1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Renginiai, šventės
  4. Kiek kainuoja fotografas vestuvėms? ...

Kiek kainuoja fotografas vestuvėms? 2017

Paskelbta 2018-10-04

Vestuvių fotografas yra būtinybė, kiekvienų vestuvių ašis ir beveik svarbiausias asmuo (žinoma, po jaunųjų). Girdimos istorijos, jog nuotaka pakeitė vestuvių datą, tik tam, kad galėtų pasikviesti norimą fotografą, jau nestebina, tačiau tuokiantis pirmą kartą (ir tikėtina, vienintelį), yra daug „kiek ir kada“ klausimų, į kuriuos ir mes ieškojome atsakymo.

Nuo ko priklauso vestuvių fotografavimo kaina?

Nuo fotografo patirties. Pradedantys fotografai dar daug ko mokosi, neturi patirties, kaip išgauti vieną ar kitą norimą rezultatą, tačiau patirties stoką atperka mažesnė kaina ir kruopštumas, noras pasiekti vis geresnių rezultatų. Patyręs fotografas už tokios pat apimties fotosesiją ima daugiau, tačiau nereikia jaudintis, jog fotografui bažnyčioje bus „per mažai šviesos“ ar „viską sugadino lietus“. Patirtis leidžia išsisukti bet kokioje, net pačioje sudėtingiausioje situacijoje bei pateikti jauniesiems geriausią rezultatą.

Nuo fotosesijos trukmės. Vestuvių fotografai paprastai siūlo kelis fotosesijos planus. Vienas populiaresnių - fotosesija visą dieną nuo pasiruošimo vestuvėms, iki jaunųjų šokio ir torto pjaustymo. Kitas – oficiali vestuvių dalis ir sveikinimų, jaunųjų sutikimo dalis. Daugelis fotografų siūlo ir trečią ar ketvirtą variantą, kuriuose kitoks atiduodamų fotografijų skaičius ar fotosesijos trukmė. Tai taip pat lemia kainą.

Nuo sezono. Vestuvių sezonu laikomi gegužės – rugsėjo mėnesiai. Šiltasis metų laikas toks trumpas, o norinčių susituokti yra daug. Tad natūralu, jog vasaros metu ne tik sudėtinga rasti neužimtą fotografą, tačiau ir vestuvių fotosesijos kaina yra didesnė. Šaltuoju metų laiku vestuvių kelis kartus mažiau, daugelis vestuvių fotografų ilsisi, tad nusprendus surengti ypatingą šventę žiemą – pasirinkimas platus ir galimybės derėtis dėl kainos daug palankesnės.

Nuo vestuvių vietos. Jei kviečiatės fotografą iš Vilniaus įamžinti savo vestuvių Mažeikiuose ar Palangoje, greičiausiai šalia standartinės fotosesijos kainos pamatysite eilutę „už transporto paslaugas“. Dalis fotografų vykstančių fotografuoti į kitus miestus, ypač į kitą Lietuvos (ar net Europos) kraštą, papildomai paprašo kompensuoti transporto išlaidas. Taupantiems tai priežastis ieškoti vietinio fotografo.

Vestuvių fotosesijų planai

Pateikus užklausas Paslaugos.lt portale savo paslaugas siūlantiems fotografams, išskyrėme keletą vestuvių fotosesijų planų.

  • Mini. Trumpos ceremonijos bažnyčioje ar civilinės metrikacijos biure įamžinimas, fotografijos su svečiais. Fotosesijos trukmė apie 2-3 valandas. Pateikiama nuo 50 iki 150 sutvarkytų fotografijų. Kaina vidutiniškai 300 €.
  • Midi. Ceremonijos bažnyčioje ir (ar) civilinės metrikacijos biure įamžinimas, fotosesija su svečiais šventės vietoje bei vestuvinė jaunųjų fotosesija. Fotosesijos trukmė apie 5-6 valandas. Pateikiama nuo 150 iki 200 sutvarkytų fotografijų. Kaina vidutiniškai 500 €.
  • Maxi. Visos vestuvinės dienos fotografija – nuo pasiruošimo iki torto pjaustymo. Fotosesijos trukmė apie 8 valandas. Pateikiama nuo 200 iki 250 sutvarkytų fotografijų. Kaina vidutiniškai 700 €.

P.S. Šios kainos tik orientacinės, prašome nelaikyti jų rinkos standartu.

Kada pradėti vestuvių fotografo paiešką?

Geri vestuvių fotografai savo darbo kalendorių vasaros sezonui būna užpildę jau prieš metus laiko. Tai reiškia, jog jei planuojate tuoktis 2018 gegužę, 2017 metų birželį jau turėtumėte būti rezervavę fotografą. Žinoma, gali labai pasisekti ir paskutinę minutę norimas fotografas bus laisvas, tačiau nepalikite visko atsitiktinumui ir laimei – rinktis pradėkite kaip galima anksčiau (galima ir tik susižadėjus), o jau išsirinkus vestuvių datą, iš karto susitarti ir su fotografu.

Kuo anksčiau pradėti paiešką siūlome ir dėl didelės vestuvių fotografų pasiūlos ir ilgo pasirinkimo proceso. Rinktis tikrai yra iš ko, tad reikės išsirinkti, koks vestuvių fotografo stilius jums patinka, kokios fotosesijos norėtumėte ir pan. Tuomet reikės su patikusiais fotografais susisiekti, sužinoti ,ar jie laisvi jūsų vestuvių dienai, susitikti, susipažinti ir aptarti smulkmenas bei galutinai nuspręsti, kurį fotografą pasirinkti. O jei iš tų, kuriuos išsirinkote, niekas netiks ar nebus laisvas? Visą procesą teks kartoti. Taigi, kuo anksčiau pradėsite, tuo mažiau nervų tai kainuos. Juk nenorite likus mėnesiui iki vestuvių stresuoti, kad dar neturite fotografo.

Paslaugos.lt - paieškos startas

Paslaugos.lt portale rasite didžiąją dalį Lietuvoje dirbančių vestuvių fotografų – su darbų pavyzdžiais, foto galerijomis ir, svarbiausia, rekomendacijomis. Tai puiki vieta paieškos startui. Pradėkite jau dabar!