių. Pirmiausia Jums reikės architektūrinio projekto bei leidimų, kurių išlaidos gali siekti apie 3000 Eur ir daugiau. Pamatų tipą rekomenduojama rinktis atlikus grunto tyrimą, tačiau 100 kv.m namo pamatų kaina turėtų neviršyti 10 000 Eur. Dalį pasirinkimų lemia 2020-aisiais įsigaliojęs reikalavimas statyti ne žemesnės kaip A+ klasės namą, todėl neišvengiamai turėsite rinktis A+ klasę atitinkančius langus, duris, apšiltinimą, įsirengti rekuperacinę sistemą. Žinoma, A+ klasę gali atitikti plastikiniai, mediniai, kaustyti aliuminiu, arba aliuminiai langai ir durys, o jų kainos žymiai skiriasi. Tokio dydžio namui plastikiniai langai ir durys galėtų kainuoti apie 6000 Eur, mediniai langai apie 9000 Eur, mediniai, kaustyti aliuminiu, - apie 12000 Eur, o aliuminiai gali siekti net 24 000 Eur ir daugiau. Rekuperacinė sistema su įrengimu kainuos nuo 2000 Eur iki 5000 Eur. Šlaitinis stogas su apšiltinimu gali kainuoti apie 16 000 - 20 000 Eur, kaina priklauso nuo to, kokią dangą pasirinksite. Šiferis arba plieninė danga – pigesnis variantas, bituminės arba keraminės čerpės kainuos daugiau. Stoginė dviem automobiliams sąmatą padidintų dar maždaug 7000 Eur. Fasado apdailos pasirinkimas taip pat gali žymiai keisti kainą. Viso fasado apšiltinimas akmens vata kartu su dekoratyviniu tinku kainuotų beveik perpus pigiau nei apšiltinimas kartu su klinkerio apdaila: atitinkamai apie 11 000 Eur ir 20 000 Eur. Be šių išlaidų, dar būtina numatyti sumas už sienas bei jų tinkavimą, elektros išvedžiojimą, grindų betonavimą ir šildymo sistemos išvedžiojimą. Todėl galima teigti, jog, norint statyti 100 kv.m. individualų gyvenamąjį vieno aukšto namą su daline apdaila, reikėtų planuoti 70 000 - 100 000 Eur biudžetą. Šis kainų rėžis geriausiai apibrėžia vidutinės klasės namo įrengimą. Rinkdamiesi itin ekonomiškas ar, priešingai, pačias geriausias ir brangiausias medžiagas, galite stipriai pakeisti namo sąmatą į vieną ar kitą pusę.

Statybos darbai
4
-10%
vakar
440 €/m2
27
6 recomme6datio6
6 m. patirtis

Statybos darbai Kreipkitės bet kokiu klaisimu

Konstrado
Vilnius, visa Lietuva
Statybos darbai
2
vakar
12
3 recomme3datio3
11 m. patirtis

Statome individualius namus

Mūsų veikla: statome ir įrengiame nuosavus namus bei kotedžus, atliekame fasado apdailos ir apšiltinimo, pamatų betonavimo, mūro, stogo montavimo bei vidaus apdailos darbus.

Tavo meistras
Elektrėnų sav., +50 km aplink
Statybos darbai
1
-10%
šiandien
8 €/m2
41
0 recomme0datio0
11 m. patirtis

Karkasiniai namai, stogai, ventiliuojami fasadai

Statome karkasinius namus nuo pamato iki rakto, montuojame ventiliuojamus fasadus, stogus, terasas.

MB Freimera
Šiauliai, +100 km aplink
Žiūrėti daugiau »

Kiek kainuoja vidaus apdaila?

Vidaus apdailos kaina irgi labai priklauso nuo pasirinktų apdailos medžiagų, tačiau, norėdami apytiksliai skaičiuoti, galime vadovautis šiomis kainomis pagal namo kvadratūrą:

  • ekonominės klasės apdaila – 150 Eur/kv.m
  • vidutinės klasės apdaila – 250 EUR/kv.m
  • aukštos klasės apdaila – 400 EUR/kv.m

Taigi, vidutinės klasės apdaila 100 kv.m. name turėtų kainuoti apie 25 000 Eur. Kainą padidinti gali nestandartiniai sprendimai. Jei dalį sienų norėsite dengti ne įprastais dažais ar tapetais, o tam tikru dekoru, kaina gali žymiai kilti. Pavyzdžiui, sienų dengimas vinilinėmis lentelėmis kainuoja nuo 20 EUR/kv.m, o sienų dažymas ar tapetavimas kainuoja perpus, kartais net triskart pigiau. Galbūt norėsite kurią nors sieną pagyvinti tapyba ant sienos, tuomet prie sienų dažymo kainos reikėtų pridėti dar kelis šimtus eurų. Vonios kambaryje kokybiškų plytelių klijavimas (medžiagos ir darbai) kainuoja apie 25 Eur/kv.m, tačiau galite rasti net kelis kartus brangesnių plytelių, kurios dažnu atveju nėra kokybiškesnės, tačiau gali būti išskirtinio dizaino ar žinomesnių gamintojų. Taip pat pagal užsakymą gaminamos vidaus durys kainuos brangiau nei standartinės. Statydami namą turite nuspręsti, kokias staktas darysite: jei jos bus aukštesnės ar platesnės nei standartinės, duris teks gaminti pagal individualų užsakymą. Nestandartinės medžio masyvo durys kartu su montavimo darbais kainuoja apie 350 Eur/vnt. Taigi, kiekvienas Jūsų pasirinkimas didina arba mažina bendrą sąmatą. Svarbu įvertinti, ar siekiate kokybės už optimalią kainą, ar visgi galite leisti sau mokėti daugiau už įmantresnį namų įrengimą.

Vidaus apdailos darbai
4
šiandien
15 €/h
220
5 recomme5datio5

Interjero dizainas ir vidaus apdailos darbai

INTERHOUSE komandoje dirba interjero dizaineriai, 3D grafikos specialistai, statybos ir projektų vadovai, meistrai-apdailininkai, elektrikai, santechnikai, vėdinimo ir šildymo specialistai.

INTERHOUSE
Kaunas, +30 km aplink
Vidaus apdailos darbai
4
vakar
12 €/h
44
7 recomme7datio7
15 m. patirtis

Visi apdailos,remonto ,statybos,griovimo darbai.

Visi statybos,griovimo ir apdailos darbai,atliekami darbai nuo nulio iki raktu, DAROME KAPITALINIUS REMONTUS, sienų pertvarų nišų pjovimas griovimas,pastatu griovimas.

MB Austis
Klaipėda, +100 km aplink
Griovimo darbai
4
prieš 2 d.
5 €/m2
3
0 recomme0datio0

Griovimo darbai sienų pertvarų griovimas

Griovimo darbai butuose grindų ardomas pertvaru angų pjovimas sąramų montavimas perdangų ardimas kiti darbai kasimo konteinerių nuoma šiukšlių išvežimas garažų valimas rūšių galimas Paliepių baldų išv

Griovimo darbai
Kaunas, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

O kaipgi baldai?

Tam, kad galėtumėte įsikelti į savo naująjį svajonių namą ir komfortiškai gyventi, turite numatyti biudžetą ir baldams, virtuvės bei vonios įrengimui. Šios kainos kiekviename name gali skirtis keliais kartais, tačiau, jei kalbėsime apie vidutinės klasės įrengimą, kainą apibrėžti bus paprasčiau. Maždaug 20 kv.m užimančiai virtuvei planuokite 5000 - 8000 Eur. Svetainei įrengti (sofa, kavos staliukas, kilimėlis po kavos staliuku, valgomojo stalas, televizorius, užuolaidos, pakabinamas šviestuvas) pakaktų maždaug 4000 - 7000 Eur. Jei vonios kambaryje norite turėti vonią, erdvią dušo kabiną bei tualetą, jų įrengimui prireiks nuo 5000 Eur (į šią kainą nebeįskaičiuojama patalpos apdaila). Miegamiesiems reikės bent 2000 Eur kiekvienam. Taigi, 100 kv.m namo buitinei įrangai ir baldams reikėtų paskirti mažiausiai 20 000 Eur.

Baldų projektavimas, dizaineriai
2
-10%
vakar
30 €/h
75
4 recomme4datio4
10 m. patirtis

Rija Solutions-baldų projektavimas ir vizualizacijų kurimas

Pasitelkus ilgametę baldų projektavimo patirtį siekiu pagal kiekvieno kliento galimybes ir poreikius suprojektuoti ir sukurti svajonių namus, kuriuose taptu malonumu būti ir veikti.

Rita Jas
Vilnius, visa Lietuva
Baldų gamyba
2
-10%
2020-11-12
10 €/h
20
0 recomme0datio0
12 m. patirtis

Virtuvių ir kitų nestandartinių baldų gamyba

Virtuvės baldai, Svetainės baldai, Miegamojo baldai, Spintos stumdomomis durimis, Vaikų kambario baldai, Vonios baldai, Komodos, Spintos, Kiti nestandartiniai baldai pagal užsakymą.

SALGNA, Baldai Vilniuje
Vilnius, +30 km aplink
Baldų gamyba
1
-20%
vakar
15 €/h
85
10 recomme10datio10
17 m. patirtis

Reppa baldai

Petras
Vilnius, +50 km aplink
Žiūrėti daugiau »

Galiausiai – aplinka

Pagrindinė priežastis, kodėl taip norime nuosavo namo, – privatus kiemas. Tačiau ne veltui tai laikoma prabanga, kadangi nuosavam kiemui įsirengti ir prižiūrėti turėsite skirti nemažai piniginių bei laiko sąnaudų. Tarkime, kad 100 kv.m namą statote maždaug 8 arų sklype. Žinoma, pastačius namą, sklypą reikės išlyginti. Kaina labai priklauso nuo to, ar sklypo aukštį teks pakelti, ar, priešingai, nukasti. Vienas sunkvežimis kokybiškesnio juodžemio (apie 12-14 kubų) kainuoja nuo 300 Eur. Mini ekskavatoriaus paslaugos kaina svyruoja apie 35 Eur/val., paprastai reikia bent vienos darbo dienos (8 val.). Galiausiai reikės žemės frezavimo, kuris kainuos 300 - 500 Eur. Žolės sėjimu dažnai užsiima patys namo savininkai, tačiau jei norite tobulai gražios žolės, kurią jums suželdins profesionalai, pasiruoškite dar bent 1500 Eur. Kad kiemas būtų tikrai privatus, norisi jį aptverti. Kaina priklauso nuo sklypo dydžio ir pasirinktos tvoros. Norėdami aptverti 8 a sklypą segmentine tvora ir uždaryti automatiniais vartais, pasiruoškite mokėti nuo 7000 Eur, bet jei rinksitės skardinę tvorą, kaina bus bent du ar net tris kartus didesnė. Pilkų trinkelių klojimas maždaug 150 kv.m plote kainuotų nuo 5000 Eur, o spalvotų - nuo 6500 Eur. Terasos įrengimas taip pat priklauso nuo jos dydžio ir pasirinktų medžiagų. 20 kv.m terasa iš populiariosios impregnuotos pušies kainuotų apie 1500 Eur, maumedžio arba WPC (medžio ir plastiko kompozito) terasa kainuotų apie 1800 Eur. Taigi, aplinkai įrengti planuokite 16 000 - 20 000 Eur.

Medžių genėjimas, pjovimas
2
-30%
šiandien
20 €/h
86
1 recomme1datio1
9 m. patirtis

Pavojingų avarinių medžių pjovimas ir kelmų naikinimas

Kvalifikuotų aukštalipių - arboristų komanda esame pasiruošę jums padėti! Nupjausime, susmulkinsime, šakas sudėsime krūvomis, panaikinsime kelmą, sutvarkysime aplinką, galime šakas ir mediena išvešti

Mantas Gerulis
Kaunas, visa Lietuva
Šiukšlių išvežimas: statybinių ir kt.
2
-5%
vakar
15 €/m3
18
2 recomme2datio2
3 m. patirtis

Visų Rūšių Šiukšlių Išvežimas

Išvežame visų rūšių šiukšles iš Vilniaus ir Vilniaus apskrities. Atliekame darbą greitai, kokybiškai, viską surenkame ir utilizuojame patys.

NORDKRAFT.LT
Vilnius, +100 km aplink
Šiukšlių išvežimas: statybinių ir kt.
2
-10%
vakar
15 €/m3
5
0 recomme0datio0
4 m. patirtis

Skubus Šiukšlių išvežimas, atliekų tvarkymas,tik skambuciai!

Tik skambuciai 867536269 !!!

.
Vilnius, +30 km aplink
Žiūrėti daugiau »

Įvertinkite viską

Prieš pradėdami vieną didžiausių savo gyvenimo projektų, gerai įvertinkite, kokią sumą galite skirti arba skolintis, kokia medžiagų bei baldų kokybė jums yra priimtina, svarbiausia, ar realu suderinti galimybes su lūkesčiais. Įvertinkite nenumatytas išlaidas, galimą kainų padidėjimą, kadangi statybos nuo pamatų iki visiško namo įrengimo gali užtrukti net kelerius metus. Gerai viską apskaičiavus, belieka susirasti reikiamos srities profesionalus ir mėgautis procesu.