1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Statyba, apdaila, remontas
  4. Kiek kainuoja įsirengti kokybišką ...
  • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Kiek kainuoja įsirengti kokybišką virtuvę? 20 m2 virtuvės sąmata + FOTO. 2020 m.

Paskelbta 2020-06-16

Virtuvė – dažniausiai naudojama namų erdvė, todėl labai svarbu, kad virtuvė būtų tinkamai suplanuota ir kokybiškai įrengta. Virtuvė jau seniai nebėra tik vieta maistui pasigaminti, čia bendraujama su šeima, ragaujama, be to, virtuvė tapo svarbiu interjero akcentu, nes daugelyje naujesnių būstų ji yra sujungta su svetaine.

virtuves baldu gamyba

Pavyzdinė sąmata

Pavadinimas Kaina Komentaras
Virtuvės baldų komplektas (L formos virtuvė su sala), montavimas 3770 Eur Baldų fasadai LMDP, stalviršis HPL (paprastas), HPL sienelė prie kaitlentės (150 Eur), stalčiai 11vnt. (Hettich Arcitech), stalčių ir lankstų sistemos - Hettich, spintelių mechanizmai - Blum aventos HK. Montavimas ir transportavimas įtrauktas į kainą.
Ištraukiamas kampinis krepšys LeMans 300 Eur Naudojamas kampinėje spintelėje.
Plautuvė Blanco RONDOVAL 45 150 Eur Akmens masės kriauklė, pilka spalva. Matmenys: 535 x 490 mm.
Maišytuvas Blanco MIDA 115 Eur Akmens pilka spalva, aukštis 32,7cm.
Indukcinė kaitlentė WHIRL POOL ACM 816/BA 319,99 Eur Galimybė sujungti dvi kaitvietes į vieną. Paviršiaus danga - stiklokeraminė. Apsaugos nuo vaikų užraktas, laikmatis, puodo atpažinimo funkcija.
Orkaitė ELECTROLUX EOC6851AOX (įmontuojama) 631,99 Eur Kaina su nuolaida. Orkaitės energinė klasė - A, talpa 72 l., galimybė kepti vandens garuose, savaiminio išsivalymo funkcija.
Indaplovė ELECTROLUX ESL8356RO (įmontuojama) 499,99 Eur 60cm pločio, energijos klasė A+++, automatinio atsidarymo funkcija (baigus plovimą).
Šaldytuvas SAMSUNG BRB260187WW (įmontuojamas) 729,99 Eur Matmenys: 177,5x54x55cm, šaldytuvo talpa 191 l., šaldiklio talpa 72 l., energijos klasė A++, energijos sąnaudos 240kWh/metus.
Gartraukis ELECTROLUX LFP516X (įmontuojamas) 239,99 Eur Montuojamas į spintelę. Ventiliacijos trauka: 647m3/val. Energijos klasė B.
Elektriko paslaugos 70 Eur Buitinės technikos pajungimas, rozečių sudėjimas.
Santechniko paslaugos 50 Eur Plautuvės, maišytuvo ir indaplovės pajungimas.
VISO: 6876,95 Eur Nepamirškite, kad įmontuojama virtuvės buitinė technika yra viena iš brangiausiai remontuojamų. Todėl verta pamąstyti apie garantijos pratęsimą, kuris gali kainuoti ~10% įrenginio kainos.

Virtuvė, kuri buvo įrengta pagal šią sąmatą.

virtuvė

Grįžti į turinį

Erdvės planavimas

Virtuvės erdvės suplanavimas itin atsakingas žingsnis, nuo kurio ir reikėtų pradėti. Juk virtuvės baldų negalėsite imti ir perstumdyti, jei nepatiks planas, todėl kiekviena spintelė ar buitinės technikos prietaisas turi būti įkurdintas tinkamoje vietoje. Svarbiausia – patogumas. O tam, kad būtų patogu, planuokite taip, kad jūsų virtuvės svarbiausi trys taškai- šaldytuvas, plautuvė ir kaitlentė - nebūtų per daug nutolę vienas nuo kito, o erdvė nuo vienos vietos iki kitos būtų patogi ir be kliūčių. Idealiu atveju ši trijulė turėtų sudaryti trikampį. Paprastai šios vietos yra numatomos dar statant būstą, kadangi įrengtame būste jau rasite paruoštus vandens bei elektros įvadus ir turėsite prie jų prisitaikyti. Plautuvę patogu planuoti prie lango, tačiau atkreipkite dėmesį, ar maišytuvas netrukdys atidaryti langą, arba galite rinktis nulenkiamą maišytuvą. Rekomenduojama prie plautuvės planuoti darbo zoną, t.y. palikti dalį stalviršio, prie kaitlentės planuokite spinteles, kuriose tilps puodai, indai, o prie šaldytuvo turėtų būti vietos pasidėti iš parduotuvės parsineštus produktus.

Kaip sustatyti virtuvės baldus?

Jei tik leidžia jūsų turima erdvė, nestatykite visų baldų bei įrangos vienoje linijoje. Kad virtuvėje būtų patogu dirbti, puikiai tinka L formos planas arba „salos“ įrengimas. Anot baldų gamintojų, „salos“ virtuvėje nori beveik kiekvienas klientas, tačiau ji telpa ne kiekvienoje virtuvėje. Jos tapo populiariu pasirinkimu dėl savo patogumo bei puikaus vaizdo. Virtuvės „sala“ gali tapti erdviu darbastaliu arba, jei turite galimybę atvesti į salą elektros ar vandens įvadą, joje galite planuoti plautuvę arba kaitlentę, kuri tokiu atveju derinama su stilingu gartraukiu, tampančiu virtuvės dizaino akcentu. „Salos“ yra mėgstamos ir todėl, kad ruošdami maistą, galite patogiai bendrauti su svetainėje esančiais namiškiais ar svečiais, žiūrėti televizorių, nes būsite atsisukęs į svetainės pusę. Be to, „sala“ gali pasitarnauti kaip užkandžių stalas per šventę jūsų namuose.

Grįžti į turinį

Smulkmenos taip pat svarbios

Be to, svarbu numatyti spintelių bei stalčių kiekį ir dydį. Apgalvokite, kiek ir kokių daiktų jums reikės sutalpinti virtuvėje. Galbūt reikia papildomų spintelių ant sienos, LED šviestuvų po jomis, aukštesnių stalčių ar pan. Pasirinkite patogų atidarymo būdą: jei dėsite rankenas, jos turi ne tik derėti prie dizaino, bet ir nekliūti dirbant virtuvėje (nebūti aštriais kampais, atsikišusios). Vis populiaresni virtuvės baldai be rankenų. Jas gali pakeisti į tarpus dedami profiliai, kurie leidžia užkišti pirštus ir taip atidaryti spinteles ar įmontuojamą šaldytuvą, arba 45 laipsnių kampu išfrezuotas plokštės viršus taip pat leidžia atidaryti spintelę ar stalčių be rankenos. Dar vienas variantas – nuo paspaudimo atsidarančios spintelės. Tai gana populiarus, nebrangus, tačiau ne pats patogiausias sprendimas. Įvertinkite, kad nuo paspaudimo atsidarančias spinteles nuolat spausite pirštais, todėl, tikėtina, turėsite nuolat valyti spintelių paviršių dėl pirštų dėmių.

Grįžti į turinį

Kokios spalvos virtuvę rinktis?

Kai jau turėsite sugalvoję norimą virtuvės planą, laikas išsirinkti spalvą. Jei paklausite baldų gamintojų, išgirsite, kad maždaug 9 iš 10-ties virtuvių yra baltos. Balta spalva neįpareigojanti, suteikianti sterilumo bei šviesos pojūtį, prie jos lengva derinti kitas interjero detales, turbūt todėl tai yra toks dažnas pasirinkimas. Kitos mėgstamos spalvos - pilka, juoda, ruda, šviesaus medžio. Ryškių spalvų virtuvės gali greitai atsibosti, imti erzinti, o gera virtuvė paprastai tarnauja bent dešimtmetį. Taip pat madinga rinktis dviejų spalvų virtuves. Gaminantis virtuvę pagal užsakymą, beveik visada renkamasi įmontuojama buitinė technika, tokiu būdu išsaugomas virtuvės vientisumas ir išvengiama papildomo atspalvių derinimo. Beje, nebūtina virtuvės derinti prie svetainės baldų (kai jie yra bendroje erdvėje) – tai yra atskiros erdvės, net jei jų neskiria siena. O jei vis tiek nuspręsite suderinti šias dvi erdves, laikykitės taisyklės, kad kieti baldai yra derinami su kietais, o minkšti su minkštais.

Grįžti į turinį

Kas sudaro virtuvės įrengimo kainą?

  • Baldinės plokštės, stalviršiai
  • Baldų gamintojo darbas
  • Furnitūra
  • Buitinė technika
  • Plautuvė ir maišytuvas

Grįžti į turinį

Virtuvių pavyzdžiai

Baldai

Baldų kaina yra skaičiuojama bėginiais metrais. Paprasčiausio virtuvės varianto baldų kaina prasideda maždaug nuo 300 eurų už bėginį metrą, tačiau viskas priklauso nuo pasirinktų plokščių bei furnitūros.

Turbūt populiariausias pasirinkimas virtuvės fasadui – LMDP (laminuota medžio drožlių plokštė). Tai optimalus variantas siekiant kokybės ir geros kainos. Pirkdami LMDP plokštę galite rinktis iš daugybės spalvų, medžio ar net betono imitacijos. Šios plokštės yra praktiškos, pakankamai ilgaamžės, svarbiausia nepažeisti laminato sluoksnio.

Didesnių investicijų reikalaujanti virtuvės vieta yra stalviršiai. Jie turi būti atsparesni drėgmei, karščiui, įbrėžimams. Todėl norint kokybiško ir patvaraus stalviršio dažnai renkamasi HPL (aukšto slėgio laminato) plokštė, kuri yra skirstomą į paprastą HPL ir HPL compact. Įprasta HPL plokštė reiškia, kad HPL danga yra dedama ant to paties LMDP stalviršio, o HPL compact – daugiasluoksnis lakštinis stalviršis, gaminamas aukšto slėgio ir temperatūros sąlygomis presuojant kelis sluoksnius popieriaus. Dėl šio gamybos technologijos, HPL compact yra itin atspari karščiui, drėgmei, įvairiems subraižymams ir dėl savo tvirtumo yra pakankamai plona (paprastai 10mm aukščio), todėl atrodo stilingai. Dėl šių priežasčių HPL compact plokštės yra bent dvigubai brangesnės už įprastas HPL plokštes. HPL compact plokštės kvadratinio metro kaina prasideda nuo 100 eurų.

Įprasta HPL danga, dedama ant LMDP stalviršio, taip pat yra puikus pasirinkimas, ieškant gero kainos ir kokybės santykio. Tokia danga yra atsparesnė net už ilgai tarnaujančius natūralaus medžio stalviršius. HPL plokštės taip pat būna įvairių spalvų ir tekstūrų. Tai ilgaamžė plokštė, kuri neblunka, nesideformuoja, ją lengva prižiūrėti. Nors plokštė yra atsparesnė įbrėžimams nei LMDP, laikui bėgant įbrėžimų neišvengiamai atsiranda, todėl geriau rinktis šiek tiek margesnį paviršių, pavyzdžiui, medienos imitaciją. Ieškantiems prabangos, puikus sprendimas yra tikro marmuro ar akmens stalviršis. Tokie stalviršiai yra praktiškai amžini, tačiau ir kaina yra kur kas aukštesnė: lieto akmens stalviršio (20 mm aukščio) bėginis metras kainuoja nuo 180 eurų, kai tuo tarpu tokio pat aukščio HPL – nuo 60 eurų.

Skaičiuodami baldų kainą, turime įtraukti ir baldininko darbo užmokestį, kuris gali sudaryti net pusę virtuvės baldų kainos. Taip yra todėl, kad baldininkai atlieka matavimą, konsultuoja, braižo vizualizacijas, užsako ir atgabena reikiamas plokštes, furnitūrą ir viską sumontuoja, naudodami nuosavus įrankius.

Grįžti į turinį

Furnitūra

Ne mažiau svarbi virtuvės baldų dalis – furnitūra. Patogu, kad gamindamiesi nestandartinius baldus pagal užsakymą, galite patys pasirinkti, kaip atsidarinės jūsų stalčiai ar spintelės: ar stalčiai išsitrauks iki galo, ar tik dalinai, ar spintelės bus pakeliamos į viršų ir lėtai pritraukiamos atgal ir t.t. O rinkdamiesi gamintojus, nuspręsite, kaip ilgai mėgausitės patogiu atidarymu. Ne paslaptis, kad lenkiška furnitūra yra daugiau nei perpus pigesnė už žinomų gamintojų kokybišką furnitūrą (pvz. Blum, Hettich ir t.t.). Todėl tik jums spręsti, ar sutiksite investuoti į ilgalaikį ir kokybišką baldų varstymą. Taip pat kiekvienas virtuvės patobulinimas, pavyzdžiui, spintelės uždarymas su automatiniu pritraukimu ar stalčiaus uždarymas paspaudus mygtuką, gali ženkliai padidinti jūsų virtuvės sąmatą. Pavyzdžiui, jei darote L formos virtuvę, vertėtų pagalvoti apie „karuselės“ panaudojimą kampinėje spintelėje. Tai mechanizmas, kuris leidžia patogiai ištraukti visą spintelės turinį tarsi ant padėklo. Tokios ištraukiamos lentynėlės kainuos apie 300 eurų.

Grįžti į turinį

Buitinė technika

Pirmiausia nuspręskite, ar visa buitinė technika bus įmontuojama. Turbūt kiekvienas sutiktų, kad įmontuojama buitinė technika atrodo kur kas gražiau nei atskiri prietaisai. Vienintelis minusas – šiek tiek daugiau vargo norint remontuoti ar keisti buitinę techniką. Būtent todėl reikėtų nesirinkti pačių pigiausių prietaisų, norint ilgiau gyventi ramiai. Pagrindiniai buitinės technikos prietaisai, be kurių jau neįsivaizduojame šiuolaikinės virtuvės, yra šaldytuvas, kaitlentė, orkaitė ir indaplovė. Kad įsigytumėte šiuos įmontuojamus žinomų gamintojų prietaisus (darant prielaidą, kad rinksitės vidutinės kainos prietaisus), planuokite biudžetą nuo 2000 eurų. Pirkdami visus įrenginius vienoje parduotuvėje, galite tikėtis nuolaidų. Įvertinkite tai, kad įmontuojami šaldytuvai būna nedideli, todėl jei turite didelę šeimą, galbūt vertėtų pamąstyti apie dvidurį šaldytuvą, kuriam, žinoma, reikėtų ruošti šiek tiek didesnį biudžetą. Rinkdamiesi indaplovę atkreipkite dėmesį, kad įmontuojamos indaplovės būna dviejų standartinių pločių: ~45cm ir ~60cm. Mažesę indaplovę turbūt verta pirkti tik tiems, kas gyvena vieni arba beveik nevalgo namuose, visai kitais atvejais rinkitės 60 cm pločio indaplovę ir tikrai nepasigailėsite. Taip pat verta apgalvoti, kokių funkcijų tikitės iš buitinės technikos. Pavyzdžiui, kai kurios indaplovės turi automatinio atsidarymo funkciją, baigus plauti indus. Ši funkcija praktiška, nes karšti garai išeina iš indaplovės ir joje nesikaupia drėgmė bei nemalonus kvapas, net jei indus išimsite tik kitą dieną. Kai kurios orkaitės turi savaiminio išsivalymo funkciją, kai dėl aukštos temperatūros visi maisto likučiai bei trupiniai tampa pelenais, kuriuos pakanka išvalyti perbraukus drėgna šluoste. Apgalvokite, ar jums aktualu, kad kaitlentė turėtų laikmatį, užrakinimo funkciją (apsauga nuo vaikų), galimybę sujungti dvi kepimo zonas į vieną ir t.t. Šiuolaikinė buitinė technika turi daugybę galimybių, kuriuos palengvina buitį, tad kodėl gi jomis nepasimėgauti.

Grįžti į turinį

Plautuvė ir maišytuvas

Plautuvė ir maišytuvas kasdien naudojami virtuvės įrenginiai, todėl jie turėtų būti patogūs ir ilgaamžiai. Žinoma, visada galite nusipirkti paprastą nerūdijančio plieno plautuvę už 40 eurų, tačiau ji greitai praras blizgesį, susibraižys ir nebederės prie jūsų gražios virtuvės. Todėl nepagailėkite pridėti dar šiek tiek pinigų ir įsigyti kokybiškesnį daiktą. Ilgaamžiškiausios ir puikią išvaizdą išlaikančios yra keraminės, tektoninės bei akmens masės plautuvės. Žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį ir į gamintoją. Kokybiškai plautuvei ir maišytuvui reikėtų skirti bent po 100 eurų. Be to, pasirinkdami tektoninę ar akmens masės plautuvę galėsite ją kartu su maišytuvu priderinti prie savo virtuvės baldų, kadangi šios plautuvės būna keleto spalvų.

Taigi, virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, kurioje grįžę norime ramiai ir patogiai pasigaminti vakarienę. Kad šis procesas būtų išties malonus ir patogus, tenka nemažai investuoti į kokybiškos virtuvės įrengimą, tačiau tai atsiperka, kai galime mėgautis stilinga ir praktiška virtuve be rūpesčių daugybę metų.

Grįžti į turinį

Virtuvės baldų gamintojai

Baldų gamyba
2
-30%
prieš 3 d.
500 €/m
73
0 rekomendacijų
23 m. patirtis

Virtuvės ir nestandartinių baldų gamyba, Laiptų Gamyba

UAB "Ar Bald" Jau daugiau nei 22 metus gaminame bei projektuojame įvairaus tipo baldus.

Arbald
Vilnius, visa Lietuva
Baldų gamyba
1
-5%
prieš 3 d.
55
3 rekomendacijos
19 m. patirtis

Baldžius Vilniuje

Baldai jaukiems Jūsų namams ir biurui. 19 metų sėkmingo darbo patirtis baldų gamybos srityje

Edvinas Gudeliauskas
Vilnius, +100 km aplink
Baldų gamyba
1
vakar
63
1 rekomendacija
30 m. patirtis

Nestandartinių stumdomų durų, spintų bei drabužinių gamyba

Išskirtinis spintų ir pertvarų su stumdomomis durimis dizainas – išskirtinėms asmenybėms! Greitai ir kokybiškai projektuojame ir gaminame stumdomas duris, spintas, drabužines, bei miegamojo baldus.

UAB Akai stumdomų durų, bei nestandartinių baldų gamyba
Klaipėda, visa Lietuva
Baldų gamyba
1
-20%
vakar
45
0 rekomendacijų
27 m. patirtis

Projektuojame ir gaminame baldus pagal Jūsų užsakymus

Igor
Vilnius, visa Lietuva
Baldų gamyba
1
prieš 2 d.
63
0 rekomendacijų
14 m. patirtis

Nestandartinių baldų gamyba

Gaminame nestandartinius baldus -virtuvės, svetainės, miegamojo, vonios, darbo kambario ir kitus baldus. Galime pasiūlyti labai didelį plokščių bei spalvų pasirinkimą. Naudojame Blum furnitūrą.

Eigida
Kaunas, visa Lietuva
Baldų gamyba
1
prieš 4 d.
35 €/m
11
0 rekomendacijų
10 m. patirtis

Gaminame baldus pagal Jūsų individualius užsakymus

Gaminame įvairius baldus pagal Jūsų individualius užsakymus greitai ir kokybiškai!

Petras Tarvydas
Šilutės r., +100 km aplink
Žiūrėti daugiau »