1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Kiti
  4. Kaip saugiai supakuoti daiktus, kad ...

Kaip saugiai supakuoti daiktus, kad jie nenukentėtų transportuojant ar kraustantis?

Paskelbta 2023-12-14

Nesvarbu, ar kraustotės į naują būstą, užsakote krovinių gabenimo paslaugą ar siunčiate prekes, norint, kad daiktai būtų neapgadinti, labai svarbu tinkamai juos supakuoti. Trapius, lengvai lūžtančius ar dūžtančius daiktus ir laikyti, ir pervežti – kur kas sudėtingiau. Keli lengvai apgadinamų daiktų ir medžiagų pavyzdžiai: stiklas, laboratorinės medžiagos, muzikos įranga, namų apyvokos reikmenys, porcelianas, vertingi kolekciniai daiktai, antikvariniai baldai ir kt. Kas svarbu siunčiant siuntinius, vežant krovinius ir kraustantis, pataria įmonės „2 draugai veža“ vadovas Domantas Gilys.

Kaip tinkamai vežti baldus ir didelių gabaritų krovinius?

Nors šiuolaikinis transportas pritaikytas gabenti ir sunkius bei didelių gabaritų krovinius, bet vis tik baldus prieš pervežant rekomenduojama išrinkti. Taip išvengsite įbrėžimų, baldai nebus apgadinami. Varžtus, kitas smulkias detales iškart rekomenduojama dėti į užsegamą plastikinį maišelį ir pasidėti taip, kad jos nepasimestų. Įbrėžimams neatsparius (pavyzdžiui, medinius) baldus visuomet verta apvynioti apsaugine plėvele.

Daiktų pakavimas į dėžes

Pakuojant daiktus į dėžes, jų nepatariama perkrauti. Optimalus svoris – iki 20–30 kg. Sunkesnius daiktus visuomet dėkite į dėžės apačią, o lengvesnius – viršuje. Knygas ir kitus sunkius daiktus pakuokite į mažas dėžutes, o lengvus daiktus, pavyzdžiui, patalynę – į didesnes dėžes. Pasak „2 draugai veža“ atstovo, jei dėžė – didelė ir sunki, tai gerokai apsunkina perkraustymo įmonės darbą, dėžė gali neišlaikyti svorio. Kaip geriau apsaugoti dėžes? Susandarinkite viršutines ir apatines siūles lipniąja juosta. Po to apvyniokite visą apatinį ir viršutinį dėžės kraštus, nes jie patiria didžiausią apkrovą. Taip efektyviau apsaugosite gabenamus daiktus. Dar vienas svarbus patarimas – dėžių nepalikite pustuščių. Tarpus būtinai užpildykite pakavimo popieriumi arba lengvais daiktais, pavyzdžiui, drabužiais ar rankšluosčiais. Jei dėžėse yra tuščios erdvės, pernešant ir pervežant daiktai gali būti apgadinami ar sulaužomi. Beje, ne viską būtina pakuoti į dėžes: puiki išeitis – specialūs maišai tekstilei ir patalynei (prireiks mažiau dėžių, patalynę tuose maišuose galėsite laikyti ir vėliau, jau persikraustę).

Kaip apsaugoti trapius daiktus?

Trapūs, lengvai dūžtantys ar lūžtantys daiktai į krovininį automobilį turi būti dedami paskutiniai. Be to, juos būtina sutvirtinti, kad gabenami jie nejudėtų.

Keli patarimai:

  1. Kaip jau minėta, dūžtančius daiktus galima pakuoti kartu su tekstile ar patalyne: taip juos apsaugosite kur kas efektyviau.
  2. Tuščiavidurius stiklinius gaminius galima užpildyti pakavimo popieriumi: tai padės sušvelninti vibraciją.
  3. Trapius daiktus suvyniokite atskirai, kad jie kuo mažiau liestųsi.
  4. Vertingiausius ir trapiausius daiktus, indus apvyniokite burbuline plėvele ir papildomai užklijuokite lipniąja juosta.
  5. Be to, kiekviena dėžė, į kurią pakuojate lengvai dūžtančius ar lūžtančius daiktus, turi būti pažymėta. Šias dėžes iš karto dėkite atskirai, o savo pagalbininkus įspėkite, kad su šiomis dėžėmis reikia elgtis ypač atsargiai.

Svarbiausia – neskubėkite

Kraustymuisi galite pradėti ruoštis gerokai iš anksto (priklausomai nuo to, kiek tam turėsite laiko ir noro). Likus bent savaitei iki didžiosios kraustymosi dienos jau galima pradėti į dėžes pakuoti rečiau naudojamus daiktus. Iš anksto galite pabandyti suskaičiuoti, kiek preliminariai dėžių, lipniosios juostos, pakavimo plėvelės ir kitų reikmenų jums prireiks: taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų, nes neįsigysite per daug priemonių. Vėlgi čia naudinga gali būti vežėjų komanda: specialistai patars, kiek ir kokių pakavimo medžiagų gali prireikti, duos vertingų patarimų kraustantis ar gabenant krovinius.

„Taupant pinigus ir laiką privatiems klientams rekomenduojame sukrauti daiktus į dėžes, apvynioti baldus plėvele, bet prireikus mes visuomet suteiksime šias paslaugas, atsivežame apsauginės plėvelės ir kt.“ – teigia D. Gilys.

Kodėl verta pasinaudoti profesionalų paslaugomis?

Baldų, didelių gabaritų daiktų pervežimas ar kraustymasis, o gal net sodo, statybinių atliekų išvežimas gali tapti dideliu iššūkiu bei galvos skausmu. Taigi, iškart verta kreiptis į tokias paslaugas teikiančias įmones. Šiuolaikinių žmonių gyvenimo tempas – labai greitas, ir būtent persikraustymas sukelia didelių nepatogumų, tad negaiškite savo brangaus laiko, kurį galėtumėte skirti artimiesiems: jums padės „Du draugai veža“. Kaip ir sako pats įmonės pavadinimas, tai dviejų bičiulių iš Žemaitijos Vilniuje įkurta įmonė. Jei ieškote patikimumų, operatyvių, lanksčių, universalių, visuomet norinčių klientams padėti ir sąžiningą kainodarą taikančių paslaugų teikėjų, kreipkitės į MB „Du draugai veža“.

Perkraustymo paslaugos
4
-10%
prieš 22 min.
10 €/h
59
156 rekomendacijos
4 m. patirtis

*Perkraustymo paslaugos. *Prekių, statybinių medžiagų pristatymas (distribucija). *Krovėjų paslaugos. *Senų baldų, b. prietaisų išvežimas (utilizavimas). *Tarpmiestiniai pervežimai(nuo durų iki durų)

MB ,,2 Draugai veža"
Vilnius, +100 km aplink